rozklad kardanu

Moderátor: Moderátoři

Richard Novotný
Příspěvky: 107
Registrován: čtv úno 09, 2006 13:55
Bydliště: Mirošov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richard Novotný »

Před chvílí jsem to jen tak okoukával,středový ložisko se zdá na poslech šroubovákem a při ručním pootáčení suchý.Je slyšet kuličky jak občas zachrastí.Nevíte od boku co je to za rozměr,než ho začnu hledat někde v katalogu.Chtěl bych tam dát něco jistějšího než jsou dnešní "originální díly".Už jsem to tak udělal v jednom zadním kole a 100 000km o něm nevím.I když 100 000km zas není tolik.
LADA 2107 5q LPG "Vasil"
Dusan
Příspěvky: 3882
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

3 šrouby vpředu
2 uprostřed - ložisko
4 vzadu

+2 hned u hardy spojky..taky plisok ktory zaistuje to aby pri roztrhnuti hadry nespadol kardan na zem.
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

ludia, vy dokazete vazne robit z kazdeho h***a nejaky problem.

Vleziem pod auto, idealne ked je jama alebo rampa. Vzadu, kde drzi kardan o diferak odkrutim za pomoci 13ky kluca a sroubovaka(ktorym pridrzim hlavky sroubov aby sa neprekrucali) 4 matky, srouby vyberiem, tym sa da rozpojit kardan od diferaku. Necham ho visiet na lanku rucnej brzdy a idem dopredu. Sroubovakom odistim poistny kruzok co pridrza kardan v ulozeni hardy spojky a kruzok posuniem na hriadeli dozadu. Odkrutim dve matky co drzia silentblok kardanu s loziskom a kardan potiahnem dozadu. Ak nejde staci pouzit vacsiu silu, ozubenie musi vyjst. No a teraz bud vymanevrujem kardan najprv smerom dozadu aby sa dostal mimo toto drziaka co tam zostal a potom dopredu aby vysiel ponad rucnu brzdu, alebo si ten drziak odkrutim(dalsie 2 matky na 13ku kluc).
A kto to uz nezvladne s tymto navodom a mieni nad tym este meditovat, nech si to da radsej spravit do servisu. Hawk.
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Dusan
Příspěvky: 3882
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

No ano ale tento postup nejde aplikovat ked je auto len vo vyske: jedno zadne koleso 20cm nad zemou... vtedy to vyberas smerom dopredu :D ale fakt tych par skrutiek je praca na par minut...
Richard Novotný
Příspěvky: 107
Registrován: čtv úno 09, 2006 13:55
Bydliště: Mirošov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richard Novotný »

Omlouvám se zkušeným mechanikům že jsem si dovolil získat co nejvíc informací o věci se kterou jsem dosud neměl problém.Zřejmě je pro vás zajímavější rubrika "hovadiny".
LADA 2107 5q LPG "Vasil"
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Richard Novotný píše:Omlouvám se zkušeným mechanikům že jsem si dovolil získat co nejvíc informací o věci se kterou jsem dosud neměl problém.Zřejmě je pro vás zajímavější rubrika "hovadiny".
Musíš být silný, oni to tak určitě nemysleli.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Pavel04
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 29, 2005 09:52
Bydliště: Praha - Nusle
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel04 »

Zrovna dneska sem si z nudy cetl pravidla pouzivani fora... Prospelo by to asi kazdemu... Ale i timto je porusuju, protoze je to total OT. :?
Vaz 2107 no engine - 0g CO2 :D
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

sorry ak sa moja reakcia zda nieomu neprimerana. po celom dni v praci sa musim k napisaniu takeho slohu nejak vyburcovat a najlepsie mi pomaha ked vidim 10 prispevkov(aj moj je medzi nimi), ktore nic dokopy nepovedia. Takze teraz ak chcete nieco este riesit tak uz jedine k teme lebo bude zle :wink:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“