Lada - prodeje nových vozů

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7266
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Lada - prodeje nových vozů

Příspěvek od valda1971 »

A už mne opět začíná chytat na Lada-fóru "amok" :roll:
Uznávám, že reklama Lady je nulová, lidi ani neví, že existuje a o nových modelových řadách nemají tucha - to mne mrzí také, ale v praxi vidím opak, když se lidé o Prioru na parkovištích zajímají, jaká cena, kde se dá koupit..... :rolleyes:
Mám dotaz na "praculca", který zde má 1 příspěvek = kolik km s Priorou najezdil, když tvrdí, že je špatná ???!!!
Já když jsem chtěl Prioru koupit, tak jsem si vybral barvu, verzi už nedováženou do "zkurveného" EU (sedana) a bylo mi plně vyhověno !!!!!!!!!! A ještě o mne jako zákazníka bojovala Sadská/Most - to už jsem se tady o tom zmínil. Mám pocit (opět) že o nedostupnosti koupě ososbní Lady opět řeší jen ti, co si ji neplánují koupit !!!!! = uznávám, že na prodejnách nejsou, ale koupit se dají.....
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Lada - prodeje nových vozů

Příspěvek od JmJ »

Valdo, koupil si auto, ktere si pred tim ani nevidel, nevedel si, jestli to bude facelift nebo ne, tahali se o tebe dva prodejci v cechach a servisy mas cca taky dva.

Kupovat auto denni potreby 300 az 400 km od domu se mi nechce. Jezdit do servisu na stejnou vzdalenost se mi nechce uz tuplem. Kupovat auto na obrazku take nechci, nekupuju tak ani mobilnj telefon.

Ty sis to auto koupil jako konicka a pripadne starosti s nim beres jako zabavu. Ja jsem si nove auto koupil jako neco, co me starosti co nejvice zbavy. Cely nakup vozu me zabral cca 3 hodiny a jeste sem se mohl v aute pred koupi libovolne povozit.

Fom koupil manzelce fusiona, ale samozrejme uvazoval o kaline. Nebylo ji kde omrknout, tehdy snad ani nemela klimu, cena nebyla zazrak, tak proste ford. Ja sem na tom byl podobne a asterix, rodily to rus, to videl stejne. Vis kolik casu a penez by je stalo vymamit tu z nekoho novou ladu s automatickou klimou, 6 airbagy atd? To radeji pujdou s deckama na vylet.

Vsichni vaz sledujem, mi se treba libila kalina cross, ale kde ji uvidim? Kde se s ni projedu? Nerikam, ze koupim, rikam, ze me to auto zaujalo a chci si ho prohlednout, coz me muze presvedcit. Nemuze, protoze avtovaz :-(
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
vodis
Příspěvky: 1666
Registrován: stř lis 25, 2009 21:18
Bydliště: Rakovník

Re: Lada - prodeje nových vozů

Příspěvek od vodis »

Jmj, přesně tak. Většina lidí navíc kupuje auto jako spotřební věc, která je doveze odněkud někam. Koupit si auto v podstatě jako hobby je v dnešní době velká výjimka, která nemůže Ladu uživit, protože není v cenové kategorii jako Ferrari...
Sněhobílá Samara 21083 r. 1994 - ŽIGADLO! koupeno 10/2009, 16400 - 36142 km, prodáno 26.5.2013
Stříbrná 21102 r. 2003 - Samara EVO! koupeno 5/2011, 15100 - 71109 km, prodáno 28.7.2014
Červená 2105 r. 1990 - Ruda koupeno 4/2013, 58329 - 95400 km, prodáno 7.12.2019
Sněhobílá 2101 r. 1973 - Jáchym koupeno 8/2013, 43740 - 50065 km
a ještě Volha 24
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada - prodeje nových vozů

Příspěvek od Laďuša »

A dokolečka dokola. :?
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada - prodeje nových vozů

Příspěvek od radek mb »

Ano, jak jinak. Mimochodem, zrovna jsem prolézal německý server na prodej aut, Mobile.de. Chtěl jsem se pouze mrknout na Kaliny. K mému překvapení se tam objevily inzeráty i na dvojkové Kaliny.
http://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C ... 85622.html
Předváděčka, v podstatě nové auto a za cca 160 000 korun. Já myslím, že dobré. Pokud bych vytěsnil z mysli blbé nápady jako třeba opravit mou desítku, nebo snít o Nivě Urban, tak jako zájemce o Kalinu II by mi bylo nezbývalo nic jiného, nežli pro ni jet do Němec.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Lada - prodeje nových vozů

