Posilovac brzd

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9383
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Je to fuk, jaké tam dáš, měli by být ovšem dvouplášťové pletené ... něco jako benzínové. Ale jelikož v nich není žádnej tlak ani nic, tak je to vážně jedno .... hlavně aby je brzdová kapalina nesežrala :D
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Vašátor píše:tak je to vážně jedno .... hlavně aby je brzdová kapalina nesežrala :D
No a právě ty benzínové brzdovka žere. A dost rychle!
Ne, že by se rozpadly, ale udělá se v kapalině takové černé bahno.
Tak radši kup origo na brzdovku, nebo já tam teď mám asi tri měsíce průhledné PVC hadičky, co se používají třeba v akvaristice. Zatím vypadají O.K.
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

Nemo píše:nebo já tam teď mám asi tri měsíce průhledné PVC hadičky, co se používají třeba v akvaristice.
:ANAL:

no mam tam benzinové a myslím že zatim drží.. doufám že blato nenastane.. ale mam pocit že se na nich něco sráží..
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Little Red Riding Hood píše:doufám že blato nenastane..
Ono to "bláto" není vidět, dokud třeba nedáš nové brzdové desky. Pak se teprve vytlačí do nádobky a tím se prozradí :lol:
Little Red Riding Hood píše:ale mam pocit že se na nich něco sráží..
To je voda. Brzdovka je silně hydroskopická(moc kamarádská k vodě), a protože se ta guma brzdovkou trošku nasytí, shromažďuje se pak na tom voda.
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
M150
Příspěvky: 186
Registrován: stř dub 26, 2006 12:36
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od M150 »

:cry: :cry: :cry: moje najhorsie obavy sa naplnili. ked som si rano zohnal nove hadice a spony a s radostou sa isiel pustit do vymeny zistil som ze obidve tie umele hmoty na ktore sa nasadzuju hadicky idu velmi jemne rukou vybrat... kupujte nove diely.
-este ze som vetesnik a stary valec som doteraz vozil v kufri. dam tam nove gumicky a snad to bude ok. novy uz nechcem ani videt.

-stary valec som uz stihol rozobrat a nie som si isty ako ho zlozit - na piestikoch je z jednej strany vacsi zarez - predpokladam ze to ma ist touto stranou dole a ten zarez je tam kvoli dorazovym skrutkam - domnievam sa spravne?

-najviac sa tesim na odvzdusnovanie pred domom - v sobotu by mohlo snezit a mrznut :?

-este jedna filozoficka otazka na zaver: pokial viem brzdova kvapalina napomaha vzniku korozie - preco valec zvnutra nezhrdzavie? lebo tam neni vzduch? asi smiesna otazka. fyzika nikdy nebola mojim oblubenym predmetom... :lol:
2103, 2103
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

pocuj a ten novy si kupil u saba? chod mu ho je...ut o hlavu, ked nie tak mi ho daj a ja pojdem, v poslednom case je to moj oblubeny adrenalinovy sport...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
M150
Příspěvky: 186
Registrován: stř dub 26, 2006 12:36
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od M150 »

v pounajskych som to kupil - to je sabo?

-brzdovym valcom dostat do hlavy... no nechcel by som. ale sranda to neni to mas pravdu uvazujem ze ho pojdem reklamovat snad najdem blok. aj ked neviem ci mi nejaky vobec davala ta zenska... asi vedela preco mi ponukla 5 % zlavu :!: aj keby som nedostal naspat peniaze alebo nejaky iny tovar (druhy brzdovy valec si neprosim) snad to nebude hadzanie hrachu na stenu...
2103, 2103
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman »

V Podunajskych je Senohradsky..... ( do telefonu sa tie baby hlasia: Prosim, tu mototechna :D ) Sabo je na Prievozskej.
Naposledy upravil(a) Roman dne úte led 30, 2007 12:00, celkem upraveno 1 x.
Roman
Dusan
Příspěvky: 3917
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

umele hmoty narvat spat pripadne niecim utesnit, a zaliat tekutym kovom i ked vysledok neisty a cen a kovu = cen valca :D
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Černé bahno se mi taky po kompletní výměně všeho hydraulického na spojce, v kapalině dělá a to i po další výměně kapaliny. Od toho jsem si sliboval, že se nové hadice i válce "vypláchly" a bude klid. Pokud jde o postupné rozežírání hadicčky. Hadice koupené na Koněvce s dotazem, zda je lze bezpečně použít na brzdovou kapalinu. Nátrubek spojkového válce Fenox samozřejmě plastový...
Honza
Osa Praha - Brno
Cory
Příspěvky: 11598
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

M150 píše:preco valec zvnutra nezhrdzavie?
valec je zvnutra chromovany,nie?
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9383
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Cory píše:
M150 píše:preco valec zvnutra nezhrdzavie?
valec je zvnutra chromovany,nie?
Válec je normální železo, vybroušený a vyleštěný na přesný rozměr. A věřte tomu, že rezne. Samotná brzdová kapalina reznutí nezpůsobí .... a jak již tu bylo několikrát řečeno .... brzdová kapalina na sebe váže vodu, která pak způsobí korozi.

Jinak co se týká netěsnosti těch vrchních plastovejch čumprdlíků, vyměnil bych akorát těsnící gumičky (kolem čumprdlíků, ne aby si to někdo nevzal doslova a nevyměnil i vnitřní .... přijde mi zbytečný kupovat novej válec a srát se s odvzdušňováním, když ty gumičky stojí do 10Kč) .
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
M150
Příspěvky: 186
Registrován: stř dub 26, 2006 12:36
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od M150 »

neviem si dost dobre predstavit ako tie umele blbosticky prilepit bez toho aby to bolo dokonale ocistene a vysusene a zaroven to nezavzdusnit - nehovorim ze sa to neda ale je to podla mna taka polovicna robota. moje riesenie je ze som kupil nove gumicky a pretesnil stary valec. ked to bude nahovno zalepim novy.
2103, 2103
Karl 2101
Příspěvky: 35
Registrován: čtv dub 26, 2007 08:44
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karl 2101 »

bude sedet posilovač na 2101?? Zalezi me hlavne na tom jestli se vleze do motoroveho prostoru..
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Jo tam se vleze v pohodě, ale pokud si vzpomínám musí se trochu upravit otvory v příčce mezi motorem a kabinou a vyměnit pedálové ústrojí spojky a brzdy, protože tím že se tam dá posilovač se zvětší mezera mezi pedály spojky a brzdy, ale už je to pár let co jsem do 2101 dával posilovač z 2105 tak si to nepamatuji moc přesně.
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“