LED "zarovky"

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel04
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 29, 2005 09:52
Bydliště: Praha - Nusle
Kontaktovat uživatele:

LED "zarovky"

Příspěvek od Pavel04 »

Tak sem neodolal a zarovky v zadnich svetlech vymenil za LE diody. koupil jsem 4 ks "dvouvlaknovych" 21/5w. Jsou super - nastup hned svitivost taky fajn, ale maji par much. Jsou hodne bodovy - driv byly paraboly plny svetla zatimco ted jsou takovy pohaslejsi s jasnym bodem (ve dne). Proste typicka vlastnost LE diod. Z hodne velkyho uhlu to nejak moc nesviti (ale zadna krize). A rozdil mezi "5" a "21" watty neni zas tak extremni - spis mi prijdou jako 14/21, takze hned kupuju treti brzdovy svetlo. S nim to lze jen doporucit. Az se mi dostane do ruky multimetr tak sem zvedavej na odber obrysovek celkove.
Az budu mit naladu vyhodit zase par penez, tak koupim i do blinkru, jen pred tim musim vymenit prerusovac za nejakej elektronickej. Pak mi ani dvojblinkr baterku nesezere 8)
Vaz 2107 no engine - 0g CO2 :D
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Ja jsem LEDky vzadu zkousel, ale nakonec jsem je zatim, vzhledem ke stavajici nabidce, zatratil. Nechal jsem jenom parkovacky vpredu a i tak jsem se sahodlouze dohadoval s hluchavkama, ze to svetlo neni modre, ale bile, nicmene nakonec pochopili. Ale vzadu mi to pripadne trochu malo viditelne, nicmene, je to jen muj nazor. Spis jsem uvazoval jich soustredit mnohem vetsi mnozstvi. W.
Uživatelský avatar
Pavel04
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 29, 2005 09:52
Bydliště: Praha - Nusle
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel04 »

kdyz mas vzadu 07 svetla se sviticim celym vrskem tj 4x LEd + 2xklasika tak to malo neni.
Vaz 2107 no engine - 0g CO2 :D
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

aby ledky nesvitili do bodu ale okolo sebe staci zabrousit tu zakulacenou "hlavicku" do roviny. mam to vyzkouseny na supersvitivych ledkach prumeru 5mm. nevim jaky mas ty. takhle si lidi diody upravujou kdyz si delaj diodovy neony :wink:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

když sme s ondrou vymýšlely nesmysly, tak sme ty ledky brousily všema možnejma způsovama a výsledek byl furt stejnej.. na pi..... na nic..
Uživatelský avatar
Pavel04
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 29, 2005 09:52
Bydliště: Praha - Nusle
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel04 »

kdyz bych o ctel resit´, tak byc to dela asi tak, ze byc na cervenej kryt svetel dal polokouli (nebo ejaky vrchlik) potazeny odrazovym materialem (treba pochromovanej atd.) kterj by to odrazel do paraboly, akorat by to v nejlepsim pripade bylo inverzni nez ted, tudiz by tam byl zase tmavej bod.

Jedine pak nedavat ten vrclik az ke sklu a necat tam trosku mista a tam dat malinkou diodku ktéra by osvicovala to to hluchy misto.

Ale to vsechno je uz takova pakarna ze je asi lepsi nejakej jinej zpusob. Co nejaka extremni rozptyka?
Vaz 2107 no engine - 0g CO2 :D
Uživatelský avatar
Krwel
Příspěvky: 128
Registrován: stř čer 02, 2004 07:40
Bydliště: Říčany u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krwel »

nebo tam, nechat klasiky zarovky :lol:
Ja jsem do koncovych dal silnejsi a nemuzu si stezovat.
Uživatelský avatar
Pavel04
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 29, 2005 09:52
Bydliště: Praha - Nusle
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel04 »

kolik wattu? A v jaky konfiguraci? Ja tam mel 4*21W brzdovy a6*5w obrysovky a byla to nadhera, ted uz to neni takova nadhera ale zase ta reakcni doba je fakt uplne jinde (kdyz sem si prohlizel vedle sebe LED a klasiku zaroven rozsviceny kazda v jedny parabole tak to byla vecnost nez se ta klasicka rozsvitila). A taky vylozene nemam radkdyz autum po odbrzdeni teprve pomalu zhasinaj svetla...
Vaz 2107 no engine - 0g CO2 :D
Lada_BV
Příspěvky: 203
Registrován: pon led 01, 2007 10:10
Bydliště: okres Břeclav, ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lada_BV »

