CB

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

A co je to uprostřed? To reaguje na šum. Ten squelch nějak moc ne. Stanice je celá zatuhla, myslím, že úplně o.k. asi nebude, ale funguje. Nebudem to tu zasírat, vždyť je to jedno, je přeci jen na AM a tam těžko něco chytim.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Takže.
Levý knoflík - Rauschsperre (squelch) - šumová závora
Prostřední - HF-Regler - regulace zesílení vysokofrekvenčního dílu před demodulátorem
Pravý - Lautstärke - hlasitost + vypínání

Levý spodní přepínač - Rauschfilter - režim šumového filtru. Dole vypnuto; uprostřed (stark) silný účinek; nahoře slabý účinek

Pravý spodní přepínač - Lautspracher - režim reproduktoru. Nahoře zabudovaný; uprostřed externí; dole výkonový zesilovač pro tlakový megafon (vně vozu)

Jestli chceš, můžeš to potom smazat. 8) Škoda, že to není CBM200. Ty už měly i FM. :wink:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvek od utia »

Kde sezenu telefonni dealer (jesti se to tak jmenuje) pro zadavani selektivni volby? Pripadne, nema nekdo k odprodeji? 8)
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
EMI
Příspěvky: 1084
Registrován: pon zář 04, 2006 09:24
Bydliště: JN69PI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EMI »

red BA3 21061, 1984, 4q, LPG :finga:

BLIZZARD = iron fist in a velvet glove

osa Klatovy - Plzeň - ....
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

utia píše:Kde sezenu telefonni dealer (jesti se to tak jmenuje) pro zadavani selektivni volby?
Drtivá většina mobilních telefonů umí tónovou volbu volbu . Při mačkání kláves s čísly se z repráčku linou ony tóny . Jinak v Praze skoč do Alamatu nebo Elixu, maj je jistě .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
EMI
Příspěvky: 1084
Registrován: pon zář 04, 2006 09:24
Bydliště: JN69PI
Kontaktovat uživatele:

...

Příspěvek od EMI »

frekvenční tabulka je potom zde
Přílohy
DTMF.jpg
Naposledy upravil(a) EMI dne pon črc 27, 2009 19:47, celkem upraveno 1 x.
red BA3 21061, 1984, 4q, LPG :finga:

BLIZZARD = iron fist in a velvet glove

osa Klatovy - Plzeň - ....
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvek od utia »

Saša píše:Drtivá většina mobilních telefonů umí tónovou volbu volbu .
Zkousel jsem to na svem (Sony ericsson t700) a tam ta volba je docela zvlastni, v radach za sebou to odpovida (123,456,789) ale pod sebou to ma asi o pul tonu jiny zvuk.. Radsi koupim original:) Elix v Praze ma do konce mesice dovolenou, pockam na srpen..

Dnes jsem dostal antenu http://radiostanice.shop3000.cz/product ... ucts_id=51 , v aute jsem sundal tapec, antenu namontoval, promeril, zatrel rezistinem... jediny problem - mam stanicku Formel 1 a nepasuje mi konekor z dodane anterny ( PL 6mm ), jaky typ mam tedy koupit? V patek jedu do Opavy a rad bych aby stanicka byla funkcni...
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

utia píše:ale pod sebou to ma asi o pul tonu jiny zvuk
To je zcela normální. Když se podíváš do frekvenční tabulky, kterou sem dal EMI, tak to z ní pochopíš. :wink:
utia píše:jediny problem - mam stanicku Formel 1 a nepasuje mi konekor z dodane anterny ( PL 6mm ), jaky typ mam tedy koupit?
:?: Tomu nerozumím. Jak Ti nepasuje? Průměrem nebo čím? Pokud vím, tak všechny PL konektory mají stejný průměr a typ závitu. Rozdíl mezi PL 6mm, PL 9mm, PL 11mm je jen v průměru zadní části konektoru, do které se uchycuje kabel.

Formel 1 má z výroby také klasickou PL samici, takže to pasovat musí. Jedině, že by se ve stanici někdo před Tebou vrtal a předělal konektor třeba na BNC nebo TNC. Pak by PL-ko fakt nepasovalo.

