2103 - Jahůdka - lahůdka

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4291
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Hurikán píše:Ještě je tu i výzva: Ještě trošku vylepši a hlavně UDRŽ stávající stav dál do budoucna. To si myslím, že je výzva největší. Není až tak velký problém se opřít do práce a něco vybudovat. Daleko náročnější potom je, dosažený stav udržet dál v budoucnu.
Tomu asi nerozumím. Pokud je na autoveterána garáž s příznivými resp. ideálními podmínkami a moc se s ním nejezdí, resp. nemusí se s ním jezdit, tak udržení stávajícího stavu spočívá v čem?
Zamezit puchření pryžových částí?
Zamezení koroze kovových, nátěrem neochránitelných částí? (která ale v ideálních garážovacích podmínkách téměř nepřichází v úvahu)
Znečištění int/ext vozu vyřadíme, to prakticky nepřichází v úvahu, snad jen zaprášení a prach se utírá prachovkou ne?
Zamezení stárnutí "nátěrových systémů"?

Pak zbývá dofukovat pneumatiky, které ale stejně vyřadíme ze seznamu věcí na zachování, neb auto jistě stojí na nějakých konfekčních gumách bez nutnosti zachování. Na exhibice se pak nasadí něco exhibičního ne? (přemontování exhibičních kol za konfekční je jen manipulace s poměrně trvanlivými šrouby kol, které se při správném mazání prakticky neopotřebí.)

Jsem toho názoru, že jakákoli údržba vozu, který údržbu už nepotřebuje působí jeho zbytečné opotřebení, tedy že u autoveterána neplatí úměra, čím více se starám, tím více dělám.
Nebo zapoměl jsem na něco, resp má něco větší váhu, než si dosud myslím?
Naposledy upravil(a) Teepee dne pon dub 21, 2008 09:29, celkem upraveno 2 x.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10554
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Hurikán píše:... kdepak to asi může být ....
že by nahoře "na Pinduli" ? Napoleonovo stanoviště při bitvě tří císařů? L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Martin
Příspěvky: 61
Registrován: stř čer 02, 2004 09:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Martin »

Luděk Musil píše:
Hurikán píše:... kdepak to asi může být ....
že by nahoře "na Pinduli" ? Napoleonovo stanoviště při bitvě tří císařů? L.
tzv. Žurán, jestli se nepletu :-)

[ Komentář přidal: Luděk Musil: po duben 21, 2008 13:04 ]
Přesně tak! Ale: Žuráň
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Hurikán píše:... vidět. Třeba na západce zámku kapoty od toho, jak ji neustále otvíral ...
Pozor na případné prasknutí struny, měl by jsi si to nějak pojistit, ať potom nemáš nervy. Já při tom většinou v záchvatu zuřivosti ohýbám kapotu :? , sice jsi jistě šikovnější než já, ale co kdyby.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Jarda1
Příspěvky: 177
Registrován: úte říj 10, 2006 06:02

Příspěvek od Jarda1 »

Ta lada je opravdu nádherná - unikát a je vidět, že je i v dobrých rukách krále…..:-).
Píšeš, že ještě doladíš drobnosti. Šel bych po takových věcech jako originál ruské podložky pod SPZ (zadní čtvercová a přední obdélníková se zaoblenými rohy) z nerezu a seřízlá chromovaná koncovka výfuku taky z nerezu. Hlavně zezadu to úplně změní a zjemní design. Bude to ale problém sehnat vše v dobrém stavu a za krátkou chvíli, být tebou dal bych si to jako dlouhodobý úkol.
Také možná by ladě více slušelo přesunout značku před přední nárazník do 1/3 výšky značky. Já mám obě varianty a podle mne více ladě sluší varinta se značkou před nárazníkem. Musel by jsi vyrobit jiné držáky, tvé současné jsou přichyceny lkovými plíšky zespodu. Pokud vím je to dáno i časově, první lady měly uchycení SPZky jako máš ty, ale pak asi z důvodů větší ochranitelnosti značky v obtížném terénu ji přesunuli dobředu (díry v nárazníku zepředu).
V žádném případě moje náměty neber to jako kritiku, jen jsem ti chtěl předat můj názor jak by jsi mohl udělat ladu z mého pohledu naprosto dokonalou.
Pavlík Brno
Příspěvky: 175
Registrován: sob úno 04, 2006 16:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavlík Brno »

výraz ve tváři majitele mluví za vše 8)
jj Žuráň, to je to pravé místo pro odpočinek s veteránem, na toto světoznámé návrší vidím z prominentní chaty rodičů :wink:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Lucinka a Pavlík píše:výraz ve tváři majitele mluví za vše
Bodejť by ne, taky nestojí vedle nějaké tuctovky.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

ze vy si s tou veci nedate pokoj :lol:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Kopr
Příspěvky: 2953
Registrován: úte bře 28, 2006 21:16
Bydliště: Družec,Frýdek-Místek

Příspěvek od Kopr »

