Cekani na Kalinu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Lada v ČR do reklamy teda moc neinvestuje to je pravda. Poslední reklamu v TV na Ladu si pamatuji, když začínala Lada 2110 - reklama to byla teda hrozná, ale lepší než vůbec žádná, jediné co se mi na ní líbilo : LADA = Levné A Dobré Auto. Nemuselo by to třeba ani být v TV, kdyby alespoň v novinách, ale ono prostě nic! Osobně si myslím, že 90% lidí vůbec netuší, že existuje nějaká Lada 2110, 2111, 2112 natož aby věděli o Kalině. Nakonec se do té osvěty budou muset pustit Lada fandové osobně :D Já teda posílám odkaz na vznikající stránky o Kalině (ty od Flippera Toma :supz: ) snad všem kamarádům a zjistil jsem, že ani jeden neměl o nějaké Kalině ani tušení. Ono teda jde o to jestli tu chce Lada vlastně vůbec něco prodat - připadá mi to, že asi ne :(
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Michal Pokorný píše:LADA = Levné A Dobré Auto
Fakt dobrej slogan :D , škoda že se teď říděj spíš sloganem "proč prodávat auta" :(
Jinak poslední reklamu na Ladu v TV si já matně vzpomínám na Samaru sedan, a na 2110 mám reklamu v nějakym autokatalogu asi z roku 97.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Tohle se tu resilo uz tak 3x. Resit to znovu vam nikdo nebude branit, ale smysl to asi nema.
VAZ 2104 1.3 1989
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

protoze jsem nedavno potkal jednu kalinu v Praze a zakratko jsem jednu dalsi videl na Morave v jednom bazaru, tak mi to ted nedalo a kouknul jsem se u SDA kolik je jich zaregistovano:
rijen 2006 2ks
listopad 2006 1ks
prosinec 2006 3ks
leden 2007 4ks
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

Michal Pokorný píše:... Ono teda jde o to jestli tu chce Lada vlastně vůbec něco prodat - připadá mi to, že asi ne :(
Kdyz tu nekdo tyhle auta viditelne prodavat nechce tak se koupe takoveho auta da prirovanat jen k hazeni perel svinim. (pardon ale fakt nevidim ze by cs autolada pro sve zakaniky neco udelala a zrejme o penize za prodej moc nestoji)
to ze se fandove a potencialni zakanici postaraji o reklamu a osvetu mi pripada jako když si obcane staveli v akci z prodejnu jednoty. Ty doby jsou sand uz davno pryc neee?

nechcete se nahodou slozit na 13 plat zamestnacum CS autolada? rozsirili servisni sit, uvedli na trh novy model ..to si prece zaslouzi :-)))
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Jiri píše:...Renault podle meho nazoru je schopny udelat skvosny design ale taky hned v jinem modelu totalni ulet ktery moc obdivovatelu nenajde. a tyka se to jak levnych tak i nejdrazsich modelu.
Presne, obvzlast kdyz se snazi usetrit prebiranim jednotlivych prvku uspesnych na jinych modelech, ale vsazenych do jinych celku :) . W.
Uživatelský avatar
danielTIR
Příspěvky: 213
Registrován: čtv říj 27, 2005 17:51
Bydliště: opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od danielTIR »

Jirko, ty jsi viděl NOVÉ auto (kalina) na moravě a v BAZARU ????? !!!!!!!! Co tam proboha nové auto dělalo. Že by to bylo podobné tomu z Opavy :D Po dvou měsících provozu, stojí v servisu a čeká na dodávku ND, poněvač má problémy s elektronikou airbagů 8) :D :D :D Čeká už cca 20 dní :?:
ŠKODA FABIA combi 1.9 Sdi AUTOŠKOLA - přesto fanda vozů LADA
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Já jsem asi tak před měsícem našel na netu autobazar co nabízel novou nejetou Kalinu za 229900,-Kč to je stejná cena jako přímo v Ladě, není to právě onen zmiňovaný případ? Je to takové nějaké divné.
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

takze videl jsem varealu bazaru u silnice novou ladu kalinu (nelze rict jestli to byl kus na prodej nebo tam s tim nekdo jen tak prijel ( treba prodat predchazejici auto nebo buhvicco). bylo to nekde cestou z Olomouce smer Trinec, docela jsem jel rychle , byl div ze jsem si te kaliny vsiml.
no Opava je docela blizko....
po tydnu - cestou zpatky - jsem si na to vzpomel až když jsem to misto prejel.....
tak me napadlo kdyz clovek videl v kratke dobe 2 kaliny kolik jich je tady asi celkem :-)
zatim je to vzacnost jak trus z houpaciho kone :twisted:
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

