Ozvučení auta Vaz

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
newpaudio
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 11, 2007 18:00
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od newpaudio »

jen pro vysvetleni... protoze to zmatlo i me...
špičkovej vykon= to co je napsano na radiu jako 4*50W tak je udavanej jako spickovej vykon, tedy vykon ktereho je to radio schopno dosahnout po dobu cca 1 sekundy, po te zacne zvuk silne zkreslovat, nejjednodusim dukazem je pojistka, ktera je vetsinou 10A a tudiz by se pri plnem vykonu prepalila. Vetsina dnesnich autoradii ma vykon 4*20 az 25 W RMS vcetne tveho ( mam ho taky). Duvodem proc jsou schopny spickoveho vykonu dosahnout aspon na tu 1 sekundu jsou kondenzatory uvnitr radia ktery v sobe maji nabitou energii, aby dokazali pokryt spicky. Tech 50 W je jen marketingovej tah.

Nechci tady machrovat jakej jsem odbornik to urcite ne, protoze jim ani nejsem vsechny informace jsem ziskal z internetu kdyz jsem se rozhodl ozvucit si auto a nechtel jsem nalitnout na ty 1000watu od vietnamcu za stovku... Jinak co se tyka sony tak jsem udelal hloupost ze jsem tu nekoho neposlechl a pres varovani si ho koupil. Co se tyka CD tak zvuk celkem uchazejici... takovej prumer a co se tyka tuneru tak to je vylozene katastrofa.
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

přesně sito vystihl ohledně toho výkonu a polityky forem...

jinak to rádio mam taky, jelikož sem ho koupil levnějc, sem s nim spokojenej, ale taky bych už asi bral něco jiného... jinak hudebně myslím že ani není na co si stěžovat, cd mě taky zatim nezlobí (ještě se nestalo aby mi písnička nějak přeskočila a to mám dost tvrdý pružení), tuner jsem zatim jště nepoužil, anténa leží doma v polici.. :)
Uživatelský avatar
George DeLorean
Příspěvky: 439
Registrován: stř lis 22, 2006 19:50
Bydliště: Praha

Příspěvek od George DeLorean »

....spravne bys mel mit na 50w 100w repraky!!! Pak bys z toho mozna tech 45 w dostal. :)
TOYOTA EL54 Paseo
TOYOTA AE86 LEVIN
LADA 2101 1977 Movie star (2008-2011)
LADA 21011 1974 DMC (1995-2011)
LADA 21073i 1996 (2007-2009)
Uživatelský avatar
denis
Příspěvky: 308
Registrován: pon lis 07, 2005 15:06
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od denis »

newpaudio píše:jen pro vysvetleni... protoze to zmatlo i me...
špičkovej vykon= to co je napsano na radiu jako 4*50W tak je udavanej jako spickovej vykon, tedy vykon ktereho je to radio schopno dosahnout po dobu cca 1 sekundy, po te zacne zvuk silne zkreslovat, nejjednodusim dukazem je pojistka, ktera je vetsinou 10A a tudiz by se pri plnem vykonu prepalila. Vetsina dnesnich autoradii ma vykon 4*20 az 25 W RMS vcetne tveho ( mam ho taky). Duvodem proc jsou schopny spickoveho vykonu dosahnout aspon na tu 1 sekundu jsou kondenzatory uvnitr radia ktery v sobe maji nabitou energii, aby dokazali pokryt spicky. Tech 50 W je jen marketingovej tah.

Nechci tady machrovat jakej jsem odbornik to urcite ne, protoze jim ani nejsem vsechny informace jsem ziskal z internetu kdyz jsem se rozhodl ozvucit si auto a nechtel jsem nalitnout na ty 1000watu od vietnamcu za stovku... Jinak co se tyka sony tak jsem udelal hloupost ze jsem tu nekoho neposlechl a pres varovani si ho koupil. Co se tyka CD tak zvuk celkem uchazejici... takovej prumer a co se tyka tuneru tak to je vylozene katastrofa.
O psaných výkonech autorádií už bylo napsáno tolik, že to nemá cenu ani dál rozvádět-žijeme v konzumní společnosti a všichni si myslí, že čím více W mají, tak tím více to hraje. Bohužel ucho je debil a první rozdíl co pozná je 3dB zesílení nebo zeslabení, tudíž bys musel ten výkon zvednout nad hranice všedních dnů a proto rozdíl v teěch lepších rádiích už není podstatný.
Vidím, že máš v autě Mac Audio. Jak jsi s ním spokojený? Já koupil starší MX4000 od Mac Audia-je to 4kanál, umí jet do 2Ohm a jede jako pila-teda zatím nebyl čas dodělat plato. Akorát mám pocit, že se altíku nebude ten odběr moc líbit. Má v autě 60A altík a i při nakoplém motoru padají otáčky při osolení na 2 kanály. :lol: Ty 2 30A pojistky mluví za vše.
Mitsubishi Colt 1,5GLX :-)
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

co sa tyka LPGu, tiez bolo nutne zdvihnut moje repraky (tesla nieco-neviemco-niekolko :mrgreen: ) foto:
Obrázek
Obrázek

co sa tyka radia, po skusenostiach a pokusoch s noname znackami som presiel na sony GT-300 a som velmi spokojny, ako s CD tak aj s tunerom. hlavne s jeho citlivostou.
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
mtx
Příspěvky: 96
Registrován: pon říj 02, 2006 21:05
Bydliště: Martin

Příspěvek od mtx »

Ja zas nedam dopustit na ALPINE! :lol:
A to mam strednu triedu (CDA 9848 RM)! Jedneducho nemam ziadnu vytku, iba 1 vec my chyba, ku sub.vystupu aj 1 stereo sirokopasmovy :D
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

tak alpine to už jej jiná liga... oni věděj jak na to.... jinak tesly jsou repráky kterým se po hudební stránce nedá nic vytknout..
Uživatelský avatar
newpaudio
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 11, 2007 18:00
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od newpaudio »

O psaných výkonech autorádií už bylo napsáno tolik, že to nemá cenu ani dál rozvádět-žijeme v konzumní společnosti a všichni si myslí, že čím více W mají, tak tím více to hraje. Bohužel ucho je debil a první rozdíl co pozná je 3dB zesílení nebo zeslabení, tudíž bys musel ten výkon zvednout nad hranice všedních dnů a proto rozdíl v teěch lepších rádiích už není podstatný.
Vidím, že máš v autě Mac Audio. Jak jsi s ním spokojený? Já koupil starší MX4000 od Mac Audia-je to 4kanál, umí jet do 2Ohm a jede jako pila-teda zatím nebyl čas dodělat plato. Akorát mám pocit, že se altíku nebude ten odběr moc líbit. Má v autě 60A altík a i při nakoplém motoru padají otáčky při osolení na 2 kanály. :lol: Ty 2 30A pojistky mluví za vše.
Co se tyka zesilovace tak maximalni spokojenost.. Opravdu.. tedy zatim nemam s cim srovnat, ale zesilovac mne nikterak nesklamal...
Naposledy upravil(a) newpaudio dne pon led 22, 2007 15:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
newpaudio
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 11, 2007 18:00
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od newpaudio »

Myso píše:co sa tyka radia, po skusenostiach a pokusoch s noname znackami som presiel na sony GT-300 a som velmi spokojny, ako s CD tak aj s tunerom. hlavne s jeho citlivostou.
Tady je presne videt co jednomu vyhovuje druhemu uz nemusi... Mame co se tyka vnitrni elektroniky temer totozna radia a prece jeden je s tunerem spokojen a druhej nikoliv...
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

newpaudio píše:...tedy vykon ktereho je to radio schopno dosahnout po dobu cca 1 sekundy¨...
je to doba nekolikrat kratsi udava se v milisekundach
newpaudio píše:....nejjednodusim dukazem je pojistka, ktera je vetsinou 10A a tudiz by se pri plnem vykonu prepalila...
nemusi byt pravidlem
newpaudio píše:...Duvodem proc jsou schopny spickoveho vykonu dosahnout aspon na tu 1 sekundu jsou kondenzatory uvnitr radia ktery v sobe maji nabitou energii, aby dokazali pokryt spicky... .
Myslim ze to neni otazka napajeciho zdroje vnitrniho zesilovace autoradia a pripadnymi kondezatory nybrz tim ze vykonove koncove stupne uz to proste nedavaji...
newpaudio píše:... Jinak co se tyka sony tak jsem udelal hloupost ze jsem tu nekoho neposlechl a pres varovani si ho koupil...
Pozde plakat nad rozlitym mlekem... Ale clovece s ty Pionyri asi taky moc nestaly co? Kdyz je po mesici vyhazujes a ani te to moc nesere...
newpaudio píše:... Co se tyka CD tak zvuk celkem uchazejici...
No tak tohle by byla kapitola sama pro sebe, protoze zakladni otazka totiz je, jestli je zbytek systemu natolik kvalitativne adekvatni aby jsi napriklad poznal rozdil mezi MP3 a originalni CD... potom ma cenu resit kvalitu CD playeru.
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

mtx píše:Ja zas nedam dopustit na ALPINE! :lol:
A to mam strednu triedu (CDA 9848 RM)! Jedneducho nemam ziadnu vytku, iba 1 vec my chyba, ku sub.vystupu aj 1 stereo sirokopasmovy :D
:P Jo jo... ja mam tu 9847 a nechyba mi ani ta jedna vec pac mam 3xRCA :P
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Uživatelský avatar
newpaudio
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 11, 2007 18:00
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od newpaudio »

o MP3 jsem ani nepipnul..... rekl jsem predem ze nejsem odbornik... a asi tomu rozumis podstatne lepe... asi sis dal za cil me setrit a asi se ti to povedlo ....
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

newpaudio píše:o MP3 jsem ani nepipnul..... rekl jsem predem ze nejsem odbornik... a asi tomu rozumis podstatne lepe... asi sis dal za cil me setrit a asi se ti to povedlo ....
neber to tak zle.. ondra to určitě špatně nemyslle..
Uživatelský avatar
newpaudio
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 11, 2007 18:00
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od newpaudio »

ok OT
Uživatelský avatar
Ondra 07
Příspěvky: 654
Registrován: stř říj 05, 2005 21:31
Bydliště: Olomouc / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra 07 »

Ja jsem to tak nemyslel, mozna jsem spis zvolil spatny zpusob interpreatce svych poznatky a zkusenosti. :book: :downtown:
...anebo jinej případ, průsek v lese asi na metr širší ne, sráz jako střecha. Šero, mlha, skoro tma. Rozhodl jsem, sjedeš to šusem, sotva odpíchnu je zle hochu námraza jako mejdlo. Zkouším zaplužit, ani zdání...
Odpovědět

Zpět na „Zajímavé úpravy a vylepšení“