1700 karburator jaky?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Dusan
Příspěvky: 3881
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: 1700 karburator jaky?

Příspěvek od Dusan »

No vidim ze knihu si asi ani neotvoril tlmic kmitov retaze 3 mas spadnuty v olejovej vani treba namontovat novy, napinacia lista je cislo 5 no obrazku,napinak ma cislo 6. Ako sa to nastavuje si precitaj v literature.

Preskocit by to nemalo nerobila to totiz to skodofka.
Přílohy
10.png
Uživatelský avatar
smajchl
Příspěvky: 413
Registrován: ned lis 21, 2010 14:11
Bydliště: Praha

Re: 1700 karburator jaky?

Příspěvek od smajchl »

Diky za odpoved tu knizku jsem uz skoro celou precet a jasne ten tlumic tam neni ten sroub z obrazku ten ma drzet ten tlumic? Problem je v tom ze z napinaci listy jaksi odpadnul ten kousek o ktery se ma opirat napinak tudiz tam totalne planda a ani kdyz na napinak nasadim treba 6ku orisek z goly tak to na listu nedosahne... a retez se da nahore presadit i o dva zuby na tom kole to neni dobry si myslim.

dole jsem se snazil povolit tu matici na remenici a nejde zapiral jsem sroubovak o zebro krytu rozvodu a rval za klic a neslo a bal sem se abych to viko rozvodu neznici timhle zpusobem, nic lepsiho me nenapadlo...

Nahore nad remenici je asi ryska na kterou tipuju ma ukazovat ryska na remenici - jsou tam i dva zarezy pro senzor a nebo to ma ukazovat na senzor ty dva zarezy s ryskou? Ve stejny moment ma ukazovat vackove kolo na rysku tim zahloubenim a to se nedeje... je asi o petinu otacky pozadu nebo napred ted nevim.. tusim zde zradu.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: 1700 karburator jaky?

Příspěvek od MartasBrno »

Proste neni co resit tady. Rozebrat, poskozene dily vymenit za nove, chybejici doplnit, po sestaveni seridit a uvest do chodu. Nic jineho neni treba a taky nic jineho nepomuze k tomu aby byl dobry vysledek.

Pokud mas problem (nejen) s ryskama, tak na tento motor lze namontovat puvodni remenice a puvodni prsa. Ale prvne se to musi zdemontovat prislusnym naradim. Tu knihu si vem do ruky, kdyz si predstavis ce to je newton x metr, poznas, jak velky klicem budes tu kterou matici nejen povolovat, ale pri montazi taky utahovat. Jinak se stane nestesti.

O kvalite napinaku a preventivnim reseni se tu psalo dost. Zakladme je ale taky spravny typ napinaku, cili jestli lidi tvrdi, ze je pro 1,7 jiny, ujisti se ze tomu tak je a ze mas ten spravny.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Dusan
Příspěvky: 3881
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: 1700 karburator jaky?

Příspěvek od Dusan »

Najlepsie by bolo kedby niekto z prahy na to pozrel......
Uživatelský avatar
smajchl
Příspěvky: 413
Registrován: ned lis 21, 2010 14:11
Bydliště: Praha

Re: 1700 karburator jaky?

Příspěvek od smajchl »

Jo jo o napinacich sem si tu toho cetl dost vypada to ze to bude asi spravny napinak vypada jako tenhle http://www.lada-dily.cz/produkty/detail ... 21929.html je plechovy a potazeny gumou, ovsem nema ten zobacek o ktery se ma opirat napinak. Jeste se vyrabi celoplastovy http://www.lada-dily.cz/produkty/detail ... 20048.html ale nevim ktery z nich je lepsi.

Pak je tu chybejici uklidnovac retezu tudiz asi tohle http://www.lada-dily.cz/produkty/detail ... 21219.html nebo tohle http://www.lada-dily.cz/produkty/detail ... 21218.html tipoval bych ze ten kovovy bude lepsi nebo jak je to?

A s tim povolovanim, nikde jsem nenasel moment. V mym tumovi je napsano
5. Odehneme plechovou pojistku ozubce roztaceni (zadna tam neni), ozubec vysroubujeme (klicem 36) - mam i prevarenej nastavec na golu 36 a do fungl novyho ozubce (ta vec na startovaci kliku) pasuje, jenze na tom motru je taky ozubec - i kdyz 21044 nema diru v narazniku avsak na klic 40 a asi to v servise poradne zarvali.. bojim se za to rvat moc ze bych mohl ublizit ventilum a kdyz tam vpacim sroubovak tak sem za to rval silou co to slo a prd, rikam zkusim sehnat mega golu ale mozna to dopadne spatne :-P

kdyby byl nedko z Prahy ochoten mi pomoct byl bych moc vdecny :-)
Cory
Příspěvky: 11572
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: 1700 karburator jaky?

