Elektronicky riadena sustava behu naprazdno

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Dano
Příspěvky: 10
Registrován: ned led 14, 2007 21:21
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Elektronicky riadena sustava behu naprazdno

Příspěvek od Dano »

do motoru na 2103 chcem dat karburator z 2107 lenze su tam mensie odlisnosti. Napr. na rozdelovaci 2103 nie je podtlakovy korektor ktory je spojeny s karburatom gumenou hadickou, takisto tam chyba mikrospinac ... myslim ze toto vsetko suvisi s tym ze tento novsi karburator je vybaveny ekonostatom, mozem karburato z 2107 bez problemov namontovat s tym ze by som sa vykaslal na jeho elektronicke riadenie? A co sa tyka rozdelovaca 2107 da sa vymenit s reozdelovacom co je v 2103?
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

ano vsetko to ide, akurat musis dat na karbec mechanicky ventilcek kvality volnobehu, alebo ten podtlakovy napevno prepojit s podtlakom zo sania, ktory na 2103 zrejme budes musiet dorobit, ak sa to nechystas menit aj so sacim potrubim.
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Podtlaková regulace předstihu na rozdělovači nemá s volnoběžnou soustavou absolutně nic společného!!! Můžeš osadit karburátor OZON a rozdělovač ponechat.

S volnoběhem je to přesně jak píše Myšo. Osobně jsem to vyřešil druhou variantou - vyvedl jsem ze sání kanálek s trubičkou, kam jsem napojil hadičku od ovládání volnoběhového šroubu.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

ještě doplním to že u těch ozonů většinou byvá ta membrána na hov... já koupil novou (musíš koupit celej ten volnoběžnej bazmek) a stejně to nebylo pořád OK.. doporučoval bych ti se do toho kouknout jestli je to OK (ale zase je to bud a nebo, můžeš to klidně i zničit když do toho polezeš), ale asi bych to předělal na mechanický, tím pádem by si nemusel dodělávat žádný podtlakoví věci a zbavil by si se zbytečné elektroniky..
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“