Fukušima

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

V návaznosti na události ve Fukušimě nechala německá kancléřka Angela Merkelová odstavit 11 jaderek, teď odstavují (aspoň mi včera říkal otec) 2 jaderky v Ninozemí (nebo Belgii?), ekoteroristi, bursíkovci, greenpeaceaci a další volají po odstavení všech jaderek, ale ....



ptám se: kde, kdo. jak a z čeho nahradí tyto (ne)vyrobené megawatty el. energie, které jsou potřeba?
a
to už téměř vůbec nemluvím o tom, že pouhé oznámení té káči ... pardon - chtěl jsem říct kancléřky hned zvedlo ceny elektřiny na burze.
L.
PS: vynález toho rakušáka, který začal dodávat do obchodů nové elektrické zásuvky s označením "nepropustí jadernou elektřinu" je, myslím si, super :idea:
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
dvk
Příspěvky: 2562
Registrován: pát pro 04, 2009 16:21
Bydliště: okr. Přerov

Příspěvek od dvk »

No co, prodáme kravku a na jaře už nezasejem. Teda zasejem ... rychlerostoucí topoly, šťovík, hrách (abychom jeden každý mohl si osobně sám doma vyprodukovat adekvátní množství biomasy). Hajzlpapír se bude používat z obou stran a splachovat se bude vodou z kuchyně (nebo naopak). :?

Tuhle paniku kolem jádra moc nechápu, jakoby Německo mělo svoje reaktory na pobřeží moře kde hrozí tsunami nebo v oblasti častých zemětřesení. Stejně tak zbytek Evropy. Je jasné, že se nějaká vlna pochybností zvedne, ale chce to taky vidět věci reálně a v souvislostech.
2x УАЗ 452, еx 21044 a 2105
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

No to víš, to je z toho, že o tom rozhodujou lidi, co o tom nemají ani šajn. Už jenom to, že v čele tej komise v Německu má bejt Anděla, něco napovídá... Kdyby radši štrykovala a do odborných věcí se nemíchala. A to platí pro mnoho a mnoho dalších takových.
Energeticí si z nich rvou vlasy. To je jako s těma slunečníma. Ono to sice na první pohled vypadá, že postavíme 100 slunečních a zrušíme jednu parní, ale opak je pravdou. Teda, ne že by se stavělo 100 tepelných, to ne. Místo zrušení takový by to chtělo postavit, protože je potřeba mít teplou rezervu pro vykrejvání diagramu, až se slunce schová za mraky...
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Nojo, tak v Německu maj před volbama tak je třeba ukázat rozhodný kroky.

Kdybyste sledovali OVM, tak tam to Bursík vysvětlil, že prej máme vypnout Dukovany, protože 20% energie vyvážíme a ty Dukovany nám dávaj právě těch 20%. takže když je vypneme tak vlastně bude všechno v pořádku :lol: Proč vyvážet, my nepotřebujeme vyvážet :lol: Divím se, že ho tam ještě zvou, když už je v propadlišti dějin.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

zelvotron, Co je OVM? Kdo kam zve Bursíka? nejsem informovanej.

Luděk Musil, Luďku, to je přece perfektní!!! Ti blbci si to totiž vypnou, elektřina zdraží a my jim ji přece rádi draho prodáme. Nic lepšího nás potkat nemohlo. :) A Bursíka by patřilo nakopat do prdel dobře okovanou botou. :axe:

Jo a až budou mít vyspělý země všede slunečníky a my dostavíme temelín, tak budem vyvážet jedna radost. Hrozně se na to těším. :mrgreen: jestli by se nevyplatilo, ještě i posílit tranzitní vedení přes republiku, ať to líp teče :P
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Otázky Václava Moravce
MartasBrno píše:Nic lepšího nás potkat nemohlo.
Jak se to veme, jako pro ČEZ určitě, ale pro spotřebitele u nás nevím nevím :P
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

zelvotron píše:ale pro spotřebitele u nás nevím nevím :P
jejdanánky, co jsem přehlíd?
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Kolega zapálený pro věci historické, technické, veteránské a zvláště energetické mi poslal nějaké info, které nevím, jestli je někde jinde k vidění.

Omluvte zhoršenou kvalitu obrazu, zvuk není přítomen.

Obrázek
Obrázek

Omluvte druhý příspěvek, je tematicky odlišný od předchozího úleku.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Veverka

Příspěvek od Veverka »

A jak to bylo s tím bazénem?
Michal Karásek
Příspěvky: 184
Registrován: čtv pro 04, 2008 13:07
Bydliště: Malátova 7, Jihlava

Příspěvek od Michal Karásek »

Prostora pod reaktorem bývá součástí biologického stínění (druhé úrovně ochrany), oba dva televizní zdroje shodně tvrdí, že v černobylu vznikla vodní zásoba pumpováním vody do trosek a následným hašením reaktoru. Akorát podle bbc to nebyla jednotka SPECNAZ ale nějtěžší vězňové odsouzení k doživotí, kteří tam kladli nálože pro vypuštění vody. Teprve po vyčerpání/vytečení zjistili že zbytky jádra ještě pořád cestujou směrem dolů a mají šanci se dostat až ke spodním vodám řeky Pripjaťi. Takže tam snad i kopali nějaký tunel z třetího bloku přímo pod reaktor, kterouž prostoru pak vylili betonem. Asi nikdo z nás nemá byť náhledové bokorysy Fukušimy, které by mohly říct, jestli je možnost zatopení vodou a tudíž potenciálního průseru. Mě se nepodařilo najít ani Dukovany. Nejhorší na tom je, že se psal rok 1986 a dneska už nikdo nemůže s jistotou říct, jak to probíhalo do veškerých podrobností. Doufám že s fukušimou to bude jiné a až to zchladí a pohřbí pod tunami betonu bude k dispozici podrobný popis, co se tam dělo (doufá v to moje zvědavost, ale hlavně odborníkům to zase posune dál návrhy a provedení nových reaktorů).

Jinak - opět podle zpravodajství - mají na čtvrtém (nebo třetím?) reaktoru ještě nádrž na dochlazování vyhořelého paliva, kde se musí ta voda honit taky, aby se jim to nepřehřálo.
[VAZ 2104 Květuška (dříve Nataša)]
[Trabant 601 Žlutej ďábel]
"Rozdíl mezi svěřencem blázince a hlídačem je ve vlastnictví klíčů."
Veverka

Příspěvek od Veverka »

A kam odčerpali tu vodu?Takže nalitý beton putování trosek zastavil. :?:
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

MartasBrno píše:
zelvotron píše:ale pro spotřebitele u nás nevím nevím :P
jejdanánky, co jsem přehlíd?
nedostatek šťávy = vyšší ceny :?
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

zelvotron píše:
MartasBrno píše:
zelvotron píše:ale pro spotřebitele u nás nevím nevím :P
jejdanánky, co jsem přehlíd?
nedostatek šťávy = vyšší ceny :?
No to jo, ale z podstatné části bych je čekal tam, kde ten nedostatek vznikne.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Cory
Příspěvky: 11573
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

Pokial viem, tak pod reaktor v cernobyle kopali nejaky tunel a do zeme vpustali dusik, ktory sposobil zamrznutie pody pod reaktorom.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Michal Karásek
Příspěvky: 184
Registrován: čtv pro 04, 2008 13:07
Bydliště: Malátova 7, Jihlava

Příspěvek od Michal Karásek »

A to je to co jsem tu psal - existuje spoustu informací z různě důvěryhodných zdrojů a ty se zásadně rozcházejí...
[VAZ 2104 Květuška (dříve Nataša)]
[Trabant 601 Žlutej ďábel]
"Rozdíl mezi svěřencem blázince a hlídačem je ve vlastnictví klíčů."
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“