Válka a protiruské nálady ve společnosti

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Jan Vaníček
Příspěvky: 1107
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od Jan Vaníček »

JMJ: Plný souhlas, já se vždy tak rád vracím zpět do té naší země, jak já říkám, do toho našeho bordelu! Možná tu není vše ideální, ale jsem tu rád a nic mi neschází.
Uživatelský avatar
Makar
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od Makar »

Odpoveď pre JmJ: Neviem síce ako to súvisí z touto témou, ale pracoval som dosť v zahraničí. Hneď po škole som začal robiť v Příbrame v ČR, lebo u nás bola nezamestnanosť obrovská. Havel zrušil zbrojarinu a obrovské fabriky ako Považské Strojárne PB a ZŤS Dubnica padli na hubu. Neskôr som robil 16 r. v BA priemyselnú klímu a cez túto firmu sme robili 4 roky v Rakúsku (hlavne Viedeň), pol roka v Nemecku a v Bruseli v Belgicku. Na dovolenke som bol 7x v Chorvátsku (vždy na Makarskej Riviére, odtiaľ nick Makar) a raz v Taliansku a Grécku.
Odpoveď pre mušketýra: Áno, Stalin bol antisemita od určitého času. Keď ho jeho blízki židovskí priatelia naštvali, Lazár Kaganovič spôsobil hladomor na Ukrajine a Lev Trockij presadzoval marxistickú ideu "permanentnej revolúcie", ale na úkor úmrtí tisícov Rusov. Zistil, že títo ľudia nepracujú pre dobro krajiny, ale naopak...
Odpoveď pre pána Vánička: Ja osobne niesom proti Ukrajincom, súhlasím aby sa pomáhalo utečencom. Sú obeťami tejto situácie a hlúposti vlastných politikov. Ak napíšem, že Rusi majú viac ako 700 moderných stíhačiek a Ukrajinci len 42 zastaralých stíhačiek, tak to je len konštatovanie reálneho stavu. V knihe o vedení modernej vojny sa píše citujem: "Akonáhle v modernej vojne jeden z protivníkov ovládne nebo, ten už vyhral. Kapitulácia nepriateľa je len otázka času."
Ruská aj ukrajinská strana priznávajú. že Rusi 100%-ne ovládajú nebo. Ak sú Rusi schopní zaútočiť na základňu Javoriv pri Ľvove vzdialenú viac ako 500km od Borispoľu pri Kyjeve, najbližšieho letiska, ktoré ovládajú, tak to ukazuje jasnú dominanciu Ruska a naopak absolútnu neschopnosť obrany protivníka...
Už sa k danej téme vyjadrujem posledný krát, len sa mi nepáčili narážky p. Vánička, že ja som proti Ukrajincom. To nieje pravda! Dokonca som si zisťoval pôvod môjho priezviska a na SK a CZ mám veľmi málo menovcov. Teraz som si naťukal moje priezvisko v ruskej sieti VK a zistil som, že mám množstvo menovcov hlavne na Ukrajine a v Rusku. Čo pamätáme, tak boli predkovia Slováci, ale je možné, že v dávnej minulosti prišli z Ukrajiny. Písal som si aj s menovcami z Čopu a Kaluše na Ukrajine cez VK.
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Jan Vaníček
Příspěvky: 1107
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od Jan Vaníček »

Když se Ti nelíbí co píšu, na což máš plné právo, tak si po sobě prosím ještě raz přečti, co jsi od začátku psal. V jednom textu napíšeš něco, co pak dementuješ, že jsi myslel jinak, pak zase přitvrdíš a nakonec napíšeš že Tvá dávná rodina má možná kořeny v Rusku a na Ukrajině, takže jsou všichni vlastně "kámoši". Já jsem ze své práce zvyklý si sakra dávat pozor na to co řeknu a když řeknu, musí to sedět, zároveň musím umět i číst mezi řádky ... .
Uživatelský avatar
mušketýr
Příspěvky: 1248
Registrován: stř srp 23, 2006 11:19
Bydliště: U Strakonic
Kontaktovat uživatele:

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od mušketýr »

makare, vůbec jsi mi neodpověděl na co jsem se tě ptal. Zase odpovídáš jen na co chceš. Takže ještě jednou: Odkud čerpáš informací že bratři Kličkovi jsou někde zašití? A jedno přidám: Jak jsi přišel na to že Zelenskyj fetuje? Dík za zdroje.
Ne SMS, ne SZ.
Pouze volat!
602132238
Uživatelský avatar
vodis
Příspěvky: 1666
Registrován: stř lis 25, 2009 21:18
Bydliště: Rakovník

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od vodis »

Přečetl si to na Vkontakte. :mrgreen:

Jak to od Makara čtu, tak ten Stalin byl takovej hodnej strejda, jen bohužel měl špatné kolegy a bohužel pozdě přišel na to, co jsou zač. :rolleyes: Část mé rodiny v SSSR žila a když umřel Stalin, tak se tajně doma za zatemněnými okny slavilo, že skončila hrůza a strach, že budou dál mizet lidi...

