Pruziny na kombika

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Krwel
Příspěvky: 128
Registrován: stř čer 02, 2004 07:40
Bydliště: Říčany u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krwel »

hodne problemu vyresi dat klasicke originalni pruziny, ale nove.
Lada_BV
Příspěvky: 204
Registrován: pon led 01, 2007 10:10
Bydliště: okres Břeclav, ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lada_BV »

Michal Pokorný píše:Svatá pravda. Ale jsou dva druhy pružin - měkčí a tvrdší. Měkčí byly značeny zeleným proužkem a tvrdší žlutým proužkem. Standardně se při výrobě montovaly většinou pružiny měkčí. Dnes při koupi nových pružin se dají sehnat většinou právě ty tvrdší (teda alespoň u nás- prodejna BEAS Lovosice). Tak že jestli má vozidlo ještě původní pružiny doporučuji koupit nové.
Mám pružiny nové na 2104 s červeným pruhem. Co ten červený pruh znamená ?
Uživatelský avatar
Petanek2101
Příspěvky: 1106
Registrován: sob bře 04, 2006 16:56
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek2101 »

ja mam take pružiny z kombika a jsou bile s červenym pruhem,zajimalo by me esi to neco značí a lebo esi to matlaj jak se jim zachce
Mno a už je po bastlu,ať jsou mu hutě lehké.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3826
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

No, určitě to něco značí, rozhodně to tam nematlaj jak se jim zachce, ale nevím co to značí, protože takové jsem zatím ještě neviděl. Třeba jenom došla žlutá barva :D Určitě to tu někdo bude vědět a když ne - tak pak bych zkusil stránky CS Auto Lada www.lada.cz a tam Otázky a odpovědi.
Uživatelský avatar
Malda
Příspěvky: 1013
Registrován: čtv srp 18, 2005 13:17

Příspěvek od Malda »

Barva znaci tvrdost a prehled barev je v Tumovi, viz. http://ladaklub.com/www/manualy/2/imagepages/161.htm . "A" je tusim tvrdsi.
mimochodem, tak pekny auto a je tak zbastleny tou cernou maskou a hroznejma poklicema a ty blinkry, no skoda mluvit. fuj
Calling name Bastl One
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3826
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Malda píše:Barva znaci tvrdost a prehled barev je v Tumovi, viz. http://ladaklub.com/www/manualy/2/imagepages/161.htm . "A" je tusim tvrdsi.
Jo, to je pravda A jsou tvrdší (žlutý proužek), B jsou měkčí (zelený proužek) ,ale to už víme, teď tu řešíme červený proužek a o něm se ani Tůma nezmiňuje - asi nějaká novinka, nebo mě ještě napadlo jestli to prostě jiný výrobce neznačí jinak než originál a nebo se třeba začal vyrábět ještě třetí typ pružin - možná jsou ještě tvrdší než ty "áčka" - fakt nevím.
Števo
Příspěvky: 298
Registrován: čtv říj 21, 2004 21:04
Bydliště: Veĺký Krtíš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Števo »

Svetlohneda a biela su urečené na 2102 patria do A.
Pred par mesiacmy som ich kupoval. Su tvrde jak hovado, hlavne ,ked su na sedane :mrgreen:
Lada 2105(1300), r.v.:1984. momentalne na dlhom spanku :(
Honda Civic(1500 V-TEC) r.v.:1998. seria, aspon zatial

CHATA 12 FOREVER
Uživatelský avatar
Petanek2101
Příspěvky: 1106
Registrován: sob bře 04, 2006 16:56
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek2101 »

Števo píše:Svetlohneda a biela su urečené na 2102 patria do A.
Pred par mesiacmy som ich kupoval. Su tvrde jak hovado, hlavne ,ked su na sedane :mrgreen:
čeče s tou tvrdosti maš hele recht,kdyz sem je nahodil nezkracene tak auto bylo tak vysoko ze jsem si do kufru musel brat malem štafle a kdyz jsem se postavil na kufr a to mam nejakych 100kg tak se to ani nehlo a tvrdy to bylo jak debil,no a po zkraceni to je taky tvrdy jak krava,sice o neco mene ale je
Uživatelský avatar
janci
Příspěvky: 237
Registrován: stř úno 07, 2007 18:46
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od janci »

lol:D zase ten zadok kombika,nie je az tak tazky,sranda aky rozdiel
co vas stali pruziny,?
VAZ 2102 r.v. 1977 Kombik oslavuje 30r 160 000km origo
Majo
Příspěvky: 6456
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

rozdiel je az 70kg, clovek by ani neveril....
21043, 21063, 2121, 21214, 2123....
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Majo píše:rozdiel je az 70kg, clovek by ani neveril....
Proto take sedi lepe v zatackach a v zime, nez sedan. W.
Uživatelský avatar
janci
Příspěvky: 237
Registrován: stř úno 07, 2007 18:46
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od janci »

kukol som knizku
2101 Celkova hmotnost 1345, Pohotovostna 945
2102 Celkova hmotnost 1430, Pohotovostna 1000
tak rozdiel 55kg u 2101/2102

sedi to jak svina ,ked tam mam dve bednicky ovocia:D
VAZ 2102 r.v. 1977 Kombik oslavuje 30r 160 000km origo
Majo
Příspěvky: 6456
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

no vidis a 04 ma este navyse v kufri nadrzku na ostrekovac(3kg) a celu sustavu stieraca, kde len motorcek je tazky ako svin :mrgreen:

ja som inak porovnaval realne, nie statisticke hmotnosti - moja 21061 = 980kg a 21043 = 1050kg(pred zatlmenim, po nom skoro 1300kg), vazim to v Kovosrote na digitalnej vahe :lol

Pruziny z kombika som dal do 06ky a nejak vyrazne to nevyskocilo, mam LPG takze je to akurat, nove by som urcite skracoval...
21043, 21063, 2121, 21214, 2123....
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Odpovědět

Zpět na „Zajímavé úpravy a vylepšení“