Ozvučení auta Vaz

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Ozvučení auta Vaz

Příspěvek od Tomáš »

No Pátrač navrhoval ať tu debatu přesunem sem..tak když se k tomu nikdo zatím nemá tak teda začnu sám první..protože jsem to ozvučení před několika dny už konečně a definitivně dokončil...doufám :lol:

Nechci se tady z nikým,ale dohadovat co za repro a za rádio je lepší..chci psát čistě moje postřehy a zkušenosti,a věci,které mě během stavby provázely...Upozorňuji že moje ozvučení je v kategorii co možná nejlevnější..vždy se to dá udělat co možná nejlepší...mě to ale přišlo zbytečný už z pohledu co kdyby to pak někdo vykradl...

takže kde začít..první věc kterou jsem měl bylo rádio..je asi 4roky starý tehdá mě ho dovezl z Německa kamoš...je obyčejný rádio 4x30W v podstatě nic moc neumí přehrává pouze kazetu a rádio...má pár předvoleb jinak nic moc...asi díky tomu že to je origo Japonec běží do těď


Už od první chvíle jsem měl jasno,že nebudu dávat repro do dveří..protože jak jsem řekl Lada na to není vhodná..repro by bylo malinký...rezonovalo by v plechu a celkově by to budilo dojem zvuku plechovky...navíc je potřeba aby to bylo dobře uchycený..ne tak že se do výplně dveří udělá díra a reprák se do ní fukne..a připevní se do polstrování..říkám není to tak jednoduchý a vysledek mě pak dost zklamal (jinej žigulík)...Ideální umístění v ladě je zadní plato pod oknem a přední palubka..takže když jsem oddělal se zadního plata tu hnusnou hadru a nějakej ten sololit..koukal jsem skrz trojúhelníkový otvory do kufru...hned bylo jasný že ty plechy musí ven,aby se tam vlezl magnet repra..hlavní podstata reproduktoru je že musíme oddělit přední část membrány od části zadní...pokud to neuděláme a reprák postavíme jen na plato nebude to ono....na vyřezání plechů sou dvě možnosti: a)buď vydělat okno a plechy vyřezat flexou (jen ne z oknem jinak se to pošplíchá a budou tam fleky) bacha taky na koženkový sedadla..vypadá to líp je to obřezaný rovně..b) nechat tam okno a vyštípat to nůžkama na plech..postup je jednodušší,ale nikdy se nepovede plech vykousat rovně..navíc ve špici okna se to dělá pěkně blbě...Vzniknou nám tady dvě díry na radním platě..pozor ten vystuženej střed tam musí pochopitelně zůstat...podle toho sololitu si pak vyřežeme přesnou kopii z MDF..nebo DTD..já volil tloušťku 18mm asi ideál...až je užízalá tak se ju snažte co mozná nejlíp napasovat nezi boky střechy..mě se to moc nepovedlo..snad příště...až už to máme pěkně zapilovaný a upravený začnem vyřezávat díry...pokud je repro kruhový je to o.k. horší to bylo u mě pač ty pionerry sou oválný..nezbude vám nic jinýho než vnitřní průměr..pozor od závěsné gumi..obkreslit na papír.ten překreslit na desku a pak po kouskách odřezávat a upravovat pilníkem...až to máme udělaný libovolný počet děr podle počtu repra..myslím..že 4 bohatě stačí..usadíme na místo a prošroubujem se zbývajícím plechem..nesmí se to podcenit,protože by to pak rezonovalo a linuly by se pazvuky ideál 3 až 4 šrouby..taky to je takový zabezpečení proti čórce..
já si teda vybral dvě repra dvoupásmová Pionerr watáž vám neřeknu pochopitelně 4ohm a dva basáky Tonsil 80/125W RMS...taktéž 4ohm repro jsem zvolil podle ceny ne podle toho co bych chtěl..samozřejmě bych mohl dát lepší..Pionerry hrali velni pěkně jen sjem upravil kondík z 10uF na 4,7uF zdálo se mě to tak lepší...bacha kondíky musej být Bipolární...na ty basáky jsem připojil cífky 1mH..stratí se tím ale trochu citlivost...mě to nevadilo..prorože jsem je chtěl použít jako Subbass...to už je na každým z vás nikdo vám neřekne 100% návod..jde o to jak se to komu líbí...celý sem to pořádně zamontoval do plata..a dokola potáhl kobercem...Ty pionerry mě hrajou do celýho kufru..zatím se mě to líbí ale možná by ten objem chtěl kapku zmenšit..bohužel k ním nemám žádná technický parametry..co se týče tech basáků..ty hrajou do vypočítanýho objemu cca 30litrů opět vyrobenýho z MDF..celá bedýnka je pak připeněná zespod na plato..mám s tím furt problémytakže to budu muset předělat..výsledek stojí ovšem za to zvuk se několikanásobně zlepší..pro ty podstivý..chce to ještě zevnitř vytlumit nejdostupnější je molitan..možná by se dal taky udělat basreflex..to už je na zvážení každýho....
no a když se to pak celý zapojí a neodfláknou se dráty aspoň 1,5mm tak to začne vydávat zvuk...úmyslně nepíšu že to hraje..pač to není vurt hotový..
když si totiž sednete na sedadlo řidiče chybí vám ta podstatná složka co hraje ze předu..a pokud se nebudete zabývat vrtáním dveří..nezbude nic jinýho než koupit ty malinký vejškáčky a nalepit je napalubku..rozhodně doporučuje,pač zvuk se tím podstatně obohatí a stanese prostorovější...ze zadu se linou složky basu a středobasu i mylý procento výšek..ze předu to pak oživí ty vejškáče..platí jako předtím chce si s tím pohrát a zkoušet co komu sedí..opět sem použil kondíky 4,7uF

no a toď vše a nic jinýho doufám že sem vás nevyčerpal :lol: :lol: :lol:

na závěr bych chtěl ukázat můj malej doplněk..pač v dnešní době se rozvíjí CD a mě se opravdu nechce investovat do rádia z CD..nainstaloval jsem do auta Cd-rom z PC..která je napojená na rádio přenosnou kazetou..pokud chcete vědět víc se ptejte..mě už bolí ruce tak končím
Naposledy upravil(a) Tomáš dne pát kvě 06, 2005 12:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Já mám v 2101 Philips údajně koupenej v Maďarsku někdy kolem r. 1990, vzadu na parapetu dva spečený dvoupásmáky s fakt příšerným zvukem (má je dost lidí a lituju je). To rádio má 4 výstupy, rádio bez pamětí a kazeťák.

V 21053 mám tuším Pioneer(?), odhadem r.v.kolem 1993, lcd, kazeťák, 18 pamětí, nic moc výkon. Pod sedačkou dva repráky na plechových podstavcích, který občas vycestujou pod nohy. Až bude čas, pokusím se jim udělat dřevotřískový bedýnky, mělo by to znít mnohem líp. Asi je nechám pod sedačkama - do dveří se nevejdou a zadní parapet je dost nešťastný řešení - když občas někoho vezu vzadu - řidič neslyší a vzadu si stěžujou, že jim to řve do ucha (zkušenost z 2101).

Jo a doma mám stařičkou věž NEC W201E s gramcem a jedním kazeťákem, výkon 2x22,5W, bedny dvoupásmový 2x NEC S111E, 40W, 14cm průměr spodek, 4cm výškáč. R.V. 1985 a komukoliv to pustím, diví se:
1) Jaktože 40W bedny umí dělat takovej kravál (srovnatelnej s 250W Philipsem rodičů, podotýkám, že ani jedno není PMPO)
2) jaktože to po 20 letech služby zní tak perfektně čistě. Prostě kdybych měl takovejhle zvuk i v autě, jsem haaappppy.
Jinak na bytě mám tuhle soustavu asi na 5-20% výkonu, pak se obyvatelé sousedního pokoje vztekaj :wink:
Dneska se holt už dělaj samý klumpy, když chceš dobrý bedýnky, musíš si je udělat.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

ty vole ještě sem to nestačil napsat a už se tu píše
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

dmatej píše:
Jo a doma mám stařičkou věž NEC W201E s gramcem a jedním kazeťákem, výkon 2x22,5W, bedny dvoupásmový 2x NEC S111E, 40W, 14cm průměr spodek, 4cm výškáč. R.V. 1985 a komukoliv to pustím, diví se:
1) Jaktože 40W bedny umí dělat takovej kravál (srovnatelnej s 250W Philipsem rodičů, podotýkám, že ani jedno není PMPO)
2) jaktože to po 20 letech služby zní tak perfektně čistě. Prostě kdybych měl takovejhle zvuk i v autě, jsem haaappppy.
Jinak na bytě mám tuhle soustavu asi na 5-20% výkonu, pak se obyvatelé sousedního pokoje vztekaj :wink:
Dneska se holt už dělaj samý klumpy, když chceš dobrý bedýnky, musíš si je udělat.
no domácím audiu bych tady nemluvil pač bych se upsal to si necháme až do Bechyně...
1) málo kdo rozeznává typy výkonu RMS a poslechový výkon...RMS je zatížitelnost reproduktoru nikolv jeho poslechový výkon
2) pokud sou dělaný z masivu tak to taky pár let trvá než se rozehrajou
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Ty brďo, ty ses rozjel :shock:

Já to napsal spíš kvůli tomu, že o týhle věži se nedá nikde nic najít a napadlo mě, že by o ní třeba někdo mohl ještě něco vědět - pro srovnání. Představ si, že k ní tehdy dávali i elektrický schéma :lol: Dál se rozepisovat nebudu ;-)
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
xcerno12
Příspěvky: 31
Registrován: čtv lis 11, 2004 15:22
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xcerno12 »

To Tomas: O ty CD-ROMce do auta uvazuju taky, preci jenom jeto nejlevnejsi zpusob jak dostat CD do auta a hlavne Ti to nikdo neukradne. Chci se zeptat. Netrha se to, pri otresech? Nejsem si totiz jistej, zda mechanika pri 1 rychlostnim cteni vyuziva svou vyrovnavaci pamet. A navic je to blbost, pac pres vyrovnavaci pamet muze jit jenom digitalni signal a ten asi tezko dostanez z analogovyho vystupu, ze? A zpetny prevodnik tam asi nebude. Takze jak je to?
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

xcerno12 píše:To Tomas: O ty CD-ROMce do auta uvazuju taky, preci jenom jeto nejlevnejsi zpusob jak dostat CD do auta a hlavne Ti to nikdo neukradne. Chci se zeptat. Netrha se to, pri otresech? Nejsem si totiz jistej, zda mechanika pri 1 rychlostnim cteni vyuziva svou vyrovnavaci pamet. A navic je to blbost, pac pres vyrovnavaci pamet muze jit jenom digitalni signal a ten asi tezko dostanez z analogovyho vystupu, ze? A zpetny prevodnik tam asi nebude. Takze jak je to?
nebudu ti dělat buliky občas to přeskakuje..hlavně na kolejích šalina výmolech pak taky až jedeš rychleji než 100km/h...jinak to de občas to udělá pěknej Remix..já mám 8x má odskoušený že nej cd sou origo a pak pálený nejlíp 4x max 8x..ale říkám de to ,,,musí se taky udělat stabilizator napětí pro 5 a 12V
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

mám to pod přihrádkou u spolujezdce nad poličkou
xcerno12
Příspěvky: 31
Registrován: čtv lis 11, 2004 15:22
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xcerno12 »

Tomáš píše:nebudu ti dělat buliky občas to přeskakuje..hlavně na kolejích šalina výmolech pak taky až jedeš rychleji než 100km/h...jinak to de občas to udělá pěknej Remix..já mám 8x má odskoušený že nej cd sou origo a pak pálený nejlíp 4x max 8x..ale říkám de to
Toho jsem se bal. Tak asi zustanu u druhy varianty a tou je nejakej levnej starsi discman s anitishockem. I kdyz ta CD-ROMka by se mi libila vic, pac jde pekne na pevno zabudovat a sladit. No co, discmana soupnu pod sedadlo a je to :D
Pšenda
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pšenda »

Já jsem dřív používal CD-ROM BTC (pěkný šmejd pro počítač), ale měla odpruženou mechaniku a v autě přeskakovala strašně málo. To už muselo být. Myslím že to byla ta 40ti rychlostní.
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
xcerno12
Příspěvky: 31
Registrován: čtv lis 11, 2004 15:22
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xcerno12 »

Pšenda píše:Já jsem dřív používal CD-ROM BTC (pěkný šmejd pro počítač), ale měla odpruženou mechaniku a v autě přeskakovala strašně málo. To už muselo být. Myslím že to byla ta 40ti rychlostní.
Jezis, BTC...s tim se natrapilo tolik lidi. Aspon, ze v aute to chodilo bezchybne :D
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Nechte CDromky :lol: :lol: a rači napište co máte vy...v autě hraje každá tam moje už v PC ani neškytla :lol: :lol:
Uživatelský avatar
SalWador
Příspěvky: 415
Registrován: stř čer 02, 2004 22:20
Bydliště: Dobruška

Můj soundsystem

Příspěvek od SalWador »

SalWador
dulik
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 03, 2004 20:27
Bydliště: Levoča
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dulik »

Ja som s muzikou v Ladenke celkom spokojny, mne ide hlavne o kvalitu zvuku nez o brutál. výkon: Autorádio Sony Xplod CDX 380, vzadu ovály Alphard FX, výkom 100w, vpredu zatial len výškové?, zosik Carpower, 300W a tuba Alphard FX 300w.
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

mimochodom, ako presne zapajate tu CD-Romku? Zaujima ma hlavne ako stabilizujete napatie 12V a tiez ako riesite 5V vstup napatia. Mne totiz jedna odisla pri zvyseni napatia na vstupe 12V - nezvladla 15 :oops:
zn. som elektrosamouk :lol:
Odpovědět

Zpět na „Zajímavé úpravy a vylepšení“