Ukrajina

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jaykee
Příspěvky: 467
Registrován: pon bře 24, 2008 20:00
Bydliště: Praha

Re: Ukrajina

Příspěvek od Jaykee »

Nechtěl jsem tvrdit, jestli závěr války byl správný, nebo špatný. Snažil jsem se jen vyjádřit můj názor, že se všichni opíráme jen o informace, které nám vrchnost poskytuje.
Právě třeba Nankang je vzácným případem snahy ze strany Japonska po reakci světa informace zatajit, tvrdit, že šlo jen o pár mrtvých namísto tisíců, žádné znásilňování neprobíhalo, ba naopak, že se vojsko snažilo obyvatele naučit GO...
Japonci k smrti nenávidí Čínu mnoho století a tak se to možná i na brutalitě tohoto vyhlazování trochu podepsalo.

Trochu čerstvější Thajský případ z letošního roku mám od kamaráda, který tam již několik let odjíždí na zimu. Říkal, že to co se tu psalo o politickém harašení je naprostý blábol a výmysl, který nemá nic společného s realitou.

Proto mi připadá nešťastné se navzájem dohadovat, zesměšňovat, urážet či hrozit pěstí, protože skutečnost může být zcela jiná.
O ničem se nepřu, jen a jen píši můj pohled... :wink:
A jestli je správný či ne, to byl pravý důvod, proč jsem začal od první strany pročítat toto téma... :D
Lada 2101 Small Blue Hornet, Mercedes Viano Big Blue Hornet...
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od mceza »

Na Facebooku jsem nalezl moc pěkný příspěvek:
Sam Zajíček píše:Tak jsem zase v praci stravil pul hodiny nesmyslnou hadkou o situaci na Ukrajine. Nakonec jsem byl narcen, ze prave jako filosof bych mel zaujmout nejake stanovisko, protoze to je prece poslani filosofu, a ze kdyz se drzim dal a nemam na deni nazor, tak se zproneveruji tomuto poslani.

No tak alibisticky postuji alespon sem sve (neuplne) stanovisko:

Na Ukrajine je stav obcanske valky. Je mi jedno, kdo si zacal, je mi jedno, na ktere strane jsou zmrdi a na ktere ti dobri, protoze nakonec si to stejne nejvic odskacou ti lide, kteri chteji jenom uplne normalne zit. Jediny rozumny diskurs tak zastava papa Frantisek, kdyz proste vyzyva k usmireni a bratrstvi.
Na obou stranach jsou zlocinci i lide, kteri veri ve svou pravdu, stejne jako lide, kterym nic jineho nezbyva, a cely konflikt emergoval z frustrace, nechuti k porozumeni, chyb a spatnych rozhodnuti, mezi nimiz hledat ten zacatek je absurdni (zacala prvni svetova valka sarajevskym atentatem? - muzou tedy za ni Srbove?).

Kdyz si tak ctu prispevky, ktere se mi zobrazuji zde na zdi, maloktery resi, jak konflikt ukoncit, jak posadit obe strany k jednomu stolu, jake otevrit prostor k smiru.
Misto toho se clovek docita jenom to, jak je hrozny Putin nebo Obama, USA/EU nebo Rusko. Jak je v mediich jenom proamericka propaganda, pripadne, jak je v [jinych] mediich jenom proruska propaganda.
Zda se mi tak, ze vlastne o Ukrajinu az tolik nejde. Ukrajina neni pricina, Ukrajina je zaminka, zrcadlo, symptom. Symptom hlubsiho problemu v nasi spolecnosti, problemu ve svete.

Ze je lidske politicke/moralni videni velmi casto cernobile, to neni velke prekvapeni, to je trivialni. Ovsem to, ze se tato cernobilost posledni dobou [opet] nejak radikalizuje, to uz myslim je vec, ktera trivialni neni. Ze zastancu se stavaji fanatici. Kdybych mel usuzovat pouze podle Facebooku a medii, tak proste "kdo neni zcela s nami, je zcela proti nam". Udrzet nejaky stredni postoj nebo dokonce i jen nesouhlasit v partikularite, to je zrada obou. Zeman, nebo Schwarzenberg? Losna, nebo Maznak? Obama, nebo Putin? Levice, nebo pravice?

Nedelaji dobre "celostatni" media, kdyz se dopousteji jednoznacnych interpretaci. V dnesni internetove dobe nejsou jedinymi hlasateli pravdy, clovek si s trochou snahy a jazykovych schopnosti muze najit jine hlasatele jine pravdy. Problem je, ze takove medium bude typicky - diky indukci - podobne jednoznacne. Coz nikoli kupodivu tezko vede k nalezeni "nestranneho postoje", pokud neco takoveho vubec existuje, spise je clovek staven pred volbu, kdo je Losna a kdo Maznak.

