Autobusy a vše okolo - part two

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Jo a když už na předminulej stránce Pšenda nakous SORku, pod jakým názvem se prodává do Polska? Je to tam trochu vidět, ale vždycky jsem ho potkal jenom když jsem já jel proti :-) . Co jsem tak stihnul zahlídnout, měly nápisy Solbus. Je to tak?
Jinak co jsem tam tak spatřil ty autobusy, tak se mě nejvíc líbily starý Jelcze (ale mladší než ty licence RTO).
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Laďuša píše:Jinak co jsem tam tak spatřil ty autobusy, tak se mě nejvíc líbily starý Jelcze (ale mladší než ty licence RTO).
:roll: Tobě tam tedy solidně vymyli mozek :P
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

no....netvrdim, že se tam nepilo :mrgreen: Nemyslim globálně, myslim to, co tam bylo k vidění ;)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

Laďuša píše:no....netvrdim, že se tam nepilo :mrgreen: Nemyslim globálně, myslim to, co tam bylo k vidění ;)
A vzhledem k tomu, že poláci rádi pijí a mají velký výběr v alkoholu, tys teda musel vypadat... :lol:
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

http://www.rozhlas.cz/sever/portal/_zprava/497054 to já bych si to šel vyřídit nejspíše do Třebívlic, dalo by se spojit příjemné s užitečným :wink: :lol:
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

Teepee píše:
OndrejGTi píše:So 66KW velmi saskovat nemozes... mne zase vadia kamiony, ktore sa v 100km/h nedaju predbehnut a ked je kopec,tak idu 40.
40km/h je ještě dorbý. Když jsem jel s bratrem ve Scanii, tak naložený hlínou jsme jeli do kopce krokem s tím, že kdyby zastavil, rozjede se jedině na redukovaný kvalty. Auto má 420 koní, bratr odhadoval že máme 35 tun naloženýho materiálu. :roll:
Holt má velkou korbu, k tomu vlek, jenže nejen "starej" by si ho asi srovnal, kdyby pokaždý bagráka buzeroval.
Teepee: neznáš Ikarus ten umí na 1 při volnoběhu tak rychle, že ho předejdeš:-D a když se přidá, tak to tak max do 10km/h pak už nutno 2. Myslím samo městský...
No, tato vozidla už zmizela, takže všichni můžete být v klidu. Ale ne zas moc velkém, stéle jich je v ČR 10 provozních. :twisted:
Naposledy upravil(a) zdenda dne úte zář 23, 2008 18:44, celkem upraveno 1 x.
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

to mi připomíná, dnes ve 22:25 v pořadu Retro na ČT1 bude o ČSAD.
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

zdenda píše:to mi připomíná ...
, že jsem včera v 21:00 díval na pořad s heraldikem Loudou a větší část z 20 minut ho vozili v (krásně zrestaurovaném červenobílém) vleku za RTO-čkem .... . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

zdenda píše:jich je v ČR 10 provozních
........provozních je asi silné slovo :P Kolik z těch deseti by mohlo hned teď z fleku vyrazit na silnici ? 8)
Ale s tou jedničkou je na tom Avia stejně, za ty 3-4 roky co jsem s Maruškou jezdil jestli jsem tam dal jedničku desetkrát tak přeháním.
Ta prostě neměla praktické využití, protože na jedničku se to moc nerozjelo a než se tam z jedničky nacpala dvojka tak to stejně téměř zastavilo, tak že zbytečná zdržovačka.
Pamatuji si jen na jeden případ , kdy jsem do kopce dopodřazoval až na jedničku a to už byl opravdu brutus, ten hustý černý kouř za námi vydržel snad hodinu, vyvařil jsem tak půlku vody , ale vyjela až na vrchol :wink:
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

jj to byli ostraváci. Kdysi na to někdo upozorňoval a dával i foto na jednu dopravní diskusi.
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

no jak se to vezme, pokud vezmeme jejich kondici, tak 8-9, jinak tak asi 2. :oops:
Jo Avia, to je něco podobnýho, mnoho povyku pro nic. Řve a skoro nejede :lol:
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

zdenda píše:no jak se to vezme, pokud vezmeme jejich kondici, tak 8-9, jinak tak asi 2. :oops:
Jo Avia, to je něco podobnýho, mnoho povyku pro nic. Řve a skoro nejede :lol:
No a víš, že ono to vlastně vyjde na stejno, i ta max. rychlost je tak nějak nastejno. I když z Marušky jsem jednou zkusmo vymačkl i tachometrových 110 km/h, ale to jen tak na zkoušku, jezdit by se tak nedalo. Při 100 km/h jela celkem v klidu, ale při 110 km/h měl ten motor zvuk asi jako kdyby se zřítila kovová rozhledna. Obvzláště nepříjemné bylo pomyšlení, že ten motor má člověk cca 20-30 cm od nohy 8)

A pokud jde o ty Ikarusy tak bych místo slovíčka provozní použil slovíčko pojízdný ,do tohoto označení se vejdou :wink:
A co ten tvůj žluťásek, kdy vyrazí do ulic ? A jak vlastně vůbec dopadla ta tvoje anabáze s řidičákem ?
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

jdem do autobusů, už je to tu moc OT.
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

zdenda píše:jdem do autobusů, už je to tu moc OT.
No jo , vždyť nejsme v autobusech, ani jsem si nevšiml :oops:
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

Nuže Imre vyjede asi až příští rok, chce to i lepší pneu, toto nemá daleko k ježdění po plátnu...

a můj vodičský preukaz? nyní začínám na Liaz 100 dělat C a pak s velkou pravděpodobností na C 734.00 D, vše za své... a pak možná, pokud mne polovička nekostí tak na chvíli do SK, kde nejsou tak tvrdí :twisted: a ještě sem tam jezdí ikarus...
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“