Poruchy

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

Skalouš píše:Jiří: Řadit lze jak popisuješ. jen je problém s rozjezdem. :-)
A ta páka než se úplně urve, tak se v tom svaru nejdřív ohne, takže cca 50km to jen "přenastaví" polohu záběru spojky.
prooc ? rozjezd se starterem:-)) na jednicku nebo na dvojku.....
btw když se mi vysr... prevodovka tak jsem z prahy do melnika dojel na trojku bez razeni..a na dalnici jsem patril k tem rychlejsim.....:-) spojka se ovladat dala ale kvalty tam nesly
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Ten start s kvaltem zkusim a poreferuju. Jen na to nesmím zapomenout, než s Laděnou někam pojedu. :-)
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Čahoun
Příspěvky: 75
Registrován: pát led 12, 2007 00:45
Bydliště: Praha 4-Braník

Příspěvek od Čahoun »

Skalouš píše:Jiří: Řadit lze jak popisuješ. jen je problém s rozjezdem. :-)
A ta páka než se úplně urve, tak se v tom svaru nejdřív ohne, takže cca 50km to jen "přenastaví" polohu záběru spojky.
Přesně tak to bylo.Nejprve spojka začala zabírat úplně dole,pak tam nešla jednička a pak se to podělalo komplet.Nouzově dojet se s tím dalo,řadit jak popisuje Jiří,rozjezdy na starter.Jo jinak najeto mám 63 000km,takže to sedí.
Today...tomorrow.....TOGLIATTI!!!
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Čahoun kalibrační hotnota 60 tis km :D :D :D
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Skalouš píše:Ten start s kvaltem zkusim a poreferuju. Jen na to nesmím zapomenout, než s Laděnou někam pojedu. :-)
Tak si s sebou neber vlek! :D
Přílohy
odtah.jpg
odtah_.jpg
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

tavri píše:Čahoun kalibrační hotnota 60 tis km :D :D :D
:D Tak to sem v pohodě ještě dalších 13 tis. km :P , možná... :)
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Erik
Příspěvky: 398
Registrován: stř čer 02, 2004 08:12
Bydliště: Třebenice

Příspěvek od Erik »

Já už nějakých 15 tis jkm překračuju 8)
1991 až 1995 Š 445 (r. v. 1958)
1994 až 1999 LADA 2101 (r. v. 1980)
1998 až 2003 Lada 21061 - 1500s (r. v. 1984)
2002 až 2008 Lada 2111 (r. v. 2000)
2008 dosud Honda Civic 1,4 Si, 6g sedan (r. v. 1998) - Vendelín
Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 173
Registrován: stř čer 09, 2004 08:11
Bydliště: Dobříš

Příspěvek od Jarda »

tavri píše:Čahoun kalibrační hotnota 60 tis km :D :D :D
Mě teda děsíte. Mám už najeto skoro 2x tolik a zatím asi z pekla štěstí. No ale spojkové obložení bych asi měl objednat, dříve či později odejde. Je potřeba měnit s ním ještě něco? Tuším přítlačnou pružinu, dříve se u Škodovek měnilo ještě spojkové ložisko.???
Čahoun
Příspěvky: 75
Registrován: pát led 12, 2007 00:45
Bydliště: Praha 4-Braník

Příspěvek od Čahoun »

Jardo,když už to budeš rozdělávat,tak se snad vyplatí vyměnit,co můžeš,spojka je místo,kam se normálně neleze a je blbost to dělat dvakrát kvůli ložisku.Ono není problém vyměnit lamelu,přítlačák nebo ložisko,to trvá tak půl hoď ky,průser je se k tomu DOSTAT.Na většinu jiných aut se kupuje komplet spojková sada,kde máš všechno,možná to má tak i Lada. :?:
Today...tomorrow.....TOGLIATTI!!!
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Jarda píše:Mám už najeto skoro 2x tolik a zatím asi z pekla štěstí.
Asi málo řadíš :D :D :D
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

nemohu potvrdit ani vyvratit:-) misto vymeny oleje v prevodovce jsem v 72000km menil celou prevodovku i se spojkou... zak se zavada nestacila projevit:-) a po dalsich 30000km to slo z baraku.
rekl bych že ta popisovana zavada neni konstrukcni chyba ale spis nejaka vyrobni nekazen ktrea je si u toho dilu asi casta...
obcas se to povede udelat i dobre..
Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 173
Registrován: stř čer 09, 2004 08:11
Bydliště: Dobříš

Příspěvek od Jarda »

Čahoun píše:Jardo,když už to budeš rozdělávat,tak se snad vyplatí vyměnit,co můžeš...
Máš pravdu, právě zjišťuji, co všechno je třeba sehnat. Pochybuji, že se to bude dodávat v sadě, ale zeptám se.
rudo.
Příspěvky: 397
Registrován: pát úno 17, 2006 19:10
Bydliště: Prešov

Příspěvek od rudo. »

Nekvalitnú prácu vidieť skoro všade, kde oko pozrie. Radšej to tu ani nebudem popisovať. Nevadí mi spústa vecí na tom aute, ba práve naopak, ale vyslovene odfláknuté veci, to mi vadí. Pre toto nemôžem byť zatiaľ fanúšikom lady, ale to sa možno časom zmení, lebo ešte pár rokov Ladu budem mať a tak má ešte dosť času, aby si ma získala, alebo naopak.
Čahoun
Příspěvky: 75
Registrován: pát led 12, 2007 00:45
Bydliště: Praha 4-Braník

Příspěvek od Čahoun »

Tak spojka je opravená,kámoš to zavařil COčkem na autě,stačilo vyndat filtrbox,baterku s držákem,starter,odpojit lanovod od převodovky a vydloubnout takovej ten černej kulatej plast,ve kterym se otáčí ta osa vypínacího ložiska.Od včerejška s tím jezdím a zatím v pohodě,tak uvidíme.
Co se týče výrobní nekázně,jak popisuje Jiří,vše je o lidech,rok a půl jsem v jedné automobilce dělal,vím,co dokážou "pracovníci" u nás,v Rusku to bude asi ještě hoší.
Today...tomorrow.....TOGLIATTI!!!
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Čahoun, mně to opravili v jednom garážnickém servise na předměstí Trutnova do druhého dne podobným způsobem. Odpoledne po práci jsem to tam na laně odtáhnul a druhý den mi už před 11 hodinou volali, že tam mám hotovou tu ruskou carevnu :P
Stálo to jen třetinu toho, co nabízel nejbližší značkový servis v České Skalici.
Opravili to podobně. Navařili tam centimetrový límec, prý tam bylo prsknuto jen asi 2 mm sváru.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Zamčeno

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“