KOUPĚ NIVY -- dotazy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Kolben
Příspěvky: 136
Registrován: pát říj 14, 2011 12:04
Bydliště: Střední Čechy, okr. Benešov

Re: koupě Lada Niva 1.7 i Combi

Příspěvek od Kolben »

Kontrolka uzávěrky - buďto prasklá žárovka v palubce (při rozebírání doporučuju otestovat, případně povyměňovat, všechny) nebo konektor. Já ho třeba neměl zapojený, zřejmě po nějaké opravě předchozím majitelem. Abys ho nemusel hledat jako já, je nahoře na přídavné převodovce. Zespoda je tam přístup na ho..o, zejména, když se musíš válet pod autem na zemi a máš trošku "chlapský" ruce. Ideální přístup je po sundání plastu na středovém tunelu a následném sundání plechu, skrz který procházejí páky. Mně tam navíc chybělo půlka šroubů tak to bylo extra rychlý :-) Pozor při montáži těch dvou krytů zpátky, některý šrouby jsou jenom v plechovém "víčku" a některé jdou zvrchu skrz plast, tak se to chce podívat.
Lada Niva, r.v. 2000, 1.7 SPi, aktuálně v přestavbě
simako
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 09, 2012 14:16

Lada Niva

Příspěvek od simako »

Dobrí deň, chcel by som sa spítat že či Niva má od výroby uzávierku v zadu alebo aj v predu, a keby nie tak či sa to dá nejako dorobiť a kolko to asi tak stojí ? A druhá vec dá sa v tejto dobe zohnať nejaká Niva okolo 700€ (Ak by niekto mal na predaj kludne napíšte sem alebo na e-mail kiac.simon@gmail.com) ? A ešte posledná otázka vetšina ľudí hovorí že Niva žere moc takže je to pravda alebo nie ? Ďakujem za odpovede.
RIKIJAN
Příspěvky: 374
Registrován: pon črc 05, 2010 18:55
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Niva

Příspěvek od RIKIJAN »

niva v zakladu nema v napravach uzavěrky vubec má jen mezinapravou uzavěrku
dodělat se dá já mám automatickou uzavěrku vzadu a ta vyjde na 12000kč ale bez ní niva vyjede taky hodně a za tuhle cenu nivu seženeš ale bude na tom hodně práce aby to k něčemu bylo a moje niva žere kolem 11litru 1,7i zaleží kolik je na tebe hodně terení auta žerou víc jinak si projdy temata tam spousta věčí najdeš
Lada Niva 1.7i GM praktik rok 1997 offroad
Lada Niva special 1,7i GM rok 2000 pracovní
Avia a11 trend
Aro M461
https://www.facebook.com/kovarriki
simako
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 09, 2012 14:16

Re: Lada Niva

Příspěvek od simako »

Ďakujem za rýchlu odpoveď "RIKIJAN" a ešte k tej automatickej uzavierke, zpína sa vtedy keď kolesá začnu prehrabávať alebo nejako inač ? A výde to 12000 CZ aj s montážou ? No chcel by som niečo okol tích 700€ mohla by tam biť aj mierna korózia karosérie ale nie nosneho rámu... ale aby po motoricky bola dobrá...
Kolben
Příspěvky: 136
Registrován: pát říj 14, 2011 12:04
Bydliště: Střední Čechy, okr. Benešov

Re: Lada Niva

Příspěvek od Kolben »

simako -> Niva náme rám, ale samonosnou kastli...
Lada Niva, r.v. 2000, 1.7 SPi, aktuálně v přestavbě
simako
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 09, 2012 14:16

Re: Lada Niva

Příspěvek od simako »

Kolben píše:simako -> Niva náme rám, ale samonosnou kastli...
Ďakujem za radu :) No proste aby nebola prehnitá od spodu si chápeš čo myslím, a neviete teda nikto o niekom kto predáva nivu okolo 700€ v solidnom stave nie velú hnilú a motor rosklepaný...
Uživatelský avatar
Niva
Příspěvky: 28
Registrován: sob zář 17, 2011 20:46
Bydliště: Brno,Blansko,Vyškov