Co tohle. Zkoušel to už někdo do předních obrysovek, nebo zadních světel?

http://uni.autodoplnky.cz/led-zarovky-t ... n-s3552219

LED žárovky typ T10 (patice BA9S) invexni rozptylné světlo barva osvětlení modrá
Přílohy
led-zarovky-028.jpg
led-zarovky-028.jpg (6.74 KiB) Zobrazeno 2786 x
Uživatelský avatar
Pavel04
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 29, 2005 09:52
Bydliště: Praha - Nusle
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel04 »

jj neco takovyho mam taky, jako sviti to jako dioda = studene svetlo. a sviti to strasne malinko - min nez klasika. Ale zas to asi nezere proud.

Ted nacpu diody i do osvetleni SPZ, a hlavne si parkovacky chci vyhodit mimo parabolu (mam RU svetla, takze do mista pod bilym plastem nad a pod blinkrem :twisted: )
Vaz 2107 no engine - 0g CO2 :D
Uživatelský avatar
Pavel04
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 29, 2005 09:52
Bydliště: Praha - Nusle
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel04 »

Tak sem ty zadni svetla ted promeril a prikon je (obrysovka(5W?)= 0,72W, brzda(21W?) = 1,32, oboji zroven(26W?)= 1,92W) coz je pomerne uspokojivy
Vaz 2107 no engine - 0g CO2 :D
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Pavel04 píše:kolik wattu? A v jaky konfiguraci? Ja tam mel 4*21W brzdovy a6*5w obrysovky a byla to nadhera, ted uz to neni takova nadhera ale zase ta reakcni doba je fakt uplne jinde (kdyz sem si prohlizel vedle sebe LED a klasiku zaroven rozsviceny kazda v jedny parabole tak to byla vecnost nez se ta klasicka rozsvitila). A taky vylozene nemam radkdyz autum po odbrzdeni teprve pomalu zhasinaj svetla...

Někdy se přijď podívat na žárovky ke mně na auto, jehož elektroinstalace je zbavena všech oxidací a nadměrných přechodových odporů, taktéž zbytečných zátěží ze zdvojování, ne- li ztrojování žárovek a patice i u nových před nasazením očištěné šmirglem. Zaručuju, že se naplno rozsvítí velmi rychle a tak, že správně reagující řidiči za mnou vždy dobrzdí.
Co jsem měl říkat u Wartburga, kde brzdovky byly spínány tlakem kapaliny, nikoliv nášlapem pedálu ještě v jeho mrtvém chodu... A co jsem s ním najezdil... Holt to chce ten pedál sešlápnout o něco dříve, pokud jde o reakční dobu a řidiče za mnou.

Ale nebudu vám LEDkářům kazit radost, fakt je, že to zvedá sebevědomí, mít stejnou technologii světel, jako vedle stojící Audi A8. :lol: Efekt možná pěkný, ale z praktického hlediska to nemá význam...
Honza
Osa Praha - Brno
Dusan
Příspěvky: 3881
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

Minule som menil zarovku v zdrzenej zadne svitilne naa 03... hm nechcelo sa mi prepajkovat kontakty ten cin bol akysi roztlaceny a nesvietili jednotky tam som tam buchol novu ziarrovku ..este som na starej skontrloloval vyrobu zdelano v zssr :D putovala do krabicky ako nahradna :D hold 30 let vydrzala :D
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Honza 21061 píše:Efekt možná pěkný, ale z praktického hlediska to nemá význam...

Dovolil bych si napsat,že ty ledky jsou dost na hovno,hlavně když do nich pere slunce,tak je stěží vidět,že svítěj.Jestli chcete příklad,tak třeba Volkswagen Passat.Zlatý žárovky :idea:
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Pavel04
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 29, 2005 09:52
Bydliště: Praha - Nusle
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel04 »

tak na obrys je tam i jedna zarovka a dobre se to doplnuje a na brzdy bud ebrzo 3. brzdovy takze taky bude videt. Ale je fakt ze za slunecna nic moc
Vaz 2107 no engine - 0g CO2 :D
Odpovědět

Zpět na „Zajímavé úpravy a vylepšení“