KOUPĚ NIVY -- dotazy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Raduz »

No nevim zda li by se dala ohnout pocitam za bude naopak hodne tvrda,
nebo to to:
Obrázek
®; Člen LKCS
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Majo »

Ohnut to ide veru zaujimavo, jednoduhsie rozpilit/zvarit pod uhlom.

Sedacky som mal podlozene(staci 5mm pasovina, ja som mal 2cm jakel) a posunute dozadu, kym som ich nevymenil za uplne ine...
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
peterdi
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 02, 2014 21:31

historia a kúpa

Příspěvek od peterdi »

Zdravím vás, chcem kúpiť nivu a používať hlavne v lese. Poprosím vás o radu, ktorú motorizáciu si vybrať, niekde som sa dočítal že 1,6 je najspoľahlivejší agregát. Ďalej by ma zaujímalo, odkedy sa začali vyrábať karosérie s väčšími kufrovými dverami a či v týchto verziách bol motor 1,6. To by bola hádam ideálna kombinácia. Uvítam každý názor a radu, ďakujem.

SLOUČENO R.
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Majo »

vacsie kufrove dvere mali prave 1.7. Vsetky 1.7 maju vstrekovanie, ci uz primitivne jednobodove GM alebo modernejsie stvorbodove Bosch. Na karburator staci bezna vybava, na íčku toho bez diagnostiky vela nespravis, navyse umrete komponenty treba nahradit novymi, co moze byt financne narocnejsie. 1.6ky su zase starsie, takze karoseria je vacsinou v katastrofalnom stave. Uvidis co zozenies, motorom by som sa neriadil, skor stavom karoserie...
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
lani
Příspěvky: 30
Registrován: úte úno 03, 2015 08:08

rok vyroby

Příspěvek od lani »

Da sa vycitat rok vyroby z vinka? Alebo by to vedeli v servise?
Uživatelský avatar
skautmalenovice
Příspěvky: 130
Registrován: ned kvě 11, 2014 05:52
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: rok vyroby

Příspěvek od skautmalenovice »

Jde to, tedy naše VINko bylo atypicky krátké a nebylo v internetové databázi. Ale stačilo zavolat do AUTO ČECHÁK v Olomouc, tam mi dali k telefonu nějakého staršího pána a ten VIN ověřil a sdělil mi rok i měsíc výroby. :wink:
Obrázek
lani
Příspěvky: 30
Registrován: úte úno 03, 2015 08:08

Re: rok vyroby

Příspěvek od lani »

Tak ja tam mam len zafarbeny pliesok , na ktorom je vyrazene 2x 7 pismen a cisiel.
Ako sa inak dostat k roku vyroby?
Jenda Petřík
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 08, 2015 19:45

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Jenda Petřík »

Dobrý den, jako automobilový amatér si dovoluji požádat vás o konzultaci. Mám zájem o tuto Nivu http://auto.bazos.cz/inzerat/44869760/Lada-NIVA.php Auto chci jako pracovníka na ježdění ke včelám.
O ceně se dá s majitelem ještě diskutovat. Při prohlídce jsem dnes udělal fotky spodku, které přikládám. Letní gumy jsou k ničemu, je 2x díra v ohybu výfuku v místě držáku u zadní nápravy a v místě na fotce, místo olepené zelenožlutou páskou je rozpadlé (trubička nedrží) a při řazení čtverky jsou problémy - musí se podržet, aby se chytla, při nižších otáčkách umí vyskočit. Uzávěrka a redukce funguje. Děkuji za shodnocení
Přílohy
P1050140.JPG
P1050139.JPG
P1050138.JPG
P1050137.JPG
P1050136.JPG
P1050135.JPG
P1050134.JPG
P1050133.JPG
sajprs
Příspěvky: 9
Registrován: ned úno 15, 2015 17:27

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od sajprs »

Zdravím Vás:-).
Chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti z novou Nivou?
Jsem včelař,takže přemýšlím jakou Nivku koupit, jestli nějakou starší bo novou?
Novou bych volil z důvodu toho,že bych si ji zajel podle svého,žádný extrém,jak jí někteří dávají,taky z důvodu toho,že nechci sypat prachy do starého auta,včely mám v plánu nechat pořád,takže auto budu potřebovat..
Ted' jen otázka jestli mám koupit nové bo staré?
Jak je to u Nivy nové,dá se nějak podchytit aby nekorodovala bo aspon' nějak vychytat,aby vydržela a nebyla orezlá po pár letech?
Jsou dnes nové Nivy kvalitní bo ne?
Neprodává někdo nějakou krásku?
Předem moc díky za info:-)...
Uživatelský avatar
FOMA
Příspěvky: 2183
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od FOMA »

