Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvek od mceza »

Ať je to jak je to. SPZ už jsem odevzdal a dostal nové. V tuto chvíli tak již není žádná možnost, jak se starých domoci. Ale čistě ze zájmu (a pro pomoc lidem se stejným problémem) se na ministerstvo plánuji obrátit a zjistit, zda úřad nepochybyl (protože já jsem po prostudování příslušného zákona a prováděcího právní předpisu nabyl dojmu, že ano).

Stejně tak se chci zeptat, jak je možné, že úřad zapíše do TP údaj (který já nemám možnost ani důvod ověřit) a za dva roky ho označí za chybný a přeškrtne ho. Takže místo zproštění povinosti platit eko poplatek jsem zaplatil deset papírů...
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvek od Hurikán »

Laďuša píše:I kdyby jsi jí měl tisíckrát pučenou, tak tim nemůžeš zaštiťovat postup proti předpisom.
Jakým předpisům??? Jmenuj nebo cituj konkrétně. V předpisu pouze je, že úřad ti nějakou RZ přidělit musí. Ovšem jaká to bude, nikde uvedeno není. Zrovna tak ti ji může na základě rozhodnutí kdykoliv vyměnit.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvek od Laďuša »

Aha. Takže o tom rámci kraje se nikde nepíše, jo? Já tě nebudu citovat ňáký čísla ňákých vyhlášek nebo čehokoliv, nejsem žádnej právník a nehodlam se chytat za slovíčka. Ale možná zrovna jako ty argumentujou na úřadech! Nejsi ty ten strůjce? :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvek od mceza »

Hurikán píše:Jakým předpisům??? Jmenuj nebo cituj konkrétně. V předpisu pouze je, že úřad ti nějakou RZ přidělit musí. Ovšem jaká to bude, nikde uvedeno není. Zrovna tak ti ji může na základě rozhodnutí kdykoliv vyměnit.
Existuje právní prováděcí předpis. Ten je pro úřad samozřejmě závazný. Ale v tomto případě není zcela konkrétní. Jediné, co jsem našel, že pokud nesouhlasí kódy (písmena) krajů, RZ se musí měnit vždy. O SPZ píšou, že se jejich výměna provádí podle dříve platného právního prováděcího předpisu. Ten jsem ale nenašel...
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvek od Vašátor »

Laďušo, to máš tak, jako by se mohli úředníci rozčilovat nad tím, že vůz má být přepsaný do 10ti pracovních dnů. Většina lidí na to prdí, někteří na sebe nemají vůz přihlášený i několik let. A co úředník může? Zcela nic. V jakési vyhlášce sice je napsáno, že přepis musí být dokončen do 10ti dnů, ovšem postih není žádný.

Martine, rozhodně podej stížnost. Ne ani tak kvůli SPZ, ale spíše o vyškrknutí údaje o zproštění platby od eko poplatku. Ten by jsi rozhodně platit neměl, obzvláště když už to bylo v TP zapsáno ... šmejdi to jsou...
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvek od MartasBrno »

Tam by mohl zafungovat i takový ten institut "...v dobré víře, že je zproštěno poplatku...".
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvek od mceza »

Ano, také mě to napadlo. Strýc mi auto prodal s tím, že je vozidlo zproštěno povinosti platit ekologický poplatek. Uvedl mě tedy v omyl. Ale neudělal to vlastní vinou, ale vinou úřadu. Samozřejmě by se na základě toho dalo dožadovat nějaké nápravy a myslím, že soudní spor bych vyhrál. Problém je však ten, že nemám čas ani peníze vést nějaké soudní spory a už vůbec do toho nechci zatahovat strýce, kterému jakožto majiteli autoškoly nechci moc dělat na příslušném úřadu špatné jméno...
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvek od Luděk Musil »

Bohužel - každou chybu úřadu si nakonec odnese prostý občan ... ať již okamžitě nebo později. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvek od mceza »

Tak jsem si konečně našel čas na pokračování ve vedení dědovy knihy jízd (mám podrobné záznamy od roku 1997 až do jeho smrti).

Psal jsem si všechny (i drobné výdaje) za opravy a teď jsem podle fotek tachometru (ano, nebyl čas to psát, tak jsem to fotil) dal teď dohromady ujeté km.

Takže jen tak pro zajímavost: Za rok 2012 jsem za žigula utratil 15377 + 10 tis. eko-poplatek, tedy 25377 Kč.

V těchto penězích jsou započítány veškeré výdaje od odtahovky, oleje, barev, maskovacích pásek, STK, všeho, co z auta během oprav upadlo a "odměny" kamarádovi. Takže i přes velkou sumu jsem na tom ještě dobře :D

Navíc nejsou započítány nové pneu, které přinesl Ježíšek.

I tak ale vzhledem k najetým 136 km celkem za 2012 mi to vychází na 187 Kč/km (bez benzínu). A to je teda dost :D

Snad tento rok částky za opravy (alespoň mírně) klesnou a hlavně se výrazně zvýší počet najetých km.

Doufám, že nic nebude bránit vytáhnout VAZe z garáže a setkat se s vámi na jarním srazu.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7225
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvek od valda1971 »

Neboj, ony se ty km navýší :D Já první rok, co byl odstaven coby veterán z provozu najel 179km, potom se začal zúčastňovat srazů, poznávat podobně "ulítlé" lidičky a loni jsem najel 2.477km - to jen srazy apod., žádná účelová jízda :D
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvek od Vašátor »

Přesně tak. První rok je skoro vždy ve znamení "za moc peněz málo muziky", ale ono se to otočí :wink:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvek od mceza »

Hlavně ať to není na střechu a budu spokojen :D
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvek od mceza »

Prošel jsem si nejprve fórum, abych zjistil, jak to je s častým problémem našich luxusních vozů - upadávání kličky trojúhelníkového okna. Bohužel mám upadené obě dvě.

Nejdříve jsem samozřejmě prošel několik témat, ale rád bych to měl od vás napsané i tady (a třeba se od té doby učinil nový zásadní objev super lepidla na kličky).

Je tak mimochodem - je hrůza, co se stane, když do vyhledávání na tomto fóru dáte mimo jiné slovo "upadla" :D

Takže o co jde? Jak přilepit tyto kličky zpět?

Tedy
- Jaké lepidlo koupit? (nějaký konkrétní, osvědčený typ?)
- Jak očistit zbytky lepidla na kličce a skle? (Očišťovat nebo to jen odmastit a kašlat na to?)
- Nějaké tipy, jak to uchytit, aby to zaschlo?

Jaro se blíží a vypadá to, že přes zimu mi ten stroj nezreznul, takže se začínám připravovat na řešení těchle blbostí...

EDIT: A ne, ty kovový botky nechci.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvek od Jelen »

Kličky jsou bolest, kup si kovový držáčky na kličky, nasune se to na okno, je to decentní a funkční. Sám to na autě mám.
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahraniční vůz po dědovi - VAZ 2101

Příspěvek od mceza »

Ano, už jsem svůj příspěvek editovat. Na jednom okně ten držák mám. Nejde mi o bolest, tu jsem ochoten podstoupit v zájmu autencity vozu (kdybych chtěl auto bez problémů, je žigul už na vrakovišti).
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“