A nechápu, že nešel pracovat do Ruska, když byl leckde, pokud se tak těší na tamní svět. Přece by mu nikdo nebránil a on by se už nemusel trápit v EU, kde je lidem tak špatně. Má třebas jednu z posledních šancí žít spokojený život, než se zatáhne opona...

Mimochodem, nevím o nikom, kdo by šel mimo nějaký top management firem, a to na určitou dobu, žít a pracovat do Ruska (viz Švéd v žigulíku). Oproti tomu třebas u nás v práci je několik Rusů v práci jako strojvedoucí a nic nenasvědčuje tomu, že by se chtěli vrátit do Makarovy země zaslíbené. :lol:
Sněhobílá Samara 21083 r. 1994 - ŽIGADLO! koupeno 10/2009, 16400 - 36142 km, prodáno 26.5.2013
Stříbrná 21102 r. 2003 - Samara EVO! koupeno 5/2011, 15100 - 71109 km, prodáno 28.7.2014
Červená 2105 r. 1990 - Ruda koupeno 4/2013, 58329 - 95400 km, prodáno 7.12.2019
Sněhobílá 2101 r. 1973 - Jáchym koupeno 8/2013, 43740 - 50065 km
a ještě Volha 24
Uživatelský avatar
uha2324
Příspěvky: 1081
Registrován: čtv led 05, 2012 12:41
Bydliště: Uherske Hradiste

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od uha2324 »

rekl bych ze Makar si zde hlavne uziva svou slavu, konecne je nekde pan nekdo, a je jedno v jakem smyslu.
pise ze je komunista a obdivuje Rusko... no v Rusku je dnes oligarchicky system ktery se spis podoba feudalismu, komunismus je dnes spise ve Francii a v Nemecku. no je to jedno, ja uz to nectu co Makar pise protoze to vlastne ani celkove uplne nedava smysl.

osobne verim tomu ze Zapadni propaganda je taky dost drsna, a neco pravdy je i v te ruske propagande. kdo vi co se od roku 2014 na vychode Ukrajiny deje, myslim si ze ani jedna strana tam nema ciste svedomi. kazdopadne to neni padny duvod k tomu aby Rusko delalo na Ukrajine to co tam dnes dela, je to jasna invaze, coz je neomluvitelne.
skoda, ja opravdu veril ze Rusko se jednou pripoji k Zapadu a budeme protivaha Cine, dnes uz to tak ale nevypada. proste ta americka demokracie a rusky diktator se nikdy nedohodnou. je mne jedno jak kdo ty dva pojmy vnima (demokracie x diktator), vim, da se o nich polemizovat. jedno ale vim jiste, USA se ke svym vlastnim lidem chova mnohem lip nez rusky diktator k rusum, USA svym lidem v prumeru zajistuje mnohem lepsi zivot nez to co ma prumerny rus. a pritom Rusko jako zeme je velmi bohate a ma uplne optimalni podminky k tomu aby se tam meli lidi jako v raji, jenze s Vovou maji smulu, stejne jako meli smulu se vsemi vudci pred tim.
nechci zit v Ruske trpitelske kulture, ja se chci k poznani dostat s radosti, ne utrpenim, takze rusa zde nechci!
3xVAZ 2103
s Ladou na vecne casy!
Uživatelský avatar
mušketýr
Příspěvky: 1248
Registrován: stř srp 23, 2006 11:19
Bydliště: U Strakonic
Kontaktovat uživatele:

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od mušketýr »

uha2324 Souhlasím se vším co jsi napsal, jen to že je v Německu a Francii komunismus je blbost. Nevím kolik ti je, ale já komanče zažil doost "dobře" a věř že se to s dnešním Německem a Francií nedá srovnat. Ani náhodou.
Ne SMS, ne SZ.
Pouze volat!
602132238
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9383
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od Vašátor »

Koukám teď jaké značky aut nyní jezdí u nás s UA registrační značkou a začal jsem tak přemýšlet, které auto bych vzal sebou při útěku z vojensky okupované země. V první řadě mne napadla Vesta, moderní rodinný vůz, kam bychom se vlezli i s potřebnými věcmi. Ale nechat napospas bombardování Oranžádu? Nakonec jsem si oddechl, že to nemusím řešit...
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7266
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od valda1971 »

Dnes jsem byl s Priorou ve stavebninách, začli ji okukovat dva chlapi a pak jen, že pěkná barva, jaký motor, co to stálo.... Prostě pohodová klasika jako dřív :) Pak jsem vytáhnul 2103, jel ji opláchnout od prachu, na myčce hned zájem a při následné projížďce jen pozdravy :D No a v sobotu se jede na první letošní veteránskou akci :D
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
FOMA
Příspěvky: 2190
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od FOMA »

