Autobusy a vše okolo - part two

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Tak jak čtu MP, tak rozvažovnu nebrat, bych byl za chvilku jak sud, mno už vlastně jsem :lol: . Já bych potřeboval, něco klidného, nenervujícího, pohodového, kde by nikdo nevyšiloval, udělal bych si co udělat mám, přesně takovou pohodu jsem míval, když jsem dělal na ústředně. Pravda, justovat na začátku 21 století relátka nebylo zrovna "high tech" , ale kouzlo to mělo, kdeže ty časy jsou, to jsem se i do práce v neděli těšil. :o
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Rozvažovnu bych taky nebral. Hlavně jsem se ale nestačil divit. Ono je třetí tisíciletí, Rusové létají již 50 let do kosmu a tady se ručně přesypávají jednotlivé suroviny z pytlů do mističek a převáží se na vozících kdoví kam. :shock: :roll:

Člověk by řekl, že v dnešní době už bude fungovat plně automatická míchačka surovin. Násypky s vestavěnou váhou už existují, míchačka by se zkonstruovala a podle toho, který program by se zapnul, takové výrobky by opouštěly linku. Jediné co by zůstalo, tak vysypávání pytlů do zásobníků. I když i toto by se dalo řešit navážením plných zásobníků přímo od dodavatelů. :idea:

Mno, asi bych chtěl moc. Přeci jen v každém oboru nemají takové technologie jako třeba v RKK Eněrgia, nebo Rosskosmosu. 8)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Mám tady z dneška pár fotek... Jezdil jsem s busem krátce po Střední opravě, bohužel mě velmi zklamal, byl vysypanější a odbytější, než 20 let stará Karosa... Večer šel na dílnu, zapnul se jednou hydromotor větráku chladiče a už se celou dobu nevypnul a stále se trochu protáčel. Díly nějak vzájemně netěsnily a celé to horko z chladiče šlo na mě... :?
Naštěstí se to potom částečně umoudřilo a už se vrtule netočila tolik...
Dobře jezdil, ale zlobilo tam snad všechno. Zkrátka odbytá SO... :(

Fotky by mohly být lepší, Barrandov a "velín" České televize se mi kvůli špatným světelným podmínkám a jakýmsi smogem nad údolím Vltavy nechtělo fotit, takže příště.... :)
Hlavně Ziko aby se pobavil. Říkal, že vlaječky můžou vozit jen cajzli po práglu. :lol: No a dnes bylo výročí Pražského povstání, takže všechny prostředky povrchové MHD vyvážely celý den vlajky. :)

Doufám, že už konečně ve středu naběhne do systému přidělování vozů to, že jsem dostal klacek a že mi bude psán kamkoliv, kde nejezdím nízkopodlažní pořadí. Byl jsem si ho dnes odpoledne prohlédnout, kolega, který s ním dnes jezdil říkal, že ho dávají na noční... Bylo to na podlaze ještě poznat.. :cry: Už abychom ho dostali my s parťákem a byl klid. Na těch nočních by brzy zašel a já ho potřebuji dostat pod svůj patronát co nejdříve potom, co vyjel z dílen po opravě. :axe:
Přílohy
Pankrácké okolí.JPG
Na Kavčích horách u České Televize.JPG
Cajzlovlajky u Podolské vodárny.JPG
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Hurikán píše: Rozvažovnu bych taky nebral. Hlavně jsem se ale nestačil divit. Ono je třetí tisíciletí, Rusové létají již 50 let do kosmu a tady se ručně přesypávají jednotlivé suroviny z pytlů do mističek a převáží se na vozících kdoví kam. :shock: :roll:

Člověk by řekl, že v dnešní době už bude fungovat plně automatická míchačka surovin. Násypky s vestavěnou váhou už existují, míchačka by se zkonstruovala a podle toho, který program by se zapnul, takové výrobky by opouštěly linku. Jediné co by zůstalo, tak vysypávání pytlů do zásobníků. I když i toto by se dalo řešit navážením plných zásobníků přímo od dodavatelů. :idea:

