Pivo, víno, chlast....

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Co pijete nejčastěji a nejraději?

Tvrdej chlast
13
10%
Pivo
82
62%
Víno
16
12%
Nepiju alkohol..fuj
21
16%
 
Celkem hlasů: 132

Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivo, víno, chlast....

Příspěvek od Laďuša »

Luděk Musil píše:Ajda - prohibici máme už skoro tejden a tady ani slovo?

Nu copa na to máme tak povídat? Já bych pro to slušných slov nenalez :lol:
Zrovna, co to vyhlásili (tu současnou verzi o kořalkach 20% a vejš všude), jsem byl v Ostravě. Slívovici jsem si tam pěkně dal hned po příjezdu, to byla prostě výzva. :mrgreen: Nu a když jsem vyrazil do Stodolní, což bylo maximálně pár hodin po vyhlášení, už to bylo špatný. Naštěstí jsem napřed byl v jednom podniku, kde to eště neřešili, tak jsem si hrdě dal, čimž jsem partyzánsky podkopal to nařízení. V další už ale nalejt nechtěli.
Mimochodem, Ostravácí, víte o tom, že tam máte hospodu s předkem Žigulíka nad vchodem? :)

Jinak doma zatim ňáký zásoby jsou, ale doufam, že to co nevidět skončí. Třeba do čaje používam jako chladič rum a teď jsem akorát načal poslední flašku. Ona sice ňákou dobu vydrží, ale čert ví, jak to ty naší pajtaší jsou schopný dlouho vydržet...
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
vodis
Příspěvky: 1666
Registrován: stř lis 25, 2009 21:18
Bydliště: Rakovník

Re: Pivo, víno, chlast....

Příspěvek od vodis »

Taky se ještě držím, letmým pohledem do domácího baru jsem zjistil z nepovoleného alkoholu ještě 4 litry ukrajinských vodek, litrovku rumu a půl lahve griotky. 8) Přinejhorším jedu za měsíc na Slovensko, tak bych udělal závoz!
Sněhobílá Samara 21083 r. 1994 - ŽIGADLO! koupeno 10/2009, 16400 - 36142 km, prodáno 26.5.2013
Stříbrná 21102 r. 2003 - Samara EVO! koupeno 5/2011, 15100 - 71109 km, prodáno 28.7.2014
Červená 2105 r. 1990 - Ruda koupeno 4/2013, 58329 - 95400 km, prodáno 7.12.2019
Sněhobílá 2101 r. 1973 - Jáchym koupeno 8/2013, 43740 - 50065 km
a ještě Volha 24
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Pivo, víno, chlast....

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Prohibice mne zanechává klidným, u nás se tvrdé nikdy moc nepilo a osobně se tvrdému spíše vyhýbám a užívám jej spíše jako prevenci při prochlazení a podobných příležitostech. Chlastu je doma sice dost, ale většina pochází z různých darů, "životnost" lahví je řádově 3-5 let a to ještě většina padne na pečení a výrobu různých mazání na kolena :-) . Horší by byl zákaz pivíčka, k tomu jsem si vypěstoval velice kladný citový vztah :mrgreen: .

P.S. Nějaké tři roky se mi ve skříni suší litrovka karibského rumu bez kolku s údajným původem ze SRN, ve stínu nynější methanolové masáže o ní začínám pochybovat :lol: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivo, víno, chlast....

Příspěvek od radek mb »

Jak jsem již někde psal, mě prohibice osobně nevadí, vodku jsem si u nás v krámě nekoupil již drahně let. Dávám přednost domácím destilátům od prověřených výrobců (rozuměj dobrých známých), takže mám asi 1,5 l samohonky, litr vodky z Ukrajiny, v lednici půl láhve rumu, co jsme nespotřebovali do těst na vánoce.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Re: Pivo, víno, chlast....

Příspěvek od Michal Pokorný »

A mne nechává prohibice úplně v klidu, já bych klidně zákázal prodávat veškerý alkohol 8)
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivo, víno, chlast....

