Dopravní prostředky a ekologie

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Tak to asi začneme fotit kontejnery, protože já jí všude viděl jen na kontejnerech na papír, tím spíš, že k papíru má blíž.

A v tom PDF není o tom, že by byla na kontejnerech na plasty, ani zmínka. Dej důkaz :-P

(imho zbytečnej, protože už pár stránek zpět jsme se dočetli, že umístění nálepky záleží na místním řešení, takže prostě v každý oblasti je to jinak a klidně tam může být i spec. kontejner na tetrapaky a podobné blbiny).
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

dmatej píše:A v tom PDF není o tom, že by byla na kontejnerech na plasty, ani zmínka. Dej důkaz
No zrovna v tom pdf je jasně napsáno, že převážně je na kontejnerech na plast :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Hele, lidi, proč kupujete věci v tetrapaku, když je to taková svině, že to lidi ani neví kam hodit? My kupujem mlíko v petce a tu víme kam hodit.


Je petka od litru mlíka větší svinstvo než stejně velkej tetrapak?

Jo a to víte, že vnitřky plechovek od nápojů jsou opatřený lakem?
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Laďuša píše:
dmatej píše:A v tom PDF není o tom, že by byla na kontejnerech na plasty, ani zmínka. Dej důkaz
No zrovna v tom pdf je jasně napsáno, že převážně je na kontejnerech na plast :P
"Nápojové kartony vhazujeme vždy do kontejnerů, či pytlů označených touto nálepkou.
Většinou se můžeme setkat s kombinací žlutého koše na plast a koše na nápojové
kartony."

Z té věty vyplývá jen to, že na plast je žlutý kontejner a někde vedle by měl být další na nápojové kartony. Jenež VĚTŠINOU to právě není pravda, a samolepka je fláknutá přímo na kontejner s plastem nebo papírem.
Nevím jak staré to PDF je, ale pokud se pamatuju, tak takový byl původní záměr. Dnešní realita je jiná. Víčko do plastu a zbytek tam, kde je samolepka. Víc není co řešit. :-P

Vaříš z vody :-P

Marťas - chystám se na první nákup mléka z automatu. Tetrapak se u mě týká sem tam džusů. Jinak tetrapak je asi větší svinstvo než plast, už s ohledem na to, že je v něm ten plast taky, byť jen folie.
Kdyby bylo po mým, rád bych sklo. Ale po mým nejni ... už ani trošku, už ani minerálku si nekoupim :-(
Naposledy upravil(a) dmatej dne sob bře 05, 2011 18:41, celkem upraveno 1 x.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
MacGyver
Příspěvky: 1541
Registrován: úte lis 11, 2008 16:59
Bydliště: Plzeň/Prášily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MacGyver »

MartasBrno píše:My kupujem mlíko v petce a tu víme kam hodit.
Jo babi taky kupovala mléko v pytlíku, protože když se to v krabici hodilo do peter, tak z něho zbyl alobal. Z toho plastového pytlíku nezbylo nic :P .
Lada 2103 r.v.77 "Hranatá nádhera"
Lada 2107 r.v.86 štrejchnutá tankem
Já chci jenom jezdit. Já CHCI!!! :toothy10:
My Other Car Is A Millennium Falcon
člen Ladaklub ultras
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Jaký vařim z vody? Je to dohromady, je to jasně označený a hází se to do plastů, neni-li poblíž speciální nádoba. Ta kombinace je jasně myšlená, že dohromady, kdyby šlo o oddělený prostory, tak to tam nepíšou (protože v takovej kombinaci existuje třeba i plast/sklo a tak, ale to už tam zmíněný neni).
V tejdnu se pojedu podívat na Vinice, já prostě chci vidět kontejner na papír, do kterýho se hází nápojový kartony.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

MacGyver píše:
MartasBrno píše:My kupujem mlíko v petce a tu víme kam hodit.
Jo babi taky kupovala mléko v pytlíku, protože když se to v krabici hodilo do peter, tak z něho zbyl alobal. Z toho plastového pytlíku nezbylo nic :P .
:roll: :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=qMS1CbhfrbU Myslíte si, že se plechovky recyklují? Jaké procento končí v zemi nevím, ale bude asi hrozné...
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Laďuša píše:Jaký vařim z vody? Je to dohromady, je to jasně označený a hází se to do plastů, neni-li poblíž speciální nádoba. Ta kombinace je jasně myšlená, že dohromady, kdyby šlo o oddělený prostory, tak to tam nepíšou (protože v takovej kombinaci existuje třeba i plast/sklo a tak, ale to už tam zmíněný neni).
V tejdnu se pojedu podívat na Vinice, já prostě chci vidět kontejner na papír, do kterýho se hází nápojový kartony.
... nejen problém s psaným textem, dokonce ani obrázky nechápe ... :roll: :twisted:
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

dmateji, nic ve zlým, ale tady se musím Laďuši, zcela výjimečně, :D zastat. Četl jsi Ty to, co jsme sem napsali? A potom kdo má problémy s textem nebo obrázky. :P :lol: Ještě jednou zopakuji, že v Británii, Irsku a několika dalších west EU zemích je jednoznačný systém třídění, kdy se tetrapaky hází spolu s plechovkami a petkami/plasty do jednoho kontejneru. Přesně to samé je napsané i v tom výše zmiňovaném pédeefku. A jestli se podíváš na toto video: http://www.youtube.com/watch?v=wC_xt_RXlGw tak v čase 1:00 je vidět kontejner a na něm zcela jednoznačně jisté nálepky. Kterépak na něm jsou??? ;) :P
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Hurikáne, v tom PDF nic takového, co tvrdíte, není!!!

