Poruchy

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Green: fakt blbne ten zadní zámek na zadních dveřích. Sundej čalounění, odpoj táhla od kliky a dlouhé táhlo co vede k vnitřní kličce, z boku dveří jsou dva velké křížáky, ty povol a celý to vyndej ven. Nalej techničák do plechovky od kompotových broskví a celý to vykoupej. Pak to vysuš, jemným šmirglem odstraň rez a celý zakydej vazelínou. Šoupni to zpátky a uvidíš. Jen promazávání jakýmsi WDéčkem nestačí.
Zadní koncovky jsou zoxidované, chce to vypojit, šroubovákem odstranit oxidaci na těch ploškách (porýpat) a dát to zpátky.
Pokud tě na Ladě trápí jenom tohle, tak to jsi šťastný majitel jako já. 8) V historii této sekce jsou mnohem větší lahůdky.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
JakubN
Příspěvky: 152
Registrován: pon dub 25, 2005 12:22
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

I Lada-Jaga má své vrtochy

Příspěvek od JakubN »

Přispěji také svojí troškou do mlýna:
Kontrolky na středovém panelu mi zatím fungují dobře, ta kontrola obrysových a brzdových světel je docela užitečná, již mě to několikrát upozornilo na prasklé žárovky (kontakty ve světlech jsem preventivně vypodložil).
Centrál mi občas blbne (ne moc), ale na druhé otočení klíčkem zatím zafunguje vždy. Zato se mi stává, že po dešti žije svým vlastním životem (naštěstí jen, když je odemčeno). Nasednu třeba do auta, jedu a najednou během jízdy se ozve cvakání a všechny ty čuklíky se hýbou nahoru a dolu (jen trošku, ne do polohy otevřeno/zavřeno).
Také se mi zaseklo levé zadní okno v poloze otevřeno (asi ta obvyklá závada, která je tady již několikrát popsaná), zatím jsem se jen dostal k mechanizmu, abych mu pomohl okno zavřít (chvátal jsem do práce), rozeberu to, až se mi bude chtít...
Jediné, co mě štve jsou stěrače. Ta záhadná "nemoc" se zase objevila. Stěrače normálně fungují a najendou nic, což například když jedu v dešti po dálnici je docela "vo hubu". Zatím jsem zjistil, že je to problém mechanický. Obvykle stačí zastavit, vystoupit a trochu jim pomoci. Na tom "heblementu", který zajišťuje pohyb stěračů žádný viditelný problém není (a jak to bývá, při rozebrání to vždy fungovalo OK). Loni na jaře jsem vše, co se dalo, promazal a více než půl roku byl klid. Tento týden v pátek se stěrače opět zasekly a nepomohlo ani, když jsem jim chtěl trochu pomoci (domů - naštěstí jen 5 km - jsem dojel koukajíc hlavně ze staženého okýnka). Dneska ráno jsem přišel k autu, zapl stěrače a normálně běžely (prostě záhada). Přesto jsem raději opět udělal inspekci mechanizmu stěračů (auto "garážuji" u supermarketu, kde jsem udivoval kolemjdoucí, protože neznalý má pocit, že dělám GO motoru, co všechno se musí odmontovat :D ), nikde nic, vše fungovalo. Tak jsem to zase jen promazal. Jestli se to ještě zopakuje, tak rozeberu i ten převod u motorku stěračů, je tam na osičce šnek a plastová ozubené kolečka - takže tam by mohl být problém, ale stejně se mi zatím nezdá, že by se to tam protáčelo...
Čahoun
Příspěvky: 75
Registrován: pát led 12, 2007 00:45
Bydliště: Praha 4-Braník

Příspěvek od Čahoun »