Tak jestli máš peníze na novou a chceš Nivu, tak bych šel do nové, protože už můj děda říkal nové je nové (...a něco na tom fakt je). Na novou budeš mít přeci jen záruku, korozi si podchytíš když ji pravidelně stříkneš dutiny, no a jak jsi psal - jak si ji zajedeš, takovou ji mít budeš. Dost známých co chtěli či kupovali ojetou Nivu narazili na problém a to zejména koroze. Koupit hezkou Nivu bez koroze je téměř malý zázrak. Když je Niva zachovalá a málo jetá tak zase cena je docela vysoká, kdy už je opravdu na zváženou jestli nejít rovnou do nové. Taky je dobré mít na paměti, že většina lidí nebo organizací co si Nivu koupí ji používají a chovají se k ní především jako pracovnímu terénnímu stroji než jako k autu...no a podle toho pak ty ojetiny i vypadají - rezavé, otlučené, pomačkané apd.
Co se kvality týče na to ti zde odpoví asi jiní, osobně se domnívám, že kvalita dnešních Niv nebude určitě o nic horší než byla např. před 20ti lety.
Lada 21061(1986) 1986-2008(198 000km)
Lada 21113(2001) 2008-nyní
Ford Fusion 1.4 16v 2012-nyní
Lada Vesta SW Cross (Bastion) 2019 -nyní
Lada 21120(2004) (Rozmar) 2023 - nyní

Lada = Levné A Dobré Auto
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Raduz »

Jj kazdy nema takovy stesti jako ja ze koupi jetou jako novou ;-)
Ja mit prachy tak bych sel do nove hned a koupil bych si ji v Sadske u p.Nedbala tam byla kupovana i ta moje. Letos ji bude 11let a samo ze korozi musim potirat ale je stale pekna nebo alespon me se libi. A hlavne hned do novy dat vsechny ctyri plastovy podbehy!
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Raduz »

Jeste me napadlo na ty vcelky by se mozna spise hodila i delsi co vozi firma co je v ni zahackovany crocodil.
http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?f=63&t=20617
http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... 63#p421036
®; Člen LKCS
sajprs
Příspěvky: 9
Registrován: ned úno 15, 2015 17:27

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od sajprs »

Peníze vždy hrají roli,jenže jestli mám dát 50fíků za starou rezavou do které stejně xxx nasypu a stejně budu mít starou rezavou,tak co výjde líp?
Můj děda říkal to samé, nové je nové a vždy si na to vzpomenu:-)..
Mě jen zaráží,že když sem se díval na nové,tak už u nové je rez např tady http://www.sauto.cz/osobni/detail/lada/ ... oFrom=list
jak je otevřený přední kufr,tak v tom prostředku..
Proto si říkám jestli se té korozi dá vážně nějak zabránit aby vydržela aspon' 15 let bo stejně půjde do kytek jako ostatní?...
Zase si říkám,že většina se k těm nivám chová jako šíleně,snad málo kdo ji má udržovanou,vystříkanou,atp..přece by to nemohlo tak hnít,když by o to bylo trochec staráno bo ne?
Raduz prosím Tě nemohl bys mě poslat nějakou fotku bo někdo s vás Nivařů jak vypadají ty vaše pokud je o ně staráno?
Nechci totiž vyhodit zbytečně prachy ale taky nechci pořád ležet pod nějakou rezavkou:-)...
Uživatelský avatar
FOMA
Příspěvky: 2183
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od FOMA »

Hele já tam žádnou korozi nevidím :roll: , nemyslíš tou korozí náhodou ten antikorozní (světle hnědý nástřik) nástřik v těch dvou kapsách přední kapoty 8) ? Pokud se nivě občas budeš věnovat a dáš tam hned ty plastový podběhy a nenecháš ji celý rok obalenou blatem tak ti garantuju, že 15let určitě vydrží. Teda pokud s ní nebudeš brodit potoky a jiné bahenní popraviště jako někteří tady na foru.
Lada 21061(1986) 1986-2008(198 000km)
Lada 21113(2001) 2008-nyní
Ford Fusion 1.4 16v 2012-nyní
Lada Vesta SW Cross (Bastion) 2019 -nyní
Lada 21120(2004) (Rozmar) 2023 - nyní

Lada = Levné A Dobré Auto
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: KOUPĚ NIVY -- dotazy

Příspěvek od Raduz »

No bila rezne hrozne rychle tu bych mebral :mrgreen:

Nejak moc fotek nemam klikni do podpisu tam muzes projet moje tema par fotek tam je. Mam ji jako rodine auto tak se musim snazit aby vypadala k svetu ale z blizka je to znat stale strikam nejake puchyre ale na te tmave to tak neni videt. Nivu musi mit clovek jako konicka jinak by vypadala jako ty firemni.

Nejvetsi problem je asi to ze na Nivach nedelali pozink ale nevim jak ted...
®; Člen LKCS
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“