Cekani na Kalinu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Erik
Příspěvky: 398
Registrován: stř čer 02, 2004 08:12
Bydliště: Třebenice

Příspěvek od Erik »

Javor. Teda vlastně jasan!
1991 až 1995 Š 445 (r. v. 1958)
1994 až 1999 LADA 2101 (r. v. 1980)
1998 až 2003 Lada 21061 - 1500s (r. v. 1984)
2002 až 2008 Lada 2111 (r. v. 2000)
2008 dosud Honda Civic 1,4 Si, 6g sedan (r. v. 1998) - Vendelín
Uživatelský avatar
FOMA
Příspěvky: 2183
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Příspěvek od FOMA »

Je to tak jak říkáte.Ještě bych dodal,že pokud jezdím byt i starou Ladou která je v o.k stavu (není shnilá apd.)tak okolí musí vědět,že s ní jezdím protože chci a né že musím.
Když pojedu něčím shnilím okolí si řekne á socka..no apd.
Myslí si ,že pokud si koupím třěbaKalinu,dám si na ni el.kola popř i jiný doplněk,na dálnici s ní nebudu zavazet a stát na krajnici díky poruše,tak okolí neřekne ani Ň.možná z počátku,ale možná to budeš právě Ty,který pomúže okolí dostat do jejího zabedněného pdvědomí,že Lada je prostě auto jako každé jiné a mnohdy i lepší.
Znám to ze svého okolí jak hanilo příchio Loganu,že Dacia je shit...no a dnes?prostě ji respektují a mnohdy to i těžce nesou,když jim to Logan 1,6 16v na cestách nandává.A Kalina je auto za které se opravdu nemusí nikdo stydět.
honzat
Příspěvky: 198
Registrován: stř dub 26, 2006 07:49
Bydliště: Tachov

Příspěvek od honzat »

V Plzni mají vystavenou Kalinu v pěkné béžové metalíze i přes drobné nedostatky se mi líbí. Asi bych si jí koupil, jsem prostě nepoučitelnej.Dílenským zpracováním je proti 110 řadě o hodně dál i když jsou asi i lepší auta.
Jura Baran
Příspěvky: 131
Registrován: stř čer 29, 2005 11:08

Příspěvek od Jura Baran »

Tak něco ke kombíku. http://www.zr.ru/arch50346.html

PS: Jen tiše doufám, že na fotce otevřenýho zavazadlovýho prostoru jsou zadní levý dveře jenom nedovřený.
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Kombik nevypada zle, uvidime, az se tu objevi. Pak asi znovu prehodnotim situaci. W.
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Jura: Myslím, že jsou nedovřený. Takhle velkou nepřesnost jsem na své plečce ani jiné neviděl.
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6514
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Ja jsem kombika Kalinu zaradil do svych prvnich vaznejsich zivotnich planu jakozto kandidata na Wergl NG (next generation). Cas ukaze.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
Vasil
Příspěvky: 10
Registrován: čtv lis 24, 2005 16:20
Bydliště: CCCP

Příspěvek od Vasil »

mno abych na to hodil odborný oko, je to tady samej důchodce
za ty prachy nový kaliny se dá koupit slušná octávie TDi a věřte tomu, že i jetá bude technicky lepší než rus, kterej používá techniku některých značek co už se nedělá(nahrazena novou technologií)
a cena taky půjde hodně rychle dolu
jinak sem si přečetl porovnání kaliny s loganem a to je teda pro kalinu ostuda

tak a teď do mě:-))
LADA DA
Flipper Tom
Příspěvky: 403
Registrován: úte čer 01, 2004 08:11
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flipper Tom »

slušná oktávie rv2003 4x4 18t v mých rukách se odporoučela ani ne za rok (a to jsem jí fakt šetřil) a náklady na servis přesáhly 100TKč :)
a cena ? jak to tak poslouchám tak ojetá lada by se měla rozdávat zadara (nejlépe s doplatkem) zatímco kamarád právě kupuje maserati quattroporte biturbo za cenu samary baltic ?
takže někdo je asi trochu mimo

