Laďušovo Ladná

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Mě, když přestala žárovka u 03 svítit úplně, tak odešel alternátor. Nevím, jak je to možný, prostě nedobíjela a ani nesvítila. Výměna altíku vše vyřešila.
Uživatelský avatar
Michal.2103
Příspěvky: 62
Registrován: ned pro 07, 2008 14:39
Bydliště: Sokolov

Příspěvek od Michal.2103 »

:wink: Láďo máš to pěkný, co to je za rok? Já mám prosinec 76 a odstřikovače ovládám nožní pumpičkou a na levé straně motorového prostoru mám pytlíček se směsí.
Ty sedačky jsou origo?
Dobíjení - zkus změřit jestli ti jde napětí z alternátoru ( svorka + proti kastli , hlavně nic nezkoušej zkratem! V alternátoru jsou polovodičový diody, který by to nemusely rozdejchat )
:wink:
Kdo nemá Žigula neni "IN", já s Žigulem zvítězim!!! 8-) Aneb štamgast na benzínce :D
Mírně ukecanej vochlasta se zelenym Žigulíkem :drinkers: :puke:

1 x Togliatti - 2103 - Laduška
2 x Moskva - 412 a sbírka dílů dávající dohromady jedno auto - Moskvič 2140 ( Super Moskvič 2139 )
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Rok je to začátek 1979, počátek montování elektrickýho ostřikovače ;) Sedačky nejsou origo, vylepšil jse to nulasedmovýma.
To dobíjení by chtělo přeměřit, no, ale já jsem strašnej lenoch :mrgreen: Zkratem (na relé) jsem chtěl akorát zkontrolovat to, jestli opravdu odešla žárovka, ale když je kontakt rozepínací, tak to ztrácí význam.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Michal.2103
Příspěvky: 62
Registrován: ned pro 07, 2008 14:39
Bydliště: Sokolov

Příspěvek od Michal.2103 »

Laďuša píše:Rok je to začátek 1979, počátek montování elektrickýho ostřikovače ;) Sedačky nejsou origo, vylepšil jse to nulasedmovýma.
To dobíjení by chtělo přeměřit, no, ale já jsem strašnej lenoch :mrgreen: Zkratem (na relé) jsem chtěl akorát zkontrolovat to, jestli opravdu odešla žárovka, ale když je kontakt rozepínací, tak to ztrácí význam.
Já si právě říkal, že pro 03 jsou ty sedačky netipický :) A s elektrickym odstřikovačem neni taková sranda :D ať žije nášlapná pumpička vedle spojkovýho pedálu.
Co se lenosti něco dělat týká tak to mi neni cizí :lol:
Kdo nemá Žigula neni "IN", já s Žigulem zvítězim!!! 8-) Aneb štamgast na benzínce :D
Mírně ukecanej vochlasta se zelenym Žigulíkem :drinkers: :puke:

1 x Togliatti - 2103 - Laduška
2 x Moskva - 412 a sbírka dílů dávající dohromady jedno auto - Moskvič 2140 ( Super Moskvič 2139 )
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Já nepotřebuju srandu, naopak ocenim luxus, což pohyb jednim prstem je :P :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Michal.2103
Příspěvky: 62
Registrován: ned pro 07, 2008 14:39
Bydliště: Sokolov

Příspěvek od Michal.2103 »

Laďuša píše:Já nepotřebuju srandu, naopak ocenim luxus, což pohyb jednim prstem je :P :mrgreen:
:P noo joo... já zase pohnu jen jednou nohou :D i když je pravda když jsem v křižovatce a mám zadělaný sklo tak mačkat pumpičku a věnovat se řízení je na houby :P
Kdo nemá Žigula neni "IN", já s Žigulem zvítězim!!! 8-) Aneb štamgast na benzínce :D
Mírně ukecanej vochlasta se zelenym Žigulíkem :drinkers: :puke:

1 x Togliatti - 2103 - Laduška
2 x Moskva - 412 a sbírka dílů dávající dohromady jedno auto - Moskvič 2140 ( Super Moskvič 2139 )
Uživatelský avatar
Marťas
Příspěvky: 3466
Registrován: ned čer 21, 2009 22:56
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Marťas »

Zlatá pumpička v palubce :P
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir / 2106, r.v.1978 - Nikolaj / 21061, r.v.1986 - Sergej / 21044, r.v. 1999 :hrob: / 21044, r.v. 1997 Ivan / 1119, r.v. 2009 Kalina / Jawa 20, rv. 1969 / Š1203 rv. 1975 - Blaženka / Jawa 250/353 rv. 1957 / Avia A21 Furgon / Zetor 25A
Obrázek
Жигули навсегда!
Uživatelský avatar
Michal.2103
Příspěvky: 62
Registrován: ned pro 07, 2008 14:39
Bydliště: Sokolov

Příspěvek od Michal.2103 »

Marťas píše:Zlatá pumpička v palubce :P
:P no ve 2101 budiž, ale ve 2103 nee :P
Kdo nemá Žigula neni "IN", já s Žigulem zvítězim!!! 8-) Aneb štamgast na benzínce :D
Mírně ukecanej vochlasta se zelenym Žigulíkem :drinkers: :puke:

1 x Togliatti - 2103 - Laduška
2 x Moskva - 412 a sbírka dílů dávající dohromady jedno auto - Moskvič 2140 ( Super Moskvič 2139 )
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Jedna archivní...

