CB

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvek od utia »

Melo by to byl neco takoveho http://www.cbradio.cz/doc/_Other/CB+FM% ... 7/foto.jpg
Na elixu ho maji za 303kc, jestli jsem se dival spravne: EX-27, rozbočovač CB-Rádio (výhybka) OBJEDNÁNO 255,30 Kč 19% 303,80 Kč
http://www.elix.cz/files/u1/elix-mc.htm
Naposledy upravil(a) utia dne stř zář 02, 2009 17:05, celkem upraveno 1 x.
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvek od Raduz »

Tak to je super cena to mi teda kecal prodavač, ale že to nemaj to měl pravdu. Škoda že sem o tom nevěděl když jsem se rozhodl montovat CB anténu do střechy, mohl jsem jí dát místo orig antény, ale zase asi není tak kvalitní protiváha páč je to na kraji a ne ve středu střechy.
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Saša píše:
plavec píše:Normálně jsem tam dal šroub a pod něj z obou stran tenkou hliníkovou podložku co jsem doma našel
Tak to je asi to nejhorší co se dá udělat . Hliník a železo se spolu velmi nesnáší a hned při prním kontaktu s vodou (nebodaj slanou) vzniká elektrický článek a oba kovy začnou rychle korodovat . Hliník oxidovat a kov rezavět .
No naštěstí nepršelo , po celou dobu kdy jsem to tak měl bylo hezky. (Doba úpravy podélníků).Takže to chtělo spíš tu podložku gumovou?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvek od Raduz »

To máš jedno tobě zrezne i gumová :D
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Raduz píše: Ve výhybce je jakási ochrana aby si při vysílání neodkouřil radio.
Toto ovšem platí pouze pokud přes vyhybku neprochází větší výkon než 4 W. Jinak "odkouříš" vyhybku i radio.
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvek od Raduz »

Tak to je velice důležitá informace :!:
Teď jde ještě o to jestli při vyšším vysílacím výkonu stačí pouze radio vypnout nebo radši odpojit :?:
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Raduz píše:Tak to je velice důležitá informace :!:
Teď jde ještě o to jestli při vyšším vysílacím výkonu stačí pouze radio vypnout nebo radši odpojit :?:
Musel bys odpojit antenní kabel k radiu. Pak je ovšem vyhybka na ..... - a to jsem neuvedl, že vyhybka typu horní/dolní propust má určitý útlum jak při příjmu, tak při vysílání. Reléová vyhybka používaná v radioamatérském provozu (s nesrovnatelně většími výkony) by stála o řád více.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Raduz píše:To máš jedno tobě zrezne i gumová :D
To jo, myslím že nám ty pekáče stejně jednou zreznou celý :lol:
A k tý výhybce, takže by se dala použít jen "v základu", bez CB zesilovače?Rozumím tomu dobře?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

plavec píše: A k tý výhybce, takže by se dala použít jen "v základu", bez CB zesilovače?Rozumím tomu dobře?
Nenašel jsem sice technická data této vyhybky, ale na 93,3333 % je tomu tak.
Při této příležitosti oznamuji členům LK, kteří to nemají daleko na Kozákov, že se zde 12.09.2009 dopoledne koná velký sraz CB radioamatérů s burzou a účastí prodejců CB techniky. Těším se na setkání s některými z Vás.
Petr HC.
Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 1122
Registrován: ned led 15, 2006 19:58
Bydliště: Hajnice u trutnova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel »

Petr HC píše:Při této příležitosti oznamuji členům LK, kteří to nemají daleko na Kozákov, že se zde 12.09.2009 dopoledne koná velký sraz CB radioamatérů s burzou a účastí prodejců CB techniky. Těším se na setkání s některými z Vás.
Petr HC.

