Vola kardanu

Moderátor: Moderátoři

Dusan
Příspěvky: 3882
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

MAm otazku predavaju sa 2 druhy krizov jeden z oznacenim 2105 a druhy 2101...mam 03 takze by som mal dat ten 01..ale je medzi nimy nejaky rozdiel alebo sa daju zamenit ??? keby nebol k dostani 01 ?
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

nebude tam rozdíl v tom jestli je tam maznice, nebo není??.
Dusan
Příspěvky: 3882
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

uz som kupil nejake ..francuzke..sa mi to nepozdava francuzku suciastku do ruskeho auta..keby to sudruzi videli... otec sucho konstatoval ze ked t nieje balene v ruskom mastnom papiery ze to nebude dobre... vidime..maju aj maznice, a vraj garancia 100tkm ..to auto tolko nenajazdi len aby neodisli skor :D

Ale troska z tuha idu tie krize.... nevadi to podasa to ???
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

naper do nich pořádně tuku.. a dej hlavně bacha at tu maznici při montáži, tak jak já neurveš... :lol:
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Little Red Riding Hood píše:naper do nich pořádně tuku.. a dej hlavně bacha at tu maznici při montáži, tak jak já neurveš... :lol:
aneb co nejde silou... :lol:
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

Jelen píše:aneb co nejde silou... :lol:
ono jí skoor nebyla potřeba.. ani sem si nevšim že uopadla.. :ANAL:
Dusan
Příspěvky: 3882
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

No uz som nastudoval tumu :D na tesno by to nemalo ist a koli tomu su tie podlozky kalibrovane...pouzitim vhodnej podlozky sa dosiahne potrebna vola..ale ked mate 16 rovnakych podloziek ...... :D alebo dobre kladivo. :D... snad to vydrzi ked vydrzalo doteraz :D
Dusan
Příspěvky: 3882
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

Problem.... ked vyhodim rychlost tak to nejako huči taky rapkavy zvuk.. :(
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Marek píše:Jedna technická pikantnost: Seegerovky, které ukotvují křížové klouby v kardanu, jsou kalibrované. Při jejich demontáži je nutno si je označit a při montáži je namontovat na stejné místo. Stejně tak i oba díly kardanu se musejí vůči sobě označit a spojit v takové poloze, jak byly (neotočit o 180*). Kardan jinak bude házet !!!!!
Hehe, a přesně to označení se nám nakonec smázlo. Šrouby jsou každej jinak dlouhej, no nakonec jsem je tam dal, jak mi přišly pod ruku. A světe div se kuriozita, přijde mi, že se auto malinko zklidnilo. Bohužel rozjezdy na 1 jsou pořád bídný, ale kdybyste viděli tu drážku v setrvačníku od nýtů spojky, tak byste se taky nedivili :(

Otázka - jak se ty šrouby kalibrují? Jak ve fabrice zjistili, kterej kam dát?
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

dmatej: mluvíš o šroubech (kterejch), nebo o těch segrovkách??..

jinak ve fabrice to vyvažujou, tak věděj co je špatně..
Dusan
Příspěvky: 3882
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

Demontoval som znova kardan....vybral segerky obrusil ich aby sa krize lahko otacali..poskladal Oala.... bez hucania. Tak ze pozor na to pri skladani... loziska musia ist zlahka ale bez axialnej vole.
huztej
Příspěvky: 15
Registrován: stř bře 01, 2006 10:04
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od huztej »

Jojo......taky mě to čeká... a už to se to rozcinká i při jízdě...musím na to vlítnout..už jsem kardan měnil za jiný a ten jiný už taky dospěl do stavu kdy je mu konec...tak to bývá :Hangman:
Škoda 136 Rapid, Vaz 2101 - prodáno
vlastax
Příspěvky: 31
Registrován: ned říj 17, 2004 14:14
Bydliště: Ústí n.L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlastax »

Jé kluci díky,když mi v létě dělali spojku tak vyndavali/na Nivě /rychlostku,mechanik se dušoval že si udělal rysky ale s těma šroubama to asi bude ono,při 40km se to celý rozklepe
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Já mám teď podobný problém. Na jaře jsem nechal dělat GO kardanu, nové oba kříže, středové ložisko (segerovky měli na Koněvce jediný typ, ale problémy to nedělá). Při rozjezdu to silně cvakne, při přechodu z tahu do brzdění motorem a naopak, občas také a je tam znát velká vůle a při vyřazení a snížení rychlosti na zhruba 30 km/h a níže to začne cvakat s každou otáčkou kardanu- asi po zmenšení odstředivé síly. Při rozjezdu naštěstí nic nevibruje.
Kříž blíže k převodovce je originál ruský- Lada, ale kříž u diferáku je anglické výroby- dostal jsem ho k autu při koupi. Schválně mi ho v servisu dali k diferáku kvůli snazší výměně, protože důvěra k tomu nebyla moc velká a už je to tady... (alespoň doufám, že je to jen ten kříž, ještě jsem se pod to nedíval)
Honza
Osa Praha - Brno
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

napadá mě jestli jim nevypadl jeden váleček..
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“