Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Moderátor: Moderátoři

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod tajga » stř dub 01, 2020 16:15

Z nivu to mas tak, ze ked sa v tom nejaky mechanik vyzna ti to opravi za 2 minuty. Ked sa v tom nevyznas tak hladas zavadu a skusas pol roka... Kopa ludi ked nieco nefungovalo vymenilo pol auta a zavada stale neopravena :D
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod propilot » stř dub 01, 2020 19:40

tak a aby toho nebolo malo, dnes som ju isiel vecer vyvetrat a dalsia chyba :? nejde mi pre zmenu zavriet soferove dvere. bucham a bucham a nejdu. Mam aj central a vyzera ze sam od seba zamyka a odomyka kazdu sekundu a jak s nimi buchnem ze to chcem zavret tak sa odrazia od zamku a ostanu otvorene. tesil som sa ze moja nova Niva ma central, to som necakal, ale ze po par dnoch prestane fungovat som necakal. Asi bude najlepsie ho odstavit, predpokladam ze to bude mat poistku a bude stacit ju vytiahnut a mam po probleme ale aj po centrali.
Ale bol som v lese a stabilita v miernom terene oproti Jimny neporovnatelna, to musim uznat ovela lepsie to ide.
propilot
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon bře 30, 2020 16:57

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » pát dub 03, 2020 08:55

cim vic toho tam je, tim hur... ja to resil u octavky a byly v zamcich centralu spatne propajene spoje, kazdej rikal nejake mikrospinace, ale ty jsem mel OK, nejhorsi, kdyz clovek ten zamek rozdela, tak to dat dohromady, myslim tu mechanickou cast
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod propilot » pát dub 03, 2020 20:37

Tak musim sa pochvalit. ma to vyriesene. Tie zadne dvere. Zistil som ze ten zamok ktory je na karoserii tak je velmi daleko vo vnutri vozu, tym padom sa musi velmi z velkej vysky pustit kufrove dvere aby velmi silno stlacili aj tesnenie a ako tak sa ten zamok zavrel. To potom robilo problem ze sa neda otvorit. Lahol som si do kufru a skusal som hybat so zamkom a zatvarat tie dvere ze ako to asi funguje a dosiel som na to ze ten zamok musi ist co najviac von z karoserie. lenze tie 2 sroby na 10 kluc, ked ich pritahujem, tak ten zamok sa sam pritiahne smerom do karoserie, ale ja som ho potreboval pritiahnut v tej najkrajnejsej polohe. Takze to bolo jednoduche, spravil som si zo srobu ktory som zrezal take male cerviky, dal to do diery kde je srob aby som to vymedzil, ked sa bude srob pritahovat a zamok mi zostal v tej najkrajnejsej polohe. Asi by sa to dalo aj lepsie vyriesit nejakymi podlozkami vyrobenymi na mieru, ale zatial toto funguje a dvere sa zatvoria aj ked ich pustim z 5 cm vysky, alebo aj rukou ked ich ticho zavrem. Nadhera, a aj otvarat idu bez problemu.
A druhy problem s tym centralom, chyba je v kabloch, ktore idu z dveri , kabel je zlomeny. Preto ked som zatvaral dvere vzdy tesne predtym ako som ich isiel zabuchnut sa zamkli a mne nesli zavret, a vzdy mi to robilo tesne predtym ako by som ich zabuchol. a tam sa prave lamal ten kabel. Takze treba vymenit kabel a bude to hotovo. Som rad uz som bol zufaly z tej Nivy ze nemam na to nervy, ale clovek sa nauci, vychyta chyby a nakoniec to bude aj dobre auto :D
propilot
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon bře 30, 2020 16:57

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod Mara » pát dub 03, 2020 21:06

Dobra prace, takhle se da poznat skoro cele auto :D Po case se uz trochu vi, kde co a jak je a jak by to melo fungovat.
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod Ondra1,7mpi » pát dub 03, 2020 21:13

Počkej za rok, zoufalství ze zámků ti bude spíše vyvolávat úsměv na tváři :mrgreen:
Co teprve výměna hydroštelů, napínáku, lambdasondy, a jiných lahůdek MPI...
Dobrá rada zní: moc jí netrap :lol: neboti to vrátí :mrgreen:
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod tajga » pát dub 03, 2020 22:44

