autorádio

Moderátor: Moderátoři

Fuksa.Tomas
Příspěvky: 309
Registrován: ned pro 11, 2005 20:05
Bydliště: Chrast
Kontaktovat uživatele:

autorádio

Příspěvek od Fuksa.Tomas »

Chtěl jsem se zeptat.Dnes jsem dal do auta nové autoradio.Ale mám problém že když jedu a přepnu třeba dálková světla nebo stoupnu na brzdu v rádiu jakoby lupne nevíte čím bych to mohl odstranit.
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

jj to robi aj mne, zrejme mas blizko od audio kablov kable napajacie. resp kam si to radio zapojil? ja ho mam priamo na baterke, a piska mi v radiu a lupe, nedajboze ked este startujem so zapnutym radiom... a to som sa snazil to nakablovanie neodflaknut...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Fuksa.Tomas
Příspěvky: 309
Registrován: ned pro 11, 2005 20:05
Bydliště: Chrast
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fuksa.Tomas »

Abych ti pravdu řekl tak ani nevim kam to rádio je zapojený zapojil jsem ho na to kde bylo zapojeny původní ruský.Měl jsem tam před tím už dvě rádia ale u těch jsem žádnej problém neměl až teď.Mě jinak hraje normálně ani při startech nic nepozoruju ale prostě jak říkám šlapnu na brzdu tak v něj lupne přepnu z tlumenejch na dalkáče tak v něm taky lupne.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Možná by chtělo nějak odrušit, protože ho bude rušit proudovej náraz. Zkus dát na napájení kondenzátor, ten by to měl trochu vyhladit. Paralelně samozřejmě.
Fuksa.Tomas
Příspěvky: 309
Registrován: ned pro 11, 2005 20:05
Bydliště: Chrast
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fuksa.Tomas »

a jakou by měl mít tak kapacitu
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10559
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Já mám taky napojený rádio nějakým silnějším káblíkem přímo na baterku, přesto tam mám vloženou takovou malou černou krabičku, ve které je na tišťáku pojistka a hromádka nějakých elektronických pidivěcí. Pro odrušení zřejmě postačující. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Fuksa.Tomas
Příspěvky: 309
Registrován: ned pro 11, 2005 20:05
Bydliště: Chrast
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fuksa.Tomas »

Luděk Musil píše:Já mám taky napojený rádio nějakým silnějším káblíkem přímo na baterku, přesto tam mám vloženou takovou malou černou krabičku, ve které je na tišťáku pojistka a hromádka nějakých elektronických pidivěcí. Pro odrušení zřejmě postačující. L.
Tak to tam máš celej odrušovací člen ne?A funguje ti to bez problémů???
Naposledy upravil(a) Fuksa.Tomas dne čtv lis 09, 2006 07:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Ten odrušovací člen je v podstatě cívka a kondík. Ten kondik by měl bejt přiměřenej, nevim , 500mikro
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

ja mam v zostave este aj zosilovac.

nejaky skvely odrusovaci clen som skusal, nie teda na napajani ale na audio kabloch, je to nejaky filter co oddeluje zeme, po zapojeni sa to trochu zlepsilo, ale zaroven to z celej aparatury odfiltrovalo aj basy a vysky, takze to letelo oblukom do kopriv a stale som tam kde som bol...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Myso píše:ja mam v zostave este aj zosilovac.

nejaky skvely odrusovaci clen som skusal, nie teda na napajani ale na audio kabloch, je to nejaky filter co oddeluje zeme, po zapojeni sa to trochu zlepsilo, ale zaroven to z celej aparatury odfiltrovalo aj basy a vysky, takze to letelo oblukom do kopriv a stale som tam kde som bol...
Odrušování na reprácích docela dost zkreslí zvuk, nejlepší je odchytnout rušivý vlny hned u "pramene".
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

Jelen píše:Odrušování na reprácích docela dost zkreslí zvuk, nejlepší je odchytnout rušivý vlny hned u "pramene".
Co navrhujes? Mam poslat alternator do kopriv? Mozno by som si mal kupit poriadne radio, za x tisic penazi... :twisted:
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Myso píše:
Jelen píše:Odrušování na reprácích docela dost zkreslí zvuk, nejlepší je odchytnout rušivý vlny hned u "pramene".
Co navrhujes? Mam poslat alternator do kopriv? Mozno by som si mal kupit poriadne radio, za x tisic penazi... :twisted:
Navrhuju odrušovač na napájení od Horsta Fuchse.
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

Jelen píše:Navrhuju odrušovač na napájení od Horsta Fuchse.
Neviem kto to je, ale nech mi to preda!
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Myso píše:
Jelen píše:Navrhuju odrušovač na napájení od Horsta Fuchse.
Neviem kto to je, ale nech mi to preda!
:mrgreen: zkus nějaký elektro :-) kde maj auto audio.
Uživatelský avatar
ladalover
Příspěvky: 249
Registrován: čtv dub 20, 2006 11:24
Bydliště: Praha

odrušovač od horsta

Příspěvek od ladalover »

Myso píše:
Jelen píše:Navrhuju odrušovač na napájení od Horsta Fuchse.
Neviem kto to je, ale nech mi to preda!
Horst Fuchs je nejznámější machr v oblasti péče o auta. Je to němec a je taky patřičně precizní, tzn. že když necháš na ladu 20 dní kakat holuby, který ti totalně zničí lak, přijde Horst a zázračným přípravkem 2x přejede kastli a lak je jako nový. Nebo když autogenem opálíš lak, který ovšem předtím Horst ošetřil spešl vodičkou, s barvou těch 1300 stupňů nic neudělá. Stejně tak si u něj můžeš koupit pánvičku nebo třeba mixér 5 v 1, Ten umí mixovat, smažit, fritovat, obalovat řízky a sám se umeje.

Určitě užs ho viděl v TV shopping

[ Komentář přidal: Myso: st listopad 08, 2006 21:14 ]
kua a zdalo sa mi to meno nejake povedome!!!
lada time is comming...
Lada 1500S, 1,5, r.v. 1978 1978 - dále
Citrónek XM 2,1D, r.v. 1991 04/2008-09/2009
Odpovědět

Zpět na „Elektrická soustava“