Příspěvek od Teepee »

Tak, že by už na to přišli?
http://zpravy.idnes.cz/likerky-s-jedova ... zpravy_ras

Je jasné, že někde to ti výrobci likérů vzít museli. A buď by v tom museli jet všichni a najednou by všem ujela ruka a dali nežádoucího Metanolu více, nebo pravděpodobněji, to mělo jeden zdroj, který vyprodukoval vadnou surovinu.
CINOL, já vždycky raději sáhl po Velvaně. :wink: :lol:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Pivo, víno, chlast....

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Tady se pořád přemýšlí odkud se ten metanol bere a přitom stačí nahlédnout do železničního periodika :lol: .
Přílohy
pip.JPG
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivo, víno, chlast....

Příspěvek od Laďuša »

Je tomu již týden, co se uskutečnila další ze seancí, tentokrát výjezdní, jejímž cílem bylo město Most. Nyní jsem se rozhodl, že vytvořím krátkou reportáž.
Akci vymyslel Michal, který o tom zpravil Koko Loka. Původní tah byl údajně takový, že Michal doufal, že si to K-L nestačí zařídit, ten ale po akci skočil jako divý, tudíž Michal musel akci opravdu uskutečnit. Další postup byl takový, že já jsem se to dozvěděl jakoby náhodou až ve čtvrtek večer, necelou hodinu před odchodem na plzeňskou schůzi. Prý: ,,Řikal tě Pípák, že v sobotu přijede?" No, to jenom pro představu, jak se seance organizují, jak se o tom lidé náhodou dozvídají a jak jsou občas živelné. Já jsem nic neměl, tudíž jsem upravil plán na sobotu a na schůzi jsem zasvětil ještě Jardu, kterému se nápad taktéž zalíbil. Michal měl jistě velikou radost, neb s takovou účastí určitě nepočítal.
S Jardou jsme měli sraz v sobotu ráno na nádraží. Tam jsem mu vrátil peněženku, kterou nechal ve čtvrtek v hospodě, koupil si lístek a obsadili místo v rychlíku do Mostu. Jelikož byl Jarda připraven na kulturu cestování, vytáhl záhy pivo, takže spolucestující jistě měli radost. V dobré náladě jsme dojeli do Mostu, kde jsme měli asi půl hodiny čas, než přijede Michal. Ten se rozhodl nechat Pípáka na pospas cestování a přijel autobusem už dřív, takže jsme měli něco přes hodinu čas, který jsme věnovali prohlídce města, především jeho centra, které se honosí moderní architekturou. Bohužel je poněkud podudržované, takže místy se naskýtá žalostný pohled na mladé stavby. Mě nejvíce zaujaly budova SHD, Oblastní dům kultury horníků a energetiků, hotel Murom, magistrát a i mnoho dalších staveb. Michal dělal, že nás nezná.
Na čas příjezdu Koka Loka jsme se vrátili zpět na nádraží. Marka jsme se opravdu dočkali, takže i ten obávaný přestup v Ústí nad Labem zvládl. Dalším bodem programu byl kostel nanebevzetí p. Marie, který se proslavil tím, že se v roce 1975 přesunul o 850 metrů ze starého Mostu. Už bylo ale 3 dny po sezóně, takže jsme se nedostali dovnitř a dokonce ani na věž, i když tam jasně bylo psáno, že se tam dá dostat po splnění určité procedury. Michala s Markem už to nebavilo a zdrhali, zatímco já s Jardou jsme onu proceduru absolvovali, žel úspěchem zakončena nebyla. Nuže máme pořád motiv jet do Mostu znova. Půlka osazenstva mezitím už došla skoro do města, dohnali jsme je zkratkou přes velkou křižovatku, což jistě nečekali, ale času to něco ušetřilo. Zde, u zimního stadiónu, ovšem došlo k názorovému rozkolu, kdy Michal rezolutně odmítl přesun do minipivovaru a Marek se po kratším váhání přidal na Michalovu stranu. Nastala tak rozluka.
