2101

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dexter_EX
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 04, 2013 15:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2101

Příspěvek od Dexter_EX »

Mal by som otazku ohladne dobovosti auta:

Je mozne zamienat diely z 21011 s dielmi z 2101? Ide mi konkretne o volant. A teda, ci je mozne pouzit diely z 21011 do 2101 (technicky to ide, avsak niesom si isty "dobovym" hladiskom - dialo sa tak?)

Podobna vec ma trapi pri plastovych spatnych zrkadlach (aj v interieri aj v exterieri) - od ktoreho roku vyroby sa montovali? A zas, je mozne aby niekto menil chromove spataky za plastove?

A posledna vec su klucky vo dverach - na 3ch zo 4roch mam chromove a ta 4ta je z cierneho plastu - je to pozostatok zasahu domaceho kutila (zlomila sa chromovka, zohnal som len ciernu plastovu) alebo sa cierne plastve klucky davali aj od vyroby? A ak ano, od ktoreho roku?

Vopred vdaka za pomoc.
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2101

Příspěvek od mceza »

Řekl bych, že dobovost bude zachována, pokud tam dáš dobový díl. Takže pokud do 2101 dáš nárazník z 21011, bude to vypadat hrozně, ale dobové to bude, protože si to klidně nějakej majitel tak udělat mohl.
Jen ta originalita moc zachována nebude...

Jinak můj 81' má volant stejný jako 21011, otázkou je, odkdy se montovaly.

Tu chromovou sežeň. Je přece jedno, jestli se montovaly nebo ne, když jsou 3 stejné a jedna ne :-P
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Dexter_EX
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 04, 2013 15:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2101

Příspěvek od Dexter_EX »

Okej - takze z tohoto pohladu je mozne diely zamienat? (ano, ten priklad s naraznikmi je trefny, ale to nastastie robit nemusim).

Nasiel som totiz zdroj nahradnych dielov, co je 21011 a ja sam mam 2101. A povedal som si, ze cast dielov poberiem hned, bohvie kolko by som cakal, kym zas niekto bude rozpredavat a zrovna 2101.

A nevedel by niekto, odkedy sa montovali plastove diely? Ako som spominal - spataky a klucky.

Co sa tej klucky tyka - no zohnat ju. Rad by som, realita je ina trosicku :cry: . Narazil som na plastove + sam 1 plastovu mam - a preto sa pytam, ci sa prehresim voci dobovosti, ak chromky zamenim za cierny plast alebo to bude ok.
prekupník

Re: 2101

Příspěvek od prekupník »

Tak zameniť to ide, ale ako tu bolo spomenuté, stráca sa tým originálny stav. Do 2101 sa od roku 1979 montovala celá prístrojová doska- lišta s imitáciou dreva, budíky- čierne pozadie volant s tmavým stredom bez chrom. kruhu typu 21011Taktiež kľučky na spúšťanie okien boli už plastové. Kľučky na otváranie dverí zvnútra boli stále v chrom. prevedení. Myslím, že plastové kľučky otváranie dverí zvnútra sa montovali až do posledných modelov 21061 doveuených do ČSSR. Neviem či sa to do 2101 vôbec kedy montovalo a ak hej, či sa to sem ešte vozilo. Pre teba je dôležitý rok výroby a podľa toho sa dá posúdiť, konkrétne prevedenie daného dielu. Inak také veci ako chrom. kľučky nieje problém zohnať aj na tomto fóre. Treba si napísať inzerát do rubriky bazár- kúpim. Určite bude mať niekto. Volant je už troška horší, ale aj to sa dá ešte celkom dobre zohnať . A aj bez problému poslať poštou.
Uživatelský avatar
Dexter_EX
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 04, 2013 15:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2101

Příspěvek od Dexter_EX »

Ja mam r.v. 1977 - takze predpokladam volant so stredovym kruhom a teda vsetko co som vyssie spominal, v chrome, je tak?
prekupník

Re: 2101

Příspěvek od prekupník »

Áno. Kruh na volante, všetky kľučky chromované, dvojpáčka pod volantom, tachometer so strieborným pozadím a väčšie kontrolky. Najlepšie by bolo sem nahodiť fotky interiéru a posúdime to.
Uživatelský avatar
Dexter_EX
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 04, 2013 15:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2101

Příspěvek od Dexter_EX »

Fotky nahodim dnes alebo v priebehu vikendu.
Uživatelský avatar
Pedro643
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 30, 2012 13:35
Bydliště: Stropkov, Slovensko

Re: 2101

Příspěvek od Pedro643 »

zdravím, meníte niekto oleje v prevodovke a zadnej naprave podľa intervalov z návodu na obsluhu?
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 2101

Příspěvek od mceza »

Ne :D

Olej v diferáku jsem měnil jen kvůli tomu, že mě zde na fóru strašili, že mi mohl na kolébce vytéct. Ven tekl krásný, kvalitní olej, takže výměna zbytečná. Do převodovky mi nahlíželi v servise u Vašátora a s konstatováním, že dalších 20 let v tom vydrží mi ji tam vrazili zpět :D

Ale určitě se výměnou nic nezkazí :-)
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Pedro643
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 30, 2012 13:35
Bydliště: Stropkov, Slovensko

Re: 2101

Příspěvek od Pedro643 »

Mne sa hlavne jedná o ten diferák lebo trošku siaknbe olej okola kardane. V tvojom vlakne som dočítal že to môže byť upchatým odvetravaním na naprave tak to skontrolujem a uvidím.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: 2101

Příspěvek od MartasBrno »

Upchatým oným a taky netěsným něčím jiným se může taky stát, že nebudeš brzdit některým zadním kolem :-)

K tomu oleji se zamysli nad tím, jak je tam dlouho a kolik najel. Tuším rozdíl mezi překročením intervalu - jedno kterého - 2x a třeba 5x :-)
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Pedro643
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 30, 2012 13:35
Bydliště: Stropkov, Slovensko

Re: 2101

Příspěvek od Pedro643 »

Auto ma najazdene okolo 85 500 km a ja s bratom sme druhy majitelia. Na 99% som presvečeny že je tam ten isty olej od nova tak preto taka otaska.

Neviete niekto kde by sa daly kupiť nove predne svetla do 01? Pôvodne su už stratili lesk a v noci už skoro nič nesvietia.
Uživatelský avatar
smajchl
Příspěvky: 413
Registrován: ned lis 21, 2010 14:11
Bydliště: Praha

Re: 2101

Příspěvek od smajchl »

Ja mam docela slusny svetla z 01... daval sem totiz paraboly na H4 a ty sviti este lip ;-) kdybys ale chtel ty originaly na 45W muzou byt tvoje.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 2101

Příspěvek od Laďuša »

Světla z 2101 seženeš v krámě na Ladu a nebo v mototechně. Jsou to normální unifikovaný světla průměru 160 mm, který se používaly mmj. třeba na tramvajích nebo autobusech.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Pedro643
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 30, 2012 13:35
Bydliště: Stropkov, Slovensko

Re: 2101

Příspěvek od Pedro643 »

smajchl píše:Ja mam docela slusny svetla z 01... daval sem totiz paraboly na H4 a ty sviti este lip ;-) kdybys ale chtel ty originaly na 45W muzou byt tvoje.
Tie paraboly na H4 ma celkom zaujali. Kde sa daju kupiť a je potrebne niečo upraviť(napr. elektriku sveriel)?
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“