Mno, asi bych chtěl moc. Přeci jen v každém oboru nemají takové technologie jako třeba v RKK Eněrgia, nebo Rosskosmosu
Ano, takové míchačky máme, ale automatické dávkování je poze pro velkoobjemové suroviny (mouka sušenko-crackerová, mouka perníková, voda, olej popř. Marga, cukr atd. ) Ono se to zdá jednoduché, ale do takového jednoho výrobku jde třeba i 30 druhů surovin. Jedna dávka těsta má podle druhu výrobku cca 350 - 450 kg a navažují se do toho i takové dávky surovin jako třeba 0,10 kg.
Velkoobjemové suroviny se skladují v silech (cukr v prostoru cukrmlýna) , dodavatel je přiveze v cisterně a honí se to potrubím vzduchem.
Teď se už plánuje i automatické dávkování vloček. Protože při neustálém zrychlování výroby se to z pytlů už bez porušování předpisů v podstatě nedá stíhat.
Uživatelský avatar
paves
Příspěvky: 202
Registrován: pon dub 09, 2007 08:14
Bydliště: na vltave
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paves »

Michal Pokorný: nevim jestli se uz nekdo neptal ale nedalo by se dostat na exkurzi? docela by me takovej provoz zajimal
bad sex is better than a good day at work
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Jo jo, Michale, tak tohle znám, otec pracuje v malé potravinářské výrobě a mnohokrát jsem tam byl na brigádě. Poslední roky, když táta odjede na dovolenou, právě v míchárně surovin.
Takže některé ty suroviny co jsi zmínil dobře znám, k nim jsou ale další, jistě mnohokrát agresivnější než vanilkové aroma, tam je respirátor a brýle nutností jinak by se člověk ubrečel a urval si nos.
Ale o stresu to není. Materiál se dá namíchat předem, takže já si to střihnu jako brigádu a pak jdu do "své" práce, baličky jdou taky do práce a mají připraveno na celý den.
Ty bedny máte taky ty červený na 30kg, jak prázdná má 2,6-2,7kg?
A co riziko, že tam přidáš cizí předmět? Vždycky když skončím, musím všechno mít. Nůž na rozdělávání pytlů, propisku na odškrtávání položek, špachtli na čištění rohů míchačky. Prý se to tam tátově předchůdci už stalo, že rozemlel špachtli... Jsem si tak počítal, že v cenách hotových výrobků by to byla škoda asi za 50-60 000Kč...
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Teepee píše: Ty bedny máte taky ty masový červený na 30kg, jak prázdná má 2,6-2,7kg
Nějak tak , naše bedny na suroviny a i na výrobky, prostě na vše čisté jsou žluté a měli by mít přesně 2,1 kg. Červené bedny máme pouze na odpad a sanitaci. Modré bedny pak na obaly. Žlutá bedna se nikdy nesmí postavit na zem ( považuje se to za hrubé porušení praconí kázně) , musí být na nerezovém stojánku. Červená bedna by měla být na kovovém stojánku žluté barvy, ale u červené se i snese když je na zemi.
Je to tam po hygienické stránce trochu pakárna.
červené špachtle jsou pouze na podlahu, bílé na stroje. Červené kbelíky jsou na úklid podlahy, bílé na úklid strojů. Žluté hadry na úklid strojů, bílé na podlahu.
Do výroby nesmí přijít vůbec nic skleněného ani dřevěného. Palety máme plastové a na všech oknech je zevnitř nalepena fólie. Pít smíme pouze z plastových lahví či nerezového hrnečku.
Ve výrobě nesmíme mít k pití nic jiného, než čistou vodu (znamenitá chlazená kohoutkovice :roll: ). Jíst se tam samozřejmě také nic nesmí.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Cizí předmět se tam téměř nedá dostat, v podstatě vše co používáme je kovové, včetně propisky. A od surovin počínaje, přes těsto až po hotový výrobek vše neustále projíždí přes metaldetektory.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