Dvojice odpadlíků se přesunula na nádraží do bistra, kdy vydržela až do odjezdu. Co se tam za tu dobu dělo, to nevím. My s Jardou jsme naskočili do první tramvaje, která zrovna projížděla okolo. V ní jsme zápasili, zřejmě k pobavení celého vozu, s jízdenkovým automatem. K poslušnosti jsme ho sice přemluvili, ale v době zakoupení lístků už jsme zase současně vystupovali, ale tak aspoň jsme podpořili Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova. Poté, co jsme se jakš takš zorientovali v mapě MHD a seznali, že v sobotu to jezdí jako když nejezdí, jsme se rozhodli, že využíjeme mého orientačního smyslu, který jsem nabyl den předem na internetových mapách, bohužel z úplně jiného očekávaného výchozího místa. A i tak jsme vyrazili směr pivovar. Místy mi přišlo, že jdeme dobře, o pár kroků později jsem zase nabýval dojmu, že jsme úplně špatně. Naštěstí jsme šli dobře, což na jedné křižovatce potvrdil můj náčrtek a pak jsme již bezpečně našli minipivovar Mostecký kahan.
Pivovar nás přivítal hezkým interiérem a prázdnotou, kterou narušovala pouze servírka. Na čepu byly dvanáctky světlá, polotmavá a tmavá a třináctka speciál. Hned zezačátku jsme provedli i fotodokumentaci, neb měla přijít šestnáctihlavá skupina Němců. Sedělo se hezky, pivo dobré, Němci opravdu dorazili. Jako speciál bylo zrovna v nabídce pivo nakuřované s chilli, což ve mě budilo jistou dávku opatrnosti, ale dát jsem si ho musel. Už po prvním loku mě to pivo ale nadchlo a nezůstal jsem u jednoho. Hospoda to byla moc pěkná, pomeranče ve žlábku na záchodě jsem ještě neviděl. Němci to měli i s výkladem a nam s Jardou se podařilo celou skupinu rozchechtat, když jsme se jim tam nachmýtli k výkladu, což obnášelo zvednout se napůl ze židle a nakouknout do technologického procesu. Ale čas letěl a z nádraží přicházely urgence, tak jsme od servírky zjistili, kde jezdí tramvaj, nechali si načepovat petky a vyrazili jsme.
Jak už to tak bývá, tramvaj jedoucí jednou za půl hodiny nám ujela před nosem, což ještě hůř než my nesla jakási babička, která údajně pak ještě musí přestupovat na třicítku. My jsme radši jeli asi za čtvrt hodiny tramvají jinou, což obnášelo to, že nás nezaveze až před nádraží, ale do Litvínova, pokud včas nevystoupíme a nedojdeme to pěšky. Přijela opět klasická tramvaj ČKD T3, kterou jsme pod tíhou toho, že na druhý den tento typ tramvaje v Plzni definitivně končil, poněkud důkladněji zdokumentovali a jízdu si náležitě užili. Ani ten automat už nám nedělal problém. Naše nadšení bylo o to větší, že plzeňské tramvaje i přes původnost byli oproti těm mosteckým původnímu stavu na hony vzdálené.
A přišlo opět nádraží. Tam jsme se setkali opět s Michalem a Markem, kteří za celou tu dobu nic nezažili, a dali si ještě pivo, které bylo oproti Kahanu téměř k nepití. Vlak do Ústí nad Labem jel dříve než do Plzně, takže jsme Michala a Pípáka vyprovodili, pak ještě chvilku poseděli a nakonec jsme se také vydali na cestu zpět. Ta výborně utekla, neb jsme jí téměř celou prospali, v Plzni jsem ještě přes KMP přestoupil na vlak do Klatov a tím výjezdní seance definitivně skončila.

Zůstaly vzpomínky a fotografická dokumentace: http://ladusa.rajce.idnes.cz/Vyjezdni_seance_do_Mostu/
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Pivo, víno, chlast....

