Cekani na Kalinu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

06ka: měl jsem 2111 a tak se tomu jak je tu "vyřešený" výfuk vůbec nedivím... a kolik podobných radostí je skryto očím řidiče.. to je důvod proč je lepší vozit ladu do servisu - aby majitel nedostal infarkt když to vidí.
BTW anonymousovi stačilo když videl zprasený lak uvnitř motorového prostoru nejake desitky - dost lidi tady rikalo ze lak nejezdi atd a ze anonymous jen prudi......
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Nechci zlehčovat tyhle problémy, ale kolega v práci mi říkal, že jeho brácha montuje alarmy a centrály. U Oktávek jsou prej běžně po dvou měsících od výroby (resp. ofic. vypuštění z fabriky) orezlý části interiéru, který jsou skrytý pod plasty. Tož tak.

Nedělám si iluze ... ale čím dýl se na Kalinu koukám, tím je mi sympatičtější. a parametry se mi zdaj slušný, i když je výkonově slabá na dnešní konkurenci, při ježdění v reálu může být výsledek úplně jiný.

Přítelkyně jezdí s rodičů Renault Chamade 1.7, má to jen 54kW, do testovacích kopců 21053 o moc nepřekonala, ale jedna věc je zajímavá - motor je provozovatelnej už od nějakých 1500 otáček.
Jinak přítelka mi mlátí u Laďky s dveřma, protože jsou proti Šamádě mnohem lehčí :axe:
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
stav
Příspěvky: 210
Registrován: stř led 25, 2006 18:48
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stav »

Já jenom žasnu, že se ještě někdo najde, kdo chce absolvovat takové story s NOVÝM autem jako popisují majitelé funglovek Lada tady na foru. Ono to má najeto pár km a už se to sere, a ti chlapíci pořád ještě tvrdí, jak strašně ušetřili, když koupili takové stroje.... Nezlobte se na mě, ale takové kecy o špatných motorech ve Škodach, nemožnejch C3kach, rezovatejch Oktáviích....... to z vás jenom hovoří neznalost nebo taková divná zášť a zaslepenost. mezi námi- než abych do nového auta vrážel spoustu času a peněz, nervů a nejistoty, že třeba nezamknu auto protože je horko nebo moc zima, já nevím... ono to zase proti NORMÁLNÍMU autu tak moc levné není, myslím. Ještě že ty západní sračky jsou u nás k mání, protože ty východní skvosty nějak nefungujou.
Erik
Příspěvky: 398
Registrován: stř čer 02, 2004 08:12
Bydliště: Třebenice

Příspěvek od Erik »

To stav: nevím, jak je to možné, ale já nic z toho, co jsi zde popisoval se svoují 2111 nezažil. A že ani jiné značky nejsou bez chyby, to je snad jasné. Otec kamaráda (který je spokojeným uživatelem feldy 1,6) si koupil novou fabii. Měl tam naprosto nevyzpytatelné závady v elektrice. Nakonec mu museli vyměnit kompletní elektroinstalaci a řekli mu, že může být rád, že nevyhořel. Bratranec má zase služební Renault Kangoo. Už třikrát ho nechal na cestě. A když jel ze servisu, kam to auto odvezli, Samarou svého bráchy, tak do něj zezadu napálila ženská s Peugeotem. Pažout měl zmuchlanej předek, bratranec vyměnil nárazník a jedno zadní světlo a jezdí dál. :) Jen chci říct, že kvůli tomu, co jsem zde popsal, tak neodsuzuju škodovky nebo renaulty. Takových případů by se určitě našlo více. Rodičům manželky u nové feldy odešla spínací skříňka...... Nemyslím si, že Lada je lepší, ale stejně tak nové Lady nejsou takové shity. Když jsme s naší 2111 jeli dvakrát do Chorvatska, viděli jsme u silnice stát dost porouchaných aut renomovaných značek. Jsou to jen stroje. Nové Kaliny bych se nebál. Asi tak.
1991 až 1995 Š 445 (r. v. 1958)
1994 až 1999 LADA 2101 (r. v. 1980)
1998 až 2003 Lada 21061 - 1500s (r. v. 1984)
2002 až 2008 Lada 2111 (r. v. 2000)
2008 dosud Honda Civic 1,4 Si, 6g sedan (r. v. 1998) - Vendelín
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