Příspěvek od JmJ »

radek mb píše:Ano, jak jinak. Mimochodem, zrovna jsem prolézal německý server na prodej aut, Mobile.de. Chtěl jsem se pouze mrknout na Kaliny. K mému překvapení se tam objevily inzeráty i na dvojkové Kaliny.
http://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v%C ... 85622.html
Předváděčka, v podstatě nové auto a za cca 160 000 korun. Já myslím, že dobré. Pokud bych vytěsnil z mysli blbé nápady jako třeba opravit mou desítku, nebo snít o Nivě Urban, tak jako zájemce o Kalinu II by mi bylo nezbývalo nic jiného, nežli pro ni jet do Němec.
To vypada docela fajn. Jen to myslim nema klimu :-(
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Lada - prodeje nových vozů

Příspěvek od zelvotron »

valda1971 píše:A už mne opět začíná chytat na Lada-fóru "amok" :roll:
Uznávám, že reklama Lady je nulová, lidi ani neví, že existuje a o nových modelových řadách nemají tucha - to mne mrzí také, ale v praxi vidím opak, když se lidé o Prioru na parkovištích zajímají, jaká cena, kde se dá koupit..... :rolleyes:
Mám dotaz na "praculca", který zde má 1 příspěvek = kolik km s Priorou najezdil, když tvrdí, že je špatná ???!!!
Já když jsem chtěl Prioru koupit, tak jsem si vybral barvu, verzi už nedováženou do "zkurveného" EU (sedana) a bylo mi plně vyhověno !!!!!!!!!! A ještě o mne jako zákazníka bojovala Sadská/Most - to už jsem se tady o tom zmínil. Mám pocit (opět) že o nedostupnosti koupě ososbní Lady opět řeší jen ti, co si ji neplánují koupit !!!!! = uznávám, že na prodejnách nejsou, ale koupit se dají.....
Zajímalo by mě spíš, co těm lidem na parkovištích vlastně odpovídáš a jak se na to tváří??
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Voda
Příspěvky: 603
Registrován: úte lis 25, 2014 12:20
Bydliště: Brno

Re: Lada - prodeje nových vozů

Příspěvek od Voda »

Tu vašu obscesi autorizákama moc nechápu-dyť tu nějaký jsou.
Hele když budu bydlet v jeseníku a koupím si třeba MYŠIVBUŠI tak stejně budu muset do servisu v OL a to je prostě taky na pytel :) A to ještě nevím jak jsou v tom OL kvalifikovaní a nebudou to jenom nějací měniči.


Dáčka (tehdá logan) byl ze začátku v čr taky jenom spíše kára "na vesnici",žádný firmy :rolleyes: :mrgreen:

Jo a když už kupuju jednou za 15 let nový auto,tak tomu prostě ty dva dny vyhradím a nakonec udělám malou slavnost,není to rohlík. :)
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7266
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Lada - prodeje nových vozů

Příspěvek od valda1971 »

[quote="zelvotron"Zajímalo by mě spíš, co těm lidem na parkovištích vlastně odpovídáš a jak se na to tváří??[/quote]

No, dřív jsem říkal, že si to mohou v Mostě objednat (pokud je to v našem regionu), nyní jsem to musel změnit, že Prioru už ne, ale jde Granta a Kalina = nedávno jsem se kvůli tomu v Mostě stavil, jak to je, když bych chtěl osobní Ladu a když nejsou v ČR, tak ji objednat. Řekli mi, že ty dvě ano a Priora už ne.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Cory
Příspěvky: 11598
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Lada - prodeje nových vozů

Příspěvek od Cory »

No ja neviem, ja som si zrovna Prioru ako hobby auto nekupil, aj ked to tak mozno vyzera. Ja na nej denne jazdim, zrovna dnes som ju po pol roku umyl (nepocitam ostriekanie hadicou od soli), pretoze som na nu jednoducho nemal cas. Samozrejme, ze sa hram s vecami, ako je vytlmenie a podobne blbosti, ale len preto, lebo ma to bavi. Jedina vec, ktoru som MUSEL opravit, bolo stahovanie vodicovho okna, pri dovierani sa krizovalo a vrzgalo...ale dnesnym dnom je to opravene. A to nejazdim zrovna malo 26 000km za 17 mesiacov.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
FOMA
Příspěvky: 2190
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Re: Lada - prodeje nových vozů

Příspěvek od FOMA »

Ještě se zeptám když už kupujeme ty auta aji v EU, když koupím např. Kalinu 2 v Rakousku(nejbližší prodejce ke mně 132km), tak jasně přijedu, koupím odjedu a teď otázka nemusím platit znovu DPH v ČR? Dle mně ne protože pak bych v zemích EU neviděl asi logiku, ale přiznám se v obchodech se moc neorientuju.
Lada 21061(1986) 1986-2008(198 000km)
Lada 21113(2001) 2008-nyní
Ford Fusion 1.4 16v 2012-nyní
Lada Vesta SW Cross (Bastion) 2019 -nyní
Lada 21120(2004) (Rozmar) 2023 - nyní