Hoď sem fotky obou konektorů, ať vidíme. Takhle je to věštění z matné koule. :D
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvek od utia »

Aha, tak ted jsem volal chlapikovi od ktereho jsem ji kupoval, dal tam jiny vystup... Takze uz vim co koupit :D Dodal tam i interni selektivni volbu, maly analogovy S-metr upravil modulacni cestu... proste kutil 8)
Na tu frekvencni tabulku jsem se konecne podival, uz je mi to jasne :) Thx.
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvek od utia »

Chtel bych zlikvidovat radiovou antenu na prednim blatniku, slysel jsem neco o tom ze by radio melo jit napojit paraelne k antene z vysilacky pres jakousi vyhybku, vite o tom neco blizsiho? Predpokladam, ze v tom pripade pujde zaroven prijmat z vysilacky a zaroven i prijmat na radiu... Pripadne primo odkaz na konkretni vyrobek.... Jinak premyslim jak zaslepit diru na blatniku ktera tam po antene zustane, idealni mi prijde jakysi gumovy bobek ktery bude pokracovat zavitem dolu kde se dotahne matka a zatre se to rezistinem. Napada vas neco co tam dat? :?
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Zaslepešní díry jsem řešil nedávno na střeše, když jsem měl dole podélníky.Normálně jsem tam dal šroub a pod něj z obou stran tenkou hliníkovou podložku co jsem doma našel.Nebo by se dala použít gumová podložka.Hlavu stříkneš do barvy blatníku nebo jestli je to černá, můžeš nasadit plastovou krytku, jako je to na uchycení stěrače.Záleží jestli je ta plocha blatníku aspoň trochu rovná.
K tý anténě nevím o ničem.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Uživatelský avatar
utia
Příspěvky: 405
Registrován: úte pro 13, 2005 14:57
Bydliště: Praha

Příspěvek od utia »

O sroubu jsem take premyslel, s nejakou gumovou podlozkou. Ale ten "gumovy bobek" mi prijde takovy estetictejsi. Bohuzel barvu auta nemam, musel bych ji nechat namichat (je uz dost vysisovana od slunicka) a to se mi kvuli 0,5 cm2 nechce. Takze jedine cerna...
Jinak tusim ze se to jmenuje akusticka vyhybka ale mozna se pletu...

Ted me jeste napadlo - nejaka gumova podlozka, kulata, a jen to tam zalepit... Trochu min sikovne reseni, ale v nejhorsim pripade...
Dva dny nato seděl Pú na své větvi,
pohupoval nohama sem a tam,
vedle něj, stály čtyři hrníčky medu...
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

plavec píše:Normálně jsem tam dal šroub a pod něj z obou stran tenkou hliníkovou podložku co jsem doma našel
Tak to je asi to nejhorší co se dá udělat . Hliník a železo se spolu velmi nesnáší a hned při prním kontaktu s vodou (nebodaj slanou) vzniká elektrický článek a oba kovy začnou rychle korodovat . Hliník oxidovat a kov rezavět .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Raduz
Příspěvky: 4069
Registrován: úte pro 04, 2007 09:22
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvek od Raduz »

utia píše:slysel jsem neco o tom ze by radio melo jit napojit paraelne k antene z vysilacky pres jakousi vyhybku, vite o tom neco blizsiho? Predpokladam, ze v tom pripade pujde zaroven prijmat z vysilacky a zaroven i prijmat na radiu...
Tak to jsem taky slyšel a taky by mě to zajímalo!!!
Volal jsem do ELIXu ale v současné době to není na skladě, stojí to 7-8 stovek. Funguje to tak, že na autě máš pouze anténu na CB na kterou zapojíš "Rozbočovač CB-Rádio (výhybka)" vysílačka vysílá a přijímá a rádio pouze přijímá. Ve výhybce je jakási ochrana aby si při vysílání neodkouřil radio.
®; Člen LKCS
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

JJ, Radůz má pravdu. Funguje to přesně takhle.


Co se týče zaslepení díry, tak existují k tomu určené profi záslepky. Většinou jsou kovové v chromu, nebo černé barvě. Je to takový plochý klobouček s těsněním, který se vsadí zvenko do díry a ze spodní strany se přes podložku dotáhne matičkou. Viděl jsem to asi dvakrát, takže vím, že to existuje. Kde přesně to koupit nevím. Teoreticky by to měli mít ve firmách, kde se montují rádia, příp. tam, kde montují profi "těžké" handsfree sady.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“