Kulove cepy Lemforder

Moderátor: Moderátoři

Re: Kulove cepy Lemforder

Příspěvekod Henry » stř dub 07, 2021 23:27

Ja uz radsej capy neprimazavam. Capy s manzetou maju napln maziva uz z vyroby a nemaju zavit pre maznicku, capy s oddelenou manzetou staci jemne potriet v okoli otvoru obalu/osi capu a vnutro capu je aj tak zo samomazneho materialu. Naposledy co som capy primazal som pouzil mazaci tuk Mogul A00 (a.k.a. hnedy tahavy sopel, urceny vyslovene na podvozky, centralne mazanie, capy a ine "studene" ulozenia) a manzety po par tyzdnoch napucali a popraskali. Potom som sa docital, ze A00 udajne rozleptava manzety, to aby clovek studoval materialovu kompatibilitu maziv a tesniacich materialov..
Henry
 
Příspěvky: 618
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Kulove cepy Lemforder

Příspěvekod JmJ » čtv dub 08, 2021 14:33

Ropna maziva obecne nejsou pro vetsinu gum kamaradska. Dlouhodobe kapajici hydraulicky olej naleptal hadici chlazeni tak, az v poskozenem miste praskla.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6474
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Kulove cepy Lemforder

Příspěvekod Henry » čtv dub 08, 2021 22:42

Problem je, ze vsetky plasticke maziva (pokial viem) su z ropneho zakladu. Lisia sa v zahustovadlach (lithne, hlinite, sodne, vapenate, atd.) a dalsich primesiach (MoS2, grafit, atd.). A to je opat "tabu" tema, pretoze nanajvys sa clovek dozvie izolovane individualne skusenosti, ale nejaky sirsi vyskum znasanlivosti maziv a tesniacich hmot/materialov som nenasiel. Pozor hlavne na netesne gufera klukoveho/vackoveho hriadela a zaolejovany gumovy remen rozvodov, to je zarobene na koliziu motora (samozrejme nie v pripade 2105/1300, ktory by mal byt nekolizny).
Henry
 
Příspěvky: 618
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Re: Kulove cepy Lemforder

Příspěvekod Dusan » pát dub 09, 2021 07:35

Ja som to mazal co bolo po ruke, bwzna zlta a n8kdy nebol problem, problem su len sitna guma z lisovanej tmy co sa rozpadne tak ci tak.
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Kulove cepy Lemforder

Příspěvekod Henry » pát dub 09, 2021 16:25

Kvalitne separatne manzety som este nevidel a mal som ich nakupenych dost z roznych zdrojov, vsetko to je odpad a niektore boli poskodene uz z vyroby. Manzety, ktore su sucastou toho noveho typu capov, su omnoho kvalitnejsie uz od pohladu a aj ich realna zivotnost je ovela lepsia.
Henry
 
Příspěvky: 618
Registrován: ned říj 04, 2009 21:10
Bydliště: BA, SK

Předchozí

Zpět na Zajímavé úpravy a vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron