Autobusy a vše okolo - part two

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Ano, některé názvy zastávek jsou zajímavé. Ale jsou také názvy zastávek u kterých si člověk už jen tak povzdechne : Vlnola, Sklárna, Cukrovar .
Pak jsou některé bojovnější jako třeba : Revoluční, Dukelských hrdinů, Kanon.
A pak také i zastávky vyloženě romantické a těch je v Ústí n.L. dost :
V Zeleni, U studánky, Stříbrnické nivy, Za Humny, Na Luhách, Milbohov hájovna, Podhoří, U vodopádu, V Besídkách, Pod hradem, Ve Stromkách, Podlesí, V zahrádkách, Na Popluží.
No, a nechybí ani ony zmiňované : Nové Krematorium, Poslední cesta, Na Spálence, Hřbitov.
Ale to je jako s názvy ulic, občas také dost připomínají historii konkrétního místa. Některé jsou i zajímavé jako třeba v Terezíně ulice Fučíkova. Každý na tu ceduli kouká jako, že ji zapoměli sundat. Ale ten po kom se ta ulice jmenuje není Julius Fučík nýbrž Josef Jan Fučík (teda alespoň Městský úřad to tak vysvětluje, ale asi to bude tak, že nechtějí dát peníze na novou ceduli a ulici přejmenovat :P )
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

123 jezdí Na Knížecí- Šmukýřka. :) Tu jsem jezdil také ještě za dob mého působení na Kačerovské garáži a nijak mi k srdci tato linka nepřirostla...

Na Florenc to byla pravděpodobně linka 135 a zastávku Židovské pece obsluhuje např. 133, ale tam v těch místech to vůbec neznám.

Znám zvláštní a kolikrát opravdu podivné, ale zajímavé názvy zastávek na linkách, které jezdím, nebo jezdil ještě na Kačerově:
Kelerka, Václavka, Santoška, Spiritka(!), Klamovka, Kavalírka, Rozýnova, Větrník, Klikovka(!), Cibulka, Anděl (přestup na metro B, příští zastávka...), Žabovřeská, Peluněk, Kostrounek (3 za sebou na l. 241) a mnoho dalších...

Najzajímavější situace a zároveň stav minimálně vhodný k zamyšlení nad nesmyslnými a papouškovitými jmény zastávek nastává třeba na lince 115.
Na této nudné lince se 3 zastávky z celkových 5 jmenují ...Chodov...
- Chodovec, Pod Chodovem, Chodov. :?
Davy turistů, tápající v češtině když slyší slovo Chodov, předpokládají, že už tam se vystupuje na metro. Také jsem to několikrát zaslechl, ale vždy se uklidnili, protože neslyšeli slovo ...metro... to se hlásí na Chodově.
Zkrátka nesnáším opakování názvů, jako u něčeho, pod něčím apod. na jedné lince. Všechno se má jmenovat jinak...
Zato třeba před tím Chodovcem jsou zastávky Lešanská a Na Pahorku... :wink:
Nevím proč, ale tyto dva názvy ve mně vyvolají vzpomínky na drandění s kamarádem na lince 170, v dávných dobách. :)

Mimochodem, dnes jsem měl na té 213 tak neuvěřitelnou pohodu a "panorámata", mrzelo mě, že jsem nechal doma foťák. Byl jsem se podívat u Hostivařské nádrže, projít po poli, sledoval jsem krotké bažanty z cca 1 metru, prostě takhle by měla vypadat každá šichta. :wink:
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Honza 21061 píše:Teepee: Kdybys byl teď na dráze na rychlíkách, tak myslím, že by Tvé představy o rodinném životě musely hodně vzít za své a bylo by všechno úplně jinak právě v neprospěch rodiny... :roll:
No mě ta touha (myslím touha, ne to že se i to líbí) nějak přešla v té době, když se zavřely vrátka. Líbilo by se mi to, ne že ne, ale ty negativa, jako zodpovědnost, časová náročnost, finance atd. to opravdu i dnes nechávají spát. Prostě mi přijde, že by pro mě bylo tak obtížné přesedlat z kancelářské židle, že se s tím netrápím.
A koláč to samé, ono je to hezké, ale může se přitom stát tolik ošklivého, že mi to za to nestojí. Rodina na prvním místě a aby měly děti za tátu toho, kdo někoho "přejel". To fakt ne. Zlatá kancelář. :roll:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

No, je to Tvůj názor. :) Mě také příliš netěší zodpovědnost, kterou jsem si na sebe navěsil, ale když už to tak je, tak to musím vzít jako fakt a přestat to tolik prožívat.
Je potřeba se prostě umět v tom provozu orientovat a pokud možno pokusit se jezdit tak, aby se nic nestalo. :roll: Všechno jsou to zkušenosti a nutnost překonat krušné začátky...
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Ale, že jim to mezi těmi "amerikami" sluší, co ? http://www.ikarusbus.cz/uvod/uvod_ikarus_bus.html
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Byl jsem ve čtvrtek v Lienzu ( rakousko ), tak jsem to musel vyblejsknout... :D
Přílohy
Long vehicle.JPG
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

jo, začal s tím Postbus. Konečně zase pochopili význam vleků, teď aby to ještě pochopili u nás. Cca 4-6 let to tam už jezdí.
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

To je vlek?? :shock: To by mě tedy nenapadlo... :shock:
Jo, ještě se budu tahat za autobusem s vlekem... :P Když už ho cestou někde nepřevrhnu a neztratím, tak mi tam mezitím pubertální část kaštanstva rozmlátí a počmárá vše, co je v jejich silách... :roll:
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Honza 21061 píše: To je vlek?? :shock: To by mě tedy nenapadlo... :shock:
Jo, ještě se budu tahat za autobusem s vlekem... :P Když už ho cestou někde nepřevrhnu a neztratím, tak mi tam mezitím pubertální část kaštanstva rozmlátí a počmárá vše, co je v jejich silách... :roll:
No nic pro Tebe, podívej se dobře na ty kola vleku :lol:
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Honza 21061 píše:pubertální část kaštanstva rozmlátí a počmárá vše, co je v jejich silách
A v tom máš také pravdu .... v Rakousku je to něco jiného tam se lidé v dopravních prostředcích chovají patrně jako lidé. Ale u nás jsou horší než dobytek !!
Jedině, že by se opět zavedla funkce -průvodčí- , aby to měl ve vleku kdo hlídat
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Ano kola -zabočují- tak to tedy nechci. :P Jediný kloubák, který mě ještě zaujme, je některá z Brněnských B961E, případně Citybus/Citelis 18M... :wink:
Na garáži totiž kloubáky nemáme a když se podívám na stav některých kloubáků z mé bývalé garáže, tak jsem rád, že už s tím nejezdím.
Točna má vůle, první dodané B941 se musejí honit po silnici jako káča, kdepak... Pořádný kloubák, nebo jedině sólo.

Když už jsme u toho sóla, tak si teď taky můžu říkat že "člověk míní, život mění". Klacek s novým motorem nebude... Mám ho sice napsaný, ale máme automat B931 a parťák se ho nechce vzdát, zatímco já se nechci vzdát skvělého parťáka, takže moje kmenové auto bude do budoucna tohle. www.autobusy.org/fotkyvozu/7348.php
Naštěstí je to moje nejoblíbenější kombinace motoru LIAZ a převodovky Voith, absolvoval loni střední opravu, má ale hodně much, které bude třeba vychytat a bude to na dlouho, ale jako náplast na to má alespoň přípravu pro rádio, takže ho tam zkusím "včlenit". 8)

Jen nevím, jak o sobě budu moci říkat, že jsem řidič, když na automatu šofér být nemusí- nějak sešlápnout plyn a držet se volantu umí kdokoliv... :?
Když si člověk pohrával s tím fofrklackem, tak si alespoň mohl před těmi cestujícími připadat jako řidič, teď budu jen "šlapač na ten pedál vpravo". Abych vracel půlku výplaty. :evil:
- - - - - -
S vandalstvím je problém. I ten průvodčí by musel mít trochu vyšší pravomoce. Lidi si totiž dnes z nějakých předpisů nedělají nic. Neví, že musí respektovat nějaké dané věci tak jako chtějí, aby někdo respektoval věci, které se dotýkají jich.
V pátek odpoledne jsem si "užíval" pauzu na Knížecí na lince 197, přijel Citybus z linky 167, čekalo na něj střídání, jenže žádné střídání nebylo, volalo se na dispečink o výměnu vozu... Podlaha za předními dveřmi byla ohozená zvratkami, puch, který se donesl větrem i ke mně, mi dokonale zkazil chuť a sám jsem málem vrhnul... :?
Údajně nějaká 20. letá holka, vsadím se, že určitě nalitá... Samozřejmě řidič nemá pravomoce cestujícího legitimovat (pouze legitku, ale pokud se rozhodne odejít, nelze nikoho zadržovat), takže čištění vozu, náklady na manipulaci, zaplatí podnik a ve finále všichni. Není to nikterak malá částka... Navíc došlo k vynechání spoje a prostoji řidiče- to vše stojí peníze! :evil:
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