Lada = Levné A Dobré Auto
Uživatelský avatar
Panthymaeus (Honza)
Příspěvky: 1392
Registrován: čtv lis 25, 2010 07:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada - prodeje nových vozů

Příspěvek od Panthymaeus (Honza) »

Pokud je to jako například u počítačů, tak se už neplatí DPH ani CLO. (pokud je to z EU)

Myslím, že to bude stejné...
otec: Vaz 2102 (1978, 1.2, 4q), Vaz 2104 (1988, 1.3, 4q), Škoda Octavia 1U (2004, 1.9 PD, 6q)
ja: Vaz 21044i (1996, 1.7i, 5q), Vaz 21044i (1997, 1.7i, 5q), Vaz 2104 (1986, 1.3, 4q) bez SPZ, Vaz 2102 (1980, 1.2, 4q) bez SPZ, Škoda Forman (1993, 1.3) bez STK, Škoda Felicia Mystery (2000, 1.3 LPG)
panthymaeus@gmail.com
Uživatelský avatar
Mysok
Příspěvky: 104
Registrován: ned říj 23, 2011 07:04
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku

Re: Lada - prodeje nových vozů

Příspěvek od Mysok »

Pokud ji tam koupíš novou, tak ti ji prodají bez DPH.V Česku podáš daňové přiznání a DPH pak budeš platit v česku na finančáku. Až pak zaregistruješ.
http://www.evropskyspotrebitel.cz/auto- ... -aut-27156

Pokud koupíš ojetou tak tam to koupíš i s DPH a v česku uz znovu neplatíš. Ojetá znamená má najeto aspoň 6000 km a byla aspoň půl roku tam na značkách. Ale to nevím na 100%, líp zeptat se na finančním úřadu.
Лада Нива + прицеп Скиф = полный комплект
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2074
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada - prodeje nových vozů

Příspěvek od mceza »

prakula píše:...To tedy pokud opravdu chceme, aby se tu Lady prodávaly i dále. Je to jen na nás, příznivcích této značky...
Nesouhlasím. Kolik je příznivců značky? Kolik z nich chce nebo si může dovolit nové auto?

Já si třeba novou Ladu (i kdybych na ní měl) nekoupím, protože:

Lada Niva je pro mně nevhodná. Moc se mi líbí, menší rozměry bych také zkousnul, ale trvalý náhon na všechna kola neocením. Díky spotřebě a komfortu na silnici (kde jezdím především) je tak pro mne nevhodné auto.

Kalina 2 - Líbí se mi, ale technologicky je dvě generace za konkurencí, některé prvky jsou typicky ruské - zůstává rozum stát. To vše bych za ty pěkné peníze i přežil. Ale kde ji koupit? CS Auto Lada asi ani neví, že Kalina 2 existuje. Zbývá nákup přes Krokodýla - auto si tak nemohu prohlédnout, nemohu vyzkoušet. Náhradní díly nejsou, servisů je málo. Sorry, ale takhle nejistě "investovat" 300 tis. si fakt nemohu dovolit...

Granta - kromě toho, že platí vše co u Kaliny, tak navíc pověst auta se sem dostala mnohem rychleji než auto samotné... Když budu chtít Renaulta, koupím si Renaulta nebo Dacii, která má zastoupení v ČR mnohem lepší...

Tím jsme modelové portfolio prakticky vyčerpali. Mě stačilo při nedávné návštěvě ruska, jak rusáci chodili kolem Priory s českými RZ a jen kroutili hlavou, jací jsme to blázni, že jsme koupili Ladu... Najel jsem s ní při cestě do Moskvy a zpět hodně. Auto se neřídilo špatně, ale za stejné peníze se podle mě dá sehnat auto lepší a s jistější budoucností.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Lada - prodeje nových vozů

Příspěvek od zelvotron »

valda1971 píše:
zelvotron píše:Zajímalo by mě spíš, co těm lidem na parkovištích vlastně odpovídáš a jak se na to tváří??
No, dřív jsem říkal, že si to mohou v Mostě objednat (pokud je to v našem regionu), nyní jsem to musel změnit, že Prioru už ne, ale jde Granta a Kalina = nedávno jsem se kvůli tomu v Mostě stavil, jak to je, když bych chtěl osobní Ladu a když nejsou v ČR, tak ji objednat. Řekli mi, že ty dvě ano a Priora už ne.
Nojo a teď si vem, fajn viděl jsem ladu tys mi k tomu něco řek, líbí se mi, jdu na salon a tam .... nic, jenom nějaká možnost objednat něco co ani pořádně nevím co bude, kdy to přijde a tak a to sem v tom autě ani nejel. To je vážně bída. To co říkáš jsem zažíval s desítkou před deseti lety, jenže tehdy ještě existovala možnost přijít do salonu a když nato přijde odject skladovkou.

Mceza: příznivci ještě nikdy žádnou automobilku neuživili, to snad ani není třeba diskutovat
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“