Oprava prednej kapoty - lem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
slavoj
Příspěvky: 136
Registrován: úte dub 18, 2006 15:23
Bydliště: VELKY SARIS

Oprava prednej kapoty - lem

Příspěvek od slavoj »

Robil uz niekto z vas opravu prednej kapoty, myslim ten zahnuty lem na prednej casti co tak casto hrdzavie na Lade 2105?
no ja som sa do toho pustil cez vikend, pretoze asi pred 2 mesiacmi som to spravoval, ale iba z vonkajsej casti a teraz sa mi znova ukazali hrdzave skvrnky, tak som bol zvedavy preco je tomu tak. No chce to odvahu a sikovnost pustit sa do toho. Dal som dole kapotu polozil som si ju na stol, aby som mal k tomu dobry pristup. Tak zacal som zlahka otvarat tie prelozene plechy, ktore su zahnute do seba. Zacal som to robit iba v tej casti, kde sa mi objavili tie skvrny, no ale ked som zbadal co sa tam nachadza bol som zhrozeny a radsej som to otvoril po celej sirke kapoty. Normalne tam bolo vsetko mokre, kopa hrzdavych ciastociek plechu teda bol som rad, ze sa to ukazalo iba na malej casti a neodpadol mi cely lem :) Rozmyslal som nad tym, odkial sa tam berie ta voda. Ked som prezeral tie vystuze kapoty, tak jednoznacne som dospel k zaveru, ze to vsetko tecie od tej nasavacej mriezky. Tie zvody na vodu, su robene tak, aby vlastne vsetko stekalo do predu, kde su len male otvory na odtok vody / take male dierky cca 1cm /. No lenze tie otvory sa casom zanesu spinou a uz su neucinne a vsetka voda sa drzi v tom prednom leme kapoty. Teda je uplne zbytocne, opravovat to len zvonku, nejakym prebrusenim a vytmelenim. Pomoze jedine to otvorenie zahybov, alebo cele vyrezanie a navarenie noveho plechu. Ja som to ocistil drotenym kotucom na vrtacke, poriadne namocil hrdzistopom a natrel hrubou vrstvou rezistinu tak, aby sa dostal aj dalej kde som sa uz fyzicky nedostal kotucom a zabranil dalsiemu vtekaniu vody do lemu. Jednu cast vnutorneho plechu som musel aj vysekat a nahradil som to tekutym kovom. Po zaschnuti som zacal lemy vyklepavat do povodneho stavu, teda zahnut jeden do druheho a davat pozor na vzhlad, aby to potom nevyzeralo horsie ako predtym. Teda pouzivat klampiarske pomocky, alebo postacia aj 2 kladiva na dorovnanie nerovnosti. Ked som to dostal do pozadovaneho stavu, tak som to obrusil az na plech, zatrel zakladnou farbou a naniesol tmel na dorovnanie. Potom uz nasledoval klasicky priebeh vybrusenie, znovu tmelenie do konecnej podoby, teda vyrovnanie najmensich nedostatkou, znova prebrusenie 400-kou smirglom, strieknutie plnicom 2x a konecne striekanie farbou tiez 2x.
Tak som zvedavy ako dlho to bude mat ucinok, v pripade, ze sa to ukaze do pol-roka, tak to budem musiet vyrezat a navarit novy plech, aby sa to nesirilo dalej, ale potom uz tu prednu cast budem riesit inac aby sa zamedzilo tomu vtekaniu vody.
Naposledy upravil(a) slavoj dne pon zář 25, 2006 16:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
gogo
Příspěvky: 507
Registrován: úte čer 01, 2004 12:11
Bydliště: niekde v SVK

Příspěvek od gogo »

...no sobotu si obetoval, nechcem brat iluzie, zima este neskonci a povyskakuje to odznova. Ak to uz bolo raz chytene, tak to pojde dalej. Snad lepsie riesenie je vymena kapoty za inu, lepsiu, a hned dovnutra nastriekat nejaky olej......hrdza tam uz bude tak ci tak, no nebude sa tak rychlo sirit. Alebo potom ako si pisal. Odrezat cely lem a dat novy....prace je to mozno rovnako vela a s dlhsim ucinkom.
EMI
Příspěvky: 1084
Registrován: pon zář 04, 2006 09:24
Bydliště: JN69PI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EMI »

ošetření dutin je základ! Každý auto ve skutečnosti zrezne zevnitř!
red BA3 21061, 1984, 4q, LPG :finga:

BLIZZARD = iron fist in a velvet glove

osa Klatovy - Plzeň - ....
M150
Příspěvky: 186
Registrován: stř dub 26, 2006 12:36
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od M150 »

...mozno trochu OT ale myslim ze je to pribuzna tema - tiez sa vam stava ked prsi ze otvorite kufor a donutra sa naleje voda z tych dier co su znutra veka?
2103, 2103
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Jo. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Richard Novotný
Příspěvky: 107
Registrován: čtv úno 09, 2006 13:55
Bydliště: Mirošov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richard Novotný »

Musel jsem silikonem objet zámek i nápis LADA a pak to přestalo.
LADA 2107 5q LPG "Vasil"
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“