Nedelaji dobre politici, kdyz sami zacnou radikalizovat sva vyjadreni, nebo dokonce pouzivat hodnotove zabarvena slova. Sice jim tom mozna zajisti podporu vetsiny, ale o to radikalnejsi pak bude nesouhlasici mensina, nebo, v pripade zahranicni politiky, oponent. Mobilizace proti... doplnte sami dle svych preferenci.

No a nakonec a hlavne nedela dobre intelektualni elita, kdyz se sama nedokaze z tohoto dualniho videni sveta vymanit a svou erudici a autoritou je spise podporuje. Uz jsem o tom psal drive. Nejak jsme bohuzel dospeli ke stavu, ve kterem, kdo nema jasny a silny nazor a sve oponenty nepovazuje za hlupaky, ten snad ani neni intelektual. Intelektualove se politizovali, ale to znamena: prestali se snazit skutecne chapat sve oponenty.

Nedivim se, ze se mezi lidmi siri apokalypticke nazory. Pokud je svet licen cernobile, samozrejme Dobrym lidem nezbyva nez povstat a postavit se Zlu.

Osobne se domnivam, ze k zadne apokalypse nedojde. Ale frustrace jen tak nezmizi. A pokud si alespon intelektualni elita, kdyz uz ne politici, neuvedomi, ze vyostrovanim nazoru a jednostrannym a nekompromisnim lobbovanim za vec, ktere veri, jenom prohlubuji prikop, budou lokalni konflikty cim dal castejsi.

"Ukrajina" se nerozsiri, protoze uz ji tu mame, jenom nikdo (zatim) nesahl po zbrani.
Myslím, že krásně shrnul podstatu věci. To je oč tu běží. Je tam občanská válka. Nikdo neřeší, jak ji ukončit. Neřeší to Rusko, neřeší to Kyjev, neřeší to EU ani NATO. Všichni řeší "pitomosti" kolem toho, ale samotnou podstatu ne.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Crocodile
Příspěvky: 3535
Registrován: pon úno 07, 2011 16:49
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Crocodile »

Je otázkou jestli je reálný ten konflikt nějak zastavit. Ani jedna z mnoha zápasících stran nehodlá v ničem ustoupit. Ani separatisté, ani Kyjev, ani Rusko, ani ukrajinští pravosektoráři a další, ani USA, ani EU, ani čečenci, ani vojáci VS RF na dovolené, ani proukrajinští dělníci/oligarchové z dolů Donbassu.
Je vidět, že pokud někdo zásadně neustoupí, tenhle konflikt se nikam nehne. Protože jakmile jedna strana získá převahu, jiná udělá vše pro to, aby se to zase změnilo...Buďme rádi že se ten konflikt nikam nešíří!
2101 (1976)
21044 (1999)
2101 (1975)
21044 (1996)
vozík domácí výroby (1984)
MAZ-8114 přívěs (1986)
ЗиЛ-131 (1977)
УАЗ-3151 (1986)

Bylo: 2203 Latvija, 21044, 2107, 2102 , 21044, Skif M1, 21093
Historie: Avtoexport
Vozy: Lada a UAZ
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Ukrajina

Příspěvek od Jelen »

Tenhle konflikt se nikam nehne, dokud jedné straně nedojdou bojovníci. A to může trvat sakra dlouho.
Uživatelský avatar
Jaykee
Příspěvky: 467
Registrován: pon bře 24, 2008 20:00
Bydliště: Praha

Re: Ukrajina

Příspěvek od Jaykee »

mceza píše:Myslím, že krásně shrnul podstatu věci. To je oč tu běží. Je tam občanská válka. Nikdo neřeší, jak ji ukončit. Neřeší to Rusko, neřeší to Kyjev, neřeší to EU ani NATO. Všichni řeší "pitomosti" kolem toho, ale samotnou podstatu ne.
Perfektně, jasně a nádherně napsané. Holt má někdo dar psát... :D
Přesně toto jsem měl na mysli, v dnešní době už lidé neumějí diskutovat, normálně se bavit a rozhovorem se navzájem obohacovat.

A co se východu týče, jsem přesvědčen, že obě velmoci přilévají benzín do ohně. Konflikt by se jim ve své podstatě i hodil.
Třeba ještě k Nankangu, jak celý svět nenáviděl Japonsko. USA, která se snaží vždy vypadat jako velký bratr, který jde zjednat pořádek. Proč tedy až do útoku na Pearl Harbor masivně zásobovala Japonsko, ostrov bez surovin ( proto také invaze do Číny ), materiálem a ropou? Tedy je nepřímo vyzbrojila. Jak je možné i přes rozšifrované Japonské kódy, že nebyli v pohotovosti? Celé to kolem jakéhokoli konfliktu, ve kterém se USA účastnila, pěkně smrdí. Pokaždé je příliš nezodpovězených otázek.
Tím se nechci zastávat Ruska, které dělá to samé, jen to neumí tak dobře maskovat.
Jak jsem psal, nikdy v historii lidstva nešlo vládci o blaho lidu a pokud ano, moc dlouho nevydržel... Třebas Kennedy...

