Poraďte mi pažalsta

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

rudo nejsem žádný nepřítel tuningu - to že me neoslovuje to je věc osobního postoje, jen jsem chtěl říct že tuneny auto v sobě pro nového majitele může skrývat množství záludností - a tak to je :-( od laku přes motor, převodovku a podvozek....
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Matematicky: auto za 59 tis. 3 roky s tím bezporuchově jezdit a pak to za 25-30 do Ruska prodat. Takhle by to bylo ok ne? Navíc budeš jezdit relativně novým čistým autem.
Nebo koupit něco nového za hodně a pak mít roční provar 50 tis. Kč
Taky můžeš koupit mrazku za hubičku a pak do ní cpát čas, prachy (blatníky, spojku, čepy, prostě to co se běžně mení u krabicové řady vzhledem ke stáří vozu atd. - tak 20 tis. ročně)
Dodge Avenger 2.0 VVT
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

tavri píše:prostě to co se běžně mení u krabicové řady vzhledem ke stáří vozu atd. - tak 20 tis. ročně)
teraz si sa posral, nie?
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

no 20 000 rocne neni prehnane:-) když si vezmu co spolykala moje 2111 :-).....
Myso prece jen dily na "krabice" jak rika Tavri - jsou v jine cenove kategorii...
co se tyce cepu .. nemuzu si stezovat .. lada vydrzela jizdu pres vsecky diry a hrboly, jen ty tlumice zacaly brzo odchazet:-)
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

2111 je pekne hovno, to predsa nemozes porovnavat s krabicou! 20 000 rocne dam do krabice, ale min. 15 000 ide na tuning!
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

:shock:

No tady se to pěkně rozjíždí :roll:

Jsem zvědav jak dnes Igithegreat dopadne, doufám, že dá hned vědět :-)
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

Myso...bohuzel, mas pravdu.......
kovi
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 02, 2007 20:09
Bydliště: kopřivnice

Příspěvek od kovi »

ahoj všechny zdravím.V létě jsem koupil 112 z bazaru podobně málo jetá,ale soused karosář ji omrk a myslí si,že byla bouchnutá.Ujel jsem s ní asi 4000 km a má stejné mouchy o jakých tady kluci píšou a to lítají otáčky,ztrácí se mi chlad kapalina a na volnoběh se to přehřívá.Přesto má svoje pozitiva je živá ta spotřeba není tak hrozná a ty závady se dají pomalu opravovat když není člověk uplně levý.Pro mě je to vzhledem k ceně dobrá koupě.Dal jsem za ní s lpg 69000 kč a za tohle bych od jiných firem zas moc dobrý stroj nekoupil.Navíc jsem velký fanda Lady.Naši měli 2101 a já si jí taky koupil před sedmi lety a mám ji pořád.
tonda
Příspěvky: 70
Registrován: čtv lis 30, 2006 18:14
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od tonda »

Přesně tak, při ceně 60.000 Kč za auto z r. 2001 a najetých 23 000 km není o čem mluvit. Majitel Peugeota nebo Citroena s motorem HDi pokud chce vyměnit vstřikovací trysky v motoru tak ho to stojí taky 60.000 Kč. Samozřejmě nové - žádný repas.
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Všechny kraviny jsem postupně vychytal. Otáčky nikdy nekolísaly a voda se neztrácí. Na volnoběh se to taky nepřehřívá. Ventilátor se spustí jen v létě a to už musí jóó bejt...
Jiri měl extrémního zmetka. Já ji mám zase podezřele spolehlivou, ale taky najedu mnohem méně, za 4 a půl roku jen 41 tis. km. Výčet poruch musí být v porovnání s ním menší.
Tlumiče na 78 tis. km jsou v prdeli. Hlavně ty zadní. Jeden je uplně vyteklý. Teď na zimu je to fajn. :roll:
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4714
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

To mě otáčky na volnoběh někdy kolísají.Ale jen chvíli, pak to po chvíli třeba přestane.Voda se ztrácí víc než je zdrávo. Zatím to mám pořád na servisu a nikdo neví co s tím, jak to jelo někdy na 3 válce a svítilo Check Engine.Viz forum 211x
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

tavri píše:Tlumiče na 78 tis. km jsou v prdeli. Hlavně ty zadní. Jeden je uplně vyteklý. Teď na zimu je to fajn

Tavri,nechci nic řikat,ale nebyl ten tlumič v háji už na jaře? :D
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

radek mb píše:
tavri píše:Tlumiče na 78 tis. km jsou v prdeli. Hlavně ty zadní. Jeden je uplně vyteklý. Teď na zimu je to fajn

Tavri,nechci nic řikat,ale nebyl ten tlumič v háji už na jaře? :D

No byl :D Soutěžím o nejméně náročnou Ladu 211x na údržbu a opravy :-) Letos 0 Kč, když nepočítám ten vejfuk.
Mám je zamluvený, budou nový, samarácký, třeba to ještě dopadne. Teď mám v plánu dát do kufru velkou přepravku, a nasypat do ní písek a celou zimu to vozit. Trošku si to klesne a aspoň trochu to bude tlačit zadek na silnici. Uvidíme jak se to bude chovat, nerad bych zažil cisternový efekt.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

tavri ty mas nahon na zadek? :-)
pisek se hodi ale neprehanel bych to
ja jednou na hory vezl plnej kufr u kombika dervenejch briket.. (nebylo to ke strese jen pod plato) zadek to plazilo po zemi, predni kola zvednuta a kus do kopce jsem musel na snehu couvat:-(
lade na snehu pomuze metrakovy spolujezdec na prednim sedadle a prazdnej kufr.....
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Jiri píše:tavri ty mas nahon na zadek? :-)
pisek se hodi ale neprehanel bych to
ja jednou na hory vezl plnej kufr u kombika dervenejch briket.. (nebylo to ke strese jen pod plato) zadek to plazilo po zemi, predni kola zvednuta a kus do kopce jsem musel na snehu couvat:-(
lade na snehu pomuze metrakovy spolujezdec na prednim sedadle a prazdnej kufr.....

To jo, ale já teď nemyslím se někam vyhrabat, ale aspoň trochu se bezpečně držet na silnici... a ne že když najedu na hrbol či do díry, tak aby mi to nevodstřelilo zadní kolo kamsi do háje. Písek si bude hrát na těžítko a bude suplovat tlumič. :D Výhodu má v tom, že i malé množství váží dost a nezabere tolik místa. Myslím, že obsahově jako dva pytle cementu bude ok.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“