Co se týče centrálu,ten mi blbnul už od začátku,kdy jsem Ladu koupil,teď ho mám na DO a občas neodemkne nebo nezamkne řidičovo dveře,musím otevřít zadní dveře a rukou vytáhnout čudlík od předních dveří.
Okno v zadních pravých dveřích jede jen dolů,když ho chci zavřít,musím otevřít dveře a hodně s nima bouchnout,pak teprve se okno rozjede nahoru.Za jízdy docela sranda. :(
Na druhou stranu,jsou to drobnosti,nijak nevadí provozu auta,člověk musí být tolerantní.
Kontrolu žárovek musím pochválit,výborná věc,a to že hlásí i jen chvilkové přerušení obvodu je dobře,většinou se tohle místo stejně za čas po...e úplně,tím pádem vím o závadě,ještě než vznikla. :lol:
Jinak auto jsem už dal dohromady,motor má úplně jinej zvuk a zase jede jako dřív,když jsem ho přivez.Holt na ventily se musí myslet.
Today...tomorrow.....TOGLIATTI!!!
Green
Příspěvky: 61
Registrován: sob bře 10, 2007 17:56
Bydliště: Kramolín,okr.Třebíč

Příspěvek od Green »

zadní dveře většinou blbnou,před půl rokem se zasekly zadní dveře za řidičem,tak že jsem musel zevnitř demontovat tapecirunk,povolit šrouby od mechanismu a pak jsem je teprv otevřel.Teď ještě začal blbnout zadní stěrač,zapnu klíček do zapalování a zadní stěrač stírá a nejde vypnout,tak jsem ho odpojil dokuď nepřijdu proč chodí neustále.Jinak Mně 211ka odvezla zatím vždy dobře,takže toto jsou za rok provozu maličkosti a doufám že to tak vydrží.
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Green: Kontrola světel už dávno nezlobí, po výše zmíněném zásahu.
JakubN: Za to mi blbne cyklovač stěračů, někdy jde, někdy ne. Snažil jsem se omezit nějaké zoxidování na kontaktech, kuchnul jsem i celou pojistkovou skříň. Přístup k motorku je docela porod http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... ght=#43639 , tak na to zatím kašlu. Dokonce jsem kvůli tomu v Praze koupil nový cyklovač, ale nebylo to ono, zbytečně vyhozený tři stovky.
Čahoun: Pokud máš DO, to dokže sežrat docela dost proudu na signalizaci blinkrama a pak nezbyde na motorky :-) Zajímavý poznatek, pokud mám zapojenej vlek, jde o dalších 2x21W a centrálu se moc nechce makat :-D
Všechno jsem to kdysi psal v historii tohoto tématu, mnohdy s fotkami, tak ať to nemusím psát znovu...
Buďte optimisti, všechny ty kraviny si postupně vychytáte a pak budete zoufalí, že vám všechno funguje a nemáte co opravovat :-DD
Dodge Avenger 2.0 VVT
Erik
Příspěvky: 398
Registrován: stř čer 02, 2004 08:12
Bydliště: Třebenice

Příspěvek od Erik »

Rudo, tak jsem to dneska s tím palubním počítačem zkoušel a nejde to. :( Vždy naskočí jen modrý display a nahoře je bílá čára.... :evil:
1991 až 1995 Š 445 (r. v. 1958)
1994 až 1999 LADA 2101 (r. v. 1980)
1998 až 2003 Lada 21061 - 1500s (r. v. 1984)
2002 až 2008 Lada 2111 (r. v. 2000)
2008 dosud Honda Civic 1,4 Si, 6g sedan (r. v. 1998) - Vendelín
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

U Kaliny blinkry bliknou až když je odemčeno/zamčeno. Stejně tak se při odemykání napřed cvakne u řidiče a až pak najednou zbývající dveře (když odemykám klíčkem - když odemykám dálkou, odemkne se řidič na první zmáčknutí, na druhý ostatní).
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

dmatej píše:U Kaliny blinkry bliknou až když je odemčeno/zamčeno. Stejně tak se při odemykání napřed cvakne u řidiče a až pak najednou zbývající dveře (když odemykám klíčkem - když odemykám dálkou, odemkne se řidič na první zmáčknutí, na druhý ostatní).
Však takhle to má správně vypadat. :!:
1. Odemykání a zamykání má bát rozdělono na 2+2 nejprve vpředu, pak vzadu
2. Blikače mají počkat na výše provedený úkon, tady za to už nemůže výrobce Lady, ale low-coast provedení dálkového ovládání
Dodge Avenger 2.0 VVT
rudo.
Příspěvky: 397
Registrován: pát úno 17, 2006 19:10
Bydliště: Prešov

