Motor -- Po ohřátí vynechává aneb Jak jsem poznal Nivu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
EL
Příspěvky: 112
Registrován: ned lis 23, 2008 10:19
Bydliště: okres Pelhřimov

Příspěvek od EL »

á-koukám krajan,odkud přesně jsi?Tak já garáž mám,mám v ní petry,ale nivuše se mi tam nevejde :cry: a jináč jsem dnes vyměnil cívku-zbytečně-blbec jsem si prvně měl přeměřit dobíjení-12,5 V-je to málo co?A když přidám plyn,hodnota se mění o pár desetin-podle mě by to mělo dobíjet přes 13V?
a jináč ten kabel vedenej přes hlavu-něco do sebe to má...

[ Komentář přidal: Marcel: pá leden 16, 2009 21:35 ]
Příště prosím použij tlačítko: UPRAVIT. M.
Naposledy upravil(a) EL dne pát led 16, 2009 21:33, celkem upraveno 1 x.
Lada Niva 1,6 720462952
Uživatelský avatar
hush
Příspěvky: 307
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od hush »

No aspon vis ,ze to civkou neni :-) ,to dobijeni by melo byt vetsi tak 13,8-14,5V si myslim ja ,ale kvuli tomu to podle me neblbne po ohrati.
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

nevim jak to mají nivy.Ale jestli je tam zvlášť cívka a zvlášť modul zapalování, tak to muže být ještě špatný ten modul. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
EL
Příspěvky: 112
Registrován: ned lis 23, 2008 10:19
Bydliště: okres Pelhřimov

Příspěvek od EL »

tak to netušim,ale že to blbne po ohřátí?ono možná to je tím,že se postupně vybíjí baterka./?)
Lada Niva 1,6 720462952
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Jsou dvě věci: Cívka a modul.Nevím jestli to niva má jako jeden celek(blok zapalovací), jako je tomu u desítky.Ale píšeš že jsi měnil cívku, tak předpokládám že modul bude zvlášť, tak zkus vyměnit i ten.Mě to jelo studený normálně, ale za Pacovem to začalo divně vrnět a pod Starým PE jsem jezdil i běžně na 3ku a pomalu začal uvažovat že dám 2ku abych měl aspoň trochu otáčky. Jsem z Těchobuze. Po zahřátí prostě pálily jen 3 někdy dva válce. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Cory
Příspěvky: 11573
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

aky modul??? ak dobre chapem, tak je to klasicka niva??? teda karburator a maximalne tam je el. zapalovanie.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Cory píše:teda karburator a maximalne tam je el. zapalovanie.
Jestli je to karburátor, tak sem nic neřekl.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
EL
Příspěvky: 112
Registrován: ned lis 23, 2008 10:19
Bydliště: okres Pelhřimov

Příspěvek od EL »

čéče to já bydlím za kopcem-Velká Chyška a do Těchobuze jezdim do lomu pro šutr,ale ted se budu stěhovat do Pacova-koupil jsem tam byt.mám karbec 16,
Lada Niva 1,6 720462952
EL
Příspěvky: 112
Registrován: ned lis 23, 2008 10:19
Bydliště: okres Pelhřimov

Příspěvek od EL »

tak mám asi samospravovací nivu,bo mi najednou dobíjí 14,3 V a při světlech 13,9 asi tak nějak,ale pořád škytá pořád a pořád,tak jsem konečně vyměnil kondík,abych vzápětí zjistil,že to tím taky není,dal jsem od sebe kabely,páč jsem zjistil,že mezi nima taky přeskauje jiskra,no dopadlo to tak,že jsem to už ani nenatočil....ještě nový víčko-možná jsem si ho škrábnul,jak jsem s tím věčně laboroval,sundaval,nandaval...do víčka proud jde,z něj už ne-é,jo a svíčky tam mám 1000 km a byly umaštěný,černý,prostě hnus-ono taky to moje domácí ladění karburátoru a průtoku plynu... :oops: jim moc na životnosti nepřidá....měl jsem si radši koupit naftovou,ale ostatním to taky přeci jezdí ne?nějak se mi ty opravy vymykají z rukou.
Lada Niva 1,6 720462952
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

