Vlaky

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
jacek
Příspěvky: 799
Registrován: ned říj 03, 2010 13:21
Bydliště: Brno

Příspěvek od jacek »

Kdyby bylo pořádně posečeno, nic by se nedělo. Klasický bordýlek. Předpokládám, že hasiči přijeli, monitorovali oheň, až všechno okolo vyhoří, pokropili a zase odjeli. Co taky jiného. Aspoň bylo konečně poklizíno. Horší, kdyby okolo bylo něco hořlavého, třeba cisterna s benzínem. :lol:
Když už jsme u toho, pamatuji, že za dob mého mládí byly třeba v lesích okolo žel.tratí vykopány takové širší cestičky, celý les byl rozdělen na nějaké čtverce nebo obdélníky. Mělo to zastavit, či spíš zpomalit šíření lesního požáru po průjezdu mašinky. Taky při průjezdech přes lesy v létě nesměli fírové moc fest fajrovat (což byl právě případ na videu).
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

No, pořádně posečeno... To by kolem tratí musel bejt ideálně beton a považovat třeba pole za bordýlek? A sekat něco jenom kvůli tomu, že možná pojede historickej vlak? To bych taky nedělal.
Někde byla taky návěst nebezpečí požáru, ta právě přikazovala ject se zavřeným regulátorem a netopit. Dávalo se to třeba tam, kde byla dráha kolem objektů s hořlavýma materiálama (třeba s těma cisternama benzínu), jestli i k lesom a tak nevim. Já si vybavuju jenom jedno místo s tou značkou. Klatovy na zhlaví směr Horažďovice. Dneska už ty značky svuj význam nemají, tak taky vypadá, jak vypadá: http://ladusa.rajce.idnes.cz/Cesta_z_na ... 0_7876.JPG
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
jacek
Příspěvky: 799
Registrován: ned říj 03, 2010 13:21
Bydliště: Brno

Příspěvek od jacek »

Laďuša píše: A sekat něco jenom kvůli tomu, že možná pojede historickej vlak? To bych taky nedělal.
No právě, já myslel, že by mělo být poklizíno, aji když žádnej cuk nepojede. Tedy nejen u trati... :P
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Však je to příroda. V lese taky nikdo nehrabe listí :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
jacek
Příspěvky: 799
Registrován: ned říj 03, 2010 13:21
Bydliště: Brno

Příspěvek od jacek »

Tedy, nechci se přít, ale bylo to v civilizaci, mezi silnicí a tratí. A minimálně okolo silnic by se určitě síct mělo. Že tomu tak není, a lidi si zvykli na binec kam oko dohlédne, včetně zanedbaných polí, to je věc jiná a smutná. :wink:
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4301
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

jacek píše:Tedy, nechci se přít, ale bylo to v civilizaci, mezi silnicí a tratí. A minimálně okolo silnic by se určitě síct mělo. Že tomu tak není, a lidi si zvykli na binec kam oko dohlédne, včetně zanedbaných polí, to je věc jiná a smutná. :wink:
Je to holt bordel no....... a taky se vám zdá,. že vidíte věci, který jste předtím neviděli?

Můj děda, jednou řekl, někdy v roce 1991, že obec, ve které od narození žije, byla nejhezčí po válce (boje a škody pokud vím v naší oblasti téměř nebyly). Všichni měli radost, že je válka pryč a starali se jako diví, škarpy vysekaný, všechno opravený, uklizený.
Když k tomu uvážíme, že dnes díky otevřeným hranicím a konzumnímu způsobu života je nějaká tráva a náletem zarůstající louka naprosto nepodstatná, ba až zavšivená - obtěžující věc, tak se na všechno ještě více kašle, protože lepší koukat na novou LCD televizi, než vzít kosu, protáhnout záda a jít sekat. (prej kosu :lol: )

Podle mého názoru, jsme my češi DOBYTEK! (já se snažím nebýt dobytkem, ale čechem jsem).

Kolem kusu mé zahrady vede frekventovanější chodník, pak je silnice. Co já neustále uklízím za věci! (zbytky od dálniční známky, papíry od svačin, opakovaně se jednu dobu objevovala 0,5 litrová lahev od Mirindy na tom stejném místě zahrady, krabičky od cigaret, flaška od vína i s vínem...) Co se jako honí hlavou těm PRASATŮM, kteří jdou kolem cizí zahrady a prostě tam hodí odpadek?
Nebo co se honí hlavou těm, kteří dají ke stromu nejbližšímu řece starý vysavač a monitor od PC, aby to odnesla první větší voda? Kdo tohle udělá?
Kdo hodí baterku z auta do kontejneru na papír?
Kdo nechá u kontejnerů na plasty kyblíky od primalexu i s primalexem a kovovými držadly? To to nejde vylejt naředěné do odpadu?

