Cekani na Kalinu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

moji rodicia planovali kupu kaliny, no vzhladom k tomu ako sa to cele vyvija(8Vmotor, bez opierok, kombik v nedohladne) sa rozhodli, ze radsej kupime Nivu. To uz aspon su jej nedostatky kompenzovane prejazdnostou a dalsimi detailami. A ja sa k tomu pridavam a aby som ju mohol vyuzivat aj ja prispejem im na nu. Len sa budem musiet vzdat jednej Lady aby sme nemuseli riesit dalsiu garaz. Takze uz je to iste, dalsi cakatelia na Kalinu odpadavaju zo zoznamu, uz len zohnat slusnu starsiu Nivu, pripadne dosetrit na novu...
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

No jo, zadní opěrky, když to před 15 lety masově začínalo, každý říkal k čemu, že pak není vidět dozadu... A dneska všem chybí... Ostatní výbava je slušná, třeba kola 14" 185/60 R14 centrál s dálkovým ovládáním, motor 1.6 atd...
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Jde o možnost volby. Kdo je nechce, at je nema, ale kdo je chce, měl by možnost je mít. Přece po nich nechci kalinu 4x4, chci jen blbou operku me dute kebule, aby se mi za jizdy lip chrnelo na zadnim sedadle ;-)
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
FOMA
Příspěvky: 2190
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Příspěvek od FOMA »

Ode dneška mají Kalinu už i v Roko-motor ve Zlíně,předváděcí jízdy se plánují.To,že Kaldu kritizují i ruští novináři je jen a jen dobře,protože kdo jiný může vytvořit nějaký efektivní nátlak na Toglliati než domácí zákazník!a to už pro Ladu něco znamenat bude..!(a to čistě z logických důvodů).
Opěrky bych nedramatizoval..trh si je prostě vynutí.Vždyď se podívejte na Fabii Junior(asi nejhorší auto,ktere z této fabriky za posledních let vyjelo!a výsledek:taky Fábii nikdo pro tohoto pazgřivce neodepsal a dívejte jak se jí daří.Jak říkám čas ukáže,jen nesmí být už zbytečně dlouhý.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Kalina je hezká, ale mě se víc líbí Priora. Ale to si asi ještě počkám. Když jsem psal do CS AutoLada, tak mi napsali, že Priora bude za rok touhle dobou kmání i u nás. Ale zpět ke Kalině, vypadá pěkně a ani ty výkony nevypadaj zle. Nějak mi ale nesedí vzhled palubní desky i když s tou hrůzou ve fóbii se to nedá srovnávat. Prostě je Kalina hezká.
Uživatelský avatar
danielTIR
Příspěvky: 213
Registrován: čtv říj 27, 2005 17:51
Bydliště: opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od danielTIR »

Pěkná je, ale kazí ji detaily. A první dojem - ten viditelný,dělá hooodně.Málokdo se napoprvé zajímá kolik to jede,jaký to má výkon,krouťák atd.Prvotní je vzhled a první pocity a dojmy.A to si LADA zbytečně brzy kazí. Souhlasím s tím, že jedině rusové,jako zákaznící můžou něco vydobít. Ale pokud se koukneme na budoucí vyhlídky a investování dalších automobilek,bude to mít LADA čím dál těžší. Aby nakonec nedopadla tak, že bude vyrábět auta cizích značek, ale o dvě generace starší modely :( I Rusové mají možnost volby a s přibývajícím kupním potenciálem si i oni budou vybírat a kupovat kvalitu za těžce ušetřené peníze. Jednou,když jsem ještě dělal u policie, jsem zastavil rusáky v zákazu vjezdu.Jeli škodovkou felicií. Po krátké konverzaci, mi řekli že škoda je u nich lépší a vybavenější a navíc i levnější než domácí nová LADA.Proto že ma felicii. LADA je životně závislá hlavně na domácím ruském trhu, ale i ten nepatrně ztrácí - viz.čísla o prodejnosti LADY a ostatních značek v porovnání s minulými roky v Rusku !! Pokud se LADA nezmátoří, bude zle. Zářný příklad kdysi tak populárního GAZu. Dnes tam chce majitel vyrábět předchozí generace DODGE STRATUS a CHRYSLER SEBRING (zdroj - AUTOHIT 25/2006 ) . No a vidíte a po GAZu ani pes neštěkne.............. :?
ŠKODA FABIA combi 1.9 Sdi AUTOŠKOLA - přesto fanda vozů LADA
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

radši 16v motor a opěrky, než zbytečně široký gumy :(
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Radši jiný auto.( :oops: ).
Erik
Příspěvky: 398
Registrován: stř čer 02, 2004 08:12
Bydliště: Třebenice

Příspěvek od Erik »

Tak já nevím, asi jsem idealista, ale přijde mi, že to není tak hrozné. Kalinu tu kritizujete, aniž by jste v ní jeli. Beru to, že zadní opěrky by měly být standartem. Ale na druhou stranu má jiné přednosti v základní výbavě. Nedokážu říci, na kolik je autobild objektivní, ale dokážu si představit, že k Loganu (renaultu) bude o něco objektivnější :lol: . Jestlipak zmiňovali u Loganu v základní výbavě absenci stabilizátoru přední nápravy?
Jen si myslím, že to, jestli je Kalina dobré auto nebo shit se ukáže až po nějakém čase. Zatím bych jí neodsuzoval.
1991 až 1995 Š 445 (r. v. 1958)
1994 až 1999 LADA 2101 (r. v. 1980)
1998 až 2003 Lada 21061 - 1500s (r. v. 1984)
2002 až 2008 Lada 2111 (r. v. 2000)
2008 dosud Honda Civic 1,4 Si, 6g sedan (r. v. 1998) - Vendelín
Uživatelský avatar
FOMA
Příspěvky: 2190
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Příspěvek od FOMA »

Tak,tak uvědomte si,že nemůžete srovnávat manevrovatelnost Boeingu v malých výškách se ,,čmelákem'' a naopak atd. Každé zboží má svého kupce a většinou rozhoduje cena.
A ještě k tomu jak Lada ztrácí na dom trhu:osobně me prekvapilo jak male procento tvoři Lady ve vozového parku v RU oproti minulým rokům(cca před 5-10lety).Cizí značky se tam velmi rychle zabydlely a cenove velmi konkurují Ladě a ta si toho je určítě vědoma a pocituje to..nicméně zatím stále žije ze setrvačnosti trhu.Na to,že se Kalda dělá již 2 roky je dosti vzácné ji tam potkat.Osobně věřím,že v následujících cca 5letech se podstatně změní produkce i image značky.
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Jake to auto bude jako celek se zajiste projevi casem a take jak jezdi se ukaze, az se v tom nekdo sveze. Papirove jsou parametry nic moc zazrak, ale treba bude ten motor vecny, nebo prekvapi jinak. Moc bych si to pral, aby tomu tak bylo. Ale prvni dojmy, jsou prvni dojmy a absence zrovna tech operek, byt muze mit zlaceny kola, je dost mrzuta. Zlaceny kola mi zdravi nezachrani, operka hlavy muze. Ano, sam ji v aute na zadnim sedadle nemam, ale to neznamena, ze bych ji nechtel :-)

A pokud mi nekdo nabidne novy model auta za cenu X s parametry Kaliny a novy model co ma pri mensim objemu motoru papirove vetsi vykon, ma operky hlavy a ABS a cena je treba X + 30 000, pak se budu dost rozmyslet.

Ja bych si fakt moc pral, aby Kalina mela uspech, aby to bylo fajn auto a sam bych o kombi verzi jako o novem aute rad uvazoval, ale s ABS a operkama :lol: ;-)
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Včera jsem v Praze byl a samozřejmě jsem se na Kalinu zajel podívat.
Musím říct ,že ve mě převažovaly pocity kladné z tohoto vozu.Např. tady dokolečka omílané opěrky,jejich absence jsem si vůbec nevšiml.
V základu 2 airbagy,přední okna v elektrice a ještě pár drobností...jen kufr je menší než v mé 2107 :?
nyní by měl přijít hatchback,když jsem se ptal,kdy bude dovezen kombik,tak prý v létě :|
ale věřim,že se Lada prosadí a vím,na co teď začínám šetřit :wink:
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Pavel04
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 29, 2005 09:52
Bydliště: Praha - Nusle
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel04 »

mensi, nez kufr s bombou? :shock:
Vaz 2107 no engine - 0g CO2 :D
Jura Baran
Příspěvky: 131
Registrován: stř čer 29, 2005 11:08

Příspěvek od Jura Baran »

Tak zatímco v Česku na první test Kaliny čekáme, jinde se vesele testuje. Tady jeden odkaz na ruský srovnávací test Kaliny hatchback, Fordu Fiesta a Hyundaie Getz http://www.zr.ru/arch49489.html

Závěry bohužel moc povzbudivé nejsou, autoři mimo jiné volají po faceliftu Kaliny.
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

:shock: Tak jenom ta fotka toho vejfuku by mě odradila jednou pro vždy... :evil:
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelu Kalina“