Wartburg 353

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Veverka

Příspěvek od Veverka »

oilmaster je normální,dneska to tak mají nové 2T skůtry
vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvek od vintera »

marku, v šestnácti letech bez jakýchkoli zkušeností a hnán vidinou závodního stroje se zapalováním kroutí na všechny strany formou pokus omyl. Například u pionýra se obrácený chod nikdy nepovedl. A na tom se člověk nejlépe učil.

U tříválce wartburgu bylo nastavování zapalování skutečně pracné, když se dala nová kladívka a nastavilo se, za chvíli se vlivem zaběhnutí silonových třecích ploch mohlo nastavovat znovu. Ale potom už chodilo zapalování dlouho bez problémů.
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Změna předstihu u 2T má zásadní vliv na teplotu výfukových plynů a tím životnost pístů . Velký předstih dělá nekompromisně díry v pístech (ověřeno praxí na "leteckém" Trabantu)
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Na to přehřátí vlivem velkého předstihu by měl být warťák méně citlivý ne? Když má kapalinové chlazení.

Laďuša, ještě jsem tam nebyl a asi tam hned nepolezu, jsem jaksi nachladnutý. Kurník, pořád nemůžu najít nikde na webu naskenovaný návod k autu. Je t oasi podobná úchylka jako ty couvačky :lol: .
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Cooper
Příspěvky: 1070
Registrován: úte črc 21, 2009 16:54
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Cooper »

MartasBrno píše:Na to přehřátí vlivem velkého předstihu by měl být warťák méně citlivý ne? Když má kapalinové chlazení.
Já myslím že na propalování pístů nemá chlazení zase takový vliv, to spíš absence olejového chladiče, protože písty se chladí hlavně olejem a směsí, ne?
Lada 21044i r.v. 1997 "Láďa"
Lada 2105 r.v. 1984 "Ivan"

http://www.spotreby.cz/sigs/ico_1_3751.gif

http://www.flickr.com/photos/minicoopercz/

Akce roku: Ke každému vozu Lada, svářečka MIG/MAG Zdarma!!!!

Tři Sestry Lada Gang
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Cooper píše:
MartasBrno píše:Na to přehřátí vlivem velkého předstihu by měl být warťák méně citlivý ne? Když má kapalinové chlazení.
Já myslím že na propalování pístů nemá chlazení zase takový vliv, to spíš absence olejového chladiče, protože písty se chladí hlavně olejem a směsí, ne?
Tak vzhledem k tomu, že i ladě může propálení hrozit, není chlazení samospasitelné, ale určitě by ta stabilní teplota měla mít pozitivní vliv.
Nehledě na to, což s velkou radostí říkám tunerům počítačů, že čím větší je rozdíl teplot, (čím je teleso (procesor :lol: ) teplejší), tím lépe se chladí :) . Takže písty v motoru se stabilním chlazením asi budou mít lepší podmínky než v motoru nahodile chlazeným. Můj skromný odhad.
Naposledy upravil(a) MartasBrno dne stř pro 01, 2010 19:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

MartasBrno píše:Laďuša, ještě jsem tam nebyl a asi tam hned nepolezu, jsem jaksi nachladnutý. Kurník, pořád nemůžu najít nikde na webu naskenovaný návod k autu. Je t oasi podobná úchylka jako ty couvačky .
Ááááá, dycky, když je v tutom tématu novej příspěvek, tak jsem nadrženej, že už se to dovim a ono furt nic, furt nic :lol: To napětí je strašný :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Laďuša píše:
MartasBrno píše:Laďuša, ještě jsem tam nebyl a asi tam hned nepolezu, jsem jaksi nachladnutý. Kurník, pořád nemůžu najít nikde na webu naskenovaný návod k autu. Je t oasi podobná úchylka jako ty couvačky .
Ááááá, dycky, když je v tutom tématu novej příspěvek, tak jsem nadrženej, že už se to dovim a ono furt nic, furt nic :lol: To napětí je strašný :P
:lol: :wink: :D
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Saša píše:Změna předstihu u 2T má zásadní vliv na teplotu výfukových plynů a tím životnost pístů . Velký předstih dělá nekompromisně díry v pístech (ověřeno praxí na "leteckém" Trabantu)
To ano. A právě zejména u dvoutaktů je to velký problém, protože mají písty se zcela jiným tvarem a tepelnou roztažností než motory čtyřdobé.

Ale pokud zvýšíš oktanové číslo paliva, musíš předstih zvýšit (to je správný postup), protože vyšší oktanové číslo paliva způsobuje delší dobu hoření a kvalitnější prohoření, navíc pomalejší šíření tlakové vlny (díky téměř nulovému detonačnímu pálení). Takže tím, že při používání paliva s vyšším oktanovým číslem zvýšíš předstih, docílíš jeho správného využití, prohoření a maximálního výkonu a životnosti motoru. Kdybys předstih neupravil (nechal původní doporučený tabulkami), motor bude mít na dané vysooktanové palivo malý předstih, tudíž i výkon a navíc část paliva bude dohořívat ve výfukovém potrubí bez užitku.