dmatej píše:Jinak přítelka mi mlátí u Laďky s dveřma, protože jsou proti Šamádě mnohem lehčí :axe:
To bude asi těma kvalitníma výztuhama v 2101 a spoustou zařízení obsažených ve dveřích, jako třeba el. stahování ap. :idea: :twisted: a celkovou nadčasovou konstrukcí z dob, kdy sověti skoro denně létali do vesmíru.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Aspoň se bez opěrek bude líp couvat :twisted:

A kolik Kalin že se za tejden prodalo???
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Tak jsem byl dneska pro nějaký věci a měli tam prospekt na Kalinu,v Liberci,což mě trochu potěšilo,tim spíš že tam prodávaj jen Kie a na Lady dělaj jen servis a prodej dílů.Nebo že by pořád individuálně prodávali? :shock:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

tavri píše:... celkovou nadčasovou konstrukcí z dob, kdy sověti skoro denně létali do vesmíru.
Krásně napsáno, prostě je to neoddiskutovatelný fakt, Lady 2101-2107 jsou jediná pořádná auta na světě, zbytek jsou jen předražené nekvalitní napodobeniny.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

to jsou myšlenky hodny zapsání do nějaké kroniky,něco jako poselství budoucím generacím
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Jura Baran
Příspěvky: 131
Registrován: stř čer 29, 2005 11:08

Příspěvek od Jura Baran »

Koko Loko píše:
tavri píše:... celkovou nadčasovou konstrukcí z dob, kdy sověti skoro denně létali do vesmíru.
Krásně napsáno, prostě je to neoddiskutovatelný fakt, Lady 2101-2107 jsou jediná pořádná auta na světě, zbytek jsou jen předražené nekvalitní napodobeniny.
Já vím, a proto si ti dobyvatelé hvězd (kosmonauti) za státní prémii ve valné většině případů koupili Volhu. Proč oni to dělali? Asi byli málo technicky na výši a nerozuměli tomu. Vždyť k čemu by jim byli technické znalosti, když do kosmu mohl letět i pes. :wink:
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

nevim nevim... nadcasova konstrukce v dobe kdy se fiat 124 stal autem roku :-)) to bylo cca pred vice nez 40 lety ze?
po volze se pomalu slehava zem ale nepopiram ze volha byl tank, zvlast 21, takova mala amerika na rusky zpusob:-)
jenze tohle vsecko je minulost.. dnes je tu kalina za neuveritelnych skvelych 230 000kc
a konkurence je silna a levnejsi.... U kaliny nelze argumentovat tim ze je to auto nizsi stredni tridy - patri mezi prcky a v tehle kategorii nebude mit na ruzich ustlano
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

to urcite ne...zastupcu v teto kategorii aut je opravdu mnoho a to jsou renomovanejsi znacky nez Lada
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
danielTIR
Příspěvky: 213
Registrován: čtv říj 27, 2005 17:51
Bydliště: opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od danielTIR »

Kalina je pěkné malé autíčko s relativně dobrou výbavou.Za cenu cca 180 000 Kč by byla slušně prodejná, si myslím 8) Samozřejmě s možnosti dokupovat ABS,klima a další "maličkosti". (opěrky v základu :lol: )
ŠKODA FABIA combi 1.9 Sdi AUTOŠKOLA - přesto fanda vozů LADA
Richard Novotný
Příspěvky: 107
Registrován: čtv úno 09, 2006 13:55
Bydliště: Mirošov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richard Novotný »

V dnešním Světě motorů vyšel test Kaliny.Nedopadla tak úplně špatně i když žádný zázrak to taky není.Ale s ohledem na dobu kdy jí zkonstruovali.Cenu testovaného vozu uvádí 222 900Kč.
LADA 2107 5q LPG "Vasil"
Flipper Tom
Příspěvky: 403
Registrován: úte čer 01, 2004 08:11
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flipper Tom »

Richard: prosím scanovat !
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelu Kalina“