sraz v autobuse DpmB

Jiné akce neorganizované Ladaklubem

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Četl jsem dobře? ...něco jako "Vrakosy", nebo jsem se přehlédl? :lol: Jo, kdyby tak ty "Vrakosy" řady 700 mohly jezdit věčně, to by byla paráda, to jsou světové autobusy. :)

Nad Tomášovou fotkou lze klidně uzavřít i nějakou tu sázku- já sázím, že je to B 941 bez "E" na konci. 8) (můžu zdůvodnit)
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Jestli je nějaký autobus světový tak je to IKARUS 280 :thumbleft: No, nic méně co se týče setkání Ladystů tak bych snad přenesl přes srdce i tu Karosu ale jinak nééééé. Škoda, že to mám do Brna tak daleko.
Ziko
Příspěvky: 162
Registrován: stř bře 16, 2005 22:14
Bydliště: Brno - Oltec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ziko »

Tipuku, že to je to, co máš v profilu.. Můžeš mi říct, ta čabajka na obrázku má hnanou taky předposlední nápravu?
Sch 130(6/04 - 1/06) -- Sch 105 (10/04 - 3/05) -- VAZ 2101(3/05 - 2/06) -- Lada 2107 (2/06 - ) -- Opel Astra F (11/09 - )
East Runner Brigade
<STODOLNÍ II> <III>
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Tipuju, že to je to, co máš v profilu...
vypada to spis jak dva kratsi za sebou...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Ne, ten co mám v profilu to je tříčlánkový typ - má označení Ikarus 293, ale k nám se nikdy nedovážel. Jinak 99% Ikarusů 280 mělo poháněnou druhou nápravu, dělala se sice i tlačná koncepce, ale ta se k nám také nikdy nedovážela. Jinak první i poslední náprava byly řiditelné, přední samozřejmě volantem a poslední automaticky podle úhlu natočení, tak že si zadek nadjížděl, proto vzadu ty legendární nápisy: pozor vybočuje. Jo a ta 293 má poháněnou samozřejmě 2.nápravu
Uživatelský avatar
Chaloupka
Příspěvky: 76
Registrován: úte črc 11, 2006 12:05
Bydliště: HK/Březhrad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chaloupka »

Ikarus - to je Bus :twisted:

hlavně ten jeho legendární zvonek :P
VAZ 2103, "velitelský vůz", r.v. 1978, 5Q
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Michal Pokorný píše:Ne, ten co mám v profilu to je tříčlánkový typ
lidi vpredu uz sou doma ale Ti vzadu to maj este jednu zastavku...dyt se to nemohlo nikde vejit :shock:
mmj, nebylo by lepsi zaprahnout dva kratky jako to maji saliny?
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Nevím, já jsem s tím nikdy nejel :D a snad bych ani nechtěl zkoušet projíždět některé české kruháče
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

No, jinak kdyby měl někdo zájem tak 24.2. se v Táboře koná poslední slavnostní jízda posledního provozovaného Ikarusu 280.08 v ČR. Tak že poslední šance vidět v ČR tuto legendu v pravidelném provozu. Je to ten červený, kolegové vedle měli poslední jízdu už 12.11.2005. Jejda, ale teď si tak uvědomuji, že oni sem ty Ikarusy do téma sraz v autobuse DpmB moc nepatří? No, tak už toho nechám.
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Michal Pokorný píše:No, jinak kdyby měl někdo zájem tak 24.2. se v Táboře koná poslední slavnostní jízda posledního provozovaného Ikarusu 280.08 v ČR. Tak že poslední šance vidět v ČR tuto legendu v pravidelném provozu. Je to ten červený, kolegové vedle měli poslední jízdu už 12.11.2005. Jejda, ale teď si tak uvědomuji, že oni sem ty Ikarusy do téma sraz v autobuse DpmB moc nepatří? No, tak už toho nechám.
pravnicky je to podlozeno...je to obhajitelne, vybirame vhodnej bus na dalsi sraz :P

to je skoda ze posledni jizda, vzpominam si ze jako malej kluk to ve Zline jezdilo do zoo a bylo to docela vruso:-)Hlavne ten zvonek byl genialni...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Drobek81 píše:zvonek byl genialni...
Jedna z mála světlých vzpomínek z mého mládí, již ho asi nikdy neuslyším :? :cry: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Ještě bude plno příležitostí se povozit, třeba ten prostřední na fotce má teď Spolek pro záchranu historické techniky v Záluženech a když byla Chabařovická pouť tak s ním zajišťovali dopravu Ústí n.L. - Chabařovice. A dopravní podnik města Brna má pokud si vzpomínám také špičkově opravený muzejní kousek tuším ev.č.2090
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Koko Loko píše:Jedna z mála světlých vzpomínek z mého mládí, již ho asi nikdy neuslyším :? :cry:
staci zajet do Madarska...tam sem prozmenu jinej nevidel...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Jóó bývávalo, každým dnem už tam typ 280 taky mizí z očí. No, jinak tedy : www.youtube.com/watch?v=tR3O5BIr6c0 a nebo www.youtube.com/watch?v=hG9hvdPxinw
Pool

Příspěvek od Pool »

Toto když pořádně zesílíš, tak uslyšíš ten zvonek: http://www.youtube.com/watch?v=P2Ys-ttEKoI A ten diferák jak hučí, to je taky síla :)

Na Ikarus taky rád vzpomínám, na vodrbaný sedačky vzadu, na zvonek, dveře se zavírali jako padající gilotina... v zimě to vzadu za kloubem vůbec netopilo a sedal si tam jenom sebevrah, jinak lidi si postupně sedali za řidiče, od něj šlo teplíčko... :)
Zamčeno

Zpět na „Ostatní akce“