Příspěvek od rudo. »

Erik, to je škoda. Ja som sa už tešil, že ti ešte poradím ako zapojiť stav paliva v nádrži. :(
Erik
Příspěvky: 398
Registrován: stř čer 02, 2004 08:12
Bydliště: Třebenice

Příspěvek od Erik »

Rudo, mě to mrzí taky. V podstatě to byly vyhozené peníze... :(
1991 až 1995 Š 445 (r. v. 1958)
1994 až 1999 LADA 2101 (r. v. 1980)
1998 až 2003 Lada 21061 - 1500s (r. v. 1984)
2002 až 2008 Lada 2111 (r. v. 2000)
2008 dosud Honda Civic 1,4 Si, 6g sedan (r. v. 1998) - Vendelín
Uživatelský avatar
JakubN
Příspěvky: 152
Registrován: pon dub 25, 2005 12:22
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JakubN »

Erik píše:Rudo, mě to mrzí taky. V podstatě to byly vyhozené peníze... :(
Ahoj, tak to mě moc mrzí taky, že se to nepodařilo rozchodit. Teď mám trochu výčitky jestli jsem Ti neprodal nějaký kazový kus...

J.
Erik
Příspěvky: 398
Registrován: stř čer 02, 2004 08:12
Bydliště: Třebenice

Příspěvek od Erik »

Ahoj Jakube, ne, Ty výčitky mít nemusíš. On ten počítač chodil do té doby, než jsem byl nucen odpojit akumulátor v autě, dobít ho a následně jsem před jeho zapojením několikrát provedl jeho připojení přes ampermetr (abych změřil proud, který odebírá auotrádio). Marně jsem doufal, že bude mít nějaké resetovací tlačítko nebo třeba přístup ke svému vnitřnímu zdroji, který by se na čas odpojil a tím se uvedl do původního stavu. Bohužel nic takového jsem nenašel. Dost mě to mrzí, a asi i se*e, protože jsem se na něj moc těšil a líbil se mi. Jen bych nečekal, že odejde takovýmhle způsobem...
1991 až 1995 Š 445 (r. v. 1958)
1994 až 1999 LADA 2101 (r. v. 1980)
1998 až 2003 Lada 21061 - 1500s (r. v. 1984)
2002 až 2008 Lada 2111 (r. v. 2000)
2008 dosud Honda Civic 1,4 Si, 6g sedan (r. v. 1998) - Vendelín
Uživatelský avatar
JakubN
Příspěvky: 152
Registrován: pon dub 25, 2005 12:22
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JakubN »

Erik píše:Ahoj Jakube, ne, Ty výčitky mít nemusíš. On ten počítač chodil do té doby, než jsem byl nucen odpojit akumulátor v autě, dobít ho a následně jsem před jeho zapojením několikrát provedl jeho připojení přes ampermetr (abych změřil proud, který odebírá auotrádio). Marně jsem doufal, že bude mít nějaké resetovací tlačítko nebo třeba přístup ke svému vnitřnímu zdroji, který by se na čas odpojil a tím se uvedl do původního stavu. Bohužel nic takového jsem nenašel. Dost mě to mrzí, a asi i se*e, protože jsem se na něj moc těšil a líbil se mi. Jen bych nečekal, že odejde takovýmhle způsobem...
Ahoj, já vím, tu příčinu jsi zde již popisoval, přesto mě mrzí, že Ti sloužil tak krátce...
Dusan
Příspěvky: 3882
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

Daj to niekomu pozriet :) ale ked odisiel procak :(
honzat
Příspěvky: 198
Registrován: stř dub 26, 2006 07:49
Bydliště: Tachov

Příspěvek od honzat »

Dnes mi auto krátce zaškytalo a chvíli nechtělo jet, pak už jelo normálně. PP ukázal dvě chyby , ale v ruštině tak si u té první nevím o co jde." P 1140 Izmerennaja nagruzka otličaetsja ot razčetnoj" a " P 1570 Nět svjazi o immobilajzerom". PP mám Gamma 212.
Zamčeno

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“