Re: Lada Niva

Příspěvek od Niva »

tak za takové peníze to nebude žádná hytparáda
Jinak já uzávěrku nápravy zatim nepotřebuji a jezdím do 12L LPG
simako
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 09, 2012 14:16

Re: Lada Niva

Příspěvek od simako »

Čo som pozeral po webe tak do 1000€ boli slušné nivi aj bes korozie, ale hlavne hu chcem bes čísel iba do hôr, ja som si myslel že Nivi robili hneď aj do zadu uzávierku diferenciálu ale nerobili, a ešte by som sa chcel spítať pozeral som tu aj témy všeliake ale nikde som sa nedočítal nič presneho. Počul som ževraj sa do nivi dal prehodiť aj dieselový motor s nejakého peugeota, a čo som čítal tak je to aj reálne ale nikde som sa nedočítal s akého tipu auta to je a čo všetko to obnáša či sa prehodí iba motor za motor čo pravdepodobne asi nie, a čo by sa ešte potom muselo urobiť, ďakujem za vaše rady a tipy.
Uživatelský avatar
vik2
Příspěvky: 1904
Registrován: stř črc 20, 2005 14:39
Bydliště: ChomutOFF
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Niva

Příspěvek od vik2 »

nedocetl ses to proto, ze jsi linej hledat, číst a vsechno bys rad az pod nos a rychle.
LR Def 110 300Tdi

Rumunskej trip 2016
Rumunskej trip 2015
Montenegro 2014
Romania Nivama 2009
Uživatelský avatar
dako
Příspěvky: 26
Registrován: sob bře 10, 2012 19:18
Bydliště: Ostrava!!!

Re: KUPĚ NIVY -- dotazy 1

Příspěvek od dako »

Zdravim,

uvazuji o koupi Lady Nivy, jako druhe pracovni auto. Jsem vcelar a vcelstva mam umistene na dost spatne pristupnem pozemku. Je to spis stredni teren (polni ujezdena cesta), ale se svoji Fabii se tam pri jarnich a podzimnich destich (nemluve o zime) dostat neda.
U Nivy mam ale obavy s korozi. Kdysi (v roce 98 - 2002 )jsem mel Olcita, coz bylo auto ktere take celkem pekne rezivelo, nicmene dalo se to zvladat a prodal jsem ho tehdy jeste v dobrem stavu.
Moje otazka zni, jestli do toho mam jit. Ledas co si dokazu opravit sam, ale moznosti panelakoveho kutila jsou dost omezene. Da se Niva zvladnout s rozumnym casovymi i financnimi investicemi?
--
Lada Niva Travel 1.7i
Uživatelský avatar
veliz
Příspěvky: 505
Registrován: čtv led 28, 2010 21:19
Bydliště: Praha-západ

Re: KUPĚ NIVY -- dotazy 1

Příspěvek od veliz »

