Tohle dnes napsali

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

takže tátův bývalý žigul má teď v SPZ 05 :D (05 Дагестан республика)
A jestli jsem to dobře pobral, tak na UA je to nějaký změněný? Už jen písmenka, a to ještě jiný než bývaly?

a jak se správně na Ukrajině píše Krym? Mají tam verze Крым i Крим.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Jedno je rusky a to druhý ukrajinsky.V ukrajinštině se ypsilon píše jako v ruštině měkké i.
Krom toho na Krymu snad nenajdeš ani jeden nápis psanej ukrajinsky,tam se mluví rusky.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Jura Baran
Příspěvky: 131
Registrován: stř čer 29, 2005 11:08

Příspěvek od Jura Baran »

[Krom toho na Krymu snad nenajdeš ani jeden nápis psanej ukrajinsky,tam se mluví rusky.[/quote]

No, ještě že alespoň něco na Ukrajině funguje normálně a hlavně, že to tomu Krymu dlouho vydrží.
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Nechápu... :dontknow:
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Jura Baran
Příspěvky: 131
Registrován: stř čer 29, 2005 11:08

Příspěvek od Jura Baran »

Á......., to nic, to byla jen poznámka na to, že někteří "západní" ukrajinci mají občas tendenci trpět tzv. Litevským syndromem. "Rusky, ne bohužel rusky neumím, to jsem nikdy neslyšel."
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Hele,teď to bude mimo diskusi,ale řekni mi,proč by neměli mluvit ukrajinsky nebo respektive mluvit rusky.Na západě ukrajiny je ten nacionalismus silnej,ale nelze se jim divit.Já,když jsem na UA,tak všechny překvapuju právě ti,že mluvim ukrajinsky a ne rusky.Ovládám oba jazyky.
když přijedu na Slovensko,taky se mnou mluvěj Slováci slovensky a ne česky,ačkoliv jsme byli jeden stát.
Jinak diskuse o tom ,jak se mluví na UA,kdo koho tam snese a kdo ne,to je na nové téma.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

radek_mb: jenže to jsi jeden z mála Čechů, kteří se domluví ukrajinsky... průměrný Čech umí jen rusky a to většinou ze školy... ukrajinsky se domluví jen ti, kdo mají UA v rodině nebo s nimi pracuje a to je menšina ;-)
Tak jsem nějak vysledoval (mimo jiné i podle vysílání FM rádií), že ukrajinsky se mluví jen na západě tak do hranice Žitomir-Umaň-Oděssa, tedy území menší než půlka Ukrajiny. Jinde jsou v ukrajinštině jen nápisy a bankovky :-D To téma lingvistika je dobré a zajímá mě... :-)
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

mě taky.Zrovna před 15 minutama jsem dočetl tvoje zážitky z Ukrajiny,jak si tam byl s přítelkyní.Moc se mi to líbilo a vzpomněl jsem si na mojí cestu na Krym do Jevpatorie,jak jsem byl v Kremenčuku,Vynnyci,Žytomyru i na zakarpatský Ukrajině.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Byla to taková parádní jízda... taky na to rád vzpomínám...
Další v pořadí bude asi Moldávie, zhruba týden zevlovat po vnitrozemí a pak hurá na 5 dnů k moři do rumunské Constanty. Otázkou je, jestli letos, nemůžu dostat dovolenou a jestli vůbec, tak až v září, říjnu a to je zralý minimálně do Neapole a ostrov Ischia, termály jako sichr při nevydařeném počasí... Moc se mi s Ladou 2110 do západní Evropy nechce, co kdyby se na Ladě přihodilo něco závažného...
Dodge Avenger 2.0 VVT
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

Tavri:-)
taky jsem mel pokazdy blbej pocit kdyz moje lada projela pres hranicni caru do nemecka nebo rakouska... sice seznam servisu neni až tak maly ale cena za hodinu prace servisu a odtah nekam kde me s ladou nevyhodi....porad jsem mel na pameti stredni interval mezi pochama 5000km a vetsi cesta byla vzdy alespon 1500km:-))
Jura Baran
Příspěvky: 131
Registrován: stř čer 29, 2005 11:08

Příspěvek od Jura Baran »

Tak aby čekání na dovoz prvního exempláře Kaliny do ČR nebylo nesnesitelně dlouhé, dneska na www.ladaonline.ru vyšla zpráva, že od června 2007 bude do Kalin seriově osazován motor 1,4 16 V. A taky kdesi AVTOVAZ veřejně předvedl Kalinu s dieselovým motorem od Peugeotů. Jinak mi situace s dovozem Kaliny připomíná situaci asi z roku 1988, kdy ČST každý večer před zprávami v asi 3 min. šotech odkrývala pracujícím po kouscích Favorita. Tu ukázali detail předního světla, tu detail zadního světla a vydrželo jim to celý letní prázdniny a něco až do do zářijového MSV v Brně. Moderátora tomuto pořadu dělal v AZNP Hrabovský a jako náhodou pak od roku 1992 nastoupil u Auto Škoda, a. s. jako tiskový mluvka.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

A též je tam zmínka o Ladě Kalině sport....
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Jura Baran píše:Tak aby čekání na dovoz prvního exempláře Kaliny do ČR nebylo nesnesitelně dlouhé, dneska na www.ladaonline.ru vyšla zpráva, že od června 2007 bude do Kalin seriově osazován motor 1,4 16 V. A taky kdesi AVTOVAZ veřejně předvedl Kalinu s dieselovým motorem od Peugeotů....
... a to je pro mne dalsi minus, ja mam radeji silnejsi motory a ty upachteny 1,4 jsou v kopci o nicem. W.
Uživatelský avatar
danielTIR
Příspěvky: 213
Registrován: čtv říj 27, 2005 17:51
Bydliště: opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od danielTIR »

pokud si libuješ v silných motorech, kup si něco od ferari :lol: , motor 1.4i pro kalinu bohatě stačí.Přivítal bych i diesel v objemu tak okolo 1.5.Obdobu co je v loganu.Nafta v kombinací se spotřebou je to co lidé nejvíce ocení, při rozvážné rodinné jízdě.
ŠKODA FABIA combi 1.9 Sdi AUTOŠKOLA - přesto fanda vozů LADA
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Wolf píše:
Jura Baran píše:Tak aby čekání na dovoz prvního exempláře Kaliny do ČR nebylo nesnesitelně dlouhé, dneska na www.ladaonline.ru vyšla zpráva, že od června 2007 bude do Kalin seriově osazován motor 1,4 16 V. A taky kdesi AVTOVAZ veřejně předvedl Kalinu s dieselovým motorem od Peugeotů....
... a to je pro mne dalsi minus, ja mam radeji silnejsi motory a ty upachteny 1,4 jsou v kopci o nicem. W.
idealne by mohli dodavat jak 1.4 tak 1.6 :-).

ale take si myslim, ze do takoveho maleho auticka by 1.4 o vykonu dnesnich modernich 1.4 mohla bohate stacit. Kdyz muse mit 1.3 MPi 12V 63 kW ... :-)
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelu Kalina“