Scotova NIVA

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
scot
Příspěvky: 373
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvek od scot »

Bývá s tím problém? Když jsem Nivu kupoval, byl tam takový uzávěr, ale byl celý polámaný.
Henry
Příspěvky: 630
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Scotova NIVA

Příspěvek od Henry »

Jarda: silentbloky sa teraz riesili v susednom fore o sedanoch:
https://forum.ladaklub.com/viewtopic.ph ... 58#p523739

scot: toto plastove uzamykatelne veko CSSR mam aj ja, zatial funguje. Ale na uzamykatelnom ruskom celokovovom veku sa mi zlomil zavit, veko sa vzpriecilo a musel som ho cele rozlamat, aby som ho vobec dostal prec z nadrze.
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7222
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Scotova NIVA

Příspěvek od valda1971 »

scot píše:Bývá s tím problém? Když jsem Nivu kupoval, byl tam takový uzávěr, ale byl celý polámaný.
Mně se jednou zaseklo na Avii, musel jsem ho rozlámat a na 2101 mi začlo zlobit, tak jsem ho preventivně zlikvidoval. Ale myslím, že je to malé %, tak si jej užívej :wink:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
scot
Příspěvky: 373
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvek od scot »

Dneska jsem si byl pohrát s bílou Nivou. Našel jsem tam pár nových děr v prazích. Dají se prahy vyměnit bez výměny předních blatníků? Já bych vyměnil prahy, blatníky i čelo, ale asi budu zatím muset ustoupit a uděláme nějaký kompromis. Zjistil jsem, že tam chybí přední stabilizátor, a že tam je nějaký kit na zvýšení světlé výšky. Zdála se mi trošku vyšší, ale myslel jsem, že je to pneumatikami. Přes to bahno na podvozku, jsem si nevšiml, že některé části podvozku jsou modré. Taky je v vzadu stavitelná Panhardka. K čemu je to dobré? Chybějící stabilizátor asi časem doplníme. Vyměnil jsme ty plasty ve spojení hlavní řadicí páky, takže už se neviklá. Byl jsem ji dneska projet, ač nerad, musím uznat, že jede lépe než moje. Motor má lepší tah a startuje na brnk, pětikvalt se hodí, přídavka tolik nekvílí. Až se vyvaří , vymění se silentbloky náprav a nějaké ty čepy, tak to bude fajn auto.
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3256
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Scotova NIVA

Příspěvek od Tommel »

scot píše:Zjistil jsem, že tam chybí přední stabilizátor, a že tam je nějaký kit na zvýšení světlé výšky. Zdála se mi trošku vyšší, ale myslel jsem, že je to pneumatikami. Přes to bahno na podvozku, jsem si nevšiml, že některé části podvozku jsou modré. Taky je v vzadu stavitelná Panhardka. K čemu je to dobré?
Někdo udělal bodylift, stabilizator vyhodili kvůli křizení přední nápravy a stavitelná panhardka je kvuli tomu aby dostali zadní napravu po zvednutí do středu :wink:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Scotova NIVA

Příspěvek od Ondra1,7mpi »

Záleží jak chceš auto používat, já svojí upravil podobně,a nyní jezdím na sériovém podvozku a zjišťuji že mám strop v terénu opravdu o dvě kategorie níž... Takže si nechávám zatím obě verze, současně i s dalšími 4x4... Těch není nikdy dost :mrgreen:
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
scot
Příspěvky: 373
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvek od scot »

To s křížením náprav a stabíku vím, divím se, že jsem si toho nevšiml, když jsem to kupoval :) Myslím, že táta bude jezdit podobně jako já, takže ho tam asi vrátíme. Příští měsíc doufám uděláme STK a pak ji rozebereme a opravíme jako tu moji.
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Scotova NIVA

Příspěvek od Ondra1,7mpi »

Jasný, vše lze snadno vrátit do původního stavu... Záleží jak kdo to chce... Každé má své výhody tam kde se to má používat... A není 4x4 jako 4x4...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
Příspěvky: 895
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Scotova NIVA

Příspěvek od Jarda_NIVA1.7 »