A na video koukat nebudu, mám pomalý net, tím spíš, že i když budeš mít tu samolepku třeba na kontejneru na sklo, nijak to nevyvrací to, co jsem napsal já.

Ovšem ráno vám vyfotím kontejner na papír, klidně celý měsíc vám budu fotit každej, kterej najdu - a to definitivně vyvrací to, co tvrdíte vy. :P

Pro pomalejší:
http://www.ekokom.cz/scripts/detail.php?id=148
Sběr nápojových kartonů
Pokud se ve vaší obci nápojové kartony sbírají odhazujte je do kontejnerů nebo pytlů označených touto oranžovou nálepkou. Na další detailní informace týkající se konkrétní situace ve vašem městě se můžete zeptat na vašem obecním či městském úřadě, popř. u firmy, která u vás sváží odpady.
A ještě jednou:
http://www.ostrava.cz/jahia/Jahia/lang/cs/pid/3547
V Ostravě a v dalších obcích svozové oblasti OZO Ostrava s.r.o. se nápojové kartony sbírají spolu s plastem, jinde se setkáte i se sběrem spolu s papírem nebo zcela samostatně. Pro označení nádob určených pro sběr nápojových kartonů se užívá oranžová barva.
A když už ses toho dotknul - plechovky u nás patří JEDINĚ do komunálního odpadu, pokud tam není vyloženě nádoba na kov.

Tady máš samolepku na plastu, vaší oblíbenou:
http://www.ave-ul.cz/fotogalerie/sluzby/004sluzby.jpg
Tady máš samolepku na spec. kontejneru, jak se píše v PDF:
http://media.novinky.cz/777/197771-top_foto1-tcx5k.jpg
A tady máš samolepku na kontejneru na papír:
http://www.regionplzen.cz/inc/pic_crop. ... &vyska=600
Naposledy upravil(a) dmatej dne sob bře 05, 2011 20:19, celkem upraveno 3 x.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

dmatej píše:v tom PDF nic takového, co tvrdíte, není!!!
Právěže je:
"Nápojové kartony vhazujeme vždy do kontejnerů, či pytlů označených touto nálepkou. Většinou se můžeme setkat s kombinací žlutého koše na plast a koše na nápojové kartony."
Tohle je zcela jasné černé na bílém. Co víc bys ještě chtěl??? Foť si co chceš. Klidně nám tady z toho udělej pobočku Saka, ale obecná směrnice zní jasně. 8) :lol:

PS: o umísťování plechovek v ČSSR jsem nepsal. Uvedl jsem to v kontextu s informací o systému třídění v západní EU. ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Doprčic, vy vůbec nechápete smysl vět?!
V tej větě se píše o DVOU nádobách!!!
My se ale dohadujeme o jedné jediné, využívané jak pro plast, tak pro tetrapak, nebo pro papír a tetrapak. Já nevím, jak vám to mám říct už jinak, to je jak s kozou na ledě, vrchol je, když mi začneš argumentovat "soudruhy ze západu". :roll:
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

A kde se tam co píše o dvou nádobách??? Pokud by byly myšleny dvě nádoby, nepsalo by se nic o kombinaci a už vůbec by se explicitně nezmiňovala nádoba na plast, když s tím, dle Tebe, nemá nic společného. ;) Proč se tam nepíše nic o kombinaci s papírem, když je to údajně "logištější". A soudruhy z Eurosvazu neargumentuju. Jen jsem to použil pro ilustraci, aby sis nemyslel, že je ten "Tvůj" systém všude.
Naposledy upravil(a) Hurikán dne sob bře 05, 2011 20:14, celkem upraveno 1 x.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Booože ...

kombinací
žlutého koše na plast
koše na nápojové kartony

- kolik košů v té větě vidíš?

Jinak dál se v těch x "návodech a doporučeních" píše, že před vhozením tetrapaku máš utrhnout plastový uzávěr i s tím vrškem. Ten máš hodit do plastu a zbytek do nádoby na "nápojové obaly" nebo jak se ta oranžáda jmenuje.
Předpokládám, že to mysleli tou kombinací, uznávám, že to nejspíš dost lidí zmátlo.

Ten můj příspěvek jsem editoval, dole máš fotky všech tří variant.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

To, že je v jedné větě slovo koš dvakrát, ještě neznamená, že jsou skutečně myšleny koše dva. K tomu, aby to z té věty zcela jednoznačně vyplynulo, by musela mít věta jinou, daleko exaktnější konstrukci, než současnou vágní a rozporuplnou podobu. Navíc velmi dobře víme, že úředník jednu věc myslí a píše trošku něco jiného. Potom je zcela nasnadě, že si vnímavý občan nejednoznačnou formulaci opraví. ;)

Ať je to ale jak chce, tak to nic nemění na tom, že se tetrapaky mají házet do nádob s patřičným označením, přičemž "základní" nádoba může být místo od místa jiná. Rozhodně ale neplatí, že obecným/nejrozšířenějším způsobem je kombinace tetrapaku s papírem. To jsme si tady již snad dostatečně dokázali. 8)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“