Parkování bez STK

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od Marek »

Nepřípustné je to možná v Tvé hlavě, na Slovensku je to realita, milý pane!!!

Já vaše názory nebudu komentovat. Jen jsem tu napsal, jaký zákon platí na Slovensku a dovolil jsem si s ním souhlasit. Je to snad trestné? Není. Takže nevidím jediný důvod, proč bych se z toho měl někomu zodpovídat.

A víc se k tomuto tématu nebudu vyjadřovat, nemá to evidentně žádný smysl.

Buďte rádi, že u nás tenhle zákon neplatí. Platili byste jak mourovatí. Já obhospodařuju čtyři auta. Nikdy jsem na platnost TK nezapomněl. Jsem prostě jen obyčejně pečlivý, nejsem lajdák.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od Hurikán »

Vyslovit názor (v EU zatím) trestné není. I když teda záleží na tom, jaký ten názor je. :finga:

Zpovídat se nemusíš, ale jelikož jsme na diskusním fóru, tak se o tom normálně bavit můžeme. A v rámci debaty je dobré argumentovat věcně, což se tady doposud dělo. Nikdo nic jiného nechtěl.

A vážně jsi nikdy, opakuji nikdy ani o jeden jediný den u žádného auta nepropásnul termín STK? Moc se mě to nezdá, ale pokud opravdu ano, tak seš borec.

V každém případě jde ale pořád hlavně o to, že na Slovensku lidi platí za něco, co by mohli potencionelně spáchat a ne za to, čeho se se objektivně dopustili :!:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3265
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od Tommel »

Jo jsi dokonalý, každý má právo na svůj názor, tak to chce respektovat i jiné :wink: neber to zle, ale prostě to chce toleranci a to že na něčem frčim mě fakt dostalo :lol:
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od Marek »

Nejsem dokonalý. Jen nezapomínám na své povinnosti. Tím spíše, jsou-li to povinnosti vůči státu nebo státní instituci, s takovým protivníkem se totiž těžko soupeří.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od Hurikán »

Ano, ano. Stát je takový dobrotivý, kterému jde jen o naše blaho a nic jiného, takže je třeba se k němu chovat s nábožnou úctou. :lol:

Docela by mě zajímalo, s jakou radostí bys platil pokutu, kdyby sis tři dny před plánovanou STK zlomil nohu, odvezli Tě do špitálu na tři týdny a po návratu domů by Ti přišel účet třeba na 1000 Kč za každý den absence STK u auta, které by celý ten čas stálo u Tebe v baráku v garáži. Vždyť by to tak bylo správně. Předpis je předpis a tak to má být! 8)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Cory
Příspěvky: 11599
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od Cory »

Dovolim si vyslovit aj ja svoj nazor. Mam 2 auta docasne odhlasene. Jedno kvoli tomu, lebo som ho nestihal poskladat po vyvarani karoserie. Bezplatne to nie je. Odhlasenie na 1 rok stoji 5e. Ak ho chcem odhlasit rovno na 2 roky, tak to je za 20e. Na SK su pripady, ked pokuta za neplatnu STK/EK bola vyrubena automaticky v 2. den po konci platnosti. A toto ma dviha zo stolicky. Mala by tam byt nejaka doba, napriklad 30 dni na vykonanie STK/EK. Ako vieme, v lete bol u nas na SK problem v suvislosti so zmenou priebehu TK a EK a terminy na objednanie boli "vybookovane" aj 2 mesiace dopredu. Takze?
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od Marek »

Hurikán píše:
Docela by mě zajímalo, s jakou radostí bys platil pokutu, kdyby sis tři dny před plánovanou STK zlomil nohu, odvezli Tě do špitálu na tři týdny a po návratu domů by Ti přišel účet třeba na 1000 Kč za každý den absence STK u auta, které by celý ten čas stálo u Tebe v baráku v garáži. Vždyť by to tak bylo správně. Předpis je předpis a tak to má být! 8)
Že by auto na STK odvezla manželka, kamarád, švagr, bratr, kolega z práce, soused,................?
Zase jen výmluvy, Alberte.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od Hurikán »

Ano, jasně, výmluvy. Každý má manželku, každá manželka řídí, veterána svěříš sousedovi. :lol: Tohle nemyslíš vážně, že ne? :lol: :lol: Nemusí to být taky zlomená hnáta. Můžeš být třeba v bezvědomí. ;) Ale to bych fakt nikomu nepřál.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od zelvotron »

Marek píše:Třeba na Slovensku taková situace, že by přihlášené auto nemělo platnou TK, nemůže nastat. Tam hned druhý den po datu propadnutí TK státní aparát posílá poměrně tučnou pokutu. Tam platí zákon - máš-li přihlášené auto, nesmí být ani den bez platné technické.