Honza: dle zákona 111 může osoba která řídí vozidlo, průvodčí vozidla, ve stejnokroji dopravce, či vybavená odznakem a průkazem dopravce dávat pokyny cestujícím....je oprávněna zjistit totožnost cestujícího. Měl by to být §18, odst. 2., lit. a. , ale zaboha jsem to nemohl najít. Ale vím, že v platné verzi toto je.

V zákoně 266 o dráhách je to upraveno ....odznakem NEBO průkazem....
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

To je sice fakt, ale jak dotyčného chceš donutit, aby Ti ten průkaz totožnosti ukázal? :D :(
Když se prostě rozhodne odejít, odejde a Ty proti tomu nezmůžeš ale absolutně nic.

Včera jsem byl svědkem úprku jednoho černého pasažéra, na kterého se vrhlo asi 5 revizorů, kteří balancovali na hraně tohoto zákona a snažili se ho zadržet (kde se vzali, to opravdu netuším :shock: ), a který předtím prohlásil, že jim rozhodně nic dávat nebude, ani občanku, ani lístek, nic... Nakonec se tedy musela ještě odněkud vynořit městská policistka a potom teprve mladík pochopil, že jakýkoliv odpor je marný. :D

Je to další z tisíce paradoxů v našich zákonech, pokud k něčemu dojde, škůdce je povinný prokázat svou totožnost a řidič, či revizor (s výjimkou podzemních drah- další díra v zákoně) můžou vyžadovat prokázání totožnosti, ale nemají právo jej omezit na osobní svobodě.
Takže i oblíbené zavírání vandalů v autobusech Ti může nějaký cynický právník (neznám právníka, který by nebyl cynický) parádně omlátit o hlavu. :roll:
Podívám se znovu pořádně na ten zákon, třeba se tam něco změnilo. Možná přijdu na další paradoxy. :)
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
ladalover
Příspěvky: 249
Registrován: čtv dub 20, 2006 11:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od ladalover »

Jen malá reakcička. Autobusy vůbec nesleduju, ale teď jsem na ně zabrousil. Existuje možnost občanského zadržení!! A to bezprostředně po spáchání nějakého tr. činu, pokud je důvodné podezření, že dotyčný uteče a nedohledá se. Je to ovšem omezeno jen po dobu nezbytně nutnou (tedy do příjezdu policie).
Za to ti nejen nikdo nic neudělá (žádný právník tě nenapadne), ale Policie tě pochválí, že jim přiděláváš práci :D a stejně ho za rohem pustí.. :-(

A abychom nevařili z vody, je to konkrétně Trestní řád ČR pod zákonem č. 141/1961 Sb.,

A budeme citovat:

Občanské zadržení podezřelého
Osobní svobodu osoby, která byla přistižena při trestném činu nebo bezprostředně poté, smí omezit kdokoli, pokud je to nutné ke zjištění její totožnosti, k zamezení útěku nebo k zajištění důkazů (tzv. občanské zadržení). Zadrženou osobu je povinen ihned předat policejnímu orgánu a pokud to není možné, tak alespoň omezení osobní svobody tomuto orgánu bez odkladu oznámit. Dále se postupuje obdobně jako při zadržení realizovaném policejním orgánem.

U autobusů to mouhou jasně být tr. činy Poškozování cizí věci, Obecné ohrožení (je-li ve voze více než 10 lidí, jinak ne), Omezení osobní svobody ostatních cestujících nebo třeba Jiné omezení práv občanů nad míru přiměřenou. (právo na klidnou přepravu v MHD)
lada time is comming...
Lada 1500S, 1,5, r.v. 1978 1978 - dále
Citrónek XM 2,1D, r.v. 1991 04/2008-09/2009
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

Honza: no právě to je ještě lepší, aspoň to sleduje stopu:-)))

Eeee, někdo tu psal, že se na kartka nějak opomnělo u PK, a jakpak nám zapomněli na dráhu speciální?
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“