spojkovy pedal

Moderátor: Moderátoři

čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

aj tak si myslim ze budes potrebovat novu spojku
Jimmy
Příspěvky: 6
Registrován: stř čer 16, 2004 15:41
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od Jimmy »

Měl jsem stejný problém. Také jsem si přetěsnil oba spojkové válce ale nepomohlo to. Při druhé rozborce hlavního spojkového válce jsem zjistil, že na vnitřní broušené ploše je drobná prohlubeň. Tak jsem koupil a namontoval nový hlavní spojklový válec a je po problému. Jimmy
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

Vracet pedal nohou..to byly casy.Taky jsem mel ten problem u 04 postupne se to stupnovalo az zabirala jenom u podlahy a musel jsem ji jeste natlakovat... A jednou prestela jit uplne a zrovna to vyslo na leden uprostred hor...Nesla ani zaradit zadny rychlost.Abych to neprotahoval,tak to byla jedna z nejpodivnejsich oprav vubec...Dolil jsem brzdovku dvkrat proslapl a byla tvrda jak zamlada...Zadny odvzdusneni nic...od te doby verim ze je neco mezi nebem a Ladou. :shock: :shock: :shock:
hornak.active.sound

Příspěvek od hornak.active.sound »

mne to dela kazdou zimu jak padnou teploty pod nulu,dycky vymnenim vsechny gumicky ajeto zas na rok,vse bylo venku vevnitr ve valcich zadna rez zadny skrabamce.Asi ty gumicky uz nejsou z tak good matrose.
Uživatelský avatar
gogo
Příspěvky: 507
Registrován: úte čer 01, 2004 12:11
Bydliště: niekde v SVK

Příspěvek od gogo »

to iste aj u mna, naivne som si myslel, ze vymena gumiciek to vyriesi. Nestalo sa, najskor som vymenil maly-pracovny valcek, nacas klud, no len do zimy. Nova kapalina, myslel som, ze to mam pretesnene. Az vymena hlavneho valca to istila a funguje dodnes. Aj ja som si pomahal pridanim pruziny, no to pomoze len pedalu, nie vrateniu spojky.

Cim nad tym viac rozmyslam dospievam k nazoru, ze tieto opotrebenia valcov (spojka a brzda) su do istej miery sposobene tym, ze mame pedale umiestnene dost na tesno pri sebe, a kto ma dlhsie a vacsie nohy, prip.topanky, tak na to musi slapat trochu "zboku" cim dochadza k spominanym volam. Samozrejme aj nekvalitne a nepresne "nove" diely z rumunska polska bulharska a pod. sa podpisu pod toto.

G.
Dany_Five

Příspěvek od Dany_Five »

mne to robi tiez, isiel som odvzdusnit spojku a spadla, nechcelo ju vobec odvzdusnit, rozobral som hlavny spojkovy valec, aj to vnutro a vsetko som to prefukol kompreosrom a precistil, spojka teraz zabera uplne dole a nevracia sa pedal :roll:
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6519
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Dany_Five píše:mne to robi tiez, isiel som odvzdusnit spojku a spadla, nechcelo ju vobec odvzdusnit, rozobral som hlavny spojkovy valec, aj to vnutro a vsetko som to prefukol kompreosrom a precistil, spojka teraz zabera uplne dole a nevracia sa pedal :roll:
po pretesneni stareho valce, ktery po kontrole clovekem s velkou praxi vypadal ok, mi to za tepleho pocasi delalo taky. proste valec paa paa laa laa tuli tuli. novy valec a zatim uz 10 mesicu funguje :-)
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Dany_Five

Příspěvek od Dany_Five »

ved hej toto bolo nudzove riesenie, novy valec urcite zakupim
Miky
Příspěvky: 36
Registrován: úte led 16, 2007 14:29

Příspěvek od Miky »

Ak sa možem spitat stoji ta robota za to aby ste menily len gumičky v tom HSV? Ved novy valec stoji asi 160sk. Mne toto robilo tiež presne vymenil som ho a pokoj svaty.
Cory
Příspěvky: 11573
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

neviem kolko stoji robota,ale ja som kupil nove gumicky na HSV za 88 Sk.takze s tou robotou ta to bude stat minimalne rovnako,alebo viac.Takze radsej novy HSV. (Samozrejme ak nestoji xy rokov v sklade.)
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
gogo
Příspěvky: 507
Registrován: úte čer 01, 2004 12:11
Bydliště: niekde v SVK

Příspěvek od gogo »

Cory píše:(Samozrejme ak nestoji xy rokov v sklade.)
...a toto sa da ako zistit? len nehovorte ze na krabici je datum vyroby a spotreby, to sa potom zasmejem :mrgreen:
21061 *1986
21043 *1994 LPG
2107 *1989 LPG
...... potom nejake sracicky...
od 2020 VESTA CROSS LPG
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

jak to tak ctu tak zjistuju ze mam stejny problem...dvakrat sem vymenil gumicky, pokazde v jinem valci a dnes zas pozoruju ze musim rychle slapnout na pedal, jinak nezabere...uz mne to prestava bavit, este pred par lety stacilo vymenit gumicky a bylo vyhrano...po prvni vymene gumicek to zaclo delat tak po 2-3tydnech, tak sem to znova rozdelal a dal druhej valec s vymenenyma(bohuzel) gumickama...po rozdelani toho death jsem byl v soku bo tak opotrebovanou prvni gumicku sem este nevidel...a to za max3tydny, tzn. cca1500km :?

tagze jdu do novyho valce, tohle nema smysl...k otazce zda se to vyplati, tak to neni o penezich ale o zavislosti... 8)
M150
Příspěvky: 186
Registrován: stř dub 26, 2006 12:36
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od M150 »

Miky píše:Ak sa možem spitat stoji ta robota za to aby ste menily len gumičky v tom HSV? Ved novy valec stoji asi 160sk. Mne toto robilo tiež presne vymenil som ho a pokoj svaty.
ja som si toto povedal pri brzdovom valci. tam bol ten cenovy rozdiel gumicky / valec o dost vacsi - po 4 mesiacoch sa novy valec rozpadol a pretesnoval som stary :roll:
2103, 2103
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

sa to ze neni novy valec ako novy valec... a mozno je predsa len lepsi ten stary co lezal xy rokov niekde v sklade... a mozno je este lepsie vybrat to z nejakeho vraku kde spojka fachala bez problemu...

mne zacala robit dovne veci, po pregumickovani to vydrzalo asi 500km, potom prisla vymena valca, mam tam nejaky zasrany FENOX, ktory sice funguje ale ma par neduhov... v hornej uvrati (pedala) sa prilepi, takze ked zoslapavam spojku musim ju "odlepit" je tvrda a rupne, potom uz ide pekne, sprevadzana za hrozneho "pruzinoveho" zvuku (kvíííííík)
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Myso píše:sprevadzana za hrozneho "pruzinoveho" zvuku (kvíííííík)
to od nekud znam :lol:

jinak souhlasim ze ne vzdy je novy dobry, je to fakt loterie...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“