To Valda: mám vesměs stejné postřehy :wink: ....a jen tak mimochodem, fčera mě osádka Renaultu s UA značkama dala přednost, když jsem vjížděl z vedlejší silnice na hlavní :) Ne, občané UA v Ladě(zatím), žádný špatný symbol nespatřují a tak i nějak doufám, že to i zůstane 8) Mnohem větší nebezpečí bych viděl v naších uvědomělých černobíle smýšlejících rusofobijních občanech :?
Lada 21061(1986) 1986-2008(198 000km)
Lada 21113(2001) 2008-nyní
Ford Fusion 1.4 16v 2012-nyní
Lada Vesta SW Cross (Bastion) 2019 -nyní
Lada 21120(2004) (Rozmar) 2023 - nyní

Lada = Levné A Dobré Auto
Uživatelský avatar
Georgius
Příspěvky: 4033
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od Georgius »

jj, osobně jsem měl taky spíš strach z "našich" Hujerů než z Ukrajinců, kteří auto (a koneckonců i ruštinu jako takovou) berou zcela normálně. Abych podpořil "proruské" nálady, tak jsem v sobotu na kole ve Strašnicích "vymával" zelenou kopějku ;-)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
vodis
Příspěvky: 1666
Registrován: stř lis 25, 2009 21:18
Bydliště: Rakovník

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od vodis »

Rozumný člověk chápe, že žádné auto za současný fašistický režim v Rusku nemůže. Včera jsem se byl projet jedničkou a v pohodě.
Sněhobílá Samara 21083 r. 1994 - ŽIGADLO! koupeno 10/2009, 16400 - 36142 km, prodáno 26.5.2013
Stříbrná 21102 r. 2003 - Samara EVO! koupeno 5/2011, 15100 - 71109 km, prodáno 28.7.2014
Červená 2105 r. 1990 - Ruda koupeno 4/2013, 58329 - 95400 km, prodáno 7.12.2019
Sněhobílá 2101 r. 1973 - Jáchym koupeno 8/2013, 43740 - 50065 km
a ještě Volha 24
Dusan
Příspěvky: 3917
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od Dusan »

Tak ak by sa Makar neozval tak je to jasne :D
Národná kriminálna agentúra vykonala akciu pod krycím názvom „Rybár“. Ide úplne o prvý prípad obvinenia zo zločinu ohrozenia mieru na Slovensku. „Vypisoval o vojne nezmysly, po zadržaní sa priznal,“
Uživatelský avatar
mušketýr
Příspěvky: 1248
Registrován: stř srp 23, 2006 11:19
Bydliště: U Strakonic
Kontaktovat uživatele:

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od mušketýr »

Dusan píše:Tak ak by sa Makar neozval tak je to jasne :D
Národná kriminálna agentúra vykonala akciu pod krycím názvom „Rybár“. Ide úplne o prvý prípad obvinenia zo zločinu ohrozenia mieru na Slovensku. „Vypisoval o vojne nezmysly, po zadržaní sa priznal,“
:roll: :D :shock: :D :P
Ne SMS, ne SZ.
Pouze volat!
602132238
Uživatelský avatar
Makar
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Válka a protiruské nálady ve společnosti

Příspěvek od Makar »

Prepáč Dušan, že som sa tak dlho neozval, ale mám brutal víkend, piatok 8-ka nočná, sobotu 12-ka nočná a za chvíľu idem znovu na 12-ku nočnú.
Drž sa mojej rady, čo som tu už písal. Nájdi si ženu a nepozeraj nezmysli v našich TV. Ja sa nemám prečo báť, nič nezákonné som nespravil!!!
Ale sa ukazuje tá "hrdinská" ukrajinská armáda :( Inak špinavú taktiku predvádzajú :( Videl som videá, kde ukazujú, že si robia palebné postavenie
na vrchných poschodiach panelákov, v strede paneláku držia rukojemníkov, ktorých nútia, aby stáli v oknách a v pivniciach držia o hlade ženy a deti...
HNUS!!! Takto bojujú zbabelci :( Ženy a deti plačú a ďakujú Rusom, že ich oslobodili...
Rusi to riešia tak, že odpália rakety s kumulatívnou hlavicou Kornet(v pohode prepália betón). Za pár sekúnd tak horné poschodia a všetci v nich zhoria za živa.
Vidieť to aj v našich TV, kde sa vysiela výlučne propaganda, všimnite si obhorené vrchné poschodia panelákov...
Dúfam, že do tejto špinavej vojny nás "naši" podplatení politici nezatiahnu. Museli by sme prebiehať na ruskú stranu ako naši dedovia.
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Zamčeno

Zpět na „Poklábosme“