Souhlasím s tím, že nesmyslné zvyšování předstihu není správné.

Pokud budu s Ladou 1500 jezdit na palivo 95 oktanů (nebo Super 96), nastavím předstih ve volnoběhu na 7-10° před HÚ. Pokud bych jezdil na předepsaných 93 oktanů, nastavím 3-5° před HÚ (dle doporučení výrobce). Ovšem pokud někdo jezdí na palivo 90 oktanů (Speciál a podobně), měl by předstih nastavovat na nulu. Ostatně proto mívaly první rozdělovače oktanové korektory.
Podobně je to u LPG. Je známo, že LPG má vyšší oktanové číslo než benzin (zpravidla kolem 102-105) a také se doporučuje zvýšit předstih. Zejména u škodovek to dělalo divy. U benzinu se u stodvacítky nastavoval předstih kolem 5-7°, zatímco u LPG se nastavoval předstih ve volnoběhu 15-18°. Velký rozdíl v oktanech benzin X LPG (90 X 105) dělal tudíž i dost velký rozdíl v předstihu.
Naposledy upravil(a) Marek dne stř bře 23, 2011 11:03, celkem upraveno 2 x.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvek od vintera »

jo marek má pravdu, když jsem si hrál se škodovkou na LPG, tak si nechala líbit skutečně větší předstih nežli na benzín, a to byl kámen úrazu. Majitel chvíli jezdil na benzín, chvíli na LPG, podle toho kolik měl čeho v nádržích a jak byl daleko k pumpám, potom bylo těžké problém řešit.

U dvoutaktu W jsem viděl LPG jenom jednou, ale nevím vůbec jak bylo co zapojené, majitel nechtěl moc kapotu otvírat.
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

vintera píše:jo marek má pravdu, když jsem si hrál se škodovkou na LPG, tak si nechala líbit skutečně větší předstih nežli na benzín, a to byl kámen úrazu. Majitel chvíli jezdil na benzín, chvíli na LPG, podle toho kolik měl čeho v nádržích a jak byl daleko k pumpám, potom bylo těžké problém řešit.
Malinko odbočím: Na Ladě jsem tento problém vyřešil velmi snadno. Měl jsem pro provoz na benzin vyřazenou podtlakovou regulaci předstihu (stejně není k ničemu a u upraveného motoru spíš škodí než pomáhá) a jezdil jen na odstředivou. Jakmile jsem však přepnul do plynu, sepnul mi elektropneumatický ventil (stejný, jako je u OZONu na ekonomizéru) a pustil mi podtlak ze sacího potrubí k membráně podtlakové regulace - ta přitáhla a trvale držela předstih o šest až osm stupňů vyšší než základní. Tím se zvýšila v celém rozsahu hodnota předstihu a využilo se vyšší oktanové číslo plynu. Je to jednoduché a doporučuji to každému, kdo má v Ladě LPG.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

:thumbright: To je pěkné a vtipné řešení . Kdybych jezdil na benzín tak by to tam zítra bylo .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
rosta
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvek od rosta »

waran byl moje první auto-měl béžovou barvu, byl z roku 1987 měl střešní okno, malej volant místo toho kormidla,vysoký sedáky,na sacím potrubí dvoukomorový JIKOV,elektronický zapalko,a řazení pod volantem - bratr měl stejnýho jen měl klasický karb a řazení na podlaze-to ale nechodilo tak pěkně a lehce jako pod volantem....u varťase byla blbá jedna dost podstatná věc-vodní pumpa jako součást hlavy -když odešla bylo to většinou na výměnu celý hlavy protože šrouby kterýma byla přidělaná k hlavě byly M 6 a když jsem chtěl sundat pumpu šrouby jsem ukroutil-byly v hliníku "zarostlý" ale co se týče místa uvnitř, velkýho kufru a brzd tak žigul na to nemá-ty čtyřpístky vpředu byly prostě bomba
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

rosta píše:varťase byla blbá jedna dost podstatná věc-
A druhá byl převodový poměr řízení . Od středu na krajní polohu bylo snad 3.5 otáček volantu . S tím když dojde ke smyku tak člověk nestíhá ručkovat .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Saša píše:Od středu na krajní polohu bylo snad 3.5 otáček volantu . S tím když dojde ke smyku tak člověk nestíhá ručkovat .
Jo, to pohodlné není. Sice komfortní (v době, kdy nebyly posilovače, to bylo moc příjemné), ale v tomto ohledu nepraktické.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Odpovědět

Zpět na „Volné klábosení - všechny ostatní značky“