Obrázek
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Takže, dneska Ladná dostala nový letní pryže. Jsou to Barunky Brillantisový druhý. Rozměrově 175/70, takže sice budu jezdit pomalejš a za víc benzínu, ale jinak to snad bude lepší.
http://ladusa.rajce.idnes.cz/Ladna_X_-_175_70/
Taky jsem si řek, že zjistim co a jak s tou mojí kontrolkou dobíjení, která vůbec nesvítí, jak už jsem tu psal před pár příspěvkama. Tak žárovkou to neni, ta je funkční. Měl jsem vyhozenej štít s budíkama a něco jsem tam zkoušel, taky u relé a tam v tej kabeláži. No asi se mě podařilo něco nehezky pozkratovat, takže to dopadlo tak, že když jsem chtěl nastartovat, tak místo točení motorem bez jakýchkoliv známek únavy, jak jsem si za ty tři roky zvyknul i za tuhých mrazů a delšího točení, jenom pohasly kontrolky a hotovo, šmitec, šlus. Napřed jsem se leknul, že se mi tam něco stalo s kabelama nebo něco pod palubkou, protože svit kontrolek byl normální a ani osvětlení interiéru nejevilo žádnou únavu. Ale ani světla to už nerozsvítilo, to naopak zase pohasly ty kontrolky. Tak kouknu na baterku a ejhle, kde je elektrolyt? Jůůů, on ubyl :mrgreen:
No pěkně, tak to už mi nezbylo než zbaběle volat o pomoc, neb jsem tutu záslužnou činnost prováděl na chalupě. Takže tímto veřejně děkuju a uděluju helpíka mýmu dědovi, kterej ochotně přijel se servisním vozem a dovez letitou spolehlivou nabíječku. Takže proběhlo krátký nabití, po kterým se přišlo na to, že to auto pojede. Tak se to eště chvíli nabíjelo, děda si dal kafe a pak jsem vyrazil. Cestou jsem se stavěl na chvíli (teda 3. třetinu, prodloužení a nájezdy našeho pěknýho vítězství nad Finama a postupu do semifinále) u babi, tam to taky bez problému nastartovalo a odfrčel jsem do KT.
Tady jsem vzal měřák a šel změřit ty hodnoty. Tak naprázdno lehce přes 12V, po zapnutí elektriky pád asi k 11,5V, při startu to šlo asi na 9V, volnoběh lehce přes 12V a v otáčkach asi 12,5V. Jinak měřil jsem to asi nadvakrát nebo natřikrát a baterka mezitim zase úplně umřela, už ani snaha točit motorem. Takže teď je v kuchyni na nabíječce (to bude mít zloděj vztek, že to nejede :P ) a zejtra nebo v sobotu bude pokračovat snaha o nápravu. Doufam, že to bylo tim, že po tom šoku neni pořádně dobitá a né tim, že bych jí úplně odpravil...
Jinak doma jsem se vrhnul do schémat (aspoň je ta moje ročníkovka ze střední užitečná) a společně s EMIm jsme tak dumali, kde může bejt chyba, proč to nesvítí a nefunguje tak, jak má a došel jsem k závěru, že problém je v usměrňovači. Až ve voze bude baterka, aplikuju na to postup, kterým jsem si stanovil zjištění pravdy či nepravdy svojí hypotézy Ho :mrgreen: , a to vyjímání pojistek 9 a 10 8)

Tady jsem to zakreslil, jak by to podle mě mohlo bejt.
Obrázek

Co se vlastně děje, když je prošlehlá dioda? Zkoušel jsem si kreslit ňákej průběh napětí, jak by to mohlo vypadat a nejsem si jist. Rozhodně je tam ňáká díra, ale jde to i pod nulu? Ňáký vyšší harmonický, čemu to škodí?
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Přesně tyhle gumy jsem kupoval dneska v Barumce taky, akorát rozměr 195/65 R15 :-D
Jinak asi ti to nedobijí, protože tyhle hodnoty jsou mooooc slabý, v otáčkách bys měl naměřit ke 14V se zapnutejma světlama by ti to taky nemělo padat tolik dolu, na volnoběh by tam mělo bejt rozhodně přes 12V. Neřeš blbiny a vyměň alternátor.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Já ti dam blbiny, to je věda, tuto :P
S tima hodnotama vim, že to je málo, ale nemůže to bejt tim, jak ta baterka byla prakticky skoro úplně vybitá?
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

No já nevim, Láďo, je možný, že to trochu strhává ty hodnoty, ale až takhle? Vyměň altík a nemel, dyť to má každej minimálně 2x v zásobě :-P
Uživatelský avatar
Stanley__001x
Příspěvky: 370
Registrován: čtv pro 21, 2006 20:26
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Stanley__001x »

V otáčkách i při úplně umřetej baterce bude nabíjet svých 14,5V, když ne spíš něco kolem regulátoru případně uhlíků.Když je prošvihlá dioda, tak mírně kolísá svit žárovek. Nějak takhle 11-12 volt mě nabíjelo když jsem vyndal pojistku buzení (remanenťní magnetizmus).
1 x 2104 rv 86
1x 2107 rv 90
4x trabi ( 2x s tp)
1x DKW Sonderklasse 1001
1x Tatra 57 sport
1x Zetor 50 Super
a 4x různé moto
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Pořešil jsi už nějak to dobíjení? Jo, a ty kola vypadají machrovsky.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“