danielTIR píše:Jirko, ty jsi viděl NOVÉ auto (kalina) na moravě a v BAZARU ????? !!!!!!!! Co tam proboha nové auto dělalo. Že by to bylo podobné tomu z Opavy :D Po dvou měsících provozu, stojí v servisu a čeká na dodávku ND, poněvač má problémy s elektronikou airbagů 8) :D :D :D Čeká už cca 20 dní :?:

asi kdybych nejel s rodinkou lyzovat tak bych se ze zvedavosti zeptal:-))
no taky me to pripada divny....
a jak pises ten pripad kdy majitel ceka na dily na opravu ... hmm to musi byt k vzteku - fungl novy auto co stoji ... ale co auto je zbozi jako jine a když do mesice nejde podstatnou vadu ktera brani uzivani odstranit, tak je mozne trvat na odstoupeni od smlouvy. Ale otazkou je jestli to nebude jadro sporu - jsou airbagy podstatne? nejsou povinne a bez nich se jezdit prece smi. btw jak se vubec k absenci nebo nefunkcnosti airbagu kdyz je zapsanej v TP stavi STK?
vidim ze to kalina nema zatim na trhu jednoduche.........
Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 173
Registrován: stř čer 09, 2004 08:11
Bydliště: Dobříš

Příspěvek od Jarda »

Jiri - Vše musí být funkční, je jedno, zda je to součástí povinné či nepovinné výbavy. Bylo to dodáno, je to v seznamu výbavy, tak to musí fungovat.
Ono kdybys šel reklamovat žehličku kvůli nefunkčnímu napařování a prodavač ti řekl, že to není podstatné, že můžeš žehlit i bez napařování, také by se ti to nelíbilo (tedy manželce :D ).
Docela by mě zajímalo, kdo pro ně ty bagy a pásy s předpínači vyrábí.
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Ono to má pasy s předpínači a vzadu je to bez hlavovejch opěrek???? :shock:
Je-li to tak, tak je to dost zvláštní kombinace......
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

Jarda píše:Jiri - Vše musí být funkční, je jedno, zda je to součástí povinné či nepovinné výbavy. Bylo to dodáno, je to v seznamu výbavy, tak to musí fungovat.
Ono kdybys šel reklamovat žehličku kvůli nefunkčnímu napařování a prodavač ti řekl, že to není podstatné, že můžeš žehlit i bez napařování, také by se ti to nelíbilo (tedy manželce :D ).
Jardo souhlasím že vše musí fungovat ale on je dost problém při reklamaci auta donutit prodejce aby akceptoval zákazníkvo přání odstoupit od smlouvy. prostě 31. den budete trvat na odstoupení od smlouvy a prodejce by měl zpátky vysolit peníze. Co udělá prodejce? vše zakamuflovat proto aby se tak nestalo, zvlášť když to okolo probllém se součátkou jejíž funkčnost se dokazuje blbě:-)) a oblbnout indikaci... hmm to není taková věda.
http://motozurnal.centrum.cz/clanek.phtml?id=3775
no je fakt že do 30 dnů s tím dovozce nebo autorizovaný servis vždy na oko něco provede, zakaznik si prevezme auto a pak když zjistí že to zase není zcela v pořádku, začíná další kolo....
Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 173
Registrován: stř čer 09, 2004 08:11
Bydliště: Dobříš

Příspěvek od Jarda »

Skalouš - Ano je to tak. Ty předpínače jsou samozřejmě jen vpředu. Připomíná mi to podobnou nelogičnost u základní výbavy Logana - bagy, předpínače, ale pásy bez výškového nastavení.

Jiri - Ano, donutit prodejce je problém. Zákazník aby sváděl bitvy za svá práva. :evil:
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Nicméně můj Transit z r.2000 má jako Logan bagy a předpínače na předních sedadlech a je taky bez výškového nastavení.... Druhá řada sedadel je kotvená v podlaze a pásy jsou integrované do sedaček. Sedačky se posouvají v "hliníkové" kolejnici a jsou aretovány jedním ocelovým kolíkem průměru cca 8mm zasunutého do otvoru vyvrtaném v oné hliníkové kolejnici. Sedačky mají samotné 45kg/ks + člověk 80kg a to celý je zakotvený jedním kolíkem do hliníku... Ale vepředu je airbag s předpínačema a přední pasy jsou narozdíl od těch z druhé řady kotvené do karoserie...Takže už se těším, jak budu v případě nárazu slisovanej předepnutým pasem, airbagem a zadním spolujezdcem i s křeslem...

Nechápu logiku výrobců....

Možná, že ta výšková stavitelnost je "příliš" drahá a oni vědi, že když jí tam daj, prodejní cenu jim to nezvedne. Ale předpínače a bagy se dají prodat ať už jako reklama, když jsou v základní verzi nebo rovnou za příplatek....

2111 má pouze výškové nastavení. Že by protikomerční tah výrobce.... :-)
Naposledy upravil(a) Skalouš dne sob bře 10, 2007 10:50, celkem upraveno 1 x.
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelu Kalina“