Příspěvek od Cory »

Ten plastovy je pre jednoradu retaz,takze nad nim ani neuvazuj.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
Pepa
Příspěvky: 129
Registrován: úte čer 01, 2004 21:09
Bydliště: Říčany

Re: 1700 karburator jaky?

Příspěvek od Pepa »

Jedině ten kovový, plastový napínák je pro jednořadý řetěz (jestli se nepletu tak ho mají novější NIVY s hydroštely) Při povolování matice zkus sundat startér a zapříčit hranol z tvrdeho dřeva do věnce setrváku kliku neukroutíš :lol:
2101 r.v.09.1971
21073 r.v.06.1996
21044 r.v. 1998
Cory
Příspěvky: 11572
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: 1700 karburator jaky?

Příspěvek od Cory »

Ja mam v05 tiez plastovy :mrgreen: http://cory.rajce.idnes.cz/MPI/#U_9_.jpg Resp. uz tam neni :P
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: 1700 karburator jaky?

Příspěvek od MartasBrno »

Moc nechápu proč bys ubližoval ventilům. Kam cpeš ten šroubovák???
Na tvoje otázky který díl je lepší odpoví katalog dílů - třeba tam patří jen jeden z dílů, které máš na výběr.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
smajchl
Příspěvky: 413
Registrován: ned lis 21, 2010 14:11
Bydliště: Praha

Re: 1700 karburator jaky?

Příspěvek od smajchl »

Jasny moje chyba, ta lista ale nevypada moc jako dlouhodoby reseni, premyslel jsem o napinaku s ozub koleckem jaky jsou s tim zkusenosti?
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: 1700 karburator jaky?

Příspěvek od MartasBrno »

Lidi na te origo liste najeli statisice. Je to reseni od vyrobce auta. Ozkousene na milionech vozu za poslednich 40 let. To se ti nezda jako dlouhodobe reseni?
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Cory
Příspěvky: 11572
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: 1700 karburator jaky?

Příspěvek od Cory »

MartasBrno píše:Lidi na te origo liste najeli statisice. Je to reseni od vyrobce auta. Ozkousene na milionech vozu za poslednich 40 let. To se ti nezda jako dlouhodobe reseni?
Zasa sa budem opakovat, ale ked to kupis teraz, tak to vydrzi par tisic kilometrov a to dlhodobym riesenim nie je. Je ťažke najsť kvalitu.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9339
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 1700 karburator jaky?

Příspěvek od Vašátor »

MartasBrno píše:Moc nechápu proč bys ubližoval ventilům. Kam cpeš ten šroubovák???
Martine, nečteš, nevíš. Rozvod přeskočil a tudíž opatrnosti z důvodu potkání ventilů s pístem není nazbyt. A přesně jak píše Cory, nové díly stojí za prdlajs.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
smajchl
Příspěvky: 413
Registrován: ned lis 21, 2010 14:11
Bydliště: Praha

Re: 1700 karburator jaky?

Příspěvek od smajchl »

Jo zkusim to opatrne pres ten starter jak radite a nebo ho vyndam a nacpu do setrvaku drevo.. ale az nebude prset, ty rozvody na tom aute uz byly opravovany a vydrzelo to chvili jak pisou kluci tady kvalita dilu dneska stoji za prd... ta lista vypada ze z ni odpadnul kousek pribodovanyho plechu... mozna by pomohlo tam ten plech privarit jeste elektrodou ale stejne se ta guma rychle prodre proto me zajima jaky mate zkusenosti s tim napinakem s ozub. koleckem z kliky jak tu je na fotkach? A ten retez vypada taky jako shit... nastesti mam dva novy retezy jeste z minulych dob ty vypadaji lepe..

A kdyz uz jsme u svarovani, je dobry napad svarovat uchyt sedacky k podlaze elektrodou na invertoru? mam svarecku Kittin na 230V ze bych to tam zkusil privarit sam... nebo radsi nekoho s COckem? me ty plechy pripadaj docela tlusty dost...
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: 1700 karburator jaky?

Příspěvek od MartasBrno »

Vždyť už Saša dávno popsal jak to bodnout svařečkou aby to neupadlo - preventivně, už když se napínák přinese z obchodu. Pak už zbývá pouze to obložení. Mít napnuto, nenechat vytvořit vůli aby to nemlátilo...
V. Tak přece při povolování ozubce nechci točit s klikou, tak jaképak ventily. Dost mne zaujalo to s tím cpaním šroubováku někam, tak jsem se ptal kam.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“