čepy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

To zní velice pokrokově, ale já bych přece jen chtěl on-line vidět to mazání skrze ty mazničky a pozorovat jak se mazivo protlačuje čepem, až k závitové části.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Koko Loko píše:To zní velice pokrokově, ale já bych přece jen chtěl on-line vidět to mazání skrze ty mazničky a pozorovat jak se mazivo protlačuje čepem, až k závitové části.
Možná ti to někdy předvedu :wink:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Ne někdy, ale při první příležitosti, demonstrační čepy jsem již přichystal, bude to jedna z atrakcí jarního srazu.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Koko Loko píše:Ne někdy, ale při první příležitosti, demonstrační čepy jsem již přichystal, bude to jedna z atrakcí jarního srazu.
A máš na nich maznice? Jestli jj, tak OK, jinak ti to spíš ukážu na svejch :wink:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Štěpán Getsko píše:
Koko Loko píše:Ne někdy, ale při první příležitosti, demonstrační čepy jsem již přichystal, bude to jedna z atrakcí jarního srazu.
A máš na nich maznice? Jestli jj, tak OK, jinak ti to spíš ukážu na svejch :wink:
Tož osvětli mi pojem maznice, na těch mých penzionovaných originálech jsou ty ucpávky s šestihranem, to je ono? Jinak demonstraci bych rád viděl na čepu mimo auto, abych se opravdu ujistil, že mazivo opravdu obteče celou kulovou část čepu.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Pojem maznice bych vysvětlil asi jako taký oný bazmek, na kterej se nasadí hadička a nacpe se tam mazivo...nic se nemusí šroubovat a podobně, maximálně sejmout krytku
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Dusan
Příspěvky: 3884
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

No to neskumam :) ci obtecie celu cast ale fakt je ze sa dostane hore ku prachovke... a to tam potom uz voda a prach nema sancu :) ale mal som nejake ukrajinske capy a tie nesli pretlacit a chodili velmi z tuha :D tak ze radsej pri montazi troska maznut z vrchu a tak dat prachovku. Vsade sa pise ze su z materialov ktore netreba mazat :) za starych cias myslim ze tam bol silon :) ten sa vybil alebo vydrel ...
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Je to tahle ptákovina dle ČSN 23 1470 hned na prvním obrázku http://www.exvalos.cz/mazaci-technika/m ... -maznicky/

Jinak jsem tu právě ještě něco pro všechny našel zajmavýho.
Není to sice lada, ale pár zajmavých informací si lze z toho článku ponechat. :wink:

http://lazo.czechian.net/preusch/techni ... hlidky.htm
Naposledy upravil(a) Štěpán dne pát pro 07, 2007 20:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Mě jde také hlavně o to kama to mazivo vlastně protlačujete, zdali mezi kulovou částí a lůžkem nebo mezi obalem a lůžkem :wink: .
Štěpán Getsko píše:Je to tahle ptákovina dle ČSN 23 1470 hned na prvním obrázku
Takové šamšulky na nich jsou, akorát nevím zdali mají dírku, kdyžtak zkusím vyrobit.
Naposledy upravil(a) Křečík Barbuška dne pát pro 07, 2007 20:55, celkem upraveno 1 x.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Koko Loko píše:Mě jde také hlavně o to kama to mazivo vlastně protlačujete, zdali mezi kulovou částí a lůžkem nebo mezi obalem a lůžkem :wink: .
Kždej čep má na svém povrchu do šroubovice udělané žlábky, který vlastně slouží jako zásobárna tuku a zároveň i jakasi dopravní tepna při mazání.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Ano toho jsem si všiml, jen uvaž, nové čepy z východu již dírečky nemají a opticky vypadají že jsou v místech potenciálních maznic celkem na těsno, předpokládám, že pod železem je hned ten silon či teflon a pak již kulová část, tím navrtáním bych měl obavu z narušení kluzné vrstvy a z následného trhání, jestli se mi podaří najít ve veteši nějaký volnější samomazný a najdu čas provedu rozborku. Jen malý postřeh při průzkumech starých čepů ze žlutého jsem zjistil, že čepy domazané grafitkou byly "volnější" než ty s A00, takže mnou preferovaná G3 se na toto opravdu nehodí, má velmi mizernou přilnavost.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Dusan
Příspěvky: 3884
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

zasadne som daval A00 taka silno tahava vazelina ( teda mazaci tuk presnejsie ) odolna voci vode ved o to tam ide.

Hm na tesno navrtal som to tam...narezal zavit namazal a dal skrutku... hrubka steny je cez 2-3mm. tak ze skrutky so m upravil na tych 2-3mm a naskrutkoval tam, nič nedrhne :)
Uživatelský avatar
Stanley__001x
Příspěvky: 370
Registrován: čtv pro 21, 2006 20:26
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Stanley__001x »

Čepy jsem kupoval teďka z jara a měly záslepky na mazničky, stačí ty šroubky vytočit (7mička klíč) a natočit tam mazničky třeba z Trabanta, když nemáš origo (taky 7mička klíč) .
1 x 2104 rv 86
1x 2107 rv 90
4x trabi ( 2x s tp)
1x DKW Sonderklasse 1001
1x Tatra 57 sport
1x Zetor 50 Super
a 4x různé moto
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

u toho chcem byt, ked budete tu online vizualizaciu robit. Ja som len raz skusal mazat cap ked nebol zamontovany na aute a roztrhlo ho ako zabu :mrgreen:
Ono totiz ked ho nedrzia tie srouby tak zvary povolia. Ono to je na ruskych capoch zbodovane len tak aby sa to nerozsypalo pri preprave :weedman:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Stanley__001x
Příspěvky: 370
Registrován: čtv pro 21, 2006 20:26
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Stanley__001x »

Majo píše:Ja som len raz skusal mazat cap ked nebol zamontovany na aute a roztrhlo ho ako zabu
proč mazat čep který není zamontovaný, to je trochu zbytečný, když už čep vyndám tak proto že je vymletej a jde do šrotu...
1 x 2104 rv 86
1x 2107 rv 90
4x trabi ( 2x s tp)
1x DKW Sonderklasse 1001
1x Tatra 57 sport
1x Zetor 50 Super
a 4x různé moto
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“