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Moc hezký popis a pěkná obrazová dokumentace. Seance to byla dobrá, plně napľnila mé cestovatelské choutky. Z mého pohledu nebylo ani nutné nějak moc po Mostu ťapat neb předem poskytnuté studijní materiály byly plně vyčerpávající. Pravda, názorový rozkol ohledně návštěvy minipivovaru trošku vrhá stín na celou akci, ale musíte pochopit, že já a Michal jsme již přeci jen poněkud starší a tak trochu ztrácíme říz, tudíž jsme dali přednost méně fyzicky náročným aktivitám. Nemohu ovšem souhlasit s tím, že jsme nic zajímavého nezažili, ba právě naopak. Mimo tradičních pesimismem překypujících rozhovorů umocněných předchozí prohlídkou chátrajících dominant kdysi rušného města jsme se náramě bavili pozorováním dvojice u vedlejšího stolu která se stala obětí výhodného nakupování spotřební elektroniky od jistě počestného spoluobčana tmavé pleti. Tak jsem se již dlouho nepobavil :-) . Jen škoda, že pobyt byl tak krátký :( .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Re: Pivo, víno, chlast....

Příspěvek od Michal Pokorný »

Koko Loko píše:Mimo tradičních pesimismem překypujících rozhovorů umocněných předchozí prohlídkou chátrajících dominant kdysi rušného města jsme se náramě bavili pozorováním dvojice u vedlejšího stolu která se stala obětí výhodného nakupování spotřební elektroniky od jistě počestného spoluobčana tmavé pleti. Tak jsem se již dlouho nepobavil :-)
Jééé, na to jsem málem zapoměl. To tedy chalpci ze západu přišli o hodně :lol: Zajímavé, že prodávající oslovil nejdříve nás, patrně jsme vypadali, že neodoláme lákavé nabídce koupě dvou mobilních telefonů za cenu 40,-Kč. Nu, odolali jsme, tak se obrátil k vedlejšímu stolu, kde neodolali a pustili se do výhodné koupě. Zajímavý byl zejména pak rozhovor obou pánů po té co opálený mladík zmizel:
- "hele a kde se to zapíná"
- "to se nezapíná, to nejde zapnout"
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivo, víno, chlast....

Příspěvek od Teepee »

Pěkné, hezký románek. V první chvíli jsem myslel že jsi se spletl a chtěl napsat SDH místo SHD, ale fotky, místy připomínající fotky města Pripjať, vše vysvětlily.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivo, víno, chlast....

Příspěvek od radek mb »

Vybrat si Most jako město k výletničení, to teda je dost divné. Podle mě je to jedno z nejošklivějších měst v ČR. taky jsem ho poznal a dokonce i tramvají jsem se tam projel, z rafinerie v Záluží do Mostu a zpět. Už v podvečerních hodinách se jí vezla spousta individuí, byl jsem rád, že jsem v Záluží vylezl z tramvaje a zalezl do kamionu a v klidu dál čekal, až na mne přijde řada a budu moci nabrat asfalt.
Co se týká toho "rumunského" kostela, já se na něj byl podívat těsně po jeho dostavbě. Mám dojem, že to je úplná novostavba a je to kostel pravoslavný rumunský a na jeho zafinancování se podílela i Rumunská ambasáda.
No hlavně, že se vám tam líbilo.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
MacGyver
Příspěvky: 1541
Registrován: úte lis 11, 2008 16:59
Bydliště: Plzeň/Prášily
Kontaktovat uživatele:

Re: Pivo, víno, chlast....

Příspěvek od MacGyver »

radek mb píše:Vybrat si Most jako město k výletničení, to teda je dost divné.
Podle mě to taky neni normální :rolleyes: .
foto: http://kentbrockman.rajce.idnes.cz/do_mostu
Lada 2103 r.v.77 "Hranatá nádhera"
Lada 2107 r.v.86 štrejchnutá tankem
Já chci jenom jezdit. Já CHCI!!! :toothy10:
My Other Car Is A Millennium Falcon
člen Ladaklub ultras
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Re: Pivo, víno, chlast....

Příspěvek od Michal Pokorný »

A ještě něco k našemu výletu
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... nim-stavu/

K-L jistě vzpomene, jak jsem ho varoval před opíráním o zábradlí, že se mi zdá poněkud urezlé a nedržící 8)
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Pivo, víno, chlast....

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Nebude tak zle, ten most bude muset ještě sloužit nejméně tisíc let, pak teprve spadne na poúdržbu.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“