DOBYTEK, PRASATA. Tak koukejte, abyste byli jiní.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
jacek
Příspěvky: 799
Registrován: ned říj 03, 2010 13:21
Bydliště: Brno

Příspěvek od jacek »

:x Teď nevím, jak to navléct, aby to nebylo OT, přeci jen je tohle téma o vlacích. Tak abych navázal, ono stačí se podívat, v jakém stavu jsou regionální trati - vše zarostlé travou a keříky, neudržované, rezavé (a chudinky mašinky a vagónky) - ten dnešní stav mi připadá, jako kdyby bylo po válce.
Nemám moc rád to české sebemrskačství, nejsme my Češi přeci všichni stejní. Jen je potřeba se podívat, odkud to vše pramení a kdo to způsobil. Říká se, že ryba smrdí od hlavy. A i v tomto případě je to pravda. Lidé prostě nemají vzory slušného chování a morálky - někde počínaje nevychovanými rodiči, pak bezradná a bezmocná škola, která už ani pořádně neučí, natož by vychovávala :roll: . Okolo morální žumpa a myšlenková bída snad všech politických činitelů, krade se všude jak o závod, jen s tím nikdo nechce nic udělat. A korunuje to film a televize, servírující masám hnůj. Bohužel i ta veřejnoprávní, provozovaná z našich peněz - a to by nám zase úplně tak jedno být nemělo. Nezbývá, než se snažit být lepší alespoň v rodině a jít třeba svému okolí trochu příkladem. I když je to hrozná frustrace, Sisyfos by mohl vyprávět... Ale snažme se!
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Teepee píše:Kdo hodí baterku z auta do kontejneru na papír?
Tak to bude kouzelník, já musim i krabici od bot deformovat, aby se tam vešla :P

A dost tutoho, řešit v takovým krásným tématu takovýdle věci. Eště tak kolem těch kolejí budiž...

Edit: Ty jo, je možný, že tuten příspěvek píšu přes 20 minut? :lol:
jacek píše:ten dnešní stav mi připadá, jako kdyby bylo po válce.
Jako, mít železnici po válce v takovýmdle stavu, tak jsme králové 8)


A něco z dnešní jízdy domů. Při dobržďování do Přeštic to začlo dělat takovej zvuk, vůz vibroval a rázoval. Do tý doby normálka, ale od tý doby to dělalo randál, při brždění dost ukrutnej. Nejspíš teda něco s obručí, frekvence se s rychlostí zvyšovala. Jasný mi ale neni, jak (a co) se stalo. Kdyby se náprava kousla a sklouzla se po kolejnicích, tak dejme tomu, ale když to dělalo už při brždění, tak ta náprava evidentně nestála. Zajímavé, opticky pak na podvozku nebylo vidět vůbec nic.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4301
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Navážu na OT tímhle obrázkem, v diskuzi tam je 18.02.2011 (9:50) k našemu OT zmínka, ale dál to tu pitvat už nebudeme. http://www.zelpage.cz/fotogalerie/ostat ... st245.html

Jinak ve středu jsem zahlédl na Švejkovi v akci toho nového Brejlovce s CATrem a teda koukal jsem, valil volnou (asi), ale i když podvozky údajně zůstaly stejné, bylo to tichounký, paráda. A jestli jel výkon, tak je to bezhlučný motor!
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Teepee píše:Co se jako honí hlavou těm PRASATŮM, kteří jdou kolem cizí zahrady a prostě tam hodí odpadek?

Že si to uklidíš :mrgreen: .

Jen tak pro zajímavost, onehdá jsem byl na procházce v Medlánkách, konkrétněji v této lokalitě http://cs.wikipedia.org/wiki/Medl%C3%A1neck%C3%A9_kopce a "uprostřed" toho všeho jsem našel vyhozenou mikrovlnku, tak si to přeber.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Příspěvek od dvk »

Koko Loko píše:konkrétněji v této lokalitě http://cs.wikipedia.org/wiki/Medl%C3%A1neck%C3%A9_kopce a "uprostřed" toho všeho jsem našel vyhozenou mikrovlnku, tak si to přeber.
To je hned za kolejema PPV ... tím je myslím vše jasné, ne :wink:
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

To jako, že to tam zavlekla budoucí "elita národa"? Tak to tu budoucnost vidím ještě černěji než teď :) .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Příspěvek od dvk »

Koko Loko píše:Tak to tu budoucnost vidím ještě černěji než teď :) .
Konečně rozumné slovo :P Jo, přesně tahle elita národa. Vítě někdo nebo pamatujete, jak se přímo před menzou na chodníku zvrakovala Škoda 105 ? Je to tak 5 - 6 let zpátky.

Aby to nebylo úplně offtopic ... celých 5 let jsem jezdil do Brna vlakem a nejraději mám úsek tratě Krnov - Olomouc 8)
Tehdy ještě běžně jezdily "ponorky" s těma prosklenýma rohama. To byla paráda, když si člověk sedl do posledního vagónu, dal nohy na batoh a díval se, jak koleje ubíhají.
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

dvk píše:To byla paráda, když si člověk sedl do posledního vagónu, dal nohy na batoh a díval se, jak koleje ubíhají.
Jojo, velkej Bix. http://www.vlaky.net/upload/images/repo ... 172/06.jpg :)
Tak to u nás jezdí eště furt, ale já radši chodim do motorů. Když jede 831, tak neni co řešit, to i kdyby táhlo jídelní vůz, tak má smůlu. No a v Quattru se přece jenom líp spí, ty Bixy mají nízký opěradla.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Příspěvek od dvk »

Jooo, to je ono ! Nízké opěradlo nebyl problém, stejně si tam člověk tak spokojeně pololežel. A ta nezapomenutelná vůně nafty ... jo to byly časy.
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“