Ondra1,7mpi píše:Dobrá rada zní: moc jí netrap :lol: neboti to vrátí :mrgreen:


nivu setris len dokedy niekde nezapadnes. potom ju uz tocis ako motorovu pilu
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » sob dub 04, 2020 08:31

tajga píše:
Ondra1,7mpi píše:Dobrá rada zní: moc jí netrap :lol: neboti to vrátí :mrgreen:


nivu setris len dokedy niekde nezapadnes. potom ju uz tocis ako motorovu pilu

tim jsem u dlouhe povolil nastaveni jednoho ventilu a hned to melo zvuk jak nafta, nez jsem to seridil, tak mi par lidi rikalo, ze jsem do toho dal naftu :)
2 Ondra:
s hydrostely nestras, u 1.6AEE se mi je nepodarilo opravit - vacka 4x venku, postupne vsechny vymeneny a boucha to stale, nedavno jsem je zaslechl u octy 1.8T 20V, uz jsem myslel, ze me z toho klepne :) nastesti to byla asi jen nejaka slabsi chvilka, dal jsem tomu parkrat poradne prohratemu omezovac a ted uz nejsou slyset ani ihned po nastartovani, ale je to vec v motorech naprd...
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod Ondra1,7mpi » sob dub 04, 2020 11:20

Jak někde čtu o zdvihátkách, hydrostavech, nebo hydroštelech tak mě ještě teď asi po 2 letech vstávají vlasy hrůzou na hlavě... Měl jsem několik sad, asi tisíckrát jsem sundaval vačku, i hlavu, a o víku ventilů o tom ani nemluvím, věcně netěsnilo...
Teď je klid, slabina diesel je pouze čerpadlo Lucas, pokud delší dobu stojí, přestává těsnit, ale v jedné nivě už mám Bosch, tak motor suchej, jak Sahara...
Diesel not died... Peugeot + lada = the best off offroad -Lada Niva 1.9TD
Uživatelský avatar
Ondra1,7mpi
 
Příspěvky: 1447
Registrován: stř říj 07, 2015 20:04
Bydliště: Javořice - vysočina

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod Jarda_NIVA1.7 » ned dub 05, 2020 07:49

2 Ondra1,7mpi:
jo, ma to byt, aby to bylo bezudrzbove a ono to je presne naopak :/
Lada Niva 1.7i prodloužená LPG, MTX 7-06 Roadster LPG, Rapid 146 LPG, Rapid 130 LDD Cabriolet
Uživatelský avatar
Jarda_NIVA1.7
 
Příspěvky: 864
Registrován: čtv bře 05, 2015 06:22
Bydliště: Vysočina

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod nespor.jenda » pon dub 06, 2020 07:25

Ze zkušeností jiných i vlastní doporučuji, pokud se týká hydraulických Cykadělátek, vyměnit preventivně hydraulický napínák za mechanický automatický napínák. Mně to umoudřilo hydroštely, které byly ani ne rok staré (nové), ale už se začaly ozývat. Stačila výměna napínáku, trochu LiquiMoly na hydroštely do oleje a nějakou dobu jezdit...
Prodal jsem Forda a koupil si VAZ, auto co vyrábí Sovětský svaz.
Uživatelský avatar
nespor.jenda
 
Příspěvky: 275
Registrován: sob srp 18, 2018 15:12
Bydliště: Třebívlice

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod Mara » pon dub 06, 2020 10:07

Tatovi mpi slouzila dobre asi 10let a to mel v origo verzi. Nicmene pokud jsou zname vychytavky, tak bych je asi taky zakomponoval. Nivu bych povazoval za opravovatelne auto, oproti jinym, kde by me ceny dilu a oprav nejspis odkazaly do cyklistickych rovin :D
(maluch,uno1.5i-koloběh plechu v přírodě)
-lanča delta2 1.6i zdvihlá
-Lada Niva 1.7i -ll-
-Piaggo /bravo/sup.bravo/ciao//
Uživatelský avatar
Mara
 
Příspěvky: 1176
Registrován: čtv pro 10, 2015 14:18
Bydliště: F M

Re: Otvaranie/zatvaranie zadnych dveri nefunguje

Příspěvekod tajga » pát říj 16, 2020 18:05

nevidel niekto v predaji otvaranie zadnych dveri na dialkove ?
Uživatelský avatar
tajga
 
Příspěvky: 640
Registrován: ned srp 19, 2018 16:47

Předchozí

Zpět na Karoserie a ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků