dotaz výkon motoru

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
D1NOsauR
Příspěvky: 34
Registrován: pát bře 20, 2009 16:26
Bydliště: Dolení paseky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od D1NOsauR »

Dobrá tedy, tak už si začínám uvědomovat, že Lada není auto typu tímhle pohni tamhletím otoč a ono to možná pojede. :D zítra s tím jedu do Liberce do Kia-Lada, aby mi to seřídíli.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Téma je jasné, proto bych byl velice rád, aby se diskuze zase nezvrhla úplně někam jinam :!:
D1NOsauR píše: zítra s tím jedu do Liberce do Kia-Lada, aby mi to seřídíli.
Tak to ti pomáhej Pán Bůh, aby to nedovrtali ještě víc. Mnohem lepší by byl nějaký garážník, co tomuto vozu opravdu rozumí. No a nejlepší bude, když přijedeš na náš sraz do Mnichova Hradiště. Tam ti to určo někdo seřídí tak, že nebudeš věřit vlastním očím.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
D1NOsauR
Příspěvky: 34
Registrován: pát bře 20, 2009 16:26
Bydliště: Dolení paseky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od D1NOsauR »

Díky za upozornění. Když to seřídí špatně, tak bych se podíval na ten sraz. Kdy se koná?
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

Jenom abys po návštěvě servisu měl na ten sraz s čím dojet a hlavně za co.
►Stodolní II◄
Expedice Estonia 2010 :hrob:
Iniciátor všeho zlého! Bacha na mě!
Život je tak rozmanitý. Každej den mě nasere někdo jinej.

Octavia combi 1,9tdi
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1998 až 5.3.2012 prodáno
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1996 - 19.2.2012 až 20.2.2012 prodáno
Vaz 2107 1,5 AXTEC, LPG r.v.1995 - 3.6.2008 až 3.6.2008 :hrob:
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Sraz se koná 29.-31. 5. na letišti Mnichovo hradiště, pohledej tu: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?t=9679
Náš doktor Marek se ti na to rád podívá a uvidíš, že to je raketa ;) škoda peněz za "odborné seřízení v servisu", kde to nebude zrovna levný. To rači dej Markovi na pivo a on ti to seřídí jako bůh :) taky se chystám svěřit moje auto do jeho rukou :)

Ivo má pravdu, servisum moc nevěř, jsou vybavení na nová auta, ale tyhle starý chtěj spíš zkušenosti a ne všelijaká cingrlátka :-D
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Jelen píše:Náš doktor Marek se ti na to rád podívá a uvidíš, že to je raketa ;) škoda peněz za "odborné seřízení v servisu", kde to nebude zrovna levný. To rači dej Markovi na pivo a on ti to seřídí jako bůh :) taky se chystám svěřit moje auto do jeho rukou :)
I můj názor je ten, že Kia-Lada Ti neseřídí nic.

Nechci jim sahat do svědomí (jako nikomu), ale můj názor je ten, že pokud auto nebude mít diagnostickou zásuvku, nebudou se jím zabývat. Na co můžeš stoprocentně zapomenout je, že Ti budou seřizovat ventily nebo napínat řetěz rozvodů - to vůbec neznají, protože u nových motorů Lada se to nedělá. Samozřejmě nesáhnou ani na plovákovou komoru či odtrh na kladívkách - jenže právě to jsou nejdůležitější aspekty výkonu a spotřeby.

Možná nastaví předstih a seřídí směs. To je téměř totéž jako kdybys tam nejezdil, protože Ti to nepomůže. Za fakturu pak vyhodíš sumu, za kterou bys dojel ke mně do Třebíče a zpátky a ještě by Ti zbylo.

Přijeď ke mně do Třebíče - máš to sice malinko z ruky (Dolení Paseky - Třebíč = 200 km), ale jsem ochoten Ti to okouknout a seřídit grátis, abys neřekl, že nováčka sdírám z kůže. A věř, že budeš spokojený (a Tvé peníze za výlet na Vysočinu budou opravdu lépe investované než když je vrazíš nějakému značkovému servisu, kde o těchto vozech nemají ani páru). Za benzin ke mně a zpátky dáš maximálně osm set korun, což si myslím, že v tom vašem servisu dáš víc (a stejně nebudeš spokojený...).
Naposledy upravil(a) Marek dne stř dub 01, 2009 11:43, celkem upraveno 1 x.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
D1NOsauR
Příspěvky: 34
Registrován: pát bře 20, 2009 16:26
Bydliště: Dolení paseky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od D1NOsauR »

Dík, až bude lepší počasí tak si udělám cestu do Třebíče. :) Ačkoli dneska jsem byl v servizu řekli si za to 200 kč, seřídili předstih, odtrh a bohatost prej to bylo strašně přiškrcený a prej je něco s akcelerační pumpičkou. Jede to líp to se musí nechat. Ale rači to nechám ještě zkontrolovat někoho, kdo se tím zabívá a má v tom praxi. Marku, kde přesně Tě v Třebíči najdu? Jenom dotaz mám sebou vzít i original karbec a rozdělovač? teď je tam nějaký ozon s podtlakem.
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Z hlediska náhradních dílů s sebou vem vše, co můžeš. Nikdy totiž předem nevíš, co bude potřeba. OZON je z hlediska spotřeby lepší než původní WEBER, ale fakt je, že mnoho dílů je vzájemně zaměnitelných nebo stejných - takže kdyby třeba bylo něco vadné, můžeme to použít z druhého karburátoru. Totéž platí i o rozdělovači.

Bydlím hned na kraji Třebíče v takové klidné čtvrti Týn (je to severozápad města).
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Pardon, nějak mi to vypadlo :) Nech tam vrátit originál karbec i s rozdělovačem bez podtlaku. Sice lehce stoupne spotřeba, ale výkon taky. Hodně lidí ozona zastává, ale já ho měl a za weber bych už ho nevyměnil.
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

OZON má naprosto stejné výkonové paramtery jako jeho starší bratr WEBER. Pokud tomu tak není, je něco špatně.

Když Ti nastavím OZONa tak jak má být, pojede to naprosto stejně jako s WEBERem (ale o dva litry levněji).
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Mirek999
Příspěvky: 388
Registrován: pát kvě 16, 2008 23:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek999 »

Marek:Ventily asi neseridis,kdybych k tobe dojel,to bych musel nechat vychladnout,nebo mas nejaky jiny zpusob.Kolik by jsi si rekl za serizeni karburatoru na benzin i na plyn.Tak aby to jelo dobre a i spotreba byla solidni.Asi takhle,kolik by jsi si rekl za kompletni serizeni motoru?
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Ventily se skutečně dají seřizovat pouze při studeném motoru. Nicméně i když přijedeš, nebude s tím problém, neboť než rozházím a sestavím karburátor, rozdělovač a ostatní věci, motor je dávno studený. Hurikán u mě taky byl na seřízení ventilů a chvilku jsme pokecali a šlo se na to.

Když bys chtěl kompletně naladit motor, tedy od měření komprese, seřízení rozvodů a ventilů, přes karburátor, zapalování až k LPG - myslím si, že reálné je vejít se do 500 Kč.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Marku a umíš čarovat i s bezkontaktním rozdělovačem? Ono to bude asi stejné, akorát že s tím rozdílem, že se tam nedělá odtrh... Jestli tedy říkáš, že je ozon dobrý, tak já si seženu ozona, budu tam mít bezkontakt s podtlakem a od tebe bych chtěl komplet seštelovat motor, až pojedeš okolo :)
Uživatelský avatar
Mirek999
Příspěvky: 388
Registrován: pát kvě 16, 2008 23:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek999 »

Tak to je krasna cena.Nekdy v lete bych tedy dal vedet a asi bych se stavil.Sice to je 180km,ale to neva.Jeste bych predtim napsal a dal vedet.Zatim diky.
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Mirek999 píše:Tak to je krasna cena.Nekdy v lete bych tedy dal vedet a asi bych se stavil.Sice to je 180km,ale to neva.Jeste bych predtim napsal a dal vedet.Zatim diky.
Z Prahy je to sem necelých 160 km. Nejlepší je sjet z dálnice na sjezdu Velký Beranov. Z Vel.Beranova po silnici 602 a 351 do Kamenice a dál přímo sem (bydlím hned na kraji Třebíče u Račerovic).




Jelen píše:Marku a umíš čarovat i s bezkontaktním rozdělovačem? Ono to bude asi stejné, akorát že s tím rozdílem, že se tam nedělá odtrh... Jestli tedy říkáš, že je ozon dobrý, tak já si seženu ozona, budu tam mít bezkontakt s podtlakem a od tebe bych chtěl komplet seštelovat motor, až pojedeš okolo :)
Bezkontaktní rozdělovač má oproti klasickému dvě dost podstatné výhody. Že je bezkontaktní má výhodu v tom, že neztrácí elektrický náboj ve vysokých otáčkách a díky tomu má motor ve vysokých otáčkách lepší hodnoty točivého momentu a výkonu (i když ne nějak závratně vyšší). Navíc má kratší graf odstředivé regulace, což je výhodné zejména u upravených motorů - u seriových motorů se musí nastavovat vyšší hodnota základního předstihu (o cca 5 - 6° než u klasického rozdělovače), což má za následek ostřejší nástup výkonu v nižších a středních pásmech otáček.

Není problém, i bezkontakt zvládneme.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“