Lada Niva-Nestartuje

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Mirek1495
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 22, 2022 07:47

Lada Niva-Nestartuje

Příspěvek od Mirek1495 »

Dobrý den,chci se zeptat:mám Nivu rok výroby 2002-čtyř bod.Nedávno jsem jí koupil a vše bylo v pořádku.Před časem jsem jí chtěl nastartovat a hrozně z těžka naskočila a motor běžel nepravidelně(jako na 3 válce),po sešlápnutí plynu okamžitě zdechnul.
Vyměnil jsem svíčky,palivový filtr,provedl jsem kontrolu zapalovacích kabelů,kontrolu relé u pojistek a nic.
Neměl by někdo schéma el.zapojení na tento model?Případně radu co s tím?
Uživatelský avatar
scot
Příspěvky: 407
Registrován: pon srp 08, 2016 06:21
Bydliště: Ostrava

Re: Lada Niva-Nestartuje

Příspěvek od scot »

Zkus ji prvně napíchnout na diagnostiku. Na základní věci by měla fungovat levná diagnostika z Aliexpresu. Je to trochu loterie, mám dvě téměř identické, ale správně funguje jen jedna. Zas je to levné. Mám něco takového https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... ry_from%3A
Nějaká schémata jsem našle zde https://ladapower.com/downloads/Lada_Ni ... _Album.pdf
a zde https://zsiguli.hu/img/articles/295/NIVA_1700_3.pdf
Mirek1495
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 22, 2022 07:47

Re: Lada Niva-Nestartuje

Příspěvek od Mirek1495 »

Diagnostiku jsem tam měl přímo na Nivu a vůbec se nepovedlo spojení s jednotkou.Ale jednotka je funkční-zkoušel jsem jí u známého v jeho Nivě,který má tu samou Nivu jako já.
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
Příspěvky: 918
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Niva-Nestartuje

Příspěvek od Jarda_NIVA1.7 »

2 Mirek:
Za prve zkousim snimac polohy klikovky, pak zapalovaci modul a kdyz v tom neni LPG, tak samo vstriky.
2 Scot:¨
Me ta diagnostika na na 2007 MPi euro 4 vubec nejde a na 2013 MPi Euro 5 jde. Na Euro 4 mi jde KKL VAG kabel s ICD.
Jinak ta diagnostika z Tveho odkazu mi chodi na octavkach Euro 3, na Jimnym Euro 4, na fabce Euro 4 a nechodi na felde Euro 2 - ani 1.3 ani 1.6, na feldach mi chodi ten KKL kabel s VAG.
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Mirek1495
Příspěvky: 4
Registrován: úte bře 22, 2022 07:47

Re: Lada Niva-Nestartuje

Příspěvek od Mirek1495 »

LPG to nemá.Jak se dá vyzkoušet snímač polohy klikovky a zapalovací modul?
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
Příspěvky: 918
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Niva-Nestartuje

Příspěvek od Jarda_NIVA1.7 »

2 Mirek1495:
Snimac kliky mam na to jiny, u skodovek, kdyz je vadny, tak to diagnostika nenapise, tak rovnou zkousim jiny (u nivy mi nikdy neodesel, ale jednou se mi utrhl k nemu kablik), ale je v nem civecka, ktera ma nejaky odpor, podobne jako snimac ABS. Skoda, ze mam multimetr 20km daleko, zasel bych Ti ten odpor zmerit. No a kdyz bude ok, tak vyndej kabel od svicky a napoj na nej venku nejakou svicku - nejlepe nejak zafixovat na kostru (aby zbytecne modul netrpel) a proste kdyz zacnes startovat, tak musi hazet jiskru.
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Odpovědět

Zpět na „Elektrická soustava“