Počuj, taka kokotina, náhodou ked zapneš zapaľovanie, svieti ti kontrolka pre dobijanie? Na praxi asi pred mesiacom sa riešil problem(vtedy som tam však nebol), že žiga raz dobíjala, raz nie, a vraj len odišla žiarovka v kontrolke a toto to vraj robí... Vraj budenie altika je cez nu robené... Neviem, mozno to je blud, takze ma prosim nezabite za toto :roll:
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Puhi píše:Počuj, taka kokotina, náhodou ked zapneš zapaľovanie, svieti ti kontrolka pre dobijanie? Na praxi asi pred mesiacom sa riešil problem(vtedy som tam však nebol), že žiga raz dobíjala, raz nie, a vraj len odišla žiarovka v kontrolke a toto to vraj robí... Vraj budenie altika je cez nu robené... Neviem, mozno to je blud, takze ma prosim nezabite za toto :roll:
maji to tak stroje se vstrikem. ale nebral bych to jako jiste tvrzeni.
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

JmJ píše:
Puhi píše:Počuj, taka kokotina, náhodou ked zapneš zapaľovanie, svieti ti kontrolka pre dobijanie? Na praxi asi pred mesiacom sa riešil problem(vtedy som tam však nebol), že žiga raz dobíjala, raz nie, a vraj len odišla žiarovka v kontrolke a toto to vraj robí... Vraj budenie altika je cez nu robené... Neviem, mozno to je blud, takze ma prosim nezabite za toto :roll:
maji to tak stroje se vstrikem. ale nebral bych to jako jiste tvrzeni.
No na tej praxi to bola 2106 už s 15kovym agregatom (nie 21061 :P ) takže tam to bola klasika, neviem, nech sa vyjadria odborníci :roll:
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

U 06 (061) tomu tak není . Je to pouze u alternátorů s elektronickým regulátorem a to ještě né u všech typů .
EL píše:dal jsem od sebe kabely,páč jsem zjistil,že mezi nima taky přeskauje jiskra,no dopadlo to tak,že jsem to už ani nenatočil....ještě nový víčko-možná jsem si ho škrábnul
Vyměň evidentně vadné kabely . Umej a vysuš víčko , koukni na uhlík a jestli po umytí po víčku uvidíš takové klikaté cestičky (připomínající blesk) tak ho vyhoď . To platí i pro palec , skontroluj i ten odpor .
Velkou "nepříjemnost" dokáže dělat i vychozené ložisko v rozdělovači s podtlakovou regulací nebo jeho špatné uzemění (pásek) . Totéž platí pro staré kontakty (viz Trabolada).
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
EL
Příspěvky: 112
Registrován: ned lis 23, 2008 10:19
Bydliště: okres Pelhřimov

Příspěvek od EL »

díky moc za info-ty káble jsem dával nedavno nový,nevím proč probíjí,ale dal jsem mezi ně takový ty plastový žlábky,takže jsou daleko od sebe a už neprobíjí,dneska jsem jí natočil,pěkně nešla,po chvilce zdechla,víčko rozdělovače jsem dal nový,jak zjistím,že je nefunkční palec?No,rozdělovač by volnej mohl být,to zjistím jak?A ještě mě napadá-nemůže být podfouklé těsnění u karbecu?Třeba kdybych měl trochu křivý víko-trošku jsem ho rovnal,ale asi nic moc,mohlo třeba chvíli držet a ted se to mohlo objevit?Jinak jiskra na svíčky jde-svíčky tam mám 1000 km a je po nich,dal jsem sice starší,ale funkční -nouzovka.
Lada Niva 1,6 720462952
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Kdyby byl vyběhanej rozdělovač, tak jde motor špatně i ve studeném stavu. Při vadném těsnění pod karbecem to obvykle z kopce při zavřené škrtící klapce píská. Ještě mne napadá, ale nechci čelit kamenování (anebo jo, něco vydržím :-)) taková blbost. Předpokládám, že studené to běží se sytičem, resp. s přivřenou obohacovací klapkou. Není náhodou přicpaná volnoběžná tryska nebo není vadný elektroventil voln. trysky? Pokud jsi to kontroloval, pak jako bych nic neřekl.
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“