:( v této době mám jinou akci
Marcel 2107
LADA 2107 - Laděnka
Největší abstinent z LKCS :)
http://marcel2107.rajce.idnes.cz/Ladka/#album
Silnice, mé přechodné bydliště
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Petr HC píše: Při této příležitosti oznamuji členům LK, kteří to nemají daleko na Kozákov, že se zde 12.09.2009 dopoledne koná velký sraz CB radioamatérů s burzou a účastí prodejců CB techniky....
Tak sjezd Cb-ama na Kozákově proběhl v pohodě a poněvadž se téma „propadlo“ o 20 míst, trochu to tu oživím. Nedávno jsem byl tázán, jak pracovat s PWR/SWR metrem a domnívám se , že se tato informace hodí více lidem zde na fóru, uveřejňuji znění mé odpovědi vč. přílohy zde :
„Tak to vezmeme od začátku: Měřidlo připojíme co nejkratším koaxiálním kabelem ke stanici (konektor RTX), Antenu na konektor ANT. Spodním přepinačem volíme měření výkonu - PWR (power), nebo měření poměru užitečného a odraženého (nežádoucího který se v koncovém stupni vysilače promění v teplo vedoucí až k jeho zničení) výkonu – SWR (jinak také ČSV- Činitel Stojatých Vln nebo PSV –Poměr Stojatých Vln). Horní přepinač slouží v poloze spodního PWR pro přepnutí rozsahu výkonu 10 / 100 W (oba rozsahy čteme na prostřední stupnici – větší výkon x10) a v poloze spodního SWR pro měření ČSV následujícím způsobem: Přepneme horní přepinač do polohy FWD, zaklíčujeme vysilač a poteciometrem CAL nastavíme ručku měřidla na max.výchylku – označeno SET. Poté při zaklíčovaném vysilači přepneme horní přepinač do polohy REF a na horní stupnici odečteme ČSV. Současně na spodní stupnici čteme odražený výkon v % .Nebezpečná hodnota ČSV pro koncový stupeň je označena červeně (více než cca 25% odraženého výkonu)" . ČSV 1 - 1,5 je naprosto vyhovující (ztráta výkonu max. 4 %) .
Přílohy
PSW_M1.jpg
PSW_M1.jpg (36.21 KiB) Zobrazeno 1479 x
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvek od Raduz »

Hezký :D :D :D :D

A co toto :?: prý se s tím navíc dá doladit nevyladěná anténa :?: je to pravda :?: a případně jak na to :?:
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Raduz píše:Hezký :D :D :D :D
A co toto :?: prý se s tím navíc dá doladit nevyladěná anténa :?: je to pravda :?: a případně jak na to :?:
Jde o doplněk PWR/SWR metru t.zv. transmatch (česky antenní přizpůsobovací člen), který se dodává i samostatně. Existuje řada provedení tohoto přístroje. Nejčastěji jde o laditelný Pí článek, kterým lze přizpůsobit odlišné impedance výstupu vysilače a anteny. Např. u vojenských radiostanic RF 31 bylo možné vysílat na cokoli od hřebíku až po stožár VVN. Odpověď na jak na to - doladit cokoli na minimální ČSV. Více bude v "příčurce" k přístroji. Záleží na tom, kolik prvků Pí článku je přeladitelných. U RF 31 byla v 10ti stupních přepinatelná indukčnost a dva laditelné kondenzátory. Ten uvedený TM bude asi značně zjednodušené provedení, kde se předpokládá normovaná výstupní impedance TRX 50 ohmů a doladění anteny v omezeném rozsahu impedance - např. 30 - 150 ohmů.
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvek od utia »

Jeste k te vyhybce, je to tak ze kdyz klicuji, tak se radio odmlci (protoze prenos nemuze byt full dupelx) a pokud jsem jen na prijmu, posloucham radio i vysilacku?

Jinak k PSW - radeji jsem si nechal naladit antenu od cloveka co ma pristroj a umi to (prijde mi zbytecne kupovat za cca 500 kc PSW metr kdyz jej potrebuji jen na jedno naladeni na auto) trochu mi doladil krouzky na antene a v pohode... Pry by to slo i tak jak je to od vyroby, nicmene ted je to o fous lepsi 8)
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

utia píše:Jeste k te vyhybce, je to tak ze kdyz klicuji, tak se radio odmlci (protoze prenos nemuze byt full dupelx) a pokud jsem jen na prijmu, posloucham radio i vysilacku
Je to tak jak píšeš. Každý novější přijimač (i v CB stanici) má na vstupu PIN diody, které se silnějším VF signálem otevřou (stanou se vodivými) a VF signál, který by poškodil nebo zničil vstupní obvody ,zkratují.
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“