Víčko nádrže Nivka

Moderátor: Moderátoři

Re: Víčko nádrže Nivka

Příspěvekod Laďuša » úte čer 30, 2020 18:50

valda1971 píše:... U 2103 origo LADA zamykací...


Co to?
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
 
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Víčko nádrže Nivka

Příspěvekod valda1971 » úte čer 30, 2020 19:58

No má na sobě znak Lady, i na přiloženém papírku byl výrobce Lada. Asi to bylo jako nějaká doplňková výbava, možná na nějaké trhy. Mám jej již déle od Jirky Pročka za což mu děkuji :D
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
valda1971
 
Příspěvky: 7198
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Víčko nádrže Nivka

Příspěvekod radoniva » ned říj 04, 2020 09:52

kupil som nove viecko, rekuze to stare co pretakalo nebude original a preteka aj toto. pri bocnom naklone mi proste vyteka benzin a to ani nemusi byt nijak zvlast velky.

najhorsie na tom je, ze uz jazdim davno len na rezerve a cakam, ze kazdu chvilu mi dojde benzin a aj tak proste vyteka. co uz mi nejde do hlavy, sak ho tam uz musi byt len za poharik...

poradte, ked viete...

btw - vyvstava aj dalsia otazka. nosim si sice kamennu rezervu, ale schvalne - co sa stane, ked mi na 1.7 SPI dojde benzin? nedodrbe sa daco?
Niva 1.6 karb + Niva 21213 1.7 SPI,JEEP Cherokee, Subaru Forester, Skoda Superb, Skoda octavia, Skoda 120
radoniva
 
Příspěvky: 208
Registrován: úte bře 24, 2020 13:29
Bydliště: muran

Re: Víčko nádrže Nivka

Příspěvekod Mara » ned říj 04, 2020 10:57

Kdyz dojde benzin, tak se dolije, protoci a jede dal. Ale dlouhodobe udrzovani nizke hladiny v nadrzi nesvedci cerpadlu, co jsem nekde vycetl. Vyssi hladina benzinu cerpadlo chladi a nejede naprazdno.
Pokud je tesnici plocha pro vicko rovna a hladka a vicko ma mekke dobre gumove tesneni, tak by tesnit proste melo. Ale mi se stalo, po prohazovani ruznych vicek, ze pri zasroubovani se zastavilo o spodni hranu a kastlu. Vic dotahnout neslo a tesnici guma nedosedla na hladkou plochu hrdla. Zbrousil jsem teda spodni hranu celeho vicka a potom uz tesneni dosedlo a roky uz jen tesni.. Je vicero vicek a nevim co by pomohlo zrovna u tebe..
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Víčko nádrže Nivka

Příspěvekod radoniva » ned říj 04, 2020 14:34

cize nic extra sa nestane, ked dojde benzin. ziaden katalyzator, lambda sonda, vstreky a podobne problemy, co niva proste chvalabohu nema :))

a to s tou prazdnou nadrzou je jasne. samotne cerpadlo ani bars problem nebude, kedze to je podla mna centrifugalne, cize moze bezat kratkodobo aj naprazdno, avsak je tam dalsi problem. ako sa meni den a noc, teploty sposobia, ze sa prazdna nadrz zarosuje od vzdusnej vlhkosti a voda sa nasledne zbiera pod benzinom, cize rano startujes na vodu... cim je nadrz plnsia benzinom, tym menej vzduchu a teda aj vzdusnej vlhkosti.

ano viem to, stale som sa snazil mat viac v nadrzi, no teraz sa kvoli tomu viecku musim snazit mat najmenej...
Niva 1.6 karb + Niva 21213 1.7 SPI,JEEP Cherokee, Subaru Forester, Skoda Superb, Skoda octavia, Skoda 120
radoniva
 
Příspěvky: 208
Registrován: úte bře 24, 2020 13:29
Bydliště: muran

Předchozí

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků