Potřebuju poradit s pojišťovnou

(Dobré i špatné :-)

Moderátor: Moderátoři

pavel83
Příspěvky: 19
Registrován: pát srp 04, 2006 16:04

Potřebuju poradit s pojišťovnou

Příspěvek od pavel83 »

Způsobil jsem malou nehodu, taakový ťukanec jenom odpal kust plastu ze zadního světla, ale ten bl..c to chtěl řešit přes cajty a pojišťovnu. Dostal sem to za500 od cajtu a pojistku mi zvedli na 900kč (2105, 1,3motor) čtvrtletně. což mě dost štve. Když si změním pojišťovnu, musím jim tu nehodu nahlásit? Platit 900 čtvrtletně se mě fakt nechce. Nadruhou stranu stejně plánuju 2105 prodat a koupit buď novější, nebo 07, potáhne se se mnou tenhle hříšek dál? Dík moc za rady...
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Nemusíš jim nic hlásit, oni si to dnes už hlásí navzájem samy. Takže malusu za způsobenou nehodu neujdeš ani změnou pojišťovny. Potáhne se to s Tebou pořád, až do doby, kdy dosáhneš maximálního bonusu, nebo způsobíš další nehodu.
Neb Malusy i Bonusy jsou věcí člověka (pojistníka), nikoli vozidla, takže ani změnou vozidla malusu či bonusu neujdeš.
Snad jedině, že bys vozidlo převedl na někoho kdo má dobré bonusy a ten ho pojistil.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

potreba zmenit pojistitele vozidla treba na otce matku nebo zenu...teda pokud nemaji malusu vice :wink:
vlastnik vozidla muze byt odlisny od pojistnika...
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Drobek81 píše:potreba zmenit pojistitele vozidla treba na otce matku nebo zenu...teda pokud nemaji malusu vice :wink:
vlastnik vozidla muze byt odlisny od pojistnika...
a jak to zas nabouras, tak te pak jeste naboura otec, matka nebo zena, bo bude platit vic aj za svoje vlastni auto :lol:
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
pavel83
Příspěvky: 19
Registrován: pát srp 04, 2006 16:04

Příspěvek od pavel83 »

hm, no právě, tohle už mi tatik slíbil, že bych mu pak musel platit ten rozdíl... a do toho se mi nechce...takže mi zbýva jedině sebevražda a reinkarnace. ah jo, už zas........ to už je tohle století potřetí........
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

pavel83 píše: to už je tohle století potřetí........
Nevím jestli jsem to pochopil správně, ale jestli jsi již ťukal 3x a vinně, tak se celkem nemůžeš divit, že ti to omastili.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

Tak v CR uz funguju malusy?

BTW. tiez sa mi zda divne ze za 1 nehodu tebou zavinenu, a aj to este len 1 rozbite svetlo by ti hned naparili malus...

nezrusili ti iba bonusy?

ved 3600Kc za rok neni za 1300vku vela, ci ano? na slovensku platime okolo 5000Sk...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Myso píše:...ved 3600Kc za rok neni za 1300vku vela, ci ano? na slovensku platime okolo 5000Sk...
S bonusem platim rocni cca 3500Kc na sedmnactku. W.
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

pokud jsi uz trikrat boural, tak to radsi na nikoho neprepojistuj(pro jistotu, jeden nikdy nevi) a nech si udelat havarijni pojisteni :lol:
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

JmJ píše:
Drobek81 píše:potreba zmenit pojistitele vozidla treba na otce matku nebo zenu...teda pokud nemaji malusu vice :wink:
vlastnik vozidla muze byt odlisny od pojistnika...
a jak to zas nabouras, tak te pak jeste naboura otec, matka nebo zena, bo bude platit vic aj za svoje vlastni auto :lol:
Tohle mi není jasný.
Když mám jedno auto, mám 40 měsíců bezeškodního průběhu, tak když si pojistím druhé auto, tak se mi na to přece bunusy nevztahují. Nebo snad ano?
Neb vím jistě, že bonusy co mi zbyly po prodané motorce mi na auto nepřevedli (odlišná kategorie vozidla).
A když jsem chtěl využít flotilové pojištění vozidel u České pojištovny, tak mi vysvětlili, že bonusy nejdou pro druhé, nově pojištěné, vozidlo využít.
Neb Hnědý LADA je na zimu v depozitu, nebudu platit plnou sazbu po celý rok. Ale kdyby platilo, že když mám bonus na Sierru (40 měsíců bez nehody) a ten se vztahuje i na Hnědého LADU, tak bych ho pojistil celoročně.
Tak jak je to s tím pojištěním více vozidel jednou osobou ve vztahu k bonusům?
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Myso píše:Tak v CR uz funguju malusy?
Si piš, ptal jsem se v ČSOB pojišťovně kde mám povinné a tam mi sdělili, že jakmile budou platit byť blbinu (1Kč) okamžitě sříhají bonus ev. udělují malus. Sice v Kooperativě jsem kdysi viděl v podmínkách, že mohoa, ale nemusí udělit malus, ale myslím, že by také dávali, koneckonců dělají to pro peníze, ne pro zajištění vstupu na nebesa.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Teepee píše:
JmJ píše:
Drobek81 píše:potreba zmenit pojistitele vozidla treba na otce matku nebo zenu...teda pokud nemaji malusu vice :wink:
vlastnik vozidla muze byt odlisny od pojistnika...
a jak to zas nabouras, tak te pak jeste naboura otec, matka nebo zena, bo bude platit vic aj za svoje vlastni auto :lol:
Tohle mi není jasný.
Když mám jedno auto, mám 40 měsíců bezeškodního průběhu, tak když si pojistím druhé auto, tak se mi na to přece bunusy nevztahují. Nebo snad ano?
Neb vím jistě, že bonusy co mi zbyly po prodané motorce mi na auto nepřevedli (odlišná kategorie vozidla).
A když jsem chtěl využít flotilové pojištění vozidel u České pojištovny, tak mi vysvětlili, že bonusy nejdou pro druhé, nově pojištěné, vozidlo využít.
Neb Hnědý LADA je na zimu v depozitu, nebudu platit plnou sazbu po celý rok. Ale kdyby platilo, že když mám bonus na Sierru (40 měsíců bez nehody) a ten se vztahuje i na Hnědého LADU, tak bych ho pojistil celoročně.
Tak jak je to s tím pojištěním více vozidel jednou osobou ve vztahu k bonusům?
toto nevim, spis jsem to jen tak placnul. ale docela bych se nedivil tomu, ze vyhody budou od kusu auta a nevyhody od pojistitele :-)

omlouvam se za zmatecni reci.
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Teepee píše:Tohle mi není jasný.
Když mám jedno auto, mám 40 měsíců bezeškodního průběhu, tak když si pojistím druhé auto, tak se mi na to přece bunusy nevztahují. Nebo snad ano?
Přesně tak, za dobu mého vlastnictví dvou aut jsem za 13tku platil cenu s bonusy a za 15ctku jsem platil plnou cenu, ty bonusy se pak nabalují na každé auto zvlášť, ale v momentu zániku prvního vozu jde převést bonusy na to druhé, ale stejně si ty k...y našli cestičku jak mě o jeden bonus obrat, prý kvůli tomu, že jsem něco nedoložil včas, svině.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Takže z toho plyne že Drobkův návod bude fungovat jen na likvidaci malusů, stejně tak jako můj s převodem vozidla.
A dále z toho plyne že na jaře jdu do ČPP a pojistím ho sezónně, tj. březen až říjen. Mimo pojištěné období se nemusí značky dávat do depozitu a za pojištěné období nabíhají bonusy.
A ideálně Sierru zase obráceně, říjen až březen. Sice bych ušetřil, ale hrozí mi smrt ukamenováním mou drahou polovičkou :D :D :D
Ale platit 8 000 za Sierru a 5 000 za Hnědého LADU, to celoročně nebudu. Však je to na pováženou, ročně dát pořizovací cenu vozidla jen za jeho pojištění. To je mi úměra...
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
gogo
Příspěvky: 507
Registrován: úte čer 01, 2004 12:11
Bydliště: niekde v SVK

Příspěvek od gogo »

Myso píše:ved 3600Kc za rok neni za 1300vku vela, ci ano? na slovensku platime okolo 5000Sk...
...mne prisiel vcera sek na cca. 5700,- Sk rocne co som vyteseny ze tak malo. (1500vka) pritom ta suma je uz po vsetkych moznych aj nemoznych zlavach :twisted: ,mam zohladnene bonusy za 6r.bezskodovy priebeh 60% dole, nejaka vernostna zlava 15% a este nejaka 3-4% dalsia zlava za viac zmluv v ich poistovni, nejake percento mi este dali dole, kedysi som pre nich cosi robil. Tak teraz si vypocitajte ten zaklad :evil:

PS: po 3 burackach v roku by som sa tiez nedivil keby mi to zdvihnu. Ale podstata je ako kolegovia pisu, neujdes pred tym. dokonca aj pri predaji a dajme tomu o pol roka kupe ineho auta si ta dokazu so spatnou platnostou preklepnut.
21061 *1986
21043 *1994 LPG
2107 *1989 LPG
...... potom nejake sracicky...
od 2020 VESTA CROSS LPG
Odpovědět

Zpět na „Zkušenosti se servisy“