Z jakou věcí ??? :D To auto není věc ale živý tvor kdysi jsem to zažil u š110r taky v podobném stavu ale měl jsem 21 a huntoval jsem ji dneska bych za ni dostal tak 60 tisíc no chybama se člověk učí :cry:
TŘI SESTRY <III> LADA GANG
LADA 21061 (1.7-5q od Kinga) -1986
MERCEDES BENZ W124 220E -1993
SIMSON S51 -1990
FORD GRANADA ESTATE 2.0 4V-1984

http://fotoalba.cz/Kopr21061
http://kopr21061.rajce.idnes.cz/
LED ZEPPELIN
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Koko Loko píše:
Hurikán píše:... vidět. Třeba na západce zámku kapoty od toho, jak ji neustále otvíral ...
Pozor na případné prasknutí struny, měl by jsi si to nějak pojistit, ať potom nemáš nervy. Já při tom většinou v záchvatu zuřivosti ohýbám kapotu :? , sice jsi jistě šikovnější než já, ale co kdyby.
To je správná připomínka. Je ale již vyřešená původním majitelem, kterému to asi taky vrtalo hlavou a tak od zámku kapoty natáhnul ještě jedno rezervní lanko s koncem pod kobercem. 8)

Jarda1, Ano, přesně tyto drobnosti mám na mysli. Ale třeba origo rámečky pod SPZ bych na auto nedal i kdybych je sehnal. Nové značky na ně nepasují a mít značku nějak přes rámeček, jako třeba máš Ty, bych nechtěl. Určitě ale jako dobové příslušenství ano.

Přední SPZ jsem takto uchytil hlavně z důvodu zachování prostupnosti díry v nárazníku pro kliku. Docela často tuto užitečnou vychytávku využívám k protočení motoru. Hodí se i pro seřizování ventilů, atd. Uvidím, možná časem osadím nějaký sklopný držák jako měly Octávie. Navíc se s Jahodou do obtížného terénu nechystám, takže jsem klidný. 8)

Originální koncovku výfuku mám. Stačí "jen" nasadit a jet. :) Jelikož je ale na autě nyní namontován zcela nový výfuk, koupený někdy v hluboké minulosti, který má na výstupní trubce nalisovánu leštěnou hliníkovou koncovku, nechce se mi zatím do tohoto zasahovat. Uvidím. Budu o tom ještě uvažovat.

Neboj se. Nejen Tvoje náměty rozhodně zle neberu. Naopak v nich hledám ispiraci. :wink:
Lucinka a Pavlík píše:jj Žuráň, to je to pravé místo pro odpočinek s veteránem
To ano. Je tám krásný rozhled a klid. Nebývá tam moc rušno, takže se dá v klidu rozjímat. :D

Teepee: Ono to vypadá jednoduše, ale i s minimálním provozem je potřeba všechny díly, hlavně v motoru, stále čistit, aby špína nebyla zažraná. :P U takového auta je totiž vše postaveno na detailech a ty dají největší práci. Proto jsem to napsal takto.
Naposledy upravil(a) Hurikán dne pon dub 21, 2008 21:43, celkem upraveno 1 x.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Malda
Příspěvky: 1013
Registrován: čtv srp 18, 2005 13:17

Příspěvek od Malda »

Hurikán píše:Navíc se s Jahodou do obtížného terénu nechystám, takže jsem klidný. 8)
Ticho nebo to uslysi Majo :lol: :mrgreen:
mimochodem, tak pekny auto a je tak zbastleny tou cernou maskou a hroznejma poklicema a ty blinkry, no skoda mluvit. fuj
Calling name Bastl One
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Tak jsem si dnes udělal výlet do Třebíče k Dr. Markovi na seřízení motoru. (Viz téma v poklábosme)

Cestu zpět domů jsem pojal jako rekreačně kochací. Cestou jsem se párkrát zastavil a udělal nějaké fotky. Bohužel na místech s nejlepšími pohledy se nedalo zastavit, takže jsem musel vzít za vděk i těm trošku "horším" místům.

Po návratu domů jsem celé auto umyl a znovu navoskoval, protože rozpleskaný hmyz a nalepený pylu udělal svoje. Nyní je tedy Jahoda v garáži připravená na další vyjížďku. :D
Přílohy
U pole řepky
U pole řepky
Na louce za Třebíčí
Na louce za Třebíčí
V Třebíči na náměstí
V Třebíči na náměstí
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
ger007
Příspěvky: 4784
Registrován: úte kvě 06, 2008 13:38
Bydliště: NMnV - Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ger007 »

ej tá je parádna :) jak sa usmieva ked je na výlete
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Malda píše:jestli nazyvas prasetem toho, kdo si chrani zadnici kouli
V tom případě jsem prase. :D A u Jahody bych byl nejradši i trojnásobný prase. (koule i na rozích auta) :D O nedobřždění mě ani nemluv. Včera jak jsem jel od Marka domů, tak jeden děda to za mnou na křižovatce málem neubrzdil. :Hangman:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Malda
Příspěvky: 1013
Registrován: čtv srp 18, 2005 13:17

Příspěvek od Malda »

Hurikán píše:V tom případě jsem prase. :D A u Jahody bych byl nejradši i trojnásobný prase. (koule i na rozích auta) :D O nedobřždění mě ani nemluv. Včera jak jsem jel od Marka domů, tak jeden děda to za mnou na křižovatce málem neubrzdil. :Hangman:
No ja sem za kouli taky rad i z tehlech duvodu. A byl sem rad, ze ji mel ten prede mnou, kdyz sem nedobrzdil s peugeotem, ze sem s nim nemusel nic resit :mrgreen: Jinak jizda s timhle presunovadlem musi pro tebe bejt asi slusne stresujici :D
mimochodem, tak pekny auto a je tak zbastleny tou cernou maskou a hroznejma poklicema a ty blinkry, no skoda mluvit. fuj
Calling name Bastl One
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“