Jen můj názor, ale rád se přiučím... :wink:
Lada 2101 Small Blue Hornet, Mercedes Viano Big Blue Hornet...
Veverka

Re: Ukrajina

Příspěvek od Veverka »

No a tady to máme :D ,Ty říkáš že američané japonce nepřímo vyzbrojovali a že je to špatné,já říkám,že US vláda po těch všech japonských prasárnách už řekla dost a v roce 1941 uvalila embargo na vývoz ropy a železa do japonska........A v tento okamžik se často stává,že přijde někdo třetí,a řekne že to embargo japonce vyprovokovalo k útoku a že to embargo bylo špatné :D a vůbec chudáci ti žlutí,vždyť oni to potřebovali k vojenským záměrům.....
Cory
Příspěvky: 11573
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Ukrajina

Příspěvek od Cory »

Vas to stale bavi? Chodte si radsej leštiť žigulíky na odreagovanie.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od mceza »

Veverka se asi leštění toho svého bojí :D

Jestli chce, může vyleštit mého.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Ukrajina

Příspěvek od Jelen »

časté leštění vede k poruchám erekce...ééé teda k prošoupání laku.
Vždycky se najdě někdo, kdo bude stát na druhý straně ať už z nevědomosti, nebo z principu, že stojí na druhé straně.
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od mceza »

A nemůže stát na druhé straně proto, že má pravdu (nebo je jí alespoň blíž) on?
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od mceza »

Dnes vyšla první předběžná oficiální zpráva z vyšetřování havárie letu MH-17.

Moc toho pochopitelně zatím není, ale dovolil bych si sem (zkráceně) přeložit závěr (zprávu najdete zde: http://www.onderzoeksraad.nl/uploads/ph ... actief.pdf )

- Posádka byla plně způsobilá k letu
- Letadlo bylo při odletu ze Schipolu v letuschopném stavu
- Nejsou známy žádné technické problémy
- Nenalezeny stopy nebo náznaky manipulace s daty černých skříněk
- Z nahrávky z kokpitu nejsou známy žádné zvuky výstrahy nebo varování nefunkčnosti systémů
- Komunikace posádky v kokpitu neindikuje žádné problémy nebo nouzový stav
- Motory fungovaly normálně. Žádná jejich chyba nebyla zaznamenána
- Oba záznamy (jak nahrávka z kokpitu, tak nahrávka letových dat) končí v 13:20:03 UTC
- Letadlo letělo v nezakázaném letovém prostoru s konstantní rychlostí, výškou a směrem v letové hladině FL330 (33 tis. stop)
- V oblasti byla od země až do hladiny FL320 zakázaný letový prostor vyhrazený armádním ukrajinským letectvem
- Poslední komunikaci s letovým provozem provedla posádka v 13:19:59 UTC
- Poslední komunikace z řízení letového provozu začala v 13:20:00 a skončila 13:22:02, posádka letadla neodpověděla
- Nebylo přijato žádné nouzové vysílání
- Podle radaru byla v oblasti v té době další 3 komerční letadla, nejbližší bylo v 13:20 vzdáleno přibližně 30 km

- Bylo zjištěno poškození přední části trupu a kokpitu, které indikuje dopad velkého množství objektu s vysokou energií z vnější části letadla
(dle závěru z jedné přiložené fotografie tyto objekty prošly podlahou kokpitu zhora)
- Pozorované poškození není podobné žádnému poškození, které by bylo očekávatelné při některém dosud známém způsobu selhání letadla, jeho motoru nebo systémů
- Rozptýlení velkého množství částí letadla na velkém území indikuje, že se letadlo rozpadlo ve vzduchu

---- Na základě předběžných zjištění k datu vydání zprávy je pravděpodobné, že podle velkého množství objektů s vysokou energií, které penetrovaly trup letadla z vnějšku došlo k porušení strukturární integrity letadla, které vedlo k jeho rozpadu během letu.

_______________________________________________
To je prakticky vše důležité, co zpráva uvádí. Vyšetřování dále probíhá. Analyzují se veškerá data, meteorologické podmínky, pitvy mrtvých, forenzní prozkoumání trosek, analyzování sekvence rozpadu trupu, zvážení pochybení operátorů kvůli bezpečnosti v oblasti a jakékoli další skutečnosti, které by se mohly při vyšetřování vyskytnout.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Ukrajina

Příspěvek od Jelen »

Čiliž jsme se nedozvěděli nic novýho.
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od mceza »

To jsem se tedy dozvěděli. Například se (pravděpodobně) vyloučila technická závada, chyba posádky a s největší pravděpodobností i bomba na palubě.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Ukrajina

Příspěvek od Jelen »

To bylo na 99% jasné ze začátku, když se mluvilo o tom, že to někdo sestřelil, jen se hádají o tom, kdo to byl.
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od mceza »

Nic jasného v žádném případě nebylo.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“