paves píše: Michal Pokorný: nevim jestli se uz nekdo neptal ale nedalo by se dostat na exkurzi? docela by me takovej provoz zajimal
Kdysi fungovalo něco jako dny otevřených dveří, ale poslední byl někdy před třemi lety a už asi nikdy žádný nebude.
Od té doby jsou velice zpřísněné předpisy a člověk " z venku" do výroby vůbec nesmí. Bez potravinářského průkazu už vůbec ne, ani ve vlastní obuvi se tam nesmí.
Každý rok pořádá podnik setkání důchodců - bývalých zaměstnanců. A každý druhý rok je brali i do výroby. Ale už ani ti tam nechodí.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Ale s autobusma toto nemá vůbec nic společného tak bych to rozprávění ukončil. Když bude někdo chtít můžu na srazu povyprávět :P
Uživatelský avatar
paves
Příspěvky: 202
Registrován: pon dub 09, 2007 08:14
Bydliště: na vltave
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paves »

Michal Pokorný píše:
paves píše: Michal Pokorný: nevim jestli se uz nekdo neptal ale nedalo by se dostat na exkurzi? docela by me takovej provoz zajimal
Kdysi fungovalo něco jako dny otevřených dveří, ale poslední byl někdy před třemi lety a už asi nikdy žádný nebude.
Od té doby jsou velice zpřísněné předpisy a člověk " z venku" do výroby vůbec nesmí. Bez potravinářského průkazu už vůbec ne, ani ve vlastní obuvi se tam nesmí.
Každý rok pořádá podnik setkání důchodců - bývalých zaměstnanců. A každý druhý rok je brali i do výroby. Ale už ani ti tam nechodí.
myslel jsem jsem neco jako den otevrenych dveri... skoda, no.
bad sex is better than a good day at work
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Honza 21061 píše:....Říkal, že vlaječky můžou vozit jen cajzli po práglu. No a dnes bylo výročí Pražského povstání, takže všechny prostředky povrchové MHD vyvážely celý den vlajky.
Hm, v Plzni jsou na vozidlech MHD vlajky o každým státním svátku ;) Mezi 1. a 8. květnem se to ani ňák nesundavá ;)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

No, luxusní zájezďák :lol:
http://ustecketramvaje.com/ul/evpro/e368-04.htm

Všelijaké využití může mít takový autobus
http://ustecketramvaje.com/ul/evpro/e182-03.htm - jinak tedy v tomto případě bezvadná zastávka NOVÉ KREMATORIUM - to je opravdu konečná :lol: a opravdu je :wink:
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

Michal. V Jihlavě nám taky linka 5 končí u krematoria. Nehledě na to, že od něj je cca 350m domov důchodců a v tom krem. je i byt správce. To musely být pohledy řidičí, když takto v lednu, někdy kolem 6 večer, tma, tam vystupovala holčička a na otázku kam jde, dostali odpověď, že domů...
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

To u nás důchody začínají táhnout Prahou okolo té desáté- první vlna s RVHP* taškami, slevaři a Lidláci, druhá vlna jde do ulic na jedenáctou a ti většinou jezdí do klubů důchodců a kamsi na obědy. To už mám vypozorované z dřívějška, ale ještě jsem nevypozoroval, kam to všechno naráz směřuje, konkrétně do jakých míst.
Domov důchodců míjím na mnoha linkách a jistě není jediný, ale tam kupodivu hlavní vlna nikdy nesměřuje.

Zajímavý byl jeden čas na metru, ale možná je to ještě teď, už ráno nejezdím, tak nevím jak to tam vypadá. Důchody s RVHP taškami přešlapovaly už na šestou ranní u stojanů na METRO- deník zdarma a jakmile byl navezen, brali ho po balících a vyráželi jako pilné včeličky na všechny strany až se jim z holí a koleček u tašek kouřilo. Ráz a dva, ráz a dva, ráz a dva... :D

*= Ráno Vyjedeš, Hovno Přivezeš. :P
Honza
Osa Praha - Brno
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“