2 scot:
ja spodky prednich blataku proste uriznul, udelal jsem prah a potom jsem to tam z5 navaril.
bez predniho stabiku jsem s dlouhou nivou najezdil asi 80tis.km
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
scot
Příspěvky: 373
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvek od scot »

Tak jsme dneska vyzvedl svoji Princeznu ze servisu po seřízení motoru. Dělaly se ventilové vůle, čištění a seřízení karburátoru. Měnil se i napínák řetězu s tou kluznou lištou. Motor jede o poznání tišeji a má menší vibrace. Je s tím čím dál větší radost jezdit. Sehnal jsme dvě chromovaná zrcátka, ale kupoval jsem po internetu a nejsou stejná. Jedno je více vypouklé,počítám že bude z nějakého staršího modelu. V 89 už byla snaha vše zjednodušit a zlevnit, ale možná se pletu. Pokud by někdo měl druhé do páru, tak bych to vypouklé asi vyměnil. Je zrcátko rozebíratelné? Respektive sundat samotné zrcátko z té chromované plochy bez toho abych ho rozbil? Bílá Niva je po STK a táta se teď na ní učí svařovat. Doufám, že mi něco nechá, chtěl bych se to taky naučit :)
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7222
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Scotova NIVA

Příspěvek od valda1971 »

scot píše:Tak jsme dneska vyzvedl svoji Princeznu ze servisu po seřízení motoru. Dělaly se ventilové vůle, čištění a seřízení karburátoru. Měnil se i napínák řetězu s tou kluznou lištou. Motor jede o poznání tišeji a má menší vibrace. Je s tím čím dál větší radost jezdit. Sehnal jsme dvě chromovaná zrcátka, ale kupoval jsem po internetu a nejsou stejná. Jedno je více vypouklé,počítám že bude z nějakého staršího modelu. V 89 už byla snaha vše zjednodušit a zlevnit, ale možná se pletu. Pokud by někdo měl druhé do páru, tak bych to vypouklé asi vyměnil. Je zrcátko rozebíratelné? Respektive sundat samotné zrcátko z té chromované plochy bez toho abych ho rozbil? Bílá Niva je po STK a táta se teď na ní učí svařovat. Doufám, že mi něco nechá, chtěl bych se to taky naučit :)
To plošší zrcátko je na 2101 a odvozeniny a také origo na Nivku, to baňatější je na 2103/6 a odvozeniny.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
scot
Příspěvky: 373
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvek od scot »

Dík za potvrzení. To baňaté má lepší chrom na nožičce. Pokud ho z někým nevyměním, tak zkusím ty nožky prohodit, vypadají stejně. Jen musím zjistit, jak to rozebrat bez poškození. Mám i náhradní zrcátko s plastem, ale zatím jsem neměl čas a odvahu to rozebrat.
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7222
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Scotova NIVA

Příspěvek od valda1971 »

Ještě k tomu rozebrání. Nejrizikovější je právě sundat sklo zrcátka, ta obvodová guma je ztvrdlá a bývá připečená k kovu. Doporučuji nahřát třeba fénem a velmi opatrně nožem odlepovat. Rozebrat zbylé kovové části na prvočinitele už je sranda, jen jsou někdy zarezlé ty dolní šroubky co drží plochou pružinu.
Nožky a spodek jsou stejné.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
scot
Příspěvky: 373
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Scotova NIVA

Příspěvek od scot »

Našel jsem teď na bazoši druhé tenké. Podle čísla sedí, ale má jinou nožku. Asi se tomu rozebrání nevyhnu.
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7222
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Scotova NIVA

Příspěvek od valda1971 »

scot píše:Našel jsem teď na bazoši druhé tenké. Podle čísla sedí, ale má jinou nožku. Asi se tomu rozebrání nevyhnu.
Ty bys na své Nivce měl mít správně jen levé. Tedy z veteránského hlediska. Ale dodávali si lidi i pravé, tak nic proti ničemu :wink: :)
Jinak zde je inzerát na dvě krásná "placatá" :
https://www.sbazar.cz/racing/detail/167 ... -nepouzita
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“