To by měli zavést u nás, to byste koukali na ten šrumec.....
No to už mi ale zas příde dost přehnaný, pokud auto nestojí nebo nejezdí na veřejný komunikaci, tak do toho státu nic není jestli mám stk nebo ne.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od radek mb »

zelvotron píše:
Marek píše:Třeba na Slovensku taková situace, že by přihlášené auto nemělo platnou TK, nemůže nastat. Tam hned druhý den po datu propadnutí TK státní aparát posílá poměrně tučnou pokutu. Tam platí zákon - máš-li přihlášené auto, nesmí být ani den bez platné technické.

To by měli zavést u nás, to byste koukali na ten šrumec.....
No to už mi ale zas příde dost přehnaný, pokud auto nestojí nebo nejezdí na veřejný komunikaci, tak do toho státu nic není jestli mám stk nebo ne.
Naprosto souhlasím. Být ve vedení státu lidé jako Marek, tak bych uvažoval o emigraci.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od zelvotron »

Tommel píše:
Marek píše:A jakým způsobem tu TK uděláš, když propadne? Odvezeš tam auto na odtahovce nebo vleku?
To myslíš vážně ? :roll: Když to povezeš po ose riskuješ pokutu, ale to je na Tvojí zodpovědnost, nebo to odvezeš na odtahovce či vleku, dle tohodle smýšlení jsem asi vrah a měl bych jít sedět, minulý měsíc jsem jel s autem s propadlou TK a vozíkem který měl také propadlou TK na STK a prošel jsem bez jediné absence, protože nebyl čas to dříve řešit, ale bylo by fajn za to platit ještě státu na pokutách :mrgreen:
Já sem měl na motorce propadlou stk 8 let tak sem jí na stk odvez na vozejku, protože ten jí měl propadlou jen 3 roky :mrgreen:

Jinak souhlasím, je to odpovědnost řidiče a pokud vozidla následně stk získaly, tak šlo o porušení zákona v zásadě jen po stránce formální, protože po technický stránce způsobilost provozu byla ok, tj. by za to měla bejt pokuta minimální.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od radek mb »

Stará motorka je velmi dobrý příklad. Já mám ČZ z roku 1969. Má papíry psané na mě. Musel jsem ji rozebrat kvůli závadě. Na její složení je málo času a práce postupují pomalu. Technická propadla. Ale proč bych měl chodit na úřad ji dočasně vyřazovat z evidence? Povinné ručení platím, je u sestry v garáži, nikomu nepřekáží, a že má propadlou TK je můj problém, kterým ale nikoho neohrožuji, ani neomezuji. A mě by měl stát trestat vysokou pokutou za toto? Až bude motorka dodělaná, mrsknu ji na vozík a na STK dovezu.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od zelvotron »

Další věc bych hned zrušil evidenční prohlídky při přepisu, minimálně u aut s platnou stk uřčitě. Naprosto zbytečná buzerace, jakoby nestačilo že musí člověk na úřad, tak ještě na stk. Přitom je to hovadina, jednou to má platnou stk kde se to kontroluje taky tak jaký pak copak. Vlastně se tim řiká že ta stk je k ničemu protože při přepisu se to musí zkontrolovat znovu.
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Tommel
Příspěvky: 3265
Registrován: pon pro 20, 2004 10:44
Bydliště: Brno - HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od Tommel »

No a úplně nejlepší je to u přepisu nového auta :lol: to je teprve vyhazování peněz pro stát
Chatka 12 forever :mrgreen: . Buková drift challenge team. Aerodynamika je pro ty, co neumí ladit motor.

Nové vozy Lada, UAZ, GAZ, Kamaz z Ruska
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Parkování bez STK

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Cory píše: ... Na SK su pripady, ked pokuta za neplatnu STK/EK bola vyrubena automaticky v 2. den po konci platnosti. A toto ma dviha zo stolicky. Mala by tam byt nejaka doba, napriklad 30 dni na vykonanie STK/EK. ...

Ano, kdyby to bylo tak nějak lidsky jak naznačuješ tak bych s tím neměl problém ani u nás.

Ono už jen to, že tě vyrazí třeba za nesouměrnost zadních brzd. Stalo se mi to přitom v provozu jsem nic nepozoroval. Nicméně nebezpečná závada, rázem nezpůsobilé vozidlo byť jsem tam dojel se způsobilým v den konce platnosti TK :mrgreen: . Přes víkend jsem to dal do kupy a v pondělí bylo vozidlo způsobilé. Být to na Slovensku tak už tvrdá pokuta.

V areálu STK je rovnou servis, kdybych byl pěkná blondýnka tak bych tam auto nechala, vozidlo by bylo mimo provoz a internované mimo veřejné komunikace, ale přesto by byla sankce. Prostě prasečina.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“