Není kvalitní Lada servis; opravovat ne můžeš, ale musíš sám;
Není to rozšířený vůz, takže nelze počítat s díly z vrakoviště;
Některé díly jsou levné, některé ale dokáží nepříjemně zaskočit, hlavně díly okolo vstřikování GM a Bosch;
CS AutoLada je schopna zajistit cokoliv, je ale dražší. Autodíly Krč či http://www.lada-dily.cz jsou levnější, ale nemají všechno.
Antikorozní ochrana a kvalita laku je na úrovni 80. let, tj. vydrží to 20 let, pokud se to natírá, dělají dutiny, spodek atd.
Říká se, že nejlepší jsou karburátorové Nivy 1,6, jenže ty už se těžko shánějí v rozumném stavu;
U vstřikování je spolehlivější 1,7MPi (Bosch) než 1,7SPi (GM);
Základní mechanika (motor, převodovky, nápravy, kardany, diferenciály) je kvalitní, odbité jsou spíše detaily, jako omezovače dveří, dveřní spínače, interiérové plasty apod.
Servisně-časově je to spíše náročnější; Pozornost je třeba věnovat např. ložiskám předních kol (seřízení vůle, mazání), manžetám předních poloos (výměna), mazání kardanových hřídelů, chladicí soustavě (těsnost), dotahovat šroubové spoje, které se uvolňují následkem vibrací;
Interval výměny motorového oleje je 10000 km, spokojí se s Mogulem GX-FE 10W40 za 413Kč/4l (1,7MPi).
Lada Niva 1,7MPi+LPG r.v. 2009 (01/2010 - 3/2014);
Lada 2105 r.v. 1985 (06/1994 - 11/1996);
simako
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 09, 2012 14:16

Re: Lada Niva

Příspěvek od simako »

vik2 píše:nedocetl ses to proto, ze jsi linej hledat, číst a vsechno bys rad az pod nos a rychle.
Čakal som od teba inú reakciu ale nevadí, som tu nový a nie som ešte tak dobre zbehnutí kde čo je atď... Tak dal som si trochu námahy, hľadal som po fóre ale nič konkrétne som nenašiel k tomu dieselovému motoru s peugeota, ale všimol som si že si dosť zbehnutí človek ktorí sa skoro všade zapája do každej diskusie, skúsim ešte pohľadať ale myslím si že max 10minút písania ta nezabije a mne by to veľmi pomohlo ale keď nie tak budem musieť radu hľadať niekde inde.
Uživatelský avatar
vik2
Příspěvky: 1904
Registrován: stř črc 20, 2005 14:39
Bydliště: ChomutOFF
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Niva

Příspěvek od vik2 »

Nikdo to tu nedelal. Par lidi uz koupilo Nivu 1.9D nebo TD. Videl jsem ji cca 2x a nejak uz si nevybavuju detaily. prevodovka je podle vseho stejna. ale nezarucim ti to.
Motor je v Nive docela nacpanej, malo mista okolo.
nevyplati se to delat.
pokud preci,,, plati heslo, vsechno jde, kdyz se chce :-)
LR Def 110 300Tdi

Rumunskej trip 2016
Rumunskej trip 2015
Montenegro 2014
Romania Nivama 2009
RIKIJAN
Příspěvky: 374
Registrován: pon črc 05, 2010 18:55
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: KUPĚ NIVY -- dotazy 1

Příspěvek od RIKIJAN »

no ale pokud říká že je včelař tak to chce už 1,7 kvuli zadním dvěřím protože jsou až dolu a pokud nepotřebuje vozit 4 lidi tak a to chce praktika v lepším připadě dlouhou protože stejně bude muset sklápět sedačky my jsme kvuli včelám koupily druhou nivu a to dlouhou ktera v terenu pro běžneho uživatele nemá taky problém kde co vyjet
takhle včely vozíme my
Přílohy
fotky FELICIE 011.jpg
fotky FELICIE 014.jpg
fotky FELICIE 021.jpg
Lada Niva 1.7i GM praktik rok 1997 offroad
Lada Niva special 1,7i GM rok 2000 pracovní
Avia a11 trend
Aro M461
https://www.facebook.com/kovarriki
Uživatelský avatar
dako
Příspěvky: 26
Registrován: sob bře 10, 2012 19:18
Bydliště: Ostrava!!!

Re: KUPĚ NIVY -- dotazy 1

Příspěvek od dako »

Ja nekocuju, a jezdim v aut vetsinou sam, takze Niva Praktik zas neni pro me podminkou. Niva se mi proste vzdycky libila, ale teprve ted prisla chvile, kdy bych ji skutecne vyuzil.
--
Lada Niva Travel 1.7i
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“