a kalinu s loganem si raději vyzkoušej než začneš tvrdit co je otuda (u mě to je ohavnej, na kref ořezanej logan kterej rezne už v autosolonu)
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Vasil píše:mno abych na to hodil odborný oko, je to tady samej důchodce
za ty prachy nový kaliny se dá koupit slušná octávie TDi a věřte tomu, že i jetá bude technicky lepší než rus
Hm, vidím, že je tu nějaký mladý "odborník" , no vždyť si tu jetou Octavii TDi kup - docela ti jí přeju :lol:
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Vasil píše:mno abych na to hodil odborný oko, je to tady samej důchodce
za ty prachy nový kaliny se dá koupit slušná octávie TDi a věřte tomu, že i jetá bude technicky lepší než rus, kterej používá techniku některých značek co už se nedělá(nahrazena novou technologií)
a cena taky půjde hodně rychle dolu
jinak sem si přečetl porovnání kaliny s loganem a to je teda pro kalinu ostuda
tak a teď do mě:-))
Sam jsi si o to rekl. Rozhodne to neni o tom, kdo je duchodce, ale k cemu to auto chce pouzivat a v neposledni rade ma i kazdy jiny nahled a styl. Zacnu od zadu. Nedelam si iluze o Kaline, ale verim, ze se jeste muze v ne zrovna bohatem vybaveni zlepsit a pak to bude dustojny automobil pro nenarocne uzivatele. Co by ale musel vylepsit Logan? Asi by mel zacit u karoserie. Nevim, jak to kdo citi, ale rumunska konstrukterska skola asi mohla nabidnout svetu neco desingersky prijemnejsiho nez uvedeny model. Ale Renalt s tim ma v poslednich letech sam problemy, stale se hleda a tak rumunum jejich velky bratr spise uskodil, nez pomohl. V tomto ohledu je Kalina desingersky cisty vuz, i kdyz zaspal dobu, to ale neznamena, ze si nemuze najit obdivovatele. A to bez ohledu na to, ze zly jazykove tvrdi, ze to je Corsa prvni generace. Oni totiz vsichni "opisuji", ale o nekterych se to pise a o jinych ne. A ted k prvni casti. Ja kuprikladu jsem nikdy skodovku nemel a nehodlam na tom ani ted na stara kolena nic menit. Snad je v tom i trochu individualismu, ale pravdou je, ze nemusim mit zrovna auto, ktere ma kazdy a pak zjistovat, ktere auto na parkovisti je me (tzv. syndrom Fordu T) :D . Dalsi vec je, ze nefandim u osobaku dehtakum, bez ohledu na jejich zdanlive ekonomictejsi provoz (u vozidel po zaruce). Vsichni vedi, ze jsem si Kalinu chtel koupit, ale ne za kazdou cenu a s tim, s cim nakonec prisli mne nezaujali, ale to jeste neznamena, ze jsem je zatratil. Spousta z nas potrebuje auto k uzitku a treba i na nakupy v supermarketech, kde vsichni vime, jak to na jejich parkovistich chodi a rozhodne clovek spise spolkne rozbite svetlo za dva tisice, nez obdobne za deset a vice tisic. Ale to je jenom priklad. Nicmene srovnavat byt i jen vzhledove Kalinu a Logana mi prijde jako nebe a dudy. U Logana totiz ani neplati to stare zname "je to tak osklive, az je to hezke" (osklive kacatko). W.
Uživatelský avatar
FOMA
Příspěvky: 2183
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Příspěvek od FOMA »

Tak,tak je to jak se všemi ostatními věcmi,jen je potřeba vědět a zvážit na co a proč takové čí onaké auto chci.Ale to je tu stále dokola.A nějaký zatvrzelý a nevyrovnaný jedinec mě určitě nezkazí a nerozboří můj Ladaworld..
Prostě stále čekám stejně jako asi Wolf na Kalinu kombi 1,6 16v v plné palbě,no a na vrata již klepe i Priora kdoví ..Siluet taky není snad v nedohlednu.
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

[quote="Jura Baran"]Tak něco ke kombíku. http://www.zr.ru/arch50346.html

PS: Jen tiše doufám, že na fotce otevřenýho zavazadlovýho prostoru jsou zadní levý dveře jenom nedovřený.[/quote
dvere to je drobnost ale proc slozeny sedacky nejdou srovnat do uplne roviny?
no nic, na 2111 me to taky sralo ....
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

verte tomu ze kdyby zustala dacia dacii a logan by byl treba i lepsi nez je, tak by se ji o moc vic nez lady neprodavalo. teprve magicke sbratreni s automobilkou "co dava seriove na kapotu kundu" zapusobilo na spoustu kupcu.... a taky masivni masaz mozku ve forme vsudypritomne reklamy.
Renault podle meho nazru je schopny udelat skvosny design ale taky hned v jinem modelu totalni ulet ktery moc obdivovatelu nenajde. a tyka se to jak levnych tak i nejdrazsich modelu.
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Jiri píše:a taky masivni masaz mozku ve forme vsudypritomne reklamy.
A to je právě chybí